ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 14:13

Kryediplomati italian: Armëpushimi në Libi, kusht për dialogun politik

Kryediplomati italian: Armëpushimi në Libi, kusht për dialogun politik
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 05:03
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...

Libi, protestuesit bllokojnë portin kryesor të naftës
Protestuesit libianë besnikë ndaj të gjeneralit të vendit Khalifa Haftar bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 02:33
Protestuesit libianë besnikë ndaj të gjeneralit të vendit Khalifa Haftar bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike ...

Sfidat përpara Konferencës së Berlinit për Libinë
Të gjithë sytë janë kthyer drejt Konferencës së Berlinit, ku aktorët rajonalë dhe ndërkombëtarë të dielën do të ulen për të diskutuar konfliktin në Libi, i cili ka vazhduar që nga rrëzimi i liderit tashmë të ndjerë ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 23:49
Të gjithë sytë janë kthyer drejt Konferencës së Berlinit, ku aktorët rajonalë dhe ndërkombëtarë të dielën do të ulen për të diskutuar konfliktin në Libi, i cili ka vazhduar që nga rrëzimi i liderit tashmë të ndjerë ...

Erdogan: Pse Europa duhet t’i bashkohet Turqisë për krizën në Libi
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan mendon se gabimi i përmasave historike do të ishte nëse Libia do të ishte në mëshirën e baroneve të luftës. Përpara Samitit në Berlin, një konferencë ndërkombëtare mbi Libinë, ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 18:58
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan mendon se gabimi i përmasave historike do të ishte nëse Libia do të ishte në mëshirën e baroneve të luftës. Përpara Samitit në Berlin, një konferencë ndërkombëtare mbi Libinë, ...

Erdogan kërkon ndihmën e Evropës për t’i dhënë fund konfliktit në Libi
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka bërë thirrje Evropës që të mbështesë përpjekjet e vendit të tij në Libi, në mënyrë që t’i jepet fund konfliktit. Turqia po i ofron mbështetje ushtarake qeverisë libiane, që ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 14:22
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka bërë thirrje Evropës që të mbështesë përpjekjet e vendit të tij në Libi, në mënyrë që t’i jepet fund konfliktit. Turqia po i ofron mbështetje ushtarake qeverisë libiane, që ...

Liderët botërorë mblidhen në Berlin për ta zgjidhur konfliktin e Libisë
Përfaqësuesit e më shumë se dhjetë shteteve, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Turqinë dhe Rusinë, pritet të takohen sot në Berlin në përpjekje për t’i dhënë fund konfliktit të armatosur në Libi dhe parandalimin e asaj që ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 09:24
Përfaqësuesit e më shumë se dhjetë shteteve, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Turqinë dhe Rusinë, pritet të takohen sot në Berlin në përpjekje për t’i dhënë fund konfliktit të armatosur në Libi dhe parandalimin e asaj që ...

Erdogan: Turqia është bërë çelësi i paqes në Libi
Erdogan: Turqia ka qenë çelësi i paqes në Libi me përpjekjet qoftë në terren, qoftë në diplomaci. Erdogan: Fatkeqësisht, komuniteti ndërkombëtar deri më tani nuk ka reaguar mjaftueshëm ndaj sulmeve të pamatura të ...
Shenja | 19-Jan-2020 09:22
Erdogan: Turqia ka qenë çelësi i paqes në Libi me përpjekjet qoftë në terren, qoftë në diplomaci. Erdogan: Fatkeqësisht, komuniteti ndërkombëtar deri më tani nuk ka reaguar mjaftueshëm ndaj sulmeve të pamatura të ...

I dërguari i OKB-së thotë se ndërhyrja e huaj në Libi duhet të marrë fund
I dërguari i OKB-së në Libi, Ghassan Salame u ka bërë thirrje fuqive të huaja që të ndalojnë së ndërhyri në luftën civile të Libisë. Në prag të bisedimeve të paqes në Berlin, Z. Salame tha se mbështetja e huaj për ...
Arbresh | 19-Jan-2020 09:21
I dërguari i OKB-së në Libi, Ghassan Salame u ka bërë thirrje fuqive të huaja që të ndalojnë së ndërhyri në luftën civile të Libisë. Në prag të bisedimeve të paqes në Berlin, Z. Salame tha se mbështetja e huaj për ...

Liderët botërorë mblidhen në Berlin për ta zgjidhur konfliktin e Libisë
Përfaqësuesit e më shumë se dhjetë shteteve, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Turqinë dhe Rusinë, pritet të takohen sot në Berlin në përpjekje për t’i dhënë fund konfliktit të armatosur në Libi dhe parandalimin e asaj që ...
Arbresh | 19-Jan-2020 09:17
Përfaqësuesit e më shumë se dhjetë shteteve, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Turqinë dhe Rusinë, pritet të takohen sot në Berlin në përpjekje për t’i dhënë fund konfliktit të armatosur në Libi dhe parandalimin e asaj që ...

Liderët botërorë mblidhen në Berlin për ta zgjidhur konfliktin e Libisë
Përfaqësuesit e më shumë se dhjetë shteteve, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Turqinë dhe Rusinë, pritet të takohen sot në Berlin në përpjekje për t’i dhënë fund konfliktit të armatosur në Libi dhe parandalimin e asaj që ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 09:14
Përfaqësuesit e më shumë se dhjetë shteteve, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Turqinë dhe Rusinë, pritet të takohen sot në Berlin në përpjekje për t’i dhënë fund konfliktit të armatosur në Libi dhe parandalimin e asaj që ...

Erdogan paralajmëron Evropën
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, paralajmëroi të mërkurën se evropianët në gjithë botën nuk do të mund të ecin të sigurt rrugëve nëse nuk ndryshojnë qëndrimin ndaj Turqisë dhe i ka bërë thirrje Evropës të ...
Arbresh | 22-Mar-2017 12:52
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, paralajmëroi të mërkurën se evropianët në gjithë botën nuk do të mund të ecin të sigurt rrugëve nëse nuk ndryshojnë qëndrimin ndaj Turqisë dhe i ka bërë thirrje Evropës të ...

Paralajmërimi i Erdoganit për kërcënimet terroriste nga të cilat mund të përballet BE-ja
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, i kërkon Evropës të mbështesë lëvizjet e Ankarasë në Libi, ditë pasi ai urdhëroi vendosjen e trupave atje. Erdogan ka paralajmëruar Evropën se mund të përballet me kërcënime të reja ...
IliriaNews | 19-Jan-2020 00:34
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, i kërkon Evropës të mbështesë lëvizjet e Ankarasë në Libi, ditë pasi ai urdhëroi vendosjen e trupave atje. Erdogan ka paralajmëruar Evropën se mund të përballet me kërcënime të reja ...

Paralajmërimi i Erdoganit për kërcënimet terroriste nga të cilat mund të përballet BE-ja
Erdogan ka paralajmëruar Evropën se mund të përballet me kërcënime të reja nga grupet “terroriste” nëse qeveria e njohur e Libisë do të binte, në një artikull të botuar në Politico. Në artikullin e publikuar të shtunën, ...
Lajminet | 18-Jan-2020 23:58
Erdogan ka paralajmëruar Evropën se mund të përballet me kërcënime të reja nga grupet “terroriste” nëse qeveria e njohur e Libisë do të binte, në një artikull të botuar në Politico. Në artikullin e publikuar të shtunën, ...

Erdogan paralajmëron për një ringjallje të terrorizmit islamik në Libi
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi për një ringjallje të terrorizmit islamik nëse qeveria libiane në Tripolit, e njohur nga OKB-ja, do të rrëzohej, në një artikull të publikuar sot në faqen e internetit ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 12:39
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi për një ringjallje të terrorizmit islamik nëse qeveria libiane në Tripolit, e njohur nga OKB-ja, do të rrëzohej, në një artikull të publikuar sot në faqen e internetit ...

Protestuesit bllokojnë portin kryesor të naftës në Libi
Protestuesit libianë besnikë ndaj gjeneralit Khalifa Haftar, bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë, që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike kanë ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 23:10
Protestuesit libianë besnikë ndaj gjeneralit Khalifa Haftar, bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë, që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike kanë ...

?Protestuesit e bllokojnë portin kryesor të naftës në Libi
Protestuesit libianë besnikë ndaj gjeneralit Khalifa Haftar, bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë, që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike kanë ...
TetovaSot | 18-Jan-2020 22:53
Protestuesit libianë besnikë ndaj gjeneralit Khalifa Haftar, bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë, që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike kanë ...

Kryediplomati italian: Armëpushimi në Libi, kusht për dialogun politik
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...
Shenja | 18-Jan-2020 22:43
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...

Sfidat përpara Konferencës së Berlinit për Libinë
Të gjithë sytë janë kthyer drejt Konferencës së Berlinit, ku aktorët rajonalë dhe ndërkombëtarë të dielën do të ulen për të diskutuar konfliktin në Libi, i cili ka vazhduar që nga rrëzimi i liderit tashmë të ndjerë ...
Shenja | 18-Jan-2020 21:44
Të gjithë sytë janë kthyer drejt Konferencës së Berlinit, ku aktorët rajonalë dhe ndërkombëtarë të dielën do të ulen për të diskutuar konfliktin në Libi, i cili ka vazhduar që nga rrëzimi i liderit tashmë të ndjerë ...

Erdogan: BE të mbështesë përpjekjet turke nëse do paqe në Libi
Presidenti turk Recep Tajip Erdogan paralajmëroi se në Libi mund të ketë dhunë të mëtejshme nëse Europa lejon dështimin e qeverisë së mbështetur nga OKB. “Europa do të përballet me një sërë problemesh dhe kërcënimesh ...
Shprehja | 18-Jan-2020 21:31
Presidenti turk Recep Tajip Erdogan paralajmëroi se në Libi mund të ketë dhunë të mëtejshme nëse Europa lejon dështimin e qeverisë së mbështetur nga OKB. “Europa do të përballet me një sërë problemesh dhe kërcënimesh ...

Putin do të marrë pjesë në Konferencën e Berlinit për paqen në Libi
MOSKË Kremlini ka bërë të ditur se presidenti rus, Vladimir Putin, të dielën do të marrë pjesë në Konferencën e Berlinit e cila organizohet për të ndihmuar në gjetjen e një zgjidhjeje politike për konfliktin në Libi. ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 06:51
MOSKË Kremlini ka bërë të ditur se presidenti rus, Vladimir Putin, të dielën do të marrë pjesë në Konferencën e Berlinit e cila organizohet për të ndihmuar në gjetjen e një zgjidhjeje politike për konfliktin në Libi. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved