ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 02:37

Moti për ditën e premte, 13 dhjetor 2019!

Moti për ditën e premte, 13 dhjetor 2019!
Moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu me stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi ...
VizionPlus | 13-Dec-2019 06:05
Moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu me stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi ...

Ulje drastike të temperaturave? Ja parashikimi i motit për ditët në vazhdim…
Temperaturat sa po vijnë e po ulën dhe priten në disa pjesë të vendit priten dhe reshje dëbore. Në një njoftim nga Shërbimi Metrologjik Ushtarak bëhet me dije se reshjet e dëborës do të bien në lartësinë mbi 800 metër ...
Telegraf | 12-Dec-2019 21:51
Temperaturat sa po vijnë e po ulën dhe priten në disa pjesë të vendit priten dhe reshje dëbore. Në një njoftim nga Shërbimi Metrologjik Ushtarak bëhet me dije se reshjet e dëborës do të bien në lartësinë mbi 800 metër ...

Përkeqësohet moti, bëhuni gati për reshjet e dëborës
Temperaturat sa po vijnë e po ulën dhe priten në disa pjesë të vendit priten dhe reshje dëbore. Në një njoftim nga Shërbimi Metrologjik Ushtarak bëhet me dije se reshjet e dëborës do të bien në lartësinë mbi 800 metër ...
Lapsi | 12-Dec-2019 20:39
Temperaturat sa po vijnë e po ulën dhe priten në disa pjesë të vendit priten dhe reshje dëbore. Në një njoftim nga Shërbimi Metrologjik Ushtarak bëhet me dije se reshjet e dëborës do të bien në lartësinë mbi 800 metër ...

Parashikimi i motit për sot, 12 nëntor 2019
Gjate dites se sotme, mbi vendin tone do te vijoje te ruhet ndikimi i fushes me presion atmosferik te ulet çka do te beje qe gjate dites, te kemi zhvillime reshe dhe ne mesdite edhe reshje shiu, te shperndara keto ne te ...
ikub.al | 12-Nov-2019 09:31
Gjate dites se sotme, mbi vendin tone do te vijoje te ruhet ndikimi i fushes me presion atmosferik te ulet çka do te beje qe gjate dites, te kemi zhvillime reshe dhe ne mesdite edhe reshje shiu, te shperndara keto ne te ...

Nesër, mot i vranët dhe me riga shiu
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Reshje të intensitetit mesatar priten vetëm në perëndim dhe ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 20:30
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Reshje të intensitetit mesatar priten vetëm në perëndim dhe ...

Moti në Kosovë
Një ciklon i thellë do të kalojë nga rajoni ynë përgjatë Adriatikut që sonte dhe nesër do të kushtëzojë mot të ndryshueshëm, me reshje shiu, e në vise malore borë. Me afrimin e ciklonit, mbi vend do të depërtojnë rryma ...
Kosova Press | 13-Dec-2019 06:53
Një ciklon i thellë do të kalojë nga rajoni ynë përgjatë Adriatikut që sonte dhe nesër do të kushtëzojë mot të ndryshueshëm, me reshje shiu, e në vise malore borë. Me afrimin e ciklonit, mbi vend do të depërtojnë rryma ...

Moti për ditën e premte, 13 dhjetor 2019!
Moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu me stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi ...
Medial | 13-Dec-2019 06:17
Moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu me stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi ...

Ky mot ju pret në fundjavë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe intervale të shkurta me diell. “Vranësirat nuk do të jenë stabile, kështu që gjatë ditës do të shoqërohen me ...
Klan Kosova | 16-Jun-2017 19:52
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe intervale të shkurta me diell. “Vranësirat nuk do të jenë stabile, kështu që gjatë ditës do të shoqërohen me ...

Moti/ Ulen temperaturat, bëhuni gati për reshje dëbore edhe në qytete
Temperaturat kanë pësuar ulje të ndjeshme dhe në male kanë nisur reshjet e dëborës. Në një njoftim nga Shërbimi Metrologjik Ushtarak bëhet me dije se reshjet e dëborës do të bien në lartësinë mbi 800 metër nga niveli i ...
Lexo | 12-Dec-2019 22:19
Temperaturat kanë pësuar ulje të ndjeshme dhe në male kanë nisur reshjet e dëborës. Në një njoftim nga Shërbimi Metrologjik Ushtarak bëhet me dije se reshjet e dëborës do të bien në lartësinë mbi 800 metër nga niveli i ...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme
Mot pjesërisht me diell dhe vranësira të shpërndara pritet të marrë në dy ditët në vijim në vend, sipas parashikimi të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat minimale do të ulen nën vlerat e mesatareve ...
Koha.net | 12-Oct-2016 16:40
Mot pjesërisht me diell dhe vranësira të shpërndara pritet të marrë në dy ditët në vijim në vend, sipas parashikimi të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat minimale do të ulen nën vlerat e mesatareve ...

Si do të jetë moti në Kosovë të premten dhe të shtunën?
Një ciklon i thellë do të kalojë nga rajoni ynë, përgjatë Adriatikut, të premten mbrëma dhe ditën e shtunë, që do të kushtëzojë mot të ndryshueshëm, me reshje shiu, e në vise malore borë. Ndërkaq, me afrimin e ciklonit, ...
InFokusi | 12-Dec-2019 20:33
Një ciklon i thellë do të kalojë nga rajoni ynë, përgjatë Adriatikut, të premten mbrëma dhe ditën e shtunë, që do të kushtëzojë mot të ndryshueshëm, me reshje shiu, e në vise malore borë. Ndërkaq, me afrimin e ciklonit, ...

Nesër në Kosovë, mot i vranët e me shi
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat ...
Koha.net | 12-Dec-2019 20:27
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat ...

Mësojeni a do të bie borë në dy ditët e ardhshme në Kosovë
Mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 20:27
Mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...

Si do të jetë moti në Kosovë të premten dhe të shtunën?
Një front i dobësuar i ftohtë do të kalojë në lindje të rajonit, që gjatë orëve të natës së të enjtes dhe të premten në mëngjes do të sjellë vranësira kalimtare mbi Kosovë, parashikon Prishtina Weather. “Nesër pasdite ...
Gazeta Express | 08-Aug-2019 22:44
Një front i dobësuar i ftohtë do të kalojë në lindje të rajonit, që gjatë orëve të natës së të enjtes dhe të premten në mëngjes do të sjellë vranësira kalimtare mbi Kosovë, parashikon Prishtina Weather. “Nesër pasdite ...

Parashikimi i motit për dy ditë në vijim
Mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...
Arbresh | 12-Dec-2019 20:12
Mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...

A do të kemi borë? Ky do të jetë moti për dy ditët e ardhshme
Sipas IHMK-së, në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ...
Lajminet | 12-Dec-2019 19:45
Sipas IHMK-së, në viset malore reshjet e shiut parashihen të shoqërohen edhe me fjolla bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ...

Britania bëhet gati për zgjedhjet më të rëndësishme të një gjeneratë
Britania ka filluar votimet për zgjedhjet më të rëndësishme për një gjeneratë dh qëndrat e votimit janë hapur në Mbretërinë e Bashkuar këtë mëngjes. Miliona votues janë përballur me mot të paqëndrueshëm me reshje shiu ...
ABCNews | 12-Dec-2019 09:30
Britania ka filluar votimet për zgjedhjet më të rëndësishme për një gjeneratë dh qëndrat e votimit janë hapur në Mbretërinë e Bashkuar këtë mëngjes. Miliona votues janë përballur me mot të paqëndrueshëm me reshje shiu ...

Luhatjet e motit! Mësohet si do jenë temperaturat në orët në vijim
Postuar: 12/12/2019 - 16:22 Në një njoftim nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëhet me dije se temperaturat sa po vijnë e po ulën dhe priten në disa pjesë të vendit priten dhe reshje dëbore në lartësinë mbi 800 metër ...
Sot.Al | 12-Dec-2019 16:24
Postuar: 12/12/2019 - 16:22 Në një njoftim nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëhet me dije se temperaturat sa po vijnë e po ulën dhe priten në disa pjesë të vendit priten dhe reshje dëbore në lartësinë mbi 800 metër ...

Reshje bore dhe temperatura të ulëta, parashikimi i motit për sot
Sot do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM në zonat malore reshjet do të jenë në formë dëbore. Temperatura minimale në vendet malore do të jetë zero gradë. Parashikimi i motit sipas IGJEUM RESHJET (E ...
Telegraf | 12-Dec-2019 08:36
Sot do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM në zonat malore reshjet do të jenë në formë dëbore. Temperatura minimale në vendet malore do të jetë zero gradë. Parashikimi i motit sipas IGJEUM RESHJET (E ...

Parashikimi i motit, çfarë pritet sot / Ja zonat që preken nga dëbora…
E enjte, 12 dhjetor 2019. Parashikimi sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e enjte, dt. 12) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, ...
Standard | 12-Dec-2019 12:22
E enjte, 12 dhjetor 2019. Parashikimi sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e enjte, dt. 12) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved