ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 07:09

VIDEO/ Juventus kalon presionin tek Inter, Milan ngre sërish frenat në Serie A

VIDEO/ Juventus kalon presionin tek Inter, Milan ngre sërish frenat në Serie A
Juventus kthehet te fitorja në Serie A dhe në pritje që Inter të zbresë në fushtë për ndeshjen në transfertë kundër Fiorentinës merr rimerr vendin e parë në Serie A. “Zonja e Vjetër” mundi me lehtësi 31- Udinese në ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 17:39
Juventus kthehet te fitorja në Serie A dhe në pritje që Inter të zbresë në fushtë për ndeshjen në transfertë kundër Fiorentinës merr rimerr vendin e parë në Serie A. “Zonja e Vjetër” mundi me lehtësi 31- Udinese në ...

Ronaldo ngjit Juven në krye, Milani ndalet në shtëpi nga Sassuolo
Janë mbyllur sfidat e orës 15:00 në Serie A. Ndeshja më e rëndësishme ishte padiskutim ajo mes Juventusit dhe Udineses, që u mbyll me shifrat 3-1. Cristiano Ronaldo ishte njeriu i takimit, me yllin portugez që shënoi ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 17:11
Janë mbyllur sfidat e orës 15:00 në Serie A. Ndeshja më e rëndësishme ishte padiskutim ajo mes Juventusit dhe Udineses, që u mbyll me shifrat 3-1. Cristiano Ronaldo ishte njeriu i takimit, me yllin portugez që shënoi ...

Notat e lojtarëve: Juventus 3-1 Udinese, Ronaldo më i vlerësuari
Juventusi ka fituar 3-1 ndaj Udineses në javën e 16-të në Serie A. Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Cristiano Ronaldo (9’/37’) dhe Leonardo Bonucci (45’), ndërsa për mysafirët golin e vetëm e realizoi Ignacio ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 17:11
Juventusi ka fituar 3-1 ndaj Udineses në javën e 16-të në Serie A. Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Cristiano Ronaldo (9’/37’) dhe Leonardo Bonucci (45’), ndërsa për mysafirët golin e vetëm e realizoi Ignacio ...

Serie A/ Juventusi merr përkohësisht kreun, zhgënjen Milani
Janë mbyllur tre ndeshjet e Serie A, të vlefshme për javën e 15-të në këtë kampionat. Milani ka zhgënjyer në shtëpi për 120 vjetor, teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 ndaj Sasuolos. Ekipi i Piolit kishte raste ...
Lexo | 15-Dec-2019 17:55
Janë mbyllur tre ndeshjet e Serie A, të vlefshme për javën e 15-të në këtë kampionat. Milani ka zhgënjyer në shtëpi për 120 vjetor, teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 ndaj Sasuolos. Ekipi i Piolit kishte raste ...

Goooool në ndeshjen Arsenal – Manchester City, fillim i “çmendur” në Londër
Kanë përfunduar ndeshjet në Serie A. Milani ishte shumë i pa fat ndaj Sassuolos, duke mos arritur të shënoj pavarsisht dominimit të plotë që kishte. Rezultati përfundimtar ishte 0 me 0. Në anën tjetër Juventusi, ...
GazetaBlic | 15-Dec-2019 17:35
Kanë përfunduar ndeshjet në Serie A. Milani ishte shumë i pa fat ndaj Sassuolos, duke mos arritur të shënoj pavarsisht dominimit të plotë që kishte. Rezultati përfundimtar ishte 0 me 0. Në anën tjetër Juventusi, ...

Serie A: Juventusi fiton me dopietën e CR7, Milani i thatë për përvjetor
Juventusi është gjithmonë i fortë, kur Cristiano Ronaldo shënon. Sot bardhezinjtë fituan 3-1 ndaj Udinezes dhe portugezi ishte njeriu i takimit. CR7 shënoi dy gola për të ndihmuar skuadrën e tij për të fituar, ...
Politiko | 15-Dec-2019 17:21
Juventusi është gjithmonë i fortë, kur Cristiano Ronaldo shënon. Sot bardhezinjtë fituan 3-1 ndaj Udinezes dhe portugezi ishte njeriu i takimit. CR7 shënoi dy gola për të ndihmuar skuadrën e tij për të fituar, ...

CR7 dygolësh në fitoren e Juves, VAR-i, traversa dhe shtylla dënojnë Milanin
Juventusit i mjaftoi pjesa e parë për të mposhtur 3-1 Udinesen në “Allianz Stadium” e sigurisht edhe për të marrë vendin e parë, qoftë për disa orë. Bardhezinjtë shënuan tri herë brenda 45 minutave me Cristiano Ronaldon ...
Shenja | 15-Dec-2019 17:21
Juventusit i mjaftoi pjesa e parë për të mposhtur 3-1 Udinesen në “Allianz Stadium” e sigurisht edhe për të marrë vendin e parë, qoftë për disa orë. Bardhezinjtë shënuan tri herë brenda 45 minutave me Cristiano Ronaldon ...

Ronaldo ngjit Juven në krye, Milani ndalet në shtëpi nga Sassuolo
Janë mbyllur sfidat e orës 15:00 në Serie A. Ndeshja më e rëndësishme ishte padiskutim ajo mes Juventusit dhe Udineses, që u mbyll me shifrat 3-1. Cristiano Ronaldo ishte njeriu i takimit, me yllin portugez që shënoi ...
ABCNews | 15-Dec-2019 17:06
Janë mbyllur sfidat e orës 15:00 në Serie A. Ndeshja më e rëndësishme ishte padiskutim ajo mes Juventusit dhe Udineses, që u mbyll me shifrat 3-1. Cristiano Ronaldo ishte njeriu i takimit, me yllin portugez që shënoi ...

Ronaldo e këndell Juven me dy gola, gabon Milani
Juventusi ka marrë pikët e plota n xhiron e 17 në Serie A, duke e mposhtur 3-1 Udinese. Kurse, Milani nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë në shtëpi, duke barazuar 0-0 me Sassuolon… Cristiano Ronaldo është ...
Kosova Sot | 15-Dec-2019 17:12
Juventusi ka marrë pikët e plota n xhiron e 17 në Serie A, duke e mposhtur 3-1 Udinese. Kurse, Milani nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë në shtëpi, duke barazuar 0-0 me Sassuolon… Cristiano Ronaldo është ...

Milani nuk fiton në sy të legjendave, Juventusi rikthehet në krye
Milani ka barazuar pa gola në ndeshjen kundër Sassuolos që u zhvillua në San Siro. Në ditëlindjen e 120 për të parë rosonerët kishin ardhur shumë legjenda por që nuk dolën të kënaqur nga stadiumi. Milani shënoi një herë ...
Indeks Online | 15-Dec-2019 17:07
Milani ka barazuar pa gola në ndeshjen kundër Sassuolos që u zhvillua në San Siro. Në ditëlindjen e 120 për të parë rosonerët kishin ardhur shumë legjenda por që nuk dolën të kënaqur nga stadiumi. Milani shënoi një herë ...

Juventusi i kthehet fitoreve në Serie A, shkëlqen Cristiano Ronaldo
Pas dy ndeshjeve radhazi pa fitore(një barazim dhe një humbje), skuadra e Juventusit ka arritur që t’i kthehet fitoreve në Serie A. Kampioni në fuqi italian ka arritur që të shënoi fitore të pastër ndaj Udineses në ...
EkonomiaOnline | 15-Dec-2019 17:06
Pas dy ndeshjeve radhazi pa fitore(një barazim dhe një humbje), skuadra e Juventusit ka arritur që t’i kthehet fitoreve në Serie A. Kampioni në fuqi italian ka arritur që të shënoi fitore të pastër ndaj Udineses në ...

Juventusi fiton me rezultat bindës ndaj Udineses
Juventus e ka mposhtur Udinesen me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 16-të në Serie A. Pas vetëm nëntë minutash lojë në Allianz Stadium, Cristiano Ronaldo e kaloi Zonjën e Vjetër në epërsi. Ylli portugez nuk u ndal me ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 16:54
Juventus e ka mposhtur Udinesen me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 16-të në Serie A. Pas vetëm nëntë minutash lojë në Allianz Stadium, Cristiano Ronaldo e kaloi Zonjën e Vjetër në epërsi. Ylli portugez nuk u ndal me ...

Ronaldo e këndell Juven me dy gola, gabon Milani
Juventusi ka marrë pikët e plota n xhiron e 17 në Serie A, duke e mposhtur 3-1 Udinese. Kurse, Milani nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë në shtëpi, duke barazuar 0-0 me Sassuolon… Cristiano Ronaldo është ...
Gazeta Express | 15-Dec-2019 17:06
Juventusi ka marrë pikët e plota n xhiron e 17 në Serie A, duke e mposhtur 3-1 Udinese. Kurse, Milani nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë në shtëpi, duke barazuar 0-0 me Sassuolon… Cristiano Ronaldo është ...

Juve fiton ndaj Udineses për të marrë kryesimin në Itali
Juventusi ka fituar 3 me 1 ndaj Udineses në xhiron e 16-të të Serisë A për të marrë kryesimin në tabelë, me një ndeshje më shumë se rivali më i afërt, Interi. Cristiano Ronaldo shkëlqeu me dy gola e një tjetër e shënoi ...
Koha.net | 15-Dec-2019 17:01
Juventusi ka fituar 3 me 1 ndaj Udineses në xhiron e 16-të të Serisë A për të marrë kryesimin në tabelë, me një ndeshje më shumë se rivali më i afërt, Interi. Cristiano Ronaldo shkëlqeu me dy gola e një tjetër e shënoi ...

Juventusi u kthehet fitoreve, shkëlqen Ronaldo
Pas barazimit më Sassuolon dhe humbjes nga Lazio, Juventusi i është kthyer fitoreve në Serie A duke e mposhtur Udinesen me rezultat 3:1. Ka qenë Cristiano Ronaldo ai që ka shkëlqyer në këtë ndeshje duke shënuar dy gola, ...
Zeri | 15-Dec-2019 17:01
Pas barazimit më Sassuolon dhe humbjes nga Lazio, Juventusi i është kthyer fitoreve në Serie A duke e mposhtur Udinesen me rezultat 3:1. Ka qenë Cristiano Ronaldo ai që ka shkëlqyer në këtë ndeshje duke shënuar dy gola, ...

Juventusi fiton me rezultat bindës ndaj Udineses
Juventus e ka mposhtur Udinesen me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 16-të në Serie A. Pas vetëm nëntë minutash lojë në Allianz Stadium, Cristiano Ronaldo e kaloi Zonjën e Vjetër në epërsi. Ylli portugez nuk u ndal me ...
E Dua Sportin | 15-Dec-2019 17:01
Juventus e ka mposhtur Udinesen me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 16-të në Serie A. Pas vetëm nëntë minutash lojë në Allianz Stadium, Cristiano Ronaldo e kaloi Zonjën e Vjetër në epërsi. Ylli portugez nuk u ndal me ...

Juventus kthehet te fitorja, Milani vazhdon avazin e vjetër
Këtë ndeshje shkëlqeu Cristiano Ronaldo (9’ 37’), i cili realizoi dy gola. Ndërkohë Leonardo Bonucci (45’) shënoi për 3:0, duke e kthyer ekipin e tij në vendin e parë me 39 pikë, një më shumë se Interi që ka një ndeshje ...
Lajminet | 15-Dec-2019 16:59
Këtë ndeshje shkëlqeu Cristiano Ronaldo (9’ 37’), i cili realizoi dy gola. Ndërkohë Leonardo Bonucci (45’) shënoi për 3:0, duke e kthyer ekipin e tij në vendin e parë me 39 pikë, një më shumë se Interi që ka një ndeshje ...

Ronaldo ‘çmend’ Udinesen, Juventus rikthehet në krye të tabelës
Futbollistët e Juventusit shënuan sot fitore në kuadër të javës 16 të kampionatit italian.
Kosova Press | 15-Dec-2019 16:58
Futbollistët e Juventusit shënuan sot fitore në kuadër të javës 16 të kampionatit italian.

VIDEO | CR7 merr për dore Juventusin, Milanin e ndëshkon VAR-i
Juventus ka shënuar edhe dy gola të tjerë në fundin e pjesës së parë, ndërkohë që shënon sërish Cristiano Ronaldo. Bardhezinjtë e kanë zgjidhur shumë shpejt ndeshjen me Udinesen, kanë mbyllur në avantazh të trefishtë ...
ABCNews | 15-Dec-2019 15:56
Juventus ka shënuar edhe dy gola të tjerë në fundin e pjesës së parë, ndërkohë që shënon sërish Cristiano Ronaldo. Bardhezinjtë e kanë zgjidhur shumë shpejt ndeshjen me Udinesen, kanë mbyllur në avantazh të trefishtë ...

Ronaldo tregon forcën, Juventusi rikthehet të fitorja
Pas humbjes nga Lazio, Juventusi është rikthyer të fitorja në Serie A, shkruan Gazeta inFokus. ‘Zonja e Vjetër’ ka triumfua ndaj Udineses me rezultat 3-1. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte ylli portugez, ...
InFokusi | 15-Dec-2019 16:49
Pas humbjes nga Lazio, Juventusi është rikthyer të fitorja në Serie A, shkruan Gazeta inFokus. ‘Zonja e Vjetër’ ka triumfua ndaj Udineses me rezultat 3-1. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte ylli portugez, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved