ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 21:13

Sizmologët reagojnë për lëkundjet e forta gjatë natës: Mos ju referoni aplikacioneve por Institutit të Gjeoshkencës

Sizmologët reagojnë për lëkundjet e forta gjatë natës: Mos ju referoni aplikacioneve por Institutit të Gjeoshkencës
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 16:37
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...

“Mos ju referoni aplikacioneve, por Institutit të Gjeoshkencës”/ Lëkundja e fortë gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18.
Top Channel | 15-Dec-2019 15:01
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2.18.

Tërmetet/ Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët: Pasgoditjet do të vijojnë, trend normal
TIRANË Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 13:49
TIRANË Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për News24, duke iu ...

VIDEO: Momenti i tmerrshëm kur shtylla e tensionit shpërthen gjatë tërmetit
Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë ndërkohë që toka dridhej. Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 15:04
Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë ndërkohë që toka dridhej. Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi ...

Video/ Filipine, tërmeti me magnitude 6.8, shihni si del uji nga pishina e një hoteli
Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur sot jugun e Filipineve. Lëkundjet janë lokalizuar rreth 5 km në jug-lindje të Magsaysay, në provincën e Davao del Sur, në një thellësi 28.2 km. Në videon që shihni lëkundjet e ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 12:25
Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur sot jugun e Filipineve. Lëkundjet janë lokalizuar rreth 5 km në jug-lindje të Magsaysay, në provincën e Davao del Sur, në një thellësi 28.2 km. Në videon që shihni lëkundjet e ...

Vijojnë lëkundjet e tokës, Duni: Nuk duhet të krijojmë alarm
Kjo e dielë ka rikthyer lëkunjdet e tërmetit, ku më kryesorja është shënuar reth orës 2 e 20 të mëngjësit. Sipas të dhënave të inistutit të gjeoshkncës tërmeti ka qënë me një magnitudë 4 të shkallës rihtër me epiqëndr ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 15:24
Kjo e dielë ka rikthyer lëkunjdet e tërmetit, ku më kryesorja është shënuar reth orës 2 e 20 të mëngjësit. Sipas të dhënave të inistutit të gjeoshkncës tërmeti ka qënë me një magnitudë 4 të shkallës rihtër me epiqëndr ...

Sizmiologu: Tërmeti i djeshëm paslëkundje, nuk ka arsye për panik
“Tërmeti i rënë mbrëmjen e djeshme ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik”, tha sot sizmologu Llambro Duni. Sizmologu Duni u shpreh se “bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye për ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 12:47
“Tërmeti i rënë mbrëmjen e djeshme ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik”, tha sot sizmologu Llambro Duni. Sizmologu Duni u shpreh se “bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye për ...

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.8 godet Filipinet
Një tërmet me madhësi 6.8 goditi ishullin jugor Mindanao, në Filipine këtë të dielë. Ky rajon është goditur disa herë nga tërmetet në muajt e fundit. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 61 kilometra në jugperëndim të ...
Telegraf | 15-Dec-2019 12:17
Një tërmet me madhësi 6.8 goditi ishullin jugor Mindanao, në Filipine këtë të dielë. Ky rajon është goditur disa herë nga tërmetet në muajt e fundit. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 61 kilometra në jugperëndim të ...

Katër viktima nga tërmeti i fuqishëm në Filipine
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 22:40
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...

Katër viktima nga tërmeti i fuqishëm në Filipine
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...
InFokusi | 15-Dec-2019 22:18
Tërmeti i fuqishëm që ka goditur Filipinet mori jetën e katër personave. Në mesin e viktimave ishte edhe një vajzë gjashtë vjeçare. Po ashtu kishte edhe shumë të lënduar. Tërmeti i fuqishëm prej 6.9 ballësh goditi ...

Tërmeti me magnitudë 6.8 shkund Filipinet, pamjet kaotike në vend si uji del nga pishina bëjnë xhiron e globit (VIDEO)
Postuar: 15/12/2019 - 21:55 Video dhe imazhe të shumta, të shpërndara me shpejtësi në rrjetet sociale pasqyrojnë forcën dhe dhunën e tërmetit me magnitudë 6.8, që goditi Filipinet mëngjesin e sotëm. Instituti Gjeofizik ...
Sot.Al | 15-Dec-2019 22:00
Postuar: 15/12/2019 - 21:55 Video dhe imazhe të shumta, të shpërndara me shpejtësi në rrjetet sociale pasqyrojnë forcën dhe dhunën e tërmetit me magnitudë 6.8, që goditi Filipinet mëngjesin e sotëm. Instituti Gjeofizik ...

Sizmologu: Tërmeti i djeshëm, paslëkundje. S’ka arsye për panik
Sizmologu Llambro Duni qetësoi shqiptarët duke thënë për Ora News se tërmeti i mbrëmjes të së shtunës ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik. “Bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye ...
Telegraf | 15-Dec-2019 11:33
Sizmologu Llambro Duni qetësoi shqiptarët duke thënë për Ora News se tërmeti i mbrëmjes të së shtunës ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik. “Bëhet fjalë për paslëkundje, e kemi thënë që do të vijojnë, s’ka arsye ...

Tërmeti me magnitudë 6.8 sapo goditi Filipinet, kështu u lëkundën ndërtesat
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...
Arbresh | 15-Dec-2019 20:17
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...

Tërmeti 4 ballë gjatë natës, sizmologët: Nuk ka vend për panik. Pasgoditjet mund të zgjasin disa muaj
Sizmologët dhe psikologët iu bëjnë thirrje qytetarëve që të heqin nga telefonat e tyre celularë, aplikacionin që njofton për lëkundjet e tokës. Një tjetër lëkundje u regjistrua rreth orës 02:00 të të dieles me magnitutë ...
Lajmi i Fundit | 15-Dec-2019 20:17
Sizmologët dhe psikologët iu bëjnë thirrje qytetarëve që të heqin nga telefonat e tyre celularë, aplikacionin që njofton për lëkundjet e tokës. Një tjetër lëkundje u regjistrua rreth orës 02:00 të të dieles me magnitutë ...

Tërmeti me magnitudë 6.8 sapo goditi Filipinet, shikoni si u lëkundën ndërtesat (VIDEO)
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 20:06
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...

Tërmeti me magnitudë 6.8 sapo goditi Filipinet, shikoni si u lëkundën ndërtesat
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...
Gazeta Express | 15-Dec-2019 19:54
Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit ...

“Mos ju referoni aplikacioneve”, sizmologët flasin për lëkundjet gjatë natës
Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për Neës24, duke iu referuar ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 16:14
Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas 26 nëntorit. Në një lidhje telefonike për Neës24, duke iu referuar ...

Tërmet i fuqishëm gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...
Gazeta Observer | 15-Dec-2019 15:56
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...

Tërmet i fuqishëm gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e ...
Zeri | 15-Dec-2019 15:42
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e ...

Tërmet i fuqishëm gjatë natës, reagojnë sizmologët
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...
Indeks Online | 15-Dec-2019 15:37
Një tjetër lëkundje e tokës ka shkaktuar panik te banorët e Durrësit, Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2 e 18. Kjo lëkundje ka patur epiqendrën në fshatin Kuraten në Gjirin e Lalëzit, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved