ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:00

SHBA ndërmjetëson marrëveshjen për rihapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd

SHBA ndërmjetëson marrëveshjen për rihapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd
Diplomatët amerikanë ndërmjetësuan të hënën nënshkrimin e një marrëveshjeje midis Kosovës dhe Serbisë për rihapjen e linjës ajrore Prishtië – Beograd, në një përpjekje për përmirësimin e lidhjeve ekonomike midis dy ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 17:42
Diplomatët amerikanë ndërmjetësuan të hënën nënshkrimin e një marrëveshjeje midis Kosovës dhe Serbisë për rihapjen e linjës ajrore Prishtië – Beograd, në një përpjekje për përmirësimin e lidhjeve ekonomike midis dy ...

NATO deklarohet rreth hapjes së linjës ajrore Prishtinë-Beograd
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, bazuar në letrat e synimeve të nënshkruara sot në Berlin, ka mirëpritur qëllimin e Eurowings dhe Grupit Lufthansa për të vendosur fluturime të drejtpërdrejta midis ...
Top Channel | 20-Jan-2020 16:26
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, bazuar në letrat e synimeve të nënshkruara sot në Berlin, ka mirëpritur qëllimin e Eurowings dhe Grupit Lufthansa për të vendosur fluturime të drejtpërdrejta midis ...

“Ore, sikur e kam përshtypjen që në këtë vend vetëm Hashim Thaçi punon”
Nga Enver Robelli Dikur, moti, një analist (pak dembel) i Tiranës i thoshte një gazetari që s’pushonte së shkruari: “Ore, sikur e kam përshtypjen që në këtë vend vetëm ti dhe Sali Berisha punoni”. Lajmi i sotëm se do ...
GazetaTema | 20-Jan-2020 16:29
Nga Enver Robelli Dikur, moti, një analist (pak dembel) i Tiranës i thoshte një gazetari që s’pushonte së shkruari: “Ore, sikur e kam përshtypjen që në këtë vend vetëm ti dhe Sali Berisha punoni”. Lajmi i sotëm se do ...

Në Qeverinë e Serbisë thonë se linja ajrore Prishtinë-Beograd mund të jetësohet, kërkojnë heqjen e taksës dhe rikthimin në dialog
Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka nënshkruar sot në Ambasadën Amerikane në Berlin të Gjermanisë një letër të interesit me aviokompaninë gjermane Lutfhansa, për të hapur linjën ajrore Prishtinë–Beograd. Të ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 18:05
Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka nënshkruar sot në Ambasadën Amerikane në Berlin të Gjermanisë një letër të interesit me aviokompaninë gjermane Lutfhansa, për të hapur linjën ajrore Prishtinë–Beograd. Të ...

Firmoset marrëveshja: Serbia dhe Kosova lidhen me linjë avioni pas dy dekadash
Serbia dhe Kosova pritet të jenë të lidhura me linjë avioni pas më shumë se dy dekadash. Ky lajm që erdhi nga Berlini, pas ndërmjetësimit të ambasadorit gjerman, Richard Grenel, është pritur mirë edhe në Serbi. Kompania ...
ABCNews | 20-Jan-2020 18:31
Serbia dhe Kosova pritet të jenë të lidhura me linjë avioni pas më shumë se dy dekadash. Ky lajm që erdhi nga Berlini, pas ndërmjetësimit të ambasadorit gjerman, Richard Grenel, është pritur mirë edhe në Serbi. Kompania ...

SHBA ndërmjetëson rihapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd
Autoritetet kosovare të aviacionit nënshkruan sot marrëveshje me kompaninë gjermane Eurowings të grupit Lufthansa për të rihapur dy dhjetëvjeçarë pas luftës linjën Prishtinë-Beograd. Të njëjtën marrëveshje thuhet se e ...
Lapsi | 20-Jan-2020 17:29
Autoritetet kosovare të aviacionit nënshkruan sot marrëveshje me kompaninë gjermane Eurowings të grupit Lufthansa për të rihapur dy dhjetëvjeçarë pas luftës linjën Prishtinë-Beograd. Të njëjtën marrëveshje thuhet se e ...

Fluturimi 50 minutësh Kosovë – Serbi, ka plotë detaje që duhet të sqarohen
Marrëveshja që Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Berlin me ndërmjetësim amerikan ende nuk është bërë krejtësisht e njohur. Për të realizuar linjën Prishtinë – Beograd, palët bashkë me kompaninë gjermane ...
Gazeta Express | 20-Jan-2020 18:31
Marrëveshja që Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Berlin me ndërmjetësim amerikan ende nuk është bërë krejtësisht e njohur. Për të realizuar linjën Prishtinë – Beograd, palët bashkë me kompaninë gjermane ...

Ore, sikur kam përshtypjen që në këtë vend vetëm Hashim Thaçi punon
Nga Enver Robelli Dikur, moti, një analist (pak dembel) i Tiranës i thoshte një gazetari që s’pushonte së shkruari: “Ore, sikur e kam përshtypjen që në këtë vend vetëm ti dhe Sali Berisha punoni”. Lajmi i sotëm se do ...
Dritare | 20-Jan-2020 18:28
Nga Enver Robelli Dikur, moti, një analist (pak dembel) i Tiranës i thoshte një gazetari që s’pushonte së shkruari: “Ore, sikur e kam përshtypjen që në këtë vend vetëm ti dhe Sali Berisha punoni”. Lajmi i sotëm se do ...

Pezullohen grevat e Lufthansa-s
Sindikata gjermane UFO, që përfaqëson ekuipazhin e Lufthansa-s nuk po planifikon më greva kundër linjës ajrore, konfirmuan sot Lufthansa dhe sindikata.
Kosova Press | 20-Jan-2020 18:25
Sindikata gjermane UFO, që përfaqëson ekuipazhin e Lufthansa-s nuk po planifikon më greva kundër linjës ajrore, konfirmuan sot Lufthansa dhe sindikata.

Linjë ajrore Beograd-Prishtinë/ SHBA: Trump mundësoi një fitore historike
Zyrtarë të lartë amerikanë ndërmjetësuan sot nënshkrimin e një marrëveshjeje midis Kosovës dhe Serbisë për rihapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd. Dokumenti u nënshkrua nga zyrtarët kosovarë dhe serbë në praninë e ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 15:25
Zyrtarë të lartë amerikanë ndërmjetësuan sot nënshkrimin e një marrëveshjeje midis Kosovës dhe Serbisë për rihapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd. Dokumenti u nënshkrua nga zyrtarët kosovarë dhe serbë në praninë e ...

Linja Prishtinë-Beograd, Berisha: Hap me rendësi në hapjen e korridoreve ajrore të reja për Kosovës
Aviokompania gjermane “Lufthansa” pritet që së shpejti të hapë linjën ajrore Prishtinë-Beograd. Një gjë e tillë vjen pas iniciativës të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të cilën Drejtori i ...
Klan Kosova | 20-Jan-2020 18:11
Aviokompania gjermane “Lufthansa” pritet që së shpejti të hapë linjën ajrore Prishtinë-Beograd. Një gjë e tillë vjen pas iniciativës të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të cilën Drejtori i ...

Grenell: Trumpit i takon merita për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi
I dërguari i veçantë i presidentit të SHBA-së për bisedimet Kosovë -Serbi, Richard Grenell, reagoi pas marrëveshjes për fluturimet e para direkte ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.
Top Channel | 20-Jan-2020 14:44
I dërguari i veçantë i presidentit të SHBA-së për bisedimet Kosovë -Serbi, Richard Grenell, reagoi pas marrëveshjes për fluturimet e para direkte ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

Linja Prishtinë-Beograd, Berisha: Hap me rendësi në hapjen e korridoreve ajrore të reja për Kosovës
Aviokompania gjermane “Lufthansa” pritet që së shpejti të hapë linjën ajrore Prishtinë-Beograd. Një gjë e tillë vjen pas iniciativës të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të cilën Drejtori i ...
Medial | 20-Jan-2020 18:11
Aviokompania gjermane “Lufthansa” pritet që së shpejti të hapë linjën ajrore Prishtinë-Beograd. Një gjë e tillë vjen pas iniciativës të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të cilën Drejtori i ...

Kompania ajrore gjermane bashkëpunon me Kosovën për hapjen e linjës Prishtinë-Beograd
“Sigurisht që kjo ngjarje shënon një hap tjetër në përpjekjet tona për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë”, shkroi presidenti Thaçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ...
Arbresh | 20-Jan-2020 18:11
“Sigurisht që kjo ngjarje shënon një hap tjetër në përpjekjet tona për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë”, shkroi presidenti Thaçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ...

KDI kërkon transparencë për marrëveshjen e fluturimeve direkte Prishtinë-Beograd
Instituti Demokratik i Kosovës, përmes një reagimi ka kërkuar më shumë transparencë nga autoritetet e Republikës së Kosovës, në lidhje me marrëveshjen që është bërë për vendosjen e linjës së fluturimeve direkte ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 16:24
Instituti Demokratik i Kosovës, përmes një reagimi ka kërkuar më shumë transparencë nga autoritetet e Republikës së Kosovës, në lidhje me marrëveshjen që është bërë për vendosjen e linjës së fluturimeve direkte ...

Fluturimet drejt Beogradit, Berisha: Po hapim korridore të reja ajrore
Në një ceremoni të veçantë që u mbajt në Ambasadën amerikane në Berlin sot u nënshkrua letra e qëllimit të mirë për operimin e kompanisë ajrore “Lufthansa” në linjën Prishtinë-Beograd. I pranishëm në këtë ceremoni ishte ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 16:19
Në një ceremoni të veçantë që u mbajt në Ambasadën amerikane në Berlin sot u nënshkrua letra e qëllimit të mirë për operimin e kompanisë ajrore “Lufthansa” në linjën Prishtinë-Beograd. I pranishëm në këtë ceremoni ishte ...

NATO deklarohet rreth hapjes së linjës ajrore Prishtinë-Beograd
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, bazuar në letrat e synimeve të nënshkruara sot në Berlin, ka mirëpritur qëllimin e Eurowings dhe Grupit Lufthansa për të vendosur fluturime të drejtpërdrejta midis ...
Shprehja | 20-Jan-2020 17:56
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, bazuar në letrat e synimeve të nënshkruara sot në Berlin, ka mirëpritur qëllimin e Eurowings dhe Grupit Lufthansa për të vendosur fluturime të drejtpërdrejta midis ...

Pas dy dekadave, u rikthyen fluturimet Prishtinë-Beograd dhe anasjelltas
Pas 21 vjetësh paralajmërohet rikthimi i fluturimeve në linjat ajrore Prishtinë – Beograd dhe anasjelltas. Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka nënshkruar të hënën (21 janar, 2020) në Berlin një marrëveshje me ...
Portalb | 20-Jan-2020 17:26
Pas 21 vjetësh paralajmërohet rikthimi i fluturimeve në linjat ajrore Prishtinë – Beograd dhe anasjelltas. Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka nënshkruar të hënën (21 janar, 2020) në Berlin një marrëveshje me ...

Linja direkte Prishtinë- Beograd, KDI kërkon që qytetarët të kenë më shumë informacione
Të hënën aeroporti i Kosovës ka njoftuar për arritjen e një marrëveshje Kosovë-Serbi për vendosjen e linjës direkte Prishtinë-Beograd. Kjo u pasua me shumë reagime dhe deklarata të ndryshmë, e për këtë ka reaguar edhe ...
InFokusi | 20-Jan-2020 17:16
Të hënën aeroporti i Kosovës ka njoftuar për arritjen e një marrëveshje Kosovë-Serbi për vendosjen e linjës direkte Prishtinë-Beograd. Kjo u pasua me shumë reagime dhe deklarata të ndryshmë, e për këtë ka reaguar edhe ...

Thaçi e Haradinaj e mirëpresin marrëveshjen për linjën ajrore Prishtinë – Beograd
Prishtinë, 20 janar 2010 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, e mirëpriti marrëveshjen për hapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd. Ai e cilësoi këtë marrëveshje si hap të rëndësishëm në procesin e normalizimit të ...
Illyriapress | 20-Jan-2020 17:16
Prishtinë, 20 janar 2010 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, e mirëpriti marrëveshjen për hapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd. Ai e cilësoi këtë marrëveshje si hap të rëndësishëm në procesin e normalizimit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved