ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 06:50

Parashikimet, Australia do të përfshihet nga një valë e nxehtësisë, temperatura mbi 40 gradë

Parashikimet, Australia do të përfshihet nga një valë e nxehtësisë, temperatura mbi 40 gradë
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...
BalkanWeb | 14-Dec-2019 17:02
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...

Rekordi më i madh i nxehtësisë: Temperatura mbi 40 gradë, vala e të nxehtit parashikohet të përfshijë Australinë
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...
GazetaTema | 14-Dec-2019 18:02
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...

Australia do të përfshihet nga një valë e nxehtësisë
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...
VizionPlus | 14-Dec-2019 21:29
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...

Meteorologët tregojnë çfarë ndodh me motin nisur nga sot pasdite
Reshjet e shiut ishin prezente deri në orët e mëngjesit të ditës së sotme dhe sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, sasia më e lartë e reshjeve gjatë natës është regjistruar në Sarandë me 66.0 mm, Vlorë me 38.0mm, ...
Telegraf | 14-Dec-2019 16:11
Reshjet e shiut ishin prezente deri në orët e mëngjesit të ditës së sotme dhe sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, sasia më e lartë e reshjeve gjatë natës është regjistruar në Sarandë me 66.0 mm, Vlorë me 38.0mm, ...

Rikthehen reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore.
Top Channel | 14-Dec-2019 10:00
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore.

Parashikimi i motit për sot, 14 Dhjetor 2019
Gjate dites se sotme, mbi vendin tone do te vijoje te ruhet mbizoterimi alternimeve me nje tendence permiresimi ne pjesen e dyte te saj, çka do te sjelle nderprerje te reshjeve. Temperaturat do te vijojne nje trend ...
ikub.al | 14-Dec-2019 09:24
Gjate dites se sotme, mbi vendin tone do te vijoje te ruhet mbizoterimi alternimeve me nje tendence permiresimi ne pjesen e dyte te saj, çka do te sjelle nderprerje te reshjeve. Temperaturat do te vijojne nje trend ...

Mos harroni që nesër të merrni çadrën me vete! Mësoni se çfarë rezervon moti
Postuar: 14/12/2019 - 23:41 Institutit të Gjeoshkencave, parashikon që ditën e nesërme(e dielë, dt. 15) priten reshje, në përgjithësi, të dobëta. Në terrenet malore, reshjet do të jenë kryesisht në formë dëbore. ...
Sot.Al | 14-Dec-2019 23:43
Postuar: 14/12/2019 - 23:41 Institutit të Gjeoshkencave, parashikon që ditën e nesërme(e dielë, dt. 15) priten reshje, në përgjithësi, të dobëta. Në terrenet malore, reshjet do të jenë kryesisht në formë dëbore. ...

Nesër ngrica në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...
Indeks Online | 14-Dec-2019 22:31
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...

Ky do të jetë moti në Kosovë për ditën e nesërme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...
Arbresh | 14-Dec-2019 22:10
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...

Ja si pritet të jetë moti në Kosovë të dielën
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...
Zeri | 14-Dec-2019 22:04
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si pritet të jetë moti në Kosovë të dielën
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...
Gazeta Observer | 14-Dec-2019 21:52
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...

Moti nesër në Kosovë
Për ditën e diel parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Masat e ajrit të cilat vijnë nga pjesa juglindore e kontinentit do ta zbusin këtë gjendje duke krijuar kushte që në gjithë territorin e vendit të ketë ngritje ...
Gazeta Monitor | 10-Dec-2016 16:12
Për ditën e diel parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Masat e ajrit të cilat vijnë nga pjesa juglindore e kontinentit do ta zbusin këtë gjendje duke krijuar kushte që në gjithë territorin e vendit të ketë ngritje ...

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si pritet të jetë moti në Kosovë të dielën
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...
Gazeta Express | 14-Dec-2019 21:49
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar ...

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin gjatë ditës së nesërme. Sipas njoftimit, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale pritet të shkojnë deri në -11 gradë ...
Arbresh | 12-Jan-2019 22:59
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin gjatë ditës së nesërme. Sipas njoftimit, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale pritet të shkojnë deri në -11 gradë ...

Nesër mot me diell – temperaturat deri në 10 gradë Celsius
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar një ...
Koha.net | 14-Dec-2019 21:40
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar një ...

?Nesër kohë pranverore
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 17 gradë Celsius.
Kosova Press | 14-Dec-2019 21:37
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 17 gradë Celsius.

Keni bërë plane për fundjavë, shihni më parë si do të jetë moti
Për të gjithë ata që duan të bëjnë një udhëtim në fundjavë, duhet ta planifikojnë në pjesën e paradites. Sot (23 nëntor) do të ketë vranësira në pjesën e parë të ditës, por nuk do të mungojnë reshjet. Sipas Meteoalb, ...
Lapsi | 23-Nov-2019 08:30
Për të gjithë ata që duan të bëjnë një udhëtim në fundjavë, duhet ta planifikojnë në pjesën e paradites. Sot (23 nëntor) do të ketë vranësira në pjesën e parë të ditës, por nuk do të mungojnë reshjet. Sipas Meteoalb, ...

Australia do të përfshihet nga një valë e nxehtësisë
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...
TetovaSot | 14-Dec-2019 20:22
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...

Vala e të nxehtit përfshin Australinë
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...
Lexo | 14-Dec-2019 18:18
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar parashikuesit e motit. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, kanë deklaruar ...

Priten temperatura rekord në Australi
Australia mund të përjetojë ditën më të nxehtë të regjistruar javën e ardhshme pasi një valë e të nxehtit pritet të kaplojë vendin, thonë sinoptikët. Temperaturat mund të kalojnë 40 gradë celsius në shumë zona nga e ...
Arbresh | 14-Dec-2019 17:53
Australia mund të përjetojë ditën më të nxehtë të regjistruar javën e ardhshme pasi një valë e të nxehtit pritet të kaplojë vendin, thonë sinoptikët. Temperaturat mund të kalojnë 40 gradë celsius në shumë zona nga e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved