ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 15:00

Johnson: Vendi të “shërojë plagët” e krijuara nga Brexit

Johnson: Vendi të “shërojë plagët” e krijuara nga Brexit
Kryeministri konservator, Boris Johnson u kërkoi sot bashkëqytetarëve të tij të “shërojnë plagët” e krijuara nga Brexit, në një deklaratë para zyrës së tij pas fitores së thellë në zgjedhjet legjislative. Duke ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 17:46
Kryeministri konservator, Boris Johnson u kërkoi sot bashkëqytetarëve të tij të “shërojnë plagët” e krijuara nga Brexit, në një deklaratë para zyrës së tij pas fitores së thellë në zgjedhjet legjislative. Duke ...

Entuziazmi i Trump dhe lehtësimi i të tjerëve pas zgjedhjeve britanike
Reagimet janë të ndryshme sot, pas fitores së fuqishme të Boris Johnson në zgjedhjet parlamentare britanike, nga entuziazmi i Donald Trump, te një pritshmëri më e kujdesshme e të tjerëve, te shumica që ndihet e ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 16:16
Reagimet janë të ndryshme sot, pas fitores së fuqishme të Boris Johnson në zgjedhjet parlamentare britanike, nga entuziazmi i Donald Trump, te një pritshmëri më e kujdesshme e të tjerëve, te shumica që ndihet e ...

Dua Lipa reagon e revoltuar pas fitores së Boris Johnsonit: Çfarë fatkeqësie totale, Britani ti dështove
Boris Johnson do të kthehet në “Downing Street” me një shumicë të madhe pasi konservatorët thuhet kanë marrë shumicën e votave, në zgjedhjet e së enjtes në Britaninë e Madhe. Sipas CNN, Konservatorët kanë siguruar 338 ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 20:00
Boris Johnson do të kthehet në “Downing Street” me një shumicë të madhe pasi konservatorët thuhet kanë marrë shumicën e votave, në zgjedhjet e së enjtes në Britaninë e Madhe. Sipas CNN, Konservatorët kanë siguruar 338 ...

Boris Johnson zyrtarizon Carrie Symonds, look-u (ndoshta) i First Lady të ri
Carrie Symonds ka dalë zyrtarisht hapur. Në ditën e fitores së Boris Johnson në zgjedhjet e zhvilluara në Mbretërinë e Bashkuar, 31 vjeçarja ka kaluar në një moment nga e fejuara-fantazmë tek partnerja zyrtare. Ndër të ...
BalkanWeb | 13-Dec-2019 13:52
Carrie Symonds ka dalë zyrtarisht hapur. Në ditën e fitores së Boris Johnson në zgjedhjet e zhvilluara në Mbretërinë e Bashkuar, 31 vjeçarja ka kaluar në një moment nga e fejuara-fantazmë tek partnerja zyrtare. Ndër të ...

Fitorja e konservatorëve në Britani, Johnson gati për Brexit
mapo.al Në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe, partia konservatore e kryeministrit, Boris Johnson ka fituar shumicën absolute. Rezultatet e fitores i bënë të ditura televizionet britanike, BB dhe Sky News të ...
Mapo | 13-Dec-2019 14:16
mapo.al Në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe, partia konservatore e kryeministrit, Boris Johnson ka fituar shumicën absolute. Rezultatet e fitores i bënë të ditura televizionet britanike, BB dhe Sky News të ...

Brexit: Çfarë do të ndodhë tani, mbas fitores së Johnson?
Konservatorët kanë fituar një shumicë në zgjedhjet e përgjithshme në Mbretërinë e Bashkuar. Çfarë do të thotë ky rezultat për Brexit? Data e Brexitit – kur Mbretëria e Bashkuar të largohet nga BE – aktualisht është ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 14:11
Konservatorët kanë fituar një shumicë në zgjedhjet e përgjithshme në Mbretërinë e Bashkuar. Çfarë do të thotë ky rezultat për Brexit? Data e Brexitit – kur Mbretëria e Bashkuar të largohet nga BE – aktualisht është ...

Uashingtoni rikonfirmon angazhimin për një marrëveshje post-Brexit me Londrën
SHBA-ja rikonfirmoi sot, pas fitores së Boris Johnson në zgjedhjet legjislative britanike, angazhimin e saj për një marrëveshje tregtare post-Brexit me Britaninë e Madhe.
Kosova Press | 13-Dec-2019 23:16
SHBA-ja rikonfirmoi sot, pas fitores së Boris Johnson në zgjedhjet legjislative britanike, angazhimin e saj për një marrëveshje tregtare post-Brexit me Britaninë e Madhe.

Qindra protestues në Londër kundërshtojnë fitoren e Boris Johnson
Qindra protestues kanë marshuar në qendër të Londrës për të protestuar kundër zgjedhjet e parakohshme që nxorën kryeministrin britanik Boris Jonhnson të Partisë Konservatore si fitues. Duke brohoritur dhe me pankarta të ...
Aktuale.MK | 13-Dec-2019 22:31
Qindra protestues kanë marshuar në qendër të Londrës për të protestuar kundër zgjedhjet e parakohshme që nxorën kryeministrin britanik Boris Jonhnson të Partisë Konservatore si fitues. Duke brohoritur dhe me pankarta të ...

Qindra protestues në Londër kundërshtojnë fitoren e Boris Johnson
Qindra protestues kanë marshuar në qendër të Londrës për të protestuar kundër zgjedhjet e parakohshme që nxorën kryeministrin britanik Boris Jonhnson të Partisë Konservatore si fitues. Duke brohoritur dhe me pankarta të ...
Klan Kosova | 13-Dec-2019 21:49
Qindra protestues kanë marshuar në qendër të Londrës për të protestuar kundër zgjedhjet e parakohshme që nxorën kryeministrin britanik Boris Jonhnson të Partisë Konservatore si fitues. Duke brohoritur dhe me pankarta të ...

Çfarë “fshihet” pas fitores së Boris Johnson në Britaninë e Madhe?
Boris Johnson ka fituar një shumicë vendimtare, pas një kalimi të madh nga Laburistët tek Konservatorët, në Britaninë që voton për largimin nga BE. Me pothuajse të gjitha rezultatet e shpallura tashmë, kryeministri ka ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 11:36
Boris Johnson ka fituar një shumicë vendimtare, pas një kalimi të madh nga Laburistët tek Konservatorët, në Britaninë që voton për largimin nga BE. Me pothuajse të gjitha rezultatet e shpallura tashmë, kryeministri ka ...

?Trump: Fitorja e Johnsonit një shenjë e mirë për 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump e shikon fitoren e thellë të Boris Johnson gjatë zgjedhjeve legjislative në Britaninë e Madhe, si një shenjë e mirë për rizgjedhjen e tij në vitin 2020.
Kosova Press | 13-Dec-2019 21:37
Presidenti amerikan, Donald Trump e shikon fitoren e thellë të Boris Johnson gjatë zgjedhjeve legjislative në Britaninë e Madhe, si një shenjë e mirë për rizgjedhjen e tij në vitin 2020.

Britani: Johnson fiton shumicën, “rebelohet” Skocia: Nuk na nxirrni dot nga BE
Boris Johnson tha se shpreson që fitorja e jashtëzakonshme e partisë së tij do t’i japë një fund debatit për Brexit-in dhe do të hapë rrugën për shërimin e vendit, shkruan Top Channel, transmeton Portalb.mk. Duke folur ...
Portalb | 13-Dec-2019 21:31
Boris Johnson tha se shpreson që fitorja e jashtëzakonshme e partisë së tij do t’i japë një fund debatit për Brexit-in dhe do të hapë rrugën për shërimin e vendit, shkruan Top Channel, transmeton Portalb.mk. Duke folur ...

Dua Lipa e zhgënjyer nga zgjedhjet në Britani, e quan fatkeqësi fitoren e Boris Jonsonit
Në Britani të Madhe janë mbajtur zgjedhjet për kryeministër dhe me fitoren e Boris Johnson ai do të kthehet në “Downing Street”. Para zgjedhjeve atje shumë personazhe publike, simpatizantë të Partisë Liberale kanë bërë ...
Indeks Online | 13-Dec-2019 21:16
Në Britani të Madhe janë mbajtur zgjedhjet për kryeministër dhe me fitoren e Boris Johnson ai do të kthehet në “Downing Street”. Para zgjedhjeve atje shumë personazhe publike, simpatizantë të Partisë Liberale kanë bërë ...

Veseli uron Boris Johnson për fitoren e konservatorëve ku është anëtare edhe PDK
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Partinë Konservatore të Kryeministrit Boris Johnson për fitoren e shënuar në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe. Përmes një shkrimi në Facebook, ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 16:19
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Partinë Konservatore të Kryeministrit Boris Johnson për fitoren e shënuar në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe. Përmes një shkrimi në Facebook, ...

Merkel pret negociata të vështira në marrëdhëniet e ardhshme Bruksel-Londër
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pret negociata të vështira mbi marrëdhëniet mes Bashkimit Evropian dhe Britanisë së Madhe pas Brexit-it, raporton Anadolu Agency (AA). Merkel iu drejtua gazetarëve në Bruksel pas ...
Aktuale.MK | 13-Dec-2019 21:01
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pret negociata të vështira mbi marrëdhëniet mes Bashkimit Evropian dhe Britanisë së Madhe pas Brexit-it, raporton Anadolu Agency (AA). Merkel iu drejtua gazetarëve në Bruksel pas ...

Fitorja e Johnsonit në Britani, vjen reagimi i Trumpit
Presidenti amerikan, Donald Trump, e shikon fitoren e thellë të Boris Johnson gjatë zgjedhjeve legjislative në Britaninë e Madhe si një shenjë e mirë për rizgjedhjen e tij në vitin 2020. “Dëshiroj të përshëndes, Boris ...
TetovaSot | 13-Dec-2019 20:55
Presidenti amerikan, Donald Trump, e shikon fitoren e thellë të Boris Johnson gjatë zgjedhjeve legjislative në Britaninë e Madhe si një shenjë e mirë për rizgjedhjen e tij në vitin 2020. “Dëshiroj të përshëndes, Boris ...

Edhe Merkel deklarohet pas fitores së Johnsonit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot Boris Johnsonin për fitoren e pastër gjatë zgjedhjeve parlamentare britanike dhe konfirmoi dëshirën për bashkëpunim të ngushtë me Britaninë e Madhe. “Mezi pres ...
TetovaSot | 13-Dec-2019 20:52
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot Boris Johnsonin për fitoren e pastër gjatë zgjedhjeve parlamentare britanike dhe konfirmoi dëshirën për bashkëpunim të ngushtë me Britaninë e Madhe. “Mezi pres ...

Edhe Merkel deklarohet pas fitores së Johnsonit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot Boris Johnsonin për fitoren e pastër gjatë zgjedhjeve parlamentare britanike dhe konfirmoi dëshirën për bashkëpunim të ngushtë me Britaninë e Madhe. “Mezi pres ...
InFokusi | 13-Dec-2019 20:49
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot Boris Johnsonin për fitoren e pastër gjatë zgjedhjeve parlamentare britanike dhe konfirmoi dëshirën për bashkëpunim të ngushtë me Britaninë e Madhe. “Mezi pres ...

BE: Parlamenti britanik të votojë sa më shpejtë marrëveshjen e ndarjes
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pas fitores së kryeministrit britanik Boris Johnson në zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme që u mbajtën në Mbretërinë e Bashkuar tha se presin që parlamenti britanik ...
Shenja | 13-Dec-2019 20:47
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pas fitores së kryeministrit britanik Boris Johnson në zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme që u mbajtën në Mbretërinë e Bashkuar tha se presin që parlamenti britanik ...

Fitorja e Johnsonit në Britani, vjen reagimi i Trumpit
Presidenti amerikan, Donald Trump, e shikon fitoren e thellë të Boris Johnson gjatë zgjedhjeve legjislative në Britaninë e Madhe si një shenjë e mirë për rizgjedhjen e tij në vitin 2020. “Dëshiroj të përshëndes, Boris ...
Indeks Online | 13-Dec-2019 20:46
Presidenti amerikan, Donald Trump, e shikon fitoren e thellë të Boris Johnson gjatë zgjedhjeve legjislative në Britaninë e Madhe si një shenjë e mirë për rizgjedhjen e tij në vitin 2020. “Dëshiroj të përshëndes, Boris ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved