ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 12:01

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit.
Top Channel | 19-Jan-2020 08:09
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit.

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës
Reshjet e shtrëngatat e shiut do te përfshijnë te gjithë territorin e vendit. Shirat do te nisin pasditen e se enjtes për te vijuar edhe te premten. Situata parashikohet te jete problematike ne qarkun e Vlorës. Ndërsa ...
VizionPlus | 22-Mar-2018 13:21
Reshjet e shtrëngatat e shiut do te përfshijnë te gjithë territorin e vendit. Shirat do te nisin pasditen e se enjtes për te vijuar edhe te premten. Situata parashikohet te jete problematike ne qarkun e Vlorës. Ndërsa ...

Moti, e dielë 20 janar 2020
Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 06:56
Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me ...

Parashikimi i motit për sot, 18 Janar 2020
Edhe gjate dites se sotme, panorama sinoptike mbi vendin tone do te mbetet e pa ndryshuar. Do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin ...
ikub.al | 18-Jan-2020 10:27
Edhe gjate dites se sotme, panorama sinoptike mbi vendin tone do te mbetet e pa ndryshuar. Do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin ...

Moti sot në Kosovë
Mbi vendin tonë edhe sot do të mbajë mot i ngjashkm me ditët e fundit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 08:14
Mbi vendin tonë edhe sot do të mbajë mot i ngjashkm me ditët e fundit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i ...

Reshje në bregdet, kurse në zonat malore… sinoptikanët nuk kanë lajme të mira për të dielën
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se, moti deri mesditën e së dielës përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin ...
Telegraf | 18-Jan-2020 16:12
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se, moti deri mesditën e së dielës përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës në Shqipëri
Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat herë pas here do sjellin reshje lokale shiu. Në zonat malore reshjet do të jenë në formën e dëborës. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...
Lajminet | 19-Jan-2020 08:29
Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat herë pas here do sjellin reshje lokale shiu. Në zonat malore reshjet do të jenë në formën e dëborës. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës në Shqipëri
Pas disa ditëve me mot të thatë, në Shqipëri janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe ...
Koha.net | 19-Jan-2020 08:28
Pas disa ditëve me mot të thatë, në Shqipëri janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe ...

Parashikimi i motit për sot
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...
Shprehja | 19-Jan-2020 08:14
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...

Mot i vranët sot në Kosovë
Moti sot në Kosovë, e enjte 9 mars 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira. Era do fryj nga Veri-Lindja 10 deri 35 km/h. Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga 5-C ndërsa ato maksimale ...
Arbresh | 09-Mar-2017 08:37
Moti sot në Kosovë, e enjte 9 mars 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira. Era do fryj nga Veri-Lindja 10 deri 35 km/h. Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga 5-C ndërsa ato maksimale ...

Dëborë, ngrica dhe shtrëngata, ja si do të jetë moti sot!
Moti përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin karakter shtrëngatash. Dëbora e izoluar dhe ngricat, do të jenë të ...
Dritare | 19-Jan-2020 08:11
Moti përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin karakter shtrëngatash. Dëbora e izoluar dhe ngricat, do të jenë të ...

Moti sot në Shqipëri
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri bën me dije se moti sot do të nisë i kthjellët, prej orëve të mesditës e kryesisht ato të pasdites, do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Në orët e vona të ...
Telegrafi | 18-Jan-2020 10:50
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri bën me dije se moti sot do të nisë i kthjellët, prej orëve të mesditës e kryesisht ato të pasdites, do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Në orët e vona të ...

Erë, ngrica e mjegull, ky është parashikimi i motit për sot
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i elementeve meteorologjike, konkretisht lëvizjes së masave ajrore ...
Lajminet | 19-Jan-2020 08:01
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i elementeve meteorologjike, konkretisht lëvizjes së masave ajrore ...

Moti, e dielë 20 janar 2020
Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me ...
Medial | 19-Jan-2020 06:59
Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me ...

Përgadituni ngadale për dimër: Prej nesër na pret ky mot
18.09.2019 – Fronti i ftohtë që ka filluar të depërtojë mbi rajon, po sjell nga veriu i kontinentit masa të ftohta ajrore, që ditëve në vijim do të zbresin ndjeshëm temperaturat nën vlera mesatare. Ditën e enjte orëve ...
Albportali | 19-Jan-2020 01:03
18.09.2019 – Fronti i ftohtë që ka filluar të depërtojë mbi rajon, po sjell nga veriu i kontinentit masa të ftohta ajrore, që ditëve në vijim do të zbresin ndjeshëm temperaturat nën vlera mesatare. Ditën e enjte orëve ...

Moti sot kryesisht i qëndrueshëm i shoqëruar me mjegull
Moti sot kryesisht i qëndrueshëm i shoqëruar me mjegull . Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë nga -1 deri -7 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga gjashtë deri 12 gradë celsius. Në Shkup moti do të jetë i ...
Shprehja | 19-Jan-2020 00:07
Moti sot kryesisht i qëndrueshëm i shoqëruar me mjegull . Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë nga -1 deri -7 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga gjashtë deri 12 gradë celsius. Në Shkup moti do të jetë i ...

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të dielën
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...
Zeri | 18-Jan-2020 20:43
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...

Erë, ngrica e mjegull – ky pritet të jetë moti nesër në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i elementeve meteorologjike, konkretisht lëvizjes së masave ajrore ...
Lajminet | 18-Jan-2020 20:28
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i elementeve meteorologjike, konkretisht lëvizjes së masave ajrore ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me vranësira dhe diell. Në pjesën juglindore të vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat ditore do të lëvizin prej 0 deri më 9 gradë celsius. Në Mavrovë trashësia e borës është 13 centimetra, ...
Telegrafi | 18-Jan-2020 09:10
Moti sot do të jetë me vranësira dhe diell. Në pjesën juglindore të vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat ditore do të lëvizin prej 0 deri më 9 gradë celsius. Në Mavrovë trashësia e borës është 13 centimetra, ...

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të dielën
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 20:15
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved