ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:18

Sizmologët reagojnë për lëkundjet e forta gjatë natës: Mos ju referoni aplikacioneve por Institutit të Gjeoshkencës

Sizmologët reagojnë për lëkundjet e forta gjatë natës: Mos ju referoni aplikacioneve por Institutit të Gjeoshkencës
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 16:37
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...

“Mos ju referoni aplikacioneve, por Institutit të Gjeoshkencës”/ Lëkundja e fortë gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18.
Top Channel | 15-Dec-2019 15:01
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18.

Tërmetet/ Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët: Pasgoditjet do të vijojnë, trend normal
TIRANË Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 13:49
TIRANË Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu ...

VIDEO: Momenti i tmerrshëm kur shtylla e tensionit shpërthen gjatë tërmetit
Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë ndërkohë që toka dridhej. Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 15:04
Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë ndërkohë që toka dridhej. Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi ...

Video/ Filipine, tërmeti me magnitude 6.8, shihni si del uji nga pishina e një hoteli
Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur sot jugun e Filipineve. Lëkundjet janë lokalizuar rreth 5 km në jug-lindje të Magsaysay, në provincën e Davao del Sur, në një thellësi 28.2 km. Në videon që shihni lëkundjet e ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 12:25
Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur sot jugun e Filipineve. Lëkundjet janë lokalizuar rreth 5 km në jug-lindje të Magsaysay, në provincën e Davao del Sur, në një thellësi 28.2 km. Në videon që shihni lëkundjet e ...

Vijojnë lëkundjet e tokës, Duni: Nuk duhet të krijojmë alarm
Kjo e dielë ka rikthyer lëkunjdet e tërmetit, ku më kryesorja është shënuar reth orës 2 e 20 të mëngjësit. Sipas të dhënave të inistutit të gjeoshkncës tërmeti ka qënë me një magnitudë 4 të shkallës rihtër me epiqëndr ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 15:24
Kjo e dielë ka rikthyer lëkunjdet e tërmetit, ku më kryesorja është shënuar reth orës 2 e 20 të mëngjësit. Sipas të dhënave të inistutit të gjeoshkncës tërmeti ka qënë me një magnitudë 4 të shkallës rihtër me epiqëndr ...

Sizmiologu: Tërmeti i djeshëm paslëkundje, nuk ka arsye për panik
“Tërmeti i rënë mbrëmjen e djeshme ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik”, tha sot sizmologu Llambro Duni. Sizmologu Duni u shpreh se “bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye për ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 12:47
“Tërmeti i rënë mbrëmjen e djeshme ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik”, tha sot sizmologu Llambro Duni. Sizmologu Duni u shpreh se “bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye për ...

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.8 godet Filipinet
Një tërmet me madhësi 6.8 goditi ishullin jugor Mindanao, në Filipine këtë të dielë. Ky rajon është goditur disa herë nga tërmetet në muajt e fundit. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 61 kilometra në jugperëndim të ...
Telegraf | 15-Dec-2019 12:17
Një tërmet me madhësi 6.8 goditi ishullin jugor Mindanao, në Filipine këtë të dielë. Ky rajon është goditur disa herë nga tërmetet në muajt e fundit. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 61 kilometra në jugperëndim të ...

Sizmologu: Tërmeti i djeshëm, paslëkundje. S’ka arsye për panik
Sizmologu Llambro Duni qetësoi shqiptarët duke thënë për Ora News se tërmeti i mbrëmjes të së shtunës ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik. “Bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye ...
Telegraf | 15-Dec-2019 11:33
Sizmologu Llambro Duni qetësoi shqiptarët duke thënë për Ora News se tërmeti i mbrëmjes të së shtunës ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik. “Bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye ...

“Mos ju referoni aplikacioneve”, sizmologët flasin për lëkundjet gjatë natës
Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për Neës24, duke iu referuar ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 16:14
Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për Neës24, duke iu referuar ...

Tërmet i fuqishëm gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...
Gazeta Observer | 15-Dec-2019 15:56
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...

Tërmet i fuqishëm gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e ...
Zeri | 15-Dec-2019 15:42
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e ...

Tërmet i fuqishëm gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...
Indeks Online | 15-Dec-2019 15:37
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...

Tërmeti me magnitudë 4, flet sizmiologu: Pse janë raportuar vlera të ndryshme
Toka nuk po gjen qetësi! Nga mesnata deri mëngjesin e të dielës Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar nëntë lëkundje sizmike. Më e forta ishte rreth orës 2 me magnitudë 4 të shkallës ...
ABCNews | 15-Dec-2019 12:33
Toka nuk po gjen qetësi! Nga mesnata deri mëngjesin e të dielës Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar nëntë lëkundje sizmike. Më e forta ishte rreth orës 2 me magnitudë 4 të shkallës ...

“Mos ju referoni aplikacioneve, por...”, pas lëkundjes së fortë gjatë natës sizmiologu Llambro Duni ka një apel të fortë për qytetarët
Postuar: 15/12/2019 - 15:29 Natën e djeshme një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, i regjistruar rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin ...
Sot.Al | 15-Dec-2019 15:32
Postuar: 15/12/2019 - 15:29 Natën e djeshme një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, i regjistruar rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin ...

Tërmeti 4 ballë, sizmologu: Mos u shqetësoni, pasgoditjet do të vijojnë
Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu referuar ...
Lajmi i Fundit | 15-Dec-2019 15:26
Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu referuar ...

Tërmeti i fortë gjatë natës, reagojnë sizmologët
Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, në një thellësi prej 46 km. Por sizmologët thonë se lekundje do të ketë në vazhdimësi dhe nuk ka vend për panik. Që pas tërmetit të 26 nëntorit, ...
Lajminet | 15-Dec-2019 15:24
Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, në një thellësi prej 46 km. Por sizmologët thonë se lekundje do të ketë në vazhdimësi dhe nuk ka vend për panik. Që pas tërmetit të 26 nëntorit, ...

Tërmet 4.5 i shkallës rihter gjatë natës
Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë gjatë orëve të para të mëngjesit të së dielës në Shqipëri. Sipas EMSC, më e larta është regjistruar me magnitudë 4.5 të shkallës rihter me epiqendër detin Adriatik. Ndërkohë gjatë ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 10:31
Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë gjatë orëve të para të mëngjesit të së dielës në Shqipëri. Sipas EMSC, më e larta është regjistruar me magnitudë 4.5 të shkallës rihter me epiqendër detin Adriatik. Ndërkohë gjatë ...

Pse tërmeti i mbrëmjes u raportua me vlera të ndryshme, flet sizmiologu
Nga mesnata deri mëngjesin e të dielës Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar nëntë lëkundje sizmike. Më e forta ishte rreth orës 2 me magnitudë 4 të shkallës Rihter, thellësi 46 ...
Portalb | 15-Dec-2019 15:19
Nga mesnata deri mëngjesin e të dielës Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar nëntë lëkundje sizmike. Më e forta ishte rreth orës 2 me magnitudë 4 të shkallës Rihter, thellësi 46 ...

Fundjava rikthen tërmetet/ 7 lëkundje të shtunën, më e forta pranë Gjirit të Lalzit me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter
Pas disa ditësh qetësi, disa lëkundje tërmeti janë ndjerë prej mbrëmjes e së shtunës në Shqipërinë e Mesme. Pas mesnate sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit janë rreth 7 lëkundje, më e ...
ScanTv | 15-Dec-2019 13:54
Pas disa ditësh qetësi, disa lëkundje tërmeti janë ndjerë prej mbrëmjes e së shtunës në Shqipërinë e Mesme. Pas mesnate sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit janë rreth 7 lëkundje, më e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved