ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 14:30

Në pritje të marrëveshjes, zyrtarët e LVV-së e LDK-së përplasen ashpër për postin e Presidentit

Në pritje të marrëveshjes, zyrtarët e LVV-së e LDK-së përplasen ashpër për postin e Presidentit
Është ashpërsuar gjuha e komunikimit mes zyrtarë të LVV-së dhe LDK-së, të cilët po i vazhdojnë debatet dhe përplasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës mes liderëve ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 22:00
Është ashpërsuar gjuha e komunikimit mes zyrtarë të LVV-së dhe LDK-së, të cilët po i vazhdojnë debatet dhe përplasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës mes liderëve ...

Deputeti i LDK-së i propozon VV-së ofertë: Nëse doni, nesër e arrijmë këtë marrëveshje!
Pavarësisht takimeve të shumta që vijojnë që nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, VV dhe LDK nuk po arrijnë të lidhin koalicionin qeverisës. Mosmarrëveshjet për ndarjen e ekzekutivit po bën që arritja e marrëveshjes në mes ...
Indeks Online | 15-Dec-2019 22:40
Pavarësisht takimeve të shumta që vijojnë që nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, VV dhe LDK nuk po arrijnë të lidhin koalicionin qeverisës. Mosmarrëveshjet për ndarjen e ekzekutivit po bën që arritja e marrëveshjes në mes ...

Përplasja e zyrtarëve të LVV dhe LDK-së për postin e Presidentit
Është ashpërsuar gjuha e komunikimit mes zyrtarë të LVV-së dhe LDK-së, të cilët po i vazhdojnë debatet dhe përplasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës mes liderëve ...
Medial | 15-Dec-2019 22:26
Është ashpërsuar gjuha e komunikimit mes zyrtarë të LVV-së dhe LDK-së, të cilët po i vazhdojnë debatet dhe përplasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës mes liderëve ...

Abazi: LDK po kërkon çka nuk i takon
Abazi, përmes një postimi në Facebook, i është kundërpërgjigjur deputetes së LDK-së, Hykmete Bajrami, e cila ka thënë se “LDK-në s’mund ta kushtëzojnë askush që të mos propozojë Presidentin”. Deputeti i LVV-së ka thënë ...
AlbInfo | 15-Dec-2019 22:15
Abazi, përmes një postimi në Facebook, i është kundërpërgjigjur deputetes së LDK-së, Hykmete Bajrami, e cila ka thënë se “LDK-në s’mund ta kushtëzojnë askush që të mos propozojë Presidentin”. Deputeti i LVV-së ka thënë ...

Abazi i VV-së: LDK po kërkon çka nuk i takon
Deeputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, i është bashkangjitur debateve në rrjete sociale lidhur me dështimin e së shtunës për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës LVV-LDK. Abazi, përmes një ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 20:30
Deeputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, i është bashkangjitur debateve në rrjete sociale lidhur me dështimin e së shtunës për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës LVV-LDK. Abazi, përmes një ...

Përplasja e zyrtarëve të LVV dhe LDK-së për postin e Presidentit
Është ashpërsuar gjuha e komunikimit mes zyrtarë të LVV-së dhe LDK-së, të cilët po i vazhdojnë debatet dhe përplasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës mes liderëve ...
Arbresh | 15-Dec-2019 22:10
Është ashpërsuar gjuha e komunikimit mes zyrtarë të LVV-së dhe LDK-së, të cilët po i vazhdojnë debatet dhe përplasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës mes liderëve ...

Abazi: LDK-ja po kërkon atë që nuk ia dha populli
Në kohën kur bisedimet për formimin e koalicionit qeverisës nuk po arrijnë të rezultojnë me marrëveshje përfundimtare, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja vazhdojnë ta sulmojnë njëra-tjetrën lidhur me ndarjen e postit të ...
Koha.net | 15-Dec-2019 21:04
Në kohën kur bisedimet për formimin e koalicionit qeverisës nuk po arrijnë të rezultojnë me marrëveshje përfundimtare, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja vazhdojnë ta sulmojnë njëra-tjetrën lidhur me ndarjen e postit të ...

LVV-LDK-së: Nuk kemi thënë askund që nuk e pranojmë Presidentin nga LDK
Deputetja e VV-së Arbërie Nagavci i është kundërpërgjigjur deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajarmi . Bajrami kishtë thënë se LDK-në s’ mund t’a kushtëzoj VV-ja që të mos e propozojë presidentin, ...
InFokusi | 15-Dec-2019 20:53
Deputetja e VV-së Arbërie Nagavci i është kundërpërgjigjur deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajarmi . Bajrami kishtë thënë se LDK-në s’ mund t’a kushtëzoj VV-ja që të mos e propozojë presidentin, ...

Abazi i VV-së: LDK po kërkon çka nuk i takon
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, i është bashkangjitur debateve në rrjete sociale lidhur me dështimin e së shtunës për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës LVV-LDK. Abazi, përmes një ...
Shenja | 15-Dec-2019 20:44
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, i është bashkangjitur debateve në rrjete sociale lidhur me dështimin e së shtunës për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës LVV-LDK. Abazi, përmes një ...

Abazi i VV-së: LDK po kërkon çka nuk i dha populli
Zyrtarë dhe deputetë të LVV-së dhe LDK-së po i vazhdojnë debatet dhe përlasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së koalicionit qeverisës mes liderëve të këtyre dy partive politike në takimin maratonik të së ...
Medial | 15-Dec-2019 20:43
Zyrtarë dhe deputetë të LVV-së dhe LDK-së po i vazhdojnë debatet dhe përlasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së koalicionit qeverisës mes liderëve të këtyre dy partive politike në takimin maratonik të së ...

Përplasjet për postin e presidentit, Abazi: LDK kërkon diçka që nuk i takon
Në kohën kur bisedimet për formimin e koalicionit qeverisës nuk po arrijnë të rezultojnë me marrëveshje përfundimtare, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja vazhdojnë ta ataktojnë njëra-tjetrën lidhur me ndarjen e postit të ...
Kosova Press | 15-Dec-2019 20:43
Në kohën kur bisedimet për formimin e koalicionit qeverisës nuk po arrijnë të rezultojnë me marrëveshje përfundimtare, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja vazhdojnë ta ataktojnë njëra-tjetrën lidhur me ndarjen e postit të ...

‘Përplasjet’ për postin e presidentit s’kanë të ndalur
Tash e sa ditë janë duke vazhduar mospajtimet për postin e presidentit në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Deputetët e të dy partive politike gjatë ditës së sotme kanë zgjedhur ...
Lajminet | 15-Dec-2019 20:39
Tash e sa ditë janë duke vazhduar mospajtimet për postin e presidentit në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Deputetët e të dy partive politike gjatë ditës së sotme kanë zgjedhur ...

Abazi i VV-së: LDK po kërkon çka nuk i dha populli
Zyrtarë dhe deputetë të LVV-së dhe LDK-së po i vazhdojnë debatet dhe përlasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së koalicionit qeverisës mes liderëve të këtyre dy partive politike në takimin maratonik të së ...
Arbresh | 15-Dec-2019 20:38
Zyrtarë dhe deputetë të LVV-së dhe LDK-së po i vazhdojnë debatet dhe përlasjet në rrjetet sociale, pas dështimit të arritjes së koalicionit qeverisës mes liderëve të këtyre dy partive politike në takimin maratonik të së ...

Nagavci- Bajramit: Nuk kemi thënë askund që nuk e pranojmë Presidentin nga LDK
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, i është kundërpërgjigjur deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajarmi e cila ka thënë kushtëzimi i Vetëvendosjes se nuk e pranojmë ...
Indeks Online | 15-Dec-2019 20:31
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, i është kundërpërgjigjur deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajarmi e cila ka thënë kushtëzimi i Vetëvendosjes se nuk e pranojmë ...

Ndryshon qëndrimet nga dita në ditë, në gusht e renditi vetë Mustafën si President, tash thotë se nuk i takon!
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka komentuar së fundi zhvillimet e fundit në negociatat LDK-VV lidhur me udhëheqjen e re të vendit. Abazi që në gusht të këtij viti dështonte Isa Mustafën si President të ...
Indeks Online | 15-Dec-2019 20:31
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka komentuar së fundi zhvillimet e fundit në negociatat LDK-VV lidhur me udhëheqjen e re të vendit. Abazi që në gusht të këtij viti dështonte Isa Mustafën si President të ...

Bajrami e LDK-së ka një porosi për VV-në: Nuk mund ta kushtëzoni LDK-në të mos e propozojë Presidentin
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka reaguar ndaj zërave që vijnë nga Lëvizja Vetëvendosje se me LDK-në nuk mund ta negociojnë postin e Presidentit të vendit, duke thënë se askush nuk mund ta ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 19:27
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka reaguar ndaj zërave që vijnë nga Lëvizja Vetëvendosje se me LDK-në nuk mund ta negociojnë postin e Presidentit të vendit, duke thënë se askush nuk mund ta ...

Haki Abazi në gusht e donte Mustafën president, tash thotë se nuk i takon
“Edhe Presidentin edhe Kryeparlamentarin i ka pasur LDK-ja e Dr. Ibrahim Rugovës, kur Dr. Nexhat Daci ishte Kryeparlamentar, dhe dilnin të parët në zgjedhje. LDK-ja e Dr. Isa Mustafës doli e dyta, i humbi zgjedhjet, po ...
Zeri | 15-Dec-2019 20:30
“Edhe Presidentin edhe Kryeparlamentarin i ka pasur LDK-ja e Dr. Ibrahim Rugovës, kur Dr. Nexhat Daci ishte Kryeparlamentar, dhe dilnin të parët në zgjedhje. LDK-ja e Dr. Isa Mustafës doli e dyta, i humbi zgjedhjet, po ...

Haki Abazi në gusht e donte Mustafën president, tash thotë se nuk i takon
Deputeti i VV’së, Haki Abazi, ka folur për zhvillimet e fundit në negociatat LDK-VV për qeverinë e re. “Edhe Presidentin edhe Kryeparlamentarin i ka pasur LDK-ja e Dr. Ibrahim Rugovës, kur Dr. Nexhat Daci ishte ...
Gazeta Express | 15-Dec-2019 20:17
Deputeti i VV’së, Haki Abazi, ka folur për zhvillimet e fundit në negociatat LDK-VV për qeverinë e re. “Edhe Presidentin edhe Kryeparlamentarin i ka pasur LDK-ja e Dr. Ibrahim Rugovës, kur Dr. Nexhat Daci ishte ...

Deputeti i Vetëvendosjes: LDK-ja e Mustafës i humbi zgjedhjet, tani po kërkon çka nuk ia dha populli
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka thënë se në qeverisjen e mëhershme LDK kishte pasur edhe Presidentin edhe Kryeparlamentarin, atëherë kur dilnin të parat në zgjedhje. Ai tha se LDK doli e dyta kësaj radhe ...
InFokusi | 15-Dec-2019 20:14
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka thënë se në qeverisjen e mëhershme LDK kishte pasur edhe Presidentin edhe Kryeparlamentarin, atëherë kur dilnin të parat në zgjedhje. Ai tha se LDK doli e dyta kësaj radhe ...

Vazhdojnë përplasjet për presidentin: Ky është ‘selami’ më i ri i LDK-së për VV-në
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po gjejnë gjuhë të përbashkët rreth ndarjes së postit të presidentit, gjë e cila rrezikon vendin të shkojë në zgjedhje të reja. Derisa zyrtarë të Lëvizjes ...
Gazeta Observer | 15-Dec-2019 20:05
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po gjejnë gjuhë të përbashkët rreth ndarjes së postit të presidentit, gjë e cila rrezikon vendin të shkojë në zgjedhje të reja. Derisa zyrtarë të Lëvizjes ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved