ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 18:16

Derbi i rekordeve, ja sa tifozë ishin sot të pranishëm në stadium

Derbi i rekordeve, ja sa tifozë ishin sot të pranishëm në stadium
19 mijë e 31 tifozë sot ndoqën derbin e kryeqytetit nga shkallët e “Air Albania Stadium”. Kjo është shifra zyrtare e numërit elektronit të biletave të kaluara nga tifozët në hyrjet e tij, çka ka konfirmuar interesmin e ...
BalkanWeb | 13-Dec-2019 23:05
19 mijë e 31 tifozë sot ndoqën derbin e kryeqytetit nga shkallët e “Air Albania Stadium”. Kjo është shifra zyrtare e numërit elektronit të biletave të kaluara nga tifozët në hyrjet e tij, çka ka konfirmuar interesmin e ...

Trajneri i Partizanit: Kjo humbje djeg shumë, por në fushë luajnë lojtarët, jo unë
Trajneri i Partizanit, Franco Lerda pranoi se skuadra e tij bëri shumë gabime në derbi, duke i “dhuruar” fitoren Tiranës, ndërsa në intervistën për “Gol pas Goli” theksoi se zgjedhjet në formacion i kishte bërë në bazë ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 22:13
Trajneri i Partizanit, Franco Lerda pranoi se skuadra e tij bëri shumë gabime në derbi, duke i “dhuruar” fitoren Tiranës, ndërsa në intervistën për “Gol pas Goli” theksoi se zgjedhjet në formacion i kishte bërë në bazë ...

VIDEO/ Derbi Partizani-Tirana, tifozët thirrje në kor “Rama ik”
“Rama ik” ishin thirrjet në kor mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania Stadium”. Tifozë të pranishëm në derbin Partizani-Tirana kanë lëshuar në kor thirrje kundër kryeministrit Rama, duke harruar për pak çaste ...
BalkanWeb | 13-Dec-2019 21:46
“Rama ik” ishin thirrjet në kor mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania Stadium”. Tifozë të pranishëm në derbin Partizani-Tirana kanë lëshuar në kor thirrje kundër kryeministrit Rama, duke harruar për pak çaste ...

Gaz Demi: Tirana e meritoi fitoren; Refik Halili: Falenderoj Zotin për këtë triumf
Dy presidentët e klubeve të kryeqytetit kanë folur të parët pas mbylljes së derbit Partizani-Tirana. Bardheblutë arritën një fitore emocionuese, që mungonte prej më shumë se 5 vitesh. Triumfi i sotëm e ka lumturuar pas ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 21:34
Dy presidentët e klubeve të kryeqytetit kanë folur të parët pas mbylljes së derbit Partizani-Tirana. Bardheblutë arritën një fitore emocionuese, që mungonte prej më shumë se 5 vitesh. Triumfi i sotëm e ka lumturuar pas ...

Merr fund makthi! Tirana fiton më në fund derbin me Partizanin
Pesë vjet e 10 muaj, 19 ndeshje radhazi pa një buzëqeshje kundër rivalit më të madh, por më në fund Tirana ka arritur një fitore, një sukses të jashtëzakonshëm që do të mbahet mend gjatë jo vetëm sepse erdhi pas një ...
BalkanWeb | 13-Dec-2019 21:20
Pesë vjet e 10 muaj, 19 ndeshje radhazi pa një buzëqeshje kundër rivalit më të madh, por më në fund Tirana ka arritur një fitore, një sukses të jashtëzakonshëm që do të mbahet mend gjatë jo vetëm sepse erdhi pas një ...

Tirana fiton derbin pas 5 vitesh, spektakel nga tifozët në stadiumin e ri
Tiranës i janë dashur plot 5 vite qe të sigurojë një fitore në derbi. Bardheblutë ia dolën të fitojnë 2 me 1 në supersfiden e javes se 15 të superiores. Nje ndeshje që spektaklin më te madh e pati në tribunat e ...
VizionPlus | 13-Dec-2019 22:22
Tiranës i janë dashur plot 5 vite qe të sigurojë një fitore në derbi. Bardheblutë ia dolën të fitojnë 2 me 1 në supersfiden e javes se 15 të superiores. Nje ndeshje që spektaklin më te madh e pati në tribunat e ...

FOTO/ Edhe tifozët e Tiranës me mesazh për tërmetin
Tifozët e Tiranës kanë dhuruar spektakël gjatë gjithë derbit me Partizanin, por mes shumë banderolave dhe koreve spikati ai për viktimat e tërmetit tragjik të 26 Nëntorit. Dhe mes dhimbjes për 51 jetët e humbura, ...
Telegraf | 13-Dec-2019 21:40
Tifozët e Tiranës kanë dhuruar spektakël gjatë gjithë derbit me Partizanin, por mes shumë banderolave dhe koreve spikati ai për viktimat e tërmetit tragjik të 26 Nëntorit. Dhe mes dhimbjes për 51 jetët e humbura, ...

Tirana i jep fund makthit, fiton derbin ndaj Partizanit në “Air Albania Stadium”
Nën një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga më shumë se 19 mijë tifozë të pranishëm në stadiumin “Air Albania”, të denjë për ndeshje të mëdha europiane, derbi i kryeqytetit pati si fituese Tiranën, që u rikthye ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 21:07
Nën një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga më shumë se 19 mijë tifozë të pranishëm në stadiumin “Air Albania”, të denjë për ndeshje të mëdha europiane, derbi i kryeqytetit pati si fituese Tiranën, që u rikthye ...

Ushtarët dhe policët nderohen në “Air Albania Stadium”
Vetëm pak javë më parë Shqipëria u prek nga një tërmet i fuqishëm, e cila regjistroi 51 viktima, qindra të plagosur si edhe shumë dëme materiale.
Top Channel | 13-Dec-2019 20:22
Vetëm pak javë më parë Shqipëria u prek nga një tërmet i fuqishëm, e cila regjistroi 51 viktima, qindra të plagosur si edhe shumë dëme materiale.

Fitorja e frymëzon, Osmani ngacmon rivalët në rrjetet sociale
“Tirana nuk humbet asnjëherë, Tiranë mëson”. Tefik Osmani kopjonte të madhin Nelson Mandela para derbit të parë me Partizanin dhe bardheblutë “mësuan” në stadiumin “Selman Stërmasi”. Derbi tjetyër erdhi shpejt dhe pas ...
ABCNews | 13-Dec-2019 22:52
“Tirana nuk humbet asnjëherë, Tiranë mëson”. Tefik Osmani kopjonte të madhin Nelson Mandela para derbit të parë me Partizanin dhe bardheblutë “mësuan” në stadiumin “Selman Stërmasi”. Derbi tjetyër erdhi shpejt dhe pas ...

Rikthehen thirrjet ‘Rama ik’. Ja ç’ndodhi në derbin Partizani-Tirana(Video)
“Rama ik” është kthyer në një rrefren në stadiumet shqiptare. Ndodhi në inaugurimin e “Air Albania Stadium” në sfidën Shqipëri-Francë, ndërkohë që më pas e njëjta gjë u përsërit edhe në një ndeshje të Skënderbeut në ...
Telegraf | 13-Dec-2019 21:10
“Rama ik” është kthyer në një rrefren në stadiumet shqiptare. Ndodhi në inaugurimin e “Air Albania Stadium” në sfidën Shqipëri-Francë, ndërkohë që më pas e njëjta gjë u përsërit edhe në një ndeshje të Skënderbeut në ...

VIDEO | Selfie, festë e çmendur dhe sherr me Enea Jorgjin: Çfarë prodhoi derbi i përjetshëm
Pavarësisht vështirësive, kritikave dhe një kohe të gjatë pa fituar, futbolli të jep gjithmonë mundësinë për t’u rikthyer te fitorja dhe për të harruar vuajtjet e përjetuara më parë. Kështu po ndodh te Tirana. ...
ABCNews | 13-Dec-2019 22:07
Pavarësisht vështirësive, kritikave dhe një kohe të gjatë pa fituar, futbolli të jep gjithmonë mundësinë për t’u rikthyer te fitorja dhe për të harruar vuajtjet e përjetuara më parë. Kështu po ndodh te Tirana. ...

Muça: Taktika e zemrës funksionoi, trajner do jetë dikush që ka qenë këtu
Gentian Muça mbante shiritin e kapitenit në derbin e sotëm. Rikthimi në derbi dhe me fitore është përjetuar mirë nga qendërmbrojtësi, i cili do të gëzojë vetëm triumfin. “Fitorja ishte më e bukura nga të gjitha, ta lëmë ...
ABCNews | 13-Dec-2019 22:01
Gentian Muça mbante shiritin e kapitenit në derbin e sotëm. Rikthimi në derbi dhe me fitore është përjetuar mirë nga qendërmbrojtësi, i cili do të gëzojë vetëm triumfin. “Fitorja ishte më e bukura nga të gjitha, ta lëmë ...

Emocione, mesazhe dhe spektakël, 19 mijë tifozë – derbi i takon Tiranës
Derbi mes Partizanit dhe Tiranës, që u zhvillua në “Air Albania”, iu takohu bardhëekaltërve që fituan në fund me rezultat 2-1. Nën një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga më shumë se 19 mijë tifozë të pranishëm ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 21:25
Derbi mes Partizanit dhe Tiranës, që u zhvillua në “Air Albania”, iu takohu bardhëekaltërve që fituan në fund me rezultat 2-1. Nën një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga më shumë se 19 mijë tifozë të pranishëm ...

Batha: U thashë çunave, do hyj në histori! E nuhata rastin e golit
Idriz Batha shënoi golin e parë në “Air Albania Stadium” dhe pas ndeshjes, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, tha se e kishte parashikuar se do realizonte. Këtë ai ua ka thënë dje shokëve, në ...
ABCNews | 13-Dec-2019 21:46
Idriz Batha shënoi golin e parë në “Air Albania Stadium” dhe pas ndeshjes, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, tha se e kishte parashikuar se do realizonte. Këtë ai ua ka thënë dje shokëve, në ...

VIDEO/ Derbi Partizani-Tirana, tifozët thirrje në kor “Rama ik”
“Rama ik” ishin thirrjet në kor mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania Stadium”. Tifozë të pranishëm në derbin Partizani-Tirana kanë lëshuar në kor thirrje kundër kryeministrit Rama, duke harruar për pak çaste ...
E Dua Sportin | 14-Dec-2019 01:01
“Rama ik” ishin thirrjet në kor mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania Stadium”. Tifozë të pranishëm në derbin Partizani-Tirana kanë lëshuar në kor thirrje kundër kryeministrit Rama, duke harruar për pak çaste ...

Merr fund makthi! Tirana fiton më në fund derbin me Partizanin
Pesë vjet e 10 muaj, 19 ndeshje radhazi pa një buzëqeshje kundër rivalit më të madh, por më në fund Tirana ka arritur një fitore, një sukses të jashtëzakonshëm që do të mbahet mend gjatë jo vetëm sepse erdhi pas një ...
E Dua Sportin | 13-Dec-2019 23:01
Pesë vjet e 10 muaj, 19 ndeshje radhazi pa një buzëqeshje kundër rivalit më të madh, por më në fund Tirana ka arritur një fitore, një sukses të jashtëzakonshëm që do të mbahet mend gjatë jo vetëm sepse erdhi pas një ...

“Muret do ngrihen sërish, engjëjt do kujtohen përgjithmonë”, tifozët e Partizanit dedikim viktimave të tërmetit. Ja çfarë ndodhi në stadium
TIRANË Momente prekëse pak çaste para nisjes së derbit Partizani-Tirana në Air Albania stadium. Dedikime për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit dhe nderim për njerëzit e përkushtuar që punuan në ndihmë të të prekurve. ...
E Dua Sportin | 13-Dec-2019 23:01
TIRANË Momente prekëse pak çaste para nisjes së derbit Partizani-Tirana në Air Albania stadium. Dedikime për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit dhe nderim për njerëzit e përkushtuar që punuan në ndihmë të të prekurve. ...

Ndëshkoi ish-skuadrën, Batha: Shokëve u thashë se do bëhesha hero
Idriz Batha sot shënoi golin e parë fiks kundër Partizanit në “Air Albania Stadium”. Mesfushori i Tiranës është mësuar me golat këtë sezon dhe goli i radhës i takoi ish-skuadrës së tij. “Ndihem mirë. Mbrëmë ishim me ...
Politiko | 13-Dec-2019 22:58
Idriz Batha sot shënoi golin e parë fiks kundër Partizanit në “Air Albania Stadium”. Mesfushori i Tiranës është mësuar me golat këtë sezon dhe goli i radhës i takoi ish-skuadrës së tij. “Ndihem mirë. Mbrëmë ishim me ...

Edhe tifozët e Partizanit kishin një mesazh spektakolar për Kosovën
Sonte në Tiranë është zhvilluar derbi i madh shqiptar ndërmjet Partizanit dhe Tiranës që solli fitoren e Tiranës me rezultat 2:1. Tifozët kanë qenë spektakolar derisa të dyja si ata të partizanit dhe ata të Tiranës ...
Zeri | 13-Dec-2019 22:55
Sonte në Tiranë është zhvilluar derbi i madh shqiptar ndërmjet Partizanit dhe Tiranës që solli fitoren e Tiranës me rezultat 2:1. Tifozët kanë qenë spektakolar derisa të dyja si ata të partizanit dhe ata të Tiranës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved