ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 06:09

Momenti i frikshëm/ Shikoni ç’ndodh në pishinë kur bie tërmeti me magnitudë 6.8 në Filipine

Momenti i frikshëm/ Shikoni ç’ndodh në pishinë kur bie tërmeti me magnitudë 6.8 në Filipine
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e të dielës, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit të ...
BalkanWeb | 16-Dec-2019 07:22
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e të dielës, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit të ...

Tërmeti 6.8 ballë në Filipine, vajza 6-vjeçe vdes nën rrënojat e shtëpisë
Një vajzë 6-vjeçare ishte mes tre personave të vrarë kur një tërmet me madhësi 6.8 ballë goditi ishullin jugor të Filipineve Mindanao të dielën. Vajza ishte brenda shtëpisë së familjes së saj kur ndërtesa u shemb dhe e ...
BalkanWeb | 16-Dec-2019 01:31
Një vajzë 6-vjeçare ishte mes tre personave të vrarë kur një tërmet me madhësi 6.8 ballë goditi ishullin jugor të Filipineve Mindanao të dielën. Vajza ishte brenda shtëpisë së familjes së saj kur ndërtesa u shemb dhe e ...

Sizmologët reagojnë për lëkundjet e forta gjatë natës: Mos ju referoni aplikacioneve por Institutit të Gjeoshkencës
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 16:37
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...

“Mos ju referoni aplikacioneve, por Institutit të Gjeoshkencës”/ Lëkundja e fortë gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18.
Top Channel | 15-Dec-2019 15:01
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18.

Tërmetet/ Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët: Pasgoditjet do të vijojnë, trend normal
TIRANË Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 13:49
TIRANË Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu ...

VIDEO: Momenti i tmerrshëm kur shtylla e tensionit shpërthen gjatë tërmetit
Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë ndërkohë që toka dridhej. Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 15:04
Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë ndërkohë që toka dridhej. Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi ...

Video/ Filipine, tërmeti me magnitude 6.8, shihni si del uji nga pishina e një hoteli
Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur sot jugun e Filipineve. Lëkundjet janë lokalizuar rreth 5 km në jug-lindje të Magsaysay, në provincën e Davao del Sur, në një thellësi 28.2 km. Në videon që shihni lëkundjet e ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 12:25
Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur sot jugun e Filipineve. Lëkundjet janë lokalizuar rreth 5 km në jug-lindje të Magsaysay, në provincën e Davao del Sur, në një thellësi 28.2 km. Në videon që shihni lëkundjet e ...

Vijojnë lëkundjet e tokës, Duni: Nuk duhet të krijojmë alarm
Kjo e dielë ka rikthyer lëkunjdet e tërmetit, ku më kryesorja është shënuar reth orës 2 e 20 të mëngjësit. Sipas të dhënave të inistutit të gjeoshkncës tërmeti ka qënë me një magnitudë 4 të shkallës rihtër me epiqëndr ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 15:24
Kjo e dielë ka rikthyer lëkunjdet e tërmetit, ku më kryesorja është shënuar reth orës 2 e 20 të mëngjësit. Sipas të dhënave të inistutit të gjeoshkncës tërmeti ka qënë me një magnitudë 4 të shkallës rihtër me epiqëndr ...

Sizmiologu: Tërmeti i djeshëm paslëkundje, nuk ka arsye për panik
“Tërmeti i rënë mbrëmjen e djeshme ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik”, tha sot sizmologu Llambro Duni. Sizmologu Duni u shpreh se “bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye për ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 12:47
“Tërmeti i rënë mbrëmjen e djeshme ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik”, tha sot sizmologu Llambro Duni. Sizmologu Duni u shpreh se “bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye për ...

Sërish tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra
Publikuar: 13:53, 25 Shkurt, 2018 Pas dy tërmeteve të rënë gjatë ditës së djeshme me epiqendër në zonën e Kukësit, sot ka rënë një tjetër tërmet. Këtë herë lëkundjet janë ndjerë në Shqipërinë e mesme. Sipas Institutit ...
TetovaSot | 25-Feb-2018 13:56
Publikuar: 13:53, 25 Shkurt, 2018 Pas dy tërmeteve të rënë gjatë ditës së djeshme me epiqendër në zonën e Kukësit, sot ka rënë një tjetër tërmet. Këtë herë lëkundjet janë ndjerë në Shqipërinë e mesme. Sipas Institutit ...

Sërish tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra
Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), një tërmet me magnitudë prej 3.0 ...
Zeri | 16-Dec-2019 08:32
Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), një tërmet me magnitudë prej 3.0 ...

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.8 godet Filipinet
Një tërmet me madhësi 6.8 goditi ishullin jugor Mindanao, në Filipine këtë të dielë. Ky rajon është goditur disa herë nga tërmetet në muajt e fundit. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 61 kilometra në jugperëndim të ...
Telegraf | 15-Dec-2019 12:17
Një tërmet me madhësi 6.8 goditi ishullin jugor Mindanao, në Filipine këtë të dielë. Ky rajon është goditur disa herë nga tërmetet në muajt e fundit. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 61 kilometra në jugperëndim të ...

Shqipëria assesi të gjej qetësi nga tërmetet
Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës, shkruan . Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), një tërmet me magnitudë prej ...
Lajminet | 16-Dec-2019 07:57
Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës, shkruan . Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), një tërmet me magnitudë prej ...

Lëkundjet e tërmetit po vijojnë në Shqipëri
Pas mesnatës të ditës së diel, në orën 02:18, është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.0 të shkallës rihter, që është ndier në Tiranë dhe në Durrës. Sipas EMSC-së, më e larta lëkundje është regjistruar me magnitudë ...
EkonomiaOnline | 16-Dec-2019 07:38
Pas mesnatës të ditës së diel, në orën 02:18, është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.0 të shkallës rihter, që është ndier në Tiranë dhe në Durrës. Sipas EMSC-së, më e larta lëkundje është regjistruar me magnitudë ...

Lëkundjet e tërmetit po vijojnë në Shqipëri
Pas mesnatës të ditës së diel, në orën 02:18, është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.0 të shkallës rihter, që është ndier në Tiranë dhe në Durrës. Sipas EMSC-së, më e larta lëkundje është regjistruar me magnitudë ...
Koha.net | 16-Dec-2019 06:28
Pas mesnatës të ditës së diel, në orën 02:18, është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.0 të shkallës rihter, që është ndier në Tiranë dhe në Durrës. Sipas EMSC-së, më e larta lëkundje është regjistruar me magnitudë ...

Katër viktima nga tërmeti i fuqishëm në Filipine
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 22:40
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...

Katër viktima nga tërmeti i fuqishëm në Filipine
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...
InFokusi | 15-Dec-2019 22:18
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...

Tërmeti me magnitudë 6.8 shkund Filipinet, pamjet kaotike në vend si uji del nga pishina bëjnë xhiron e globit (VIDEO)
Postuar: 15/12/2019 - 21:55 Video dhe imazhe të shumta, të shpërndara me shpejtësi në rrjetet sociale pasqyrojnë forcën dhe dhunën e tërmetit me magnitudë 6.8, që goditi Filipinet mëngjesin e sotëm. Instituti Gjeofizik ...
Sot.Al | 15-Dec-2019 22:00
Postuar: 15/12/2019 - 21:55 Video dhe imazhe të shumta, të shpërndara me shpejtësi në rrjetet sociale pasqyrojnë forcën dhe dhunën e tërmetit me magnitudë 6.8, që goditi Filipinet mëngjesin e sotëm. Instituti Gjeofizik ...

Tërmeti me magnitudë 6.8 sapo goditi Filipinet, kështu u lëkundën ndërtesat
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...
Arbresh | 15-Dec-2019 20:17
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...

Sizmologu: Tërmeti i djeshëm, paslëkundje. S’ka arsye për panik
Sizmologu Llambro Duni qetësoi shqiptarët duke thënë për Ora News se tërmeti i mbrëmjes të së shtunës ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik. “Bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye ...
Telegraf | 15-Dec-2019 11:33
Sizmologu Llambro Duni qetësoi shqiptarët duke thënë për Ora News se tërmeti i mbrëmjes të së shtunës ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik. “Bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved