ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 13:53

SHBA, Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët

SHBA, Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 05:48
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...

Trump paralajmëron udhëheqësin suprem të Iranit
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë. “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi Suprem’ i Iranit, i cili kohët e ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 05:33
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë. “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi Suprem’ i Iranit, i cili kohët e ...

Aksidenti tragjik që shkaktoi 178 viktima/ Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
IRAN Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 16:29
IRAN Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. ...

Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 17:04
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...

Kanadaja kërkon nga Irani të kompensojë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...
VizionPlus | 18-Jan-2020 19:36
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...

Kanadaja kërkon nga Irani të kompensojë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 12:03
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...

Donald Trump i përgjigjet Khamenei: Ki kujdes me fjalët!
Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti kreun e SHBA kloun dhe terrorist. Shefi i Shtëpisë së Bardë i ka kërkuar liderit iranian që të ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 09:24
Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti kreun e SHBA kloun dhe terrorist. Shefi i Shtëpisë së Bardë i ka kërkuar liderit iranian që të ...

Aksidenti tragjik që shkaktoi 178 viktima/ Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...
Standard | 19-Jan-2020 01:16
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...

Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...
Shprehja | 18-Jan-2020 23:32
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...

Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...
Alsat-M | 18-Jan-2020 23:25
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...

Irani do t’ia dërgojë Ukrainës kutitë e zeza të aeroplanit të rrëzuar
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjencia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...
AlbInfo | 18-Jan-2020 22:56
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjencia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...

Kanadaja kërkon nga Irani të kompensojë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...
Shprehja | 18-Jan-2020 21:53
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...

Khamenei: Presidenti Trump, thikë pas shpine për iranianët
Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine me ...
VizionPlus | 18-Jan-2020 09:27
Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine me ...

Kryeministri kanadez: Irani të kompesojë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka kërkuar nga autoritetet iraniane që të kompesojnë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar. Trudeau ka theksuar se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 ...
ABCNews | 18-Jan-2020 14:54
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka kërkuar nga autoritetet iraniane që të kompesojnë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar. Trudeau ka theksuar se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 ...

Irani ka nisur kutitë e zeza të avionit ku vdiqën 176 persona në Ukrainë
Kutitë e zeza të avionit ukrainas, i cili u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj e ku mbetën të vdekur 176 personave do të dërgohen nga Teherani në Ukrainë. Ky njoftim është bërë i ditur nga agjensia ...
Aktuale.MK | 18-Jan-2020 21:46
Kutitë e zeza të avionit ukrainas, i cili u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj e ku mbetën të vdekur 176 personave do të dërgohen nga Teherani në Ukrainë. Ky njoftim është bërë i ditur nga agjensia ...

Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...
Shprehja | 18-Jan-2020 20:24
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...

Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...
Alsat-M | 18-Jan-2020 20:18
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...

Tensionet SHBA-Iran dhe perspektiva për një marrëveshje
Perspektiva për një marrëveshje më të gjerë bërthamore mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara duket e zymtë, pasi zyrtarët në Teheran njoftuan këtë javë tërheqjen nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015. Presidenti Trump ...
Medial | 18-Jan-2020 20:18
Perspektiva për një marrëveshje më të gjerë bërthamore mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara duket e zymtë, pasi zyrtarët në Teheran njoftuan këtë javë tërheqjen nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015. Presidenti Trump ...

Tensionet SHBA-Iran dhe perspektiva për një marrëveshje
Perspektiva për një marrëveshje më të gjerë bërthamore mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara duket e zymtë, pasi zyrtarët në Teheran njoftuan këtë javë tërheqjen nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015. Presidenti Trump ...
Zeri Amerikes | 18-Jan-2020 20:04
Perspektiva për një marrëveshje më të gjerë bërthamore mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara duket e zymtë, pasi zyrtarët në Teheran njoftuan këtë javë tërheqjen nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015. Presidenti Trump ...

Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...
Shenja | 18-Jan-2020 19:46
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved