ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 06:19

Seria A/ CR7 çon Juventus në krye, “ngec” Milani

Seria A/ CR7 çon Juventus në krye, “ngec” Milani
mapo.al Lajmi më i mirë për Juventusin nuk vjen nga rezultati, por nga fakti që Cristiano Ronaldo po kthehet në formën e tij të përhershme. Portugezi iu përgjigj më së miri kritikave të para të ardhura pas humbjes me ...
Mapo | 15-Dec-2019 17:52
mapo.al Lajmi më i mirë për Juventusin nuk vjen nga rezultati, por nga fakti që Cristiano Ronaldo po kthehet në formën e tij të përhershme. Portugezi iu përgjigj më së miri kritikave të para të ardhura pas humbjes me ...

Arba Kokalari s’i harron rrënjët: Shqipërinë dua ta shoh në BE
mapo.al Deputetja shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari, njëherësh politikane në Suedi, ka folur për marrëdhëniet mes të dyja shteteve. Në ligjërimet e saj publike, por edhe në rrjetet e saj sociale, mbesa e ...
Mapo | 15-Dec-2019 17:26
mapo.al Deputetja shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari, njëherësh politikane në Suedi, ka folur për marrëdhëniet mes të dyja shteteve. Në ligjërimet e saj publike, por edhe në rrjetet e saj sociale, mbesa e ...

E rëndë në Klos/ 68-vjeçari qëllohet me armë gjahu në banesë
mapo.al MAT – Një person është plagosur me armë zjarri pasditen e kësaj të diele në fshatin Fullqet të bashkisë Klos, në rrethin e Matit. MAPO mëson se i plagosur ka mbetur shtetasi, Gëzim Zhuku, 68 vjeç. Policia dhe ...
Mapo | 15-Dec-2019 17:11
mapo.al MAT – Një person është plagosur me armë zjarri pasditen e kësaj të diele në fshatin Fullqet të bashkisë Klos, në rrethin e Matit. MAPO mëson se i plagosur ka mbetur shtetasi, Gëzim Zhuku, 68 vjeç. Policia dhe ...

Tërmeti sot në mëngjes, sizmologët: Mos iu referoni aplikacioneve
mapo.al Lëkundjet e tërmetit u rikthyen mëngjesin e kësaj të diele duke shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës. Tërmeti më i fortë ka qenë ai i orës 01:18 minuta me epiqendër Gjirin e Lalzit ...
Mapo | 15-Dec-2019 16:37
mapo.al Lëkundjet e tërmetit u rikthyen mëngjesin e kësaj të diele duke shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës. Tërmeti më i fortë ka qenë ai i orës 01:18 minuta me epiqendër Gjirin e Lalzit ...

Vrasja e teknikut të kondicionerit, vetëdorëzohet Albano Kusi
mapo.al Në vijim të veprimeve për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në rrugën “Muhamed Gjollesha”, si rezultat i kontrolleve të pandërprera të ushtruara në ambientet të ndryshme e banesa, dhe përdorimit të metodave ...
Mapo | 15-Dec-2019 16:02
mapo.al Në vijim të veprimeve për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në rrugën “Muhamed Gjollesha”, si rezultat i kontrolleve të pandërprera të ushtruara në ambientet të ndryshme e banesa, dhe përdorimit të metodave ...

Një vit në arrati, 24-vjeçari i dhunshëm arrestohet në Babrru
mapo.al Një 24-vjeçar është në pranga pas një viti arratie. I riu me iniciale R. M., banues në Babrru ishte shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Së bashku me një grup tjetër personash, më 17 shtator të ...
Mapo | 15-Dec-2019 16:01
mapo.al Një 24-vjeçar është në pranga pas një viti arratie. I riu me iniciale R. M., banues në Babrru ishte shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Së bashku me një grup tjetër personash, më 17 shtator të ...

Teuta nuk humbet kohë, zgjedh pasuesin e Bledi Shkëmbit
mapo.al E shtuna e 14 dhjetorit solli një “boom” shkarkimesh në Superligë, ku 3 nga 10 trajnerët mbyllen aventurën me ekipet respektive. Mes tyre ishte dhe trajneri me jetë gjatë, Bledi Shkëmbi, i cili kishte marrë ...
Mapo | 15-Dec-2019 15:24
mapo.al E shtuna e 14 dhjetorit solli një “boom” shkarkimesh në Superligë, ku 3 nga 10 trajnerët mbyllen aventurën me ekipet respektive. Mes tyre ishte dhe trajneri me jetë gjatë, Bledi Shkëmbi, i cili kishte marrë ...

PD publikon historinë e gruas nga Fushë Mamurrasi: Lindita e braktisur pas tërmetit nga qeveria dhe bashkia, jeton me familjen në çadër plasmasi
TIRANË Partia Demokratike ka publikuar sot historinë e një gruaje nga Fushë Mamurrasi, e cila që pas tërmetit të 26 nëntorit jeton në çadër plasmasi me gjithë familjen e saj. Sipas PD, Lindita Basha është e braktisur ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 12:37
TIRANË Partia Demokratike ka publikuar sot historinë e një gruaje nga Fushë Mamurrasi, e cila që pas tërmetit të 26 nëntorit jeton në çadër plasmasi me gjithë familjen e saj. Sipas PD, Lindita Basha është e braktisur ...

9 vjet nga heqja e vizave, Basha: Shqipërinë do e anëtarësojmë në BE
mapo.al Kur shënohen 9 vjet nga hyrja e Shqipërisë në Schengen, zonën e lëvizjes pa viza në vendet e Bashkimit Europian, kryedemokrati Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh për qytetarët shqiptarë. Lideri i opozitës ...
Mapo | 15-Dec-2019 15:18
mapo.al Kur shënohen 9 vjet nga hyrja e Shqipërisë në Schengen, zonën e lëvizjes pa viza në vendet e Bashkimit Europian, kryedemokrati Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh për qytetarët shqiptarë. Lideri i opozitës ...

Aksidentoi rëndë të riun dhe iku nga vendngjarja, arrestohet 43-vjeçari
mapo.al Një 43-vjeçar është vendosur në pranga, pasi aksidentoi një person në Kamëz dhe u largua nga vendi i ngjarjes. Sipas njoftimit policor, bëhet fjalë për të identifikuarin me inicialet A.A, banues në Tiranë. ...
Mapo | 15-Dec-2019 12:59
mapo.al Një 43-vjeçar është vendosur në pranga, pasi aksidentoi një person në Kamëz dhe u largua nga vendi i ngjarjes. Sipas njoftimit policor, bëhet fjalë për të identifikuarin me inicialet A.A, banues në Tiranë. ...

“E braktisur nga qeveria, Lindita jeton me familjen në çadër plastmasi”
mapo.al Historia e një gruaje nga Fushë Mamurrasi, që jeton pas tërmetit të 26 nëntorit në një çadër plastmasi, është bërë sot publike nga Partia Demokratike. Sipas PD-së, Lindita Basha është e braktisur nga bashkia dhe ...
Mapo | 15-Dec-2019 12:50
mapo.al Historia e një gruaje nga Fushë Mamurrasi, që jeton pas tërmetit të 26 nëntorit në një çadër plastmasi, është bërë sot publike nga Partia Demokratike. Sipas PD-së, Lindita Basha është e braktisur nga bashkia dhe ...

Aleanca për Teatrin takon Metën, Derhemi ironizon kolegët, s’kursen as presidentin
mapo.al Aktori Arben Derhemi nuk e ka kursyer ironinë ndaj kolegëve të tij, të cilët përfaqësuan Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar në takimin e fundit me presidentin Ilir Meta. Në një foto të postuar së fundmi ...
Mapo | 15-Dec-2019 12:36
mapo.al Aktori Arben Derhemi nuk e ka kursyer ironinë ndaj kolegëve të tij, të cilët përfaqësuan Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar në takimin e fundit me presidentin Ilir Meta. Në një foto të postuar së fundmi ...

Dhunoi policin, arrestohet 29-vjeçari. Në pranga edhe një i ri që transportonte marokenë
mapo.al Tre persona janë vendosur në pranga gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë, për vepra të ndryshme penale. Një 23-vjeçar me inicialet S.C është arrestuar për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të ...
Mapo | 15-Dec-2019 12:17
mapo.al Tre persona janë vendosur në pranga gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë, për vepra të ndryshme penale. Një 23-vjeçar me inicialet S.C është arrestuar për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të ...

Suharekë/ Maskat tentojnë të vjedhin bankën, policia nis hetimet
mapo.al Katër persona të maskuar kanë tentuar të vjedhin këtë të diel filialin e bankës TEB në Suharekë, Prizren. Rasti është konfirmuar nga Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj. Ai ...
Mapo | 15-Dec-2019 11:56
mapo.al Katër persona të maskuar kanë tentuar të vjedhin këtë të diel filialin e bankës TEB në Suharekë, Prizren. Rasti është konfirmuar nga Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj. Ai ...

Hetimi pas tërmetit/ 4 nga 9 të shpallur në kërkim, të arratisur në Itali
mapo.al 4 nga 9 personat e shpallur në kërkim, të cilët akuzohen si përgjegjës për humbjen e jetëve në Durrës nga ndërtesat e shembura gjatë tërmetit të 26 nëntorit, janë larguar drejt Italisë. Sipas Report Tv, policia ...
Mapo | 15-Dec-2019 11:33
mapo.al 4 nga 9 personat e shpallur në kërkim, të cilët akuzohen si përgjegjës për humbjen e jetëve në Durrës nga ndërtesat e shembura gjatë tërmetit të 26 nëntorit, janë larguar drejt Italisë. Sipas Report Tv, policia ...

Aksident tragjik në Itali, humb jetën 53-vjeçari shqiptar
mapo.al Një shqiptar ka humbur jetën dje në një aksident tragjik në Itali. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për Telo Kurti, 53 vjeç. Aksidenti ndodhi në Monclavo. Kurti po udhëtonte në rrugën Valle San Giovanni ...
Mapo | 15-Dec-2019 11:19
mapo.al Një shqiptar ka humbur jetën dje në një aksident tragjik në Itali. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për Telo Kurti, 53 vjeç. Aksidenti ndodhi në Monclavo. Kurti po udhëtonte në rrugën Valle San Giovanni ...

Vjedhje në Belgjikë, arrestohet në Tiranë i dhjeti i bandës së skifterëve
mapo.al Në kuadër të operacionit ndërkombëtar policor “Picaso”, shkon në 10 numri i personave të arrestuar për vjedhje në Belgjikë. Sipas njoftimit policor, është vendosur në pranga i identifikuari me inicialet K.D, 45 ...
Mapo | 15-Dec-2019 11:08
mapo.al Në kuadër të operacionit ndërkombëtar policor “Picaso”, shkon në 10 numri i personave të arrestuar për vjedhje në Belgjikë. Sipas njoftimit policor, është vendosur në pranga i identifikuari me inicialet K.D, 45 ...

Kryeministrja më e re në botë; një nënë që punon, rritur nga prindër të të njëjtit seks
mapo.al Ju mund ta njihni Sanna Marin si kryeministren më të re në botë, por ka shumë më tepër pas 34-vjeçares që zuri postin e kreut të ekzekutivit në Finlandë. Rrugëtimi i saj si politikane fillon nga rritja në një ...
Mapo | 15-Dec-2019 10:53
mapo.al Ju mund ta njihni Sanna Marin si kryeministren më të re në botë, por ka shumë më tepër pas 34-vjeçares që zuri postin e kreut të ekzekutivit në Finlandë. Rrugëtimi i saj si politikane fillon nga rritja në një ...

Aksioni ‘blic’ i RENEA-s në Shkodër/ 3 të arrestuar, mbi 10 persona të shoqëruar
mapo.al Tre persona janë vendosur në pranga gjatë natës së djeshme në Shkodër, pas një aksioni të RENEA-s. Aksioni është shtrirë në disa lokale nate dhe lojëra fati, ku është sekuestruar edhe lëndë narkotike, kanabis ...
Mapo | 15-Dec-2019 10:34
mapo.al Tre persona janë vendosur në pranga gjatë natës së djeshme në Shkodër, pas një aksioni të RENEA-s. Aksioni është shtrirë në disa lokale nate dhe lojëra fati, ku është sekuestruar edhe lëndë narkotike, kanabis ...

Nga gjoksi i Dalidas te hunda e Lincoln, skulpturat fatsjellëse të botës
mapo.al Besoni në fat? Nëse përgjigja është pozitive, ju njohim me disa prej statujave dhe skulpturave të botës, që sipas legjendave urbane dhe supersticiozëve, fati i favorizon ata persona që nuk ngurrojnë t’i prekin. ...
Mapo | 15-Dec-2019 10:24
mapo.al Besoni në fat? Nëse përgjigja është pozitive, ju njohim me disa prej statujave dhe skulpturave të botës, që sipas legjendave urbane dhe supersticiozëve, fati i favorizon ata persona që nuk ngurrojnë t’i prekin. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved