ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 00:29

Marrja e presidencës së BE-së nga Kroacia, Basha letër Plenkoviç: Anëtarësimi i Shqipërisë do të jetë prioritet

Marrja e presidencës së BE-së nga Kroacia, Basha letër Plenkoviç: Anëtarësimi i Shqipërisë do të jetë prioritet
Lulzim Basha, garantoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç se ai dhe opozita në Shqipëri do të bëjnë gjithçka për të ndihmuar procesin e integrimit europian.
Top Channel | 20-Jan-2020 18:28
Lulzim Basha, garantoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç se ai dhe opozita në Shqipëri do të bëjnë gjithçka për të ndihmuar procesin e integrimit europian.

Basha i shkruan një letër kryeministrit të Kroacisë: Më ke dhënë mbështetje nëntorin e shkuar kur të takova, je shtysë dhe shpresë për mua tani që morët kryesimin e BE-së
Lulzim Basha i shkroi një letër kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviç në kuadër të marrjes së drejtimit të presidencës të Bashkimit Europian. Basha i kujton atij se nëntorin e kaluar e ka takuar se në atë takim i ...
GazetaTema | 20-Jan-2020 18:25
Lulzim Basha i shkroi një letër kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviç në kuadër të marrjes së drejtimit të presidencës të Bashkimit Europian. Basha i kujton atij se nëntorin e kaluar e ka takuar se në atë takim i ...

“Do të bëjmë çdo gjë për integrimin”! Ja çfarë i shkruante Basha kryeministrit të Kroacisë pas marrjes së Presidencës së BE (LETRA)
Lideri i opozitës Lulzim Basha, garantoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç se ai dhe opozita në Shqipëri do të bëjnë gjithçka për të ndihmuar procesin e integrimit europian. Basha publikoi nje lëtër të 14 ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 18:15
Lideri i opozitës Lulzim Basha, garantoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç se ai dhe opozita në Shqipëri do të bëjnë gjithçka për të ndihmuar procesin e integrimit europian. Basha publikoi nje lëtër të 14 ...

Basha, letër kryeministrit të Kroacisë: Do të bëjmë çdo gjë për integrimin
Basha, letër kryeministrit të Kroacisë, përshëndet marrjen e Presidencës së BE-së nga Kroacia: Do të bëjmë çdo gjë për integrimin Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar një letër kryeministrit të ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 18:02
Basha, letër kryeministrit të Kroacisë, përshëndet marrjen e Presidencës së BE-së nga Kroacia: Do të bëjmë çdo gjë për integrimin Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar një letër kryeministrit të ...

Bllokimi i negociatave, Ralf Gjoni flet para Komisioneve Evropiane të BE-së: Boll me retorikë, po krijoni një vakum të dëmshëm për rajonin
Ralf Gjoni, deputet i opozitës së re ishte i ftuar në takimin e Komisioneve Evropiane të BE-së (Cosac) në Zagreb, nga ku u shpreh se “procesi i zgjerimit të Unionit duhet të jetë i besueshëm dhe jo thjesht retorikë” ...
GazetaTema | 20-Jan-2020 17:29
Ralf Gjoni, deputet i opozitës së re ishte i ftuar në takimin e Komisioneve Evropiane të BE-së (Cosac) në Zagreb, nga ku u shpreh se “procesi i zgjerimit të Unionit duhet të jetë i besueshëm dhe jo thjesht retorikë” ...

Basha i shkruan kryeministrit kroat: Do bëjmë gjithçka për integrimin në BE
Më datë 14 janar kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha i ka dërguar një letër kryeministrit kroat, Andrej Plenkoviç, ku e përshëndet për marrjen e drejtimit të Presidencës së Bashkimit Evropian. Në letrën e tij, Basha ...
Gazeta Express | 20-Jan-2020 18:40
Më datë 14 janar kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha i ka dërguar një letër kryeministrit kroat, Andrej Plenkoviç, ku e përshëndet për marrjen e drejtimit të Presidencës së Bashkimit Evropian. Në letrën e tij, Basha ...

Kreu i KE-së viziton Shkupin
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të shkojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.
Kosova Press | 20-Jan-2020 18:34
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të shkojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Kroacia merr presidencën e BE-së, Basha letër Plenkoviç: Do bëjmë çdo gjë për integrimin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike letrën dërguar më 14 janar kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviç për marrjen e drejtimit të Presidencës së Bashkimit Europian. Teksa e ka cilësuar si një ...
Gazeta Dita | 20-Jan-2020 18:31
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike letrën dërguar më 14 janar kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviç për marrjen e drejtimit të Presidencës së Bashkimit Europian. Teksa e ka cilësuar si një ...

Kroacia merr presidencën e BE-së, kreu i PD Basha letër kryeministrit kroat
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë publike letrën dërguar më 14 janar kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviç, për marrjen e drejtimit të Presidencës së Bashkimit Evropian. Teksa e ka cilësuar si një ...
RTSH | 20-Jan-2020 18:19
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë publike letrën dërguar më 14 janar kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviç, për marrjen e drejtimit të Presidencës së Bashkimit Evropian. Teksa e ka cilësuar si një ...

Charles Michel për vizitë zyrtare në Shkup
Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel të premten do të vijë për vizitë pune në Maqedoninë e Veriut. Michel do të realizojë takime me përfaqësues të lartë në vend, ku do të bisedohet për metodologjinë e re të ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 17:18
Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel të premten do të vijë për vizitë pune në Maqedoninë e Veriut. Michel do të realizojë takime me përfaqësues të lartë në vend, ku do të bisedohet për metodologjinë e re të ...

Basha letër kryeministrit kroat: Prioritetet tuaja në krye të BE-së janë shpresëdhënëse për ne
Lideri i PD-së Lulzim Basha i dërgoi një letër kryeministrit kroat, Andrej Plenkoviç, ku përshëndet marrjen e presidencës së BE-së nga Kroacia. Kryetari i opozitës shqiptare, e garantoi kreun e qeverisë kroate se ai dhe ...
Politiko | 20-Jan-2020 18:08
Lideri i PD-së Lulzim Basha i dërgoi një letër kryeministrit kroat, Andrej Plenkoviç, ku përshëndet marrjen e presidencës së BE-së nga Kroacia. Kryetari i opozitës shqiptare, e garantoi kreun e qeverisë kroate se ai dhe ...

Basha i shkruan kryeministrit kroat: Do te bejme çdo gje per integrimin
Lideri i opozitës Lulzim Basha, garantoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç se ai dhe opozita në Shqipëri do të bëjnë gjithçka për të ndihmuar procesin e integrimit europian. Basha publikoi nje lëtër të 14 ...
Lajmi i Fundit | 20-Jan-2020 18:02
Lideri i opozitës Lulzim Basha, garantoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç se ai dhe opozita në Shqipëri do të bëjnë gjithçka për të ndihmuar procesin e integrimit europian. Basha publikoi nje lëtër të 14 ...

Ralf Gjoni, Komisioneve Evropiane të BE-së: Negociata, boll me Retorikë
Ralf Gjoni, deputet i opozitës së re ishte i ftuar në takimin e Komisioneve Evropiane të BE-së (Cosac) në Zagreb, nga ku u shpreh se “procesi i zgjerimit të Unionit duhet të jetë i besueshëm dhe jo thjesht retorikë”
Top Channel | 20-Jan-2020 13:45
Ralf Gjoni, deputet i opozitës së re ishte i ftuar në takimin e Komisioneve Evropiane të BE-së (Cosac) në Zagreb, nga ku u shpreh se “procesi i zgjerimit të Unionit duhet të jetë i besueshëm dhe jo thjesht retorikë”

Plenkoviq: Pres zhbllokim të nisjes së bisedimeve për Shkupin dhe Tiranën
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq duke i paraqitur prioritet e kryesimit të BE-së deklaroi se “Kroacia në Samitin në Zagreb në maj të këtij viti do përkushtohet në zhbllokimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e ...
Aktuale.MK | 20-Jan-2020 17:47
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq duke i paraqitur prioritet e kryesimit të BE-së deklaroi se “Kroacia në Samitin në Zagreb në maj të këtij viti do përkushtohet në zhbllokimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e ...

Charles Michel për vizitë zyrtare në Shkup
Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel të premten do të vijë për vizitë pune në Maqedoninë e Veriut. Michel do të realizojë takime me përfaqësues të lartë në vend, ku do të bisedohet për metodologjinë e re të ...
Arbresh | 20-Jan-2020 17:47
Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel të premten do të vijë për vizitë pune në Maqedoninë e Veriut. Michel do të realizojë takime me përfaqësues të lartë në vend, ku do të bisedohet për metodologjinë e re të ...

Kreu i KE-së, Mishel të premten në Shkup
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të vijë në vizitë në Maqedoni. Është planifikuar të takohet me zyrtarë të lartë, ndërsa tema kryesore e diskutimit do të jetë metodologjia e re e negociatave, si ...
Aktuale.MK | 20-Jan-2020 17:35
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të vijë në vizitë në Maqedoni. Është planifikuar të takohet me zyrtarë të lartë, ndërsa tema kryesore e diskutimit do të jetë metodologjia e re e negociatave, si ...

Kreu i KE-së, Mishel të premten në Shkup
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të vijë në vizitë në Maqedoni. Është planifikuar të takohet me zyrtarë të lartë, ndërsa tema kryesore e diskutimit do të jetë metodologjia e re e negociatave, si ...
Shprehja | 20-Jan-2020 17:13
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të vijë në vizitë në Maqedoni. Është planifikuar të takohet me zyrtarë të lartë, ndërsa tema kryesore e diskutimit do të jetë metodologjia e re e negociatave, si ...

Plenkoviq pret zhbllokim të nisjes së bisedimeve për Shkupin dhe Tiranën
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq duke i paraqitur prioritet e kryesimit të BE-së deklaroi se “Kroacia në Samitin në Zagreb në maj të këtij viti do përkushtohet në zhbllokimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 15:22
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq duke i paraqitur prioritet e kryesimit të BE-së deklaroi se “Kroacia në Samitin në Zagreb në maj të këtij viti do përkushtohet në zhbllokimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e ...

Kreu i KE-së, Mishel të premten në Shkup
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të vijë në vizitë në Maqedoni. Është planifikuar të takohet me zyrtarë të lartë, ndërsa tema kryesore e diskutimit do të jetë metodologjia e re e negociatave, si ...
Alsat-M | 20-Jan-2020 17:04
Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të vijë në vizitë në Maqedoni. Është planifikuar të takohet me zyrtarë të lartë, ndërsa tema kryesore e diskutimit do të jetë metodologjia e re e negociatave, si ...

Plenkoviq pret zhbllokim të startit të bisedimeve me Shkupin dhe Tiranën
Kroacia në samitin në Zagreb në maj do t’i kushtojë vëmendje të veçantë zhbllokimi të fillimit të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, deklaroi sot kryeministri kroat Andrej Plenkoviq, duke i ...
Shenja | 20-Jan-2020 15:50
Kroacia në samitin në Zagreb në maj do t’i kushtojë vëmendje të veçantë zhbllokimi të fillimit të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, deklaroi sot kryeministri kroat Andrej Plenkoviq, duke i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved