ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:08

Parashikimi i motit për sot, 15 Nëntor 2019

Parashikimi i motit për sot, 15 Nëntor 2019
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...
ikub.al | 15-Nov-2019 10:06
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...

Plane për të dielën? Ja si parashikohet moti për sot
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se ditën e sotme priten reshje, në përgjithësi, të dobëta ndërsa temperaturat do të variojnë 6 deri në 17 °C. Në terrenet malore, reshjet do të jenë ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 09:12
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se ditën e sotme priten reshje, në përgjithësi, të dobëta ndërsa temperaturat do të variojnë 6 deri në 17 °C. Në terrenet malore, reshjet do të jenë ...

Moti për ditën e diel, 15 dhjetor 2019!
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 10:08
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Moti sot do të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore, ndërsa era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Sa i ...
Telegraf | 15-Dec-2019 09:09
Moti sot do të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore, ndërsa era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Sa i ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut. Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga tre deri shtatë gradë celsius ndërsa temperaturat gjatë ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 09:15
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut. Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga tre deri shtatë gradë celsius ndërsa temperaturat gjatë ...

I pazakontë në dhjetor/ Kapriçot e motit, ja se çfarë para shikojnë meteorologët
Edhe pse në muajin Dhjetor duket se moti ka “kapricot” e tij të bukura, dhe ditët e para të javës që presim (Hënë, Martë, Mërkurë) pritet të kenë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Ditët me diell dhe ...
Lexo | 15-Dec-2019 18:31
Edhe pse në muajin Dhjetor duket se moti ka “kapricot” e tij të bukura, dhe ditët e para të javës që presim (Hënë, Martë, Mërkurë) pritet të kenë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Ditët me diell dhe ...

Çmendet moti, marrin kthesën e papritur për javën e ardhshme temperaturat
Postuar: 15/12/2019 - 18:11 Kjo javë do të sjellë temperatura të pazakonta për stinën në të cilën ndodhemi. Sipas MeteoAlb, mëngjesi do të jetë i freskët por dreka dhe pasditja do të rikthejnë temperaturat e ngrohta, të ...
Sot.Al | 15-Dec-2019 18:14
Postuar: 15/12/2019 - 18:11 Kjo javë do të sjellë temperatura të pazakonta për stinën në të cilën ndodhemi. Sipas MeteoAlb, mëngjesi do të jetë i freskët por dreka dhe pasditja do të rikthejnë temperaturat e ngrohta, të ...

Diell dhe erë e lehtë gjatë ditës së sotme
Moti në vend do të jetë i kthjellët dhe më i ngrohtë, në vendet më të larta do të fryjë erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm, ndërsa në luginën e Shkupit dhe Pollogut ka paraqitje të mjegullës. ...
Gazeta Observer | 15-Dec-2019 14:02
Moti në vend do të jetë i kthjellët dhe më i ngrohtë, në vendet më të larta do të fryjë erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm, ndërsa në luginën e Shkupit dhe Pollogut ka paraqitje të mjegullës. ...

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për ditën e sotme…
Moti sot do të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore, ndërsa era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Sa i ...
Standard | 15-Dec-2019 12:30
Moti sot do të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore, ndërsa era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Sa i ...

Diell dhe erë e lehtë gjatë ditës së sotme
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë celsius. Do të fryjë erë e ...
Gazeta Express | 30-Jun-2019 11:14
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë celsius. Do të fryjë erë e ...

Mot i kthjellët dhe më i ngrohtë, nëpër lugina mjegull
Shkup, 15 dhjetor – Moti në vend do të jetë i kthjellët dhe më i ngrohtë, në vendet më të larta do të fryjë erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm, ndërsa në luginën e Shkupit dhe Pollogut ka ...
Koha.mk | 15-Dec-2019 10:23
Shkup, 15 dhjetor – Moti në vend do të jetë i kthjellët dhe më i ngrohtë, në vendet më të larta do të fryjë erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm, ndërsa në luginën e Shkupit dhe Pollogut ka ...

Moti për ditën e diel, 15 dhjetor 2019!
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...
Medial | 15-Dec-2019 10:15
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...

Moti në Shqipëri
Shqipëria sot do të karakterizohet me mot të mirë. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 13 gradë Celsius në veri deri në 17 gradë Celsius në jug të vendit. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i ...
EkonomiaOnline | 15-Dec-2019 09:47
Shqipëria sot do të karakterizohet me mot të mirë. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 13 gradë Celsius në veri deri në 17 gradë Celsius në jug të vendit. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i ...

Moti sot në Kosovë
?Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 17 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ...
InFokusi | 15-Dec-2019 09:34
?Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 17 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ...

Mot me vranësira dhe kthjellime, ja sa do të jenë temperaturat ditën e sotme
Për ditën e dielë moti do të jetë kryesisht i kthjellët e vranasëira të pakta kalimtare keto kryesisht përgjatë relieveve malore. Era do të jetë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Ndërsa temperatura do të ...
Lexo | 15-Dec-2019 09:27
Për ditën e dielë moti do të jetë kryesisht i kthjellët e vranasëira të pakta kalimtare keto kryesisht përgjatë relieveve malore. Era do të jetë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Ndërsa temperatura do të ...

Mot i kthjellët dhe më i ngrohtë, nëpër lugina mjegull
Shkup, 15 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Moti në vend do të jetë i kthjellët dhe më i ngrohtë, në vendet më të larta do të fryjë erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm, ndërsa në luginën e Shkupit dhe ...
Medial | 15-Dec-2019 09:26
Shkup, 15 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Moti në vend do të jetë i kthjellët dhe më i ngrohtë, në vendet më të larta do të fryjë erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm, ndërsa në luginën e Shkupit dhe ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut. Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga tre deri shtatë gradë celsius ndërsa temperaturat gjatë ...
Arbresh | 15-Dec-2019 09:15
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut. Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga tre deri shtatë gradë celsius ndërsa temperaturat gjatë ...

Parashikimi i motit
Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët ...
Shenja | 24-Jun-2016 10:48
Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët ...

Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 17 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ...
Gazeta Observer | 15-Dec-2019 09:09
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 17 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ...

Rriten temperaturat, ja si do të jetë moti sot!
Deri në mesditë i gjithë vendi do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Por pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave, fillimisht në rajonin perëndimor, duke u zhvendosur gradualisht drejt lindjes, ...
Dritare | 05-May-2019 07:57
Deri në mesditë i gjithë vendi do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Por pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave, fillimisht në rajonin perëndimor, duke u zhvendosur gradualisht drejt lindjes, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved