ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:39

“Kapriçot” e motit, sot temperaturat deri 22ºC

“Kapriçot” e motit, sot temperaturat deri 22ºC
mapo.al Edhe pse në muajin dhjetor duket se moti ka “kapricot” e tij të bukura, dhe ditët e para të javës që presim (hënë, martë, mërkurë) pritet të kenë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Sipas Shërbimit ...
Mapo | 16-Dec-2019 08:14
mapo.al Edhe pse në muajin dhjetor duket se moti ka “kapricot” e tij të bukura, dhe ditët e para të javës që presim (hënë, martë, mërkurë) pritet të kenë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Sipas Shërbimit ...

Rikthehet moti me diell, ky është parashikimi motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.
Top Channel | 16-Dec-2019 07:01
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Temperatura deri në 18 °C. Parashikimi i motit për ditën e sotme
Ditën e sotme nuk do të ketë reshje shiu. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit do të ketë rritje të temperaturave në të gjithë vendin. Parashikimi: RESHJET (E hënë, dt. 16), në përgjithësi, ...
Telegraf | 16-Dec-2019 08:43
Ditën e sotme nuk do të ketë reshje shiu. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit do të ketë rritje të temperaturave në të gjithë vendin. Parashikimi: RESHJET (E hënë, dt. 16), në përgjithësi, ...

Moti e hënë, 16 Dhjetor 2019!
Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por ...
VizionPlus | 16-Dec-2019 06:28
Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por ...

Temperatura të larta? Ja si nis java në vend
Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Njihuni me parashikimin e Institut të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e nesërme, e hënë 16 dhjetor 2019. RESHJET Nesër (e ...
Telegraf | 15-Dec-2019 23:41
Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Njihuni me parashikimin e Institut të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e nesërme, e hënë 16 dhjetor 2019. RESHJET Nesër (e ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe do të jetë më ftohtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato ...
Telegrafi | 16-Dec-2019 07:56
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe do të jetë më ftohtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato ...

Javë me diell dhe vranësira
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...
Telegrafi | 16-Dec-2019 07:26
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...

Parashikimi i motit për sot, 15 Nëntor 2019
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...
ikub.al | 15-Nov-2019 10:06
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...

FOTOT: I nxehtë ekstrem në Australia, temperaturat shkojnë mbi 40 gradë celsius
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar sinoptikanët. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, thotë Byroja vendase e ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 11:44
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar sinoptikanët. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, thotë Byroja vendase e ...

“Ciklon intensiv”! Shi, erë dhe reshje dëbore, Evropa do përballet me stuhi të fuqishme
Evropa do të përballet brenda disa ditësh me stuhi te fuqishme dëborë, parashikon BBC.
Top Channel | 15-Dec-2019 10:50
Evropa do të përballet brenda disa ditësh me stuhi te fuqishme dëborë, parashikon BBC.

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot
Sipas Institutit të Gjeoshkencave sot nuk priten reshje shiu (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 3 / 14 °C ...
Newsbomb | 27-Feb-2019 07:44
Sipas Institutit të Gjeoshkencave sot nuk priten reshje shiu (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 3 / 14 °C ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 21:09
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...

Moti sot
Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Paradite do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës nëpër lugina. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus tre deri në shtatë gradë, ndërsa ...
IliriaNews | 16-Dec-2019 08:43
Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Paradite do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës nëpër lugina. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus tre deri në shtatë gradë, ndërsa ...

Moti sot në Shqipëri
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga fusha barike me presion të lartë atmosferik e cila do të kushtëzojë mot me temperatura të larta në territorin e Shqipërisë në fillimin e javës. Sot në Shqipëri moti do të jetë me ...
InFokusi | 16-Dec-2019 08:23
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga fusha barike me presion të lartë atmosferik e cila do të kushtëzojë mot me temperatura të larta në territorin e Shqipërisë në fillimin e javës. Sot në Shqipëri moti do të jetë me ...

Parashikimi i motit
Moti në mbarë vendin do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të reja të shiut priten nga enjtja. Për sot sinoptikët paralajmërojnë temperatura të mëngjesit prej -4 ...
Shenja | 16-Dec-2019 08:20
Moti në mbarë vendin do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të reja të shiut priten nga enjtja. Për sot sinoptikët paralajmërojnë temperatura të mëngjesit prej -4 ...

Moti sot në Shqipëri
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga fusha barike me presion të lartë atmosferik e cila do të kushtëzojë mot me temperatura të larta në territorin e Shqipërisë në fillimin e javës. Sot në Shqipëri moti do të jetë me ...
Koha.net | 16-Dec-2019 08:20
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga fusha barike me presion të lartë atmosferik e cila do të kushtëzojë mot me temperatura të larta në territorin e Shqipërisë në fillimin e javës. Sot në Shqipëri moti do të jetë me ...

Moti sot në Kosovë
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...
Koha.net | 16-Dec-2019 08:17
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...

Moti në Shqipëri
Sot në Shqipëri moti do të jetë me diell dhe mjegull përgjatë luginave dhe vranësira të pakta në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 ...
Lajminet | 16-Dec-2019 08:15
Sot në Shqipëri moti do të jetë me diell dhe mjegull përgjatë luginave dhe vranësira të pakta në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 ...

Vranësira dhe ulje temperaturash/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme
Sipas MeteoAlb, vijon ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por ...
Lexo | 16-Dec-2019 08:15
Sipas MeteoAlb, vijon ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe do të jetë më ftohtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato ...
Aktuale.MK | 16-Dec-2019 08:08
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe do të jetë më ftohtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved