ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 02:27

Kurti-Mustafa, s’ka marrëveshje. Dilema për Presidentin bllokon bisedimet për qeverinë e re

Kurti-Mustafa, s’ka marrëveshje. Dilema për Presidentin bllokon bisedimet për qeverinë e re
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndryshoi datën e mbledhjes së parë të Parlamentit të ri të Kosovës nga 24 dhjetori për në 26 dhjetor, për shkak të pushimit të krishtlindjeve. Por ndërkohë LDK dhe Vetëvendosja ende ...
Top Channel | 13-Dec-2019 20:22
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndryshoi datën e mbledhjes së parë të Parlamentit të ri të Kosovës nga 24 dhjetori për në 26 dhjetor, për shkak të pushimit të krishtlindjeve. Por ndërkohë LDK dhe Vetëvendosja ende ...

LVV dhe LDK ende pa marrëveshje për Qeverinë, takohen sërish nesër
Pas një takimi që zgjati gati tri orë mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, këto dy parti kanë bërë të ditur që takimi i radhës do të jetë nesër.
Top Channel | 13-Dec-2019 18:57
Pas një takimi që zgjati gati tri orë mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, këto dy parti kanë bërë të ditur që takimi i radhës do të jetë nesër.

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, ende nuk ka marrëveshje për koalicionin qeverisës
Ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pas këtij takimi të dy subjektet ende nuk kanë arritur të nënshkruajnë marrëveshje për koalicionin qeverisës edhe ...
BalkanWeb | 13-Dec-2019 18:40
Ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pas këtij takimi të dy subjektet ende nuk kanë arritur të nënshkruajnë marrëveshje për koalicionin qeverisës edhe ...

Përfundon takimi Mustafa – Kurti, s’ka marrëveshje
Dy liderët ai i LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa duket se akoma nuk kanë arritur të nënshkruajnë një marrëveshje për koalicion qeverisës. Nënkryetari i LDK-së, Avdullah Hoti, pas përfundimit të këtij ...
VizionPlus | 13-Dec-2019 18:55
Dy liderët ai i LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa duket se akoma nuk kanë arritur të nënshkruajnë një marrëveshje për koalicion qeverisës. Nënkryetari i LDK-së, Avdullah Hoti, pas përfundimit të këtij ...

LDK konfirmon mbledhjen e nesërme të Kryesisë
Lidhja Demokratike e Kosovës njofton zyrtarisht se ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë. “Nesër (e shtunë), më datë 14 dhjetor 2019, në orën 11:00, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Kryesisë së ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 21:10
Lidhja Demokratike e Kosovës njofton zyrtarisht se ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë. “Nesër (e shtunë), më datë 14 dhjetor 2019, në orën 11:00, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Kryesisë së ...

Përfundon pa marrëveshje takimi Kurti-Mustafa për Koalicionin e Bashkëqeverisjes
Ka përfunduar pa marrëveshje takimi mes liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përfaqësuesit e dy forcave politike thanë se do të vazhdojnë takimet për arritjen e marrëveshjes për ...
ABCNews | 13-Dec-2019 22:22
Ka përfunduar pa marrëveshje takimi mes liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përfaqësuesit e dy forcave politike thanë se do të vazhdojnë takimet për arritjen e marrëveshjes për ...

LVV-LDK, takohen sërish nesër
Pas një takimi që zgjati gati tri orë mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, këto dy parti kanë bërë të ditur që takimi i radhës do të jetë nesër. Sipas Avdullah Hotit nga LDK tha se ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 19:00
Pas një takimi që zgjati gati tri orë mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, këto dy parti kanë bërë të ditur që takimi i radhës do të jetë nesër. Sipas Avdullah Hotit nga LDK tha se ...

LDK optimiste në koalicionin me Vetëvendosjen, insistojnë në marrëveshje të balancuar
Marrëveshja qeverisëse mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritë arrihet para datës 26 dhjetor kur edhe është caktuar seanca konstituive.
Top Channel | 13-Dec-2019 14:43
Marrëveshja qeverisëse mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritë arrihet para datës 26 dhjetor kur edhe është caktuar seanca konstituive.

Kurti: Si Qeveri nuk mund t’i dalim përballë vendimit të Kushtetueses
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar vendimin për pezullimit e Ligjit për Paga nga Gjykata Kushtetuese.
Top Channel | 13-Dec-2019 14:43
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar vendimin për pezullimit e Ligjit për Paga nga Gjykata Kushtetuese.

Dështon sërish marrëveshja: Çfarë diskutuan sot Kurti dhe Mustafa
Ka përfunduar mbledhja e dy liderëve, të VV-së e LDK-së në Kosovë, ndërsa ka dështuar edhe këtë herë arritja e marrëveshjes për formimin e qeverisë së re. Detajet e mbledhjes i kanë dhënë Glauk Konjufca dhe Avdullah ...
ABCNews | 13-Dec-2019 19:27
Ka përfunduar mbledhja e dy liderëve, të VV-së e LDK-së në Kosovë, ndërsa ka dështuar edhe këtë herë arritja e marrëveshjes për formimin e qeverisë së re. Detajet e mbledhjes i kanë dhënë Glauk Konjufca dhe Avdullah ...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, nuk ka marrëveshje
Ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pas këtij takimi të dy subjektet ende nuk kanë arritur të nënshkruajnë marrëveshje për koalicion qeverisës, ani ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 18:30
Ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pas këtij takimi të dy subjektet ende nuk kanë arritur të nënshkruajnë marrëveshje për koalicion qeverisës, ani ...

Thaçi: Parlamenti i Kosovës mblidhet me 26 dhjetor
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndryshoi datën e mbledhjes së parë të parlamentit të ri të Kosovës. Në një njoftim të zyrës së tij thuhet se “duke respektuar kërkesën e shumicës së partive politike që kanë ...
Mapo | 13-Dec-2019 14:37
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndryshoi datën e mbledhjes së parë të parlamentit të ri të Kosovës. Në një njoftim të zyrës së tij thuhet se “duke respektuar kërkesën e shumicës së partive politike që kanë ...

Bisedimet për qeverinë e re, zyrtari i VV’së kritikon LDK’në
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...
Medial | 14-Dec-2019 00:25
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...

Bisedimet për qeverinë e re, zyrtari i VV’së kritikon LDK’në
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...
Arbresh | 14-Dec-2019 00:13
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...

Bisedimet për qeverinë e re, zyrtari i VV’së kritikon LDK’në
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...
InFokusi | 13-Dec-2019 23:58
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...

Bisedimet për qeverinë e re, zyrtari i VV’së kritikon LDK’në
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...
Gazeta Express | 13-Dec-2019 23:52
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...

Bisedimet për qeverinë e re, zyrtari i VV’së kritikon LDK’në
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...
Gazeta Express | 13-Dec-2019 23:49
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka shprehur optimizëm se marrëveshja për bashkëqeverisje mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet. Ai ka thënë ...

Kurti-Konjufca dhanë deklarata kundërthënëse për ndarjen e posteve me LDK-në
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as sonte nuk janë marrë vesh për ndarje të posteve. Të dy partitë janë pajtuar të vazhdojnë takimet deri në arritjen e marrëveshjes finale. Por Albin Kurti si lider ...
Portalb | 13-Dec-2019 22:02
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as sonte nuk janë marrë vesh për ndarje të posteve. Të dy partitë janë pajtuar të vazhdojnë takimet deri në arritjen e marrëveshjes finale. Por Albin Kurti si lider ...

LDK konfirmon mbledhjen e nesërme të Kryesisë
Lidhja Demokratike e Kosovës njofton zyrtarisht se ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë. “Nesër (e shtunë), më datë 14 dhjetor 2019, në orën 11:00, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Kryesisë së ...
Indeks Online | 13-Dec-2019 21:37
Lidhja Demokratike e Kosovës njofton zyrtarisht se ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë. “Nesër (e shtunë), më datë 14 dhjetor 2019, në orën 11:00, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Kryesisë së ...

LDK-ja nesër mbledh Kryesinë
Lidhja Demokratike e Kosovës, ka njofton zyrtarisht se ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë. “Nesër (e shtunë), më datë 14 dhjetor 2019, në orën 11:00, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Kryesisë së ...
Medial | 13-Dec-2019 21:10
Lidhja Demokratike e Kosovës, ka njofton zyrtarisht se ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë. “Nesër (e shtunë), më datë 14 dhjetor 2019, në orën 11:00, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Kryesisë së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved