ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 09:21

Ambasadori britanik optimist: Po afrohet marrëveshja për koalicionin qeverisës në Kosovë

Ambasadori britanik optimist: Po afrohet marrëveshja për koalicionin qeverisës në Kosovë
Ndonëse kanë kaluar kohë nga zgjedhjet e 6 tetorit, ku Vetëvendosja dhe LDK dolën fituese, ende nuk është arritur një marrëveshje për koalicionin bashkëqeverisës. Pavarësisht deklaratës së këtyre subjekteve politike, se ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 16:52
Ndonëse kanë kaluar kohë nga zgjedhjet e 6 tetorit, ku Vetëvendosja dhe LDK dolën fituese, ende nuk është arritur një marrëveshje për koalicionin bashkëqeverisës. Pavarësisht deklaratës së këtyre subjekteve politike, se ...

Kurti: Qeveria para presidentit/ Kreu i VV tregon për bisedimet e vështira me LDK
Edhe pse kanë kaluar më shumë se dy muaj që kur Vetëvendosja triumfoi në zgjedhjet e përgjithshme të Kosovës, megjithatë ajo ende nuk e ka marrë pushtetin. Arsyeja është marrëveshja e ngrirë e koalicionit.
Top Channel | 12-Dec-2019 16:09
Edhe pse kanë kaluar më shumë se dy muaj që kur Vetëvendosja triumfoi në zgjedhjet e përgjithshme të Kosovës, megjithatë ajo ende nuk e ka marrë pushtetin. Arsyeja është marrëveshja e ngrirë e koalicionit.

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti.
Top Channel | 12-Dec-2019 13:38
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë.
Top Channel | 12-Dec-2019 12:46
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë.

Negociatat për Qeverinë qartësojnë edhe postin e kryetarit të Kuvendit
Ndonëse konstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë së Kosovës janë dy procese të ndara, Lëvizja Vetëvendosje, si fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit dhe partia e dytë, Lidhja Demokratike e Kosovës, po përpiqen që të ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 21:06
Ndonëse konstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë së Kosovës janë dy procese të ndara, Lëvizja Vetëvendosje, si fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit dhe partia e dytë, Lidhja Demokratike e Kosovës, po përpiqen që të ...

“Do zgjedh unë i pari jo ti”, Kurti tregon debatet me Isa Mustafën për formimin e qeverisë
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh dhe kandidati për kryeministër Albin Kurti në Kosovë, ka treguar së fundmi detaje nga bisedimet për marrëveshjen e koalicionit me Isa Mustafën. Kurti tregon se si ngecën bisedimet, ...
ABCNews | 12-Dec-2019 21:45
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh dhe kandidati për kryeministër Albin Kurti në Kosovë, ka treguar së fundmi detaje nga bisedimet për marrëveshjen e koalicionit me Isa Mustafën. Kurti tregon se si ngecën bisedimet, ...

Jevtiq takon ambasadorin italian, thotë se Lista Serbe nuk do të jetë pengesë për krijimin e qeverisë së re
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, njëherësh ministër në dorëheqje për Komunitete, Dalibor Jevtiq, sot ka takuar ambasadorin në largim të Italisë, Piero Cristoforo Sardi. Sipas një njoftimi, në takimin në ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 17:30
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, njëherësh ministër në dorëheqje për Komunitete, Dalibor Jevtiq, sot ka takuar ambasadorin në largim të Italisë, Piero Cristoforo Sardi. Sipas një njoftimi, në takimin në ...

Kushtet për koalicion, VV dhe LDK nuk ndërrojnë mendje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin.
Top Channel | 12-Dec-2019 11:34
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin.

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.
Top Channel | 12-Dec-2019 09:12
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.

Kurti i hesht të gjithë: Këta persona nga LDK-ja nuk do të jenë president
Lideri i VV-së ka thënë se asnjë nga tre figurat e larta të LDK’së s’ma ka pranuar se dëshiron të bëhet president.Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se po i kërkohet nga LDK’ja që të mbështesë kërkesën e tyre për ...
Ina-Online | 13-Dec-2019 00:08
Lideri i VV-së ka thënë se asnjë nga tre figurat e larta të LDK’së s’ma ka pranuar se dëshiron të bëhet president.Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se po i kërkohet nga LDK’ja që të mbështesë kërkesën e tyre për ...

Kurti: Nga Masteri i Kinës, Distria Krasniqi e Pejës bëhet kampione me një ippon maestral
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ende pa ardhur në qeveri ka filluar të shfaq shenja të ndarësisë. Ai përmes një postimi në Instagram, ku ka uruar Distria Krasniqin që u bë kampione në Kinë, ka bërë dallime ...
Medial | 12-Dec-2019 23:57
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ende pa ardhur në qeveri ka filluar të shfaq shenja të ndarësisë. Ai përmes një postimi në Instagram, ku ka uruar Distria Krasniqin që u bë kampione në Kinë, ka bërë dallime ...

Haradinaj priti në takim lamtumirës ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim lamtumirës ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo Sardi, të cilin e falënderoi për kontributin e dhënë gjatë misionit të tij në Kosovë, ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 16:09
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim lamtumirës ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo Sardi, të cilin e falënderoi për kontributin e dhënë gjatë misionit të tij në Kosovë, ...

Kurti: Nga Masteri i Kinës, Distria Krasniqi e Pejës bëhet kampione me një ippon maestral
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ende pa ardhur në qeveri ka filluar të shfaq shenja të ndarësisë. Ai përmes një postimi në Instagram, ku ka uruar Distria Krasniqin që u bë kampione në Kinë, ka bërë dallime ...
Arbresh | 12-Dec-2019 23:51
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ende pa ardhur në qeveri ka filluar të shfaq shenja të ndarësisë. Ai përmes një postimi në Instagram, ku ka uruar Distria Krasniqin që u bë kampione në Kinë, ka bërë dallime ...

Albin Kurti tregon se pse nuk e duan në Shqipëri
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ishte i ftuar në një intervistë në emsioni “Jeta në Kosovë” Moderatorja e këtij emisioni, Jeta Xharra i ka bërë një pyetje të pazakontë kryeministrit të ardhshëm të Kosovës, z.Kurti, ...
AlbInfo | 12-Dec-2019 23:21
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ishte i ftuar në një intervistë në emsioni “Jeta në Kosovë” Moderatorja e këtij emisioni, Jeta Xharra i ka bërë një pyetje të pazakontë kryeministrit të ardhshëm të Kosovës, z.Kurti, ...

Albin Kurti godet LDK-në: Po më kërkohet një pëlqim blanko. Më kanë kërkuar postin por nuk më kanë treguar kush është ai
Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se po i kërkohet nga LDK’ja që të mbështesë kërkesën e tyre për postin e presidentit pa e ditur se kush do të jetë ai. “Po më kërkohet një pëlqim blanko. Më kanë kërkuar postin ...
IliriaNews | 12-Dec-2019 22:33
Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se po i kërkohet nga LDK’ja që të mbështesë kërkesën e tyre për postin e presidentit pa e ditur se kush do të jetë ai. “Po më kërkohet një pëlqim blanko. Më kanë kërkuar postin ...

Gati qeveria e re e Kosovës/ Pas kthimit nga Berlini, Albin Kurti i VV dhe Isa Mustafa i LDK-së ndajnë postet ministrore (LISTA)
Postuar: 12/12/2019 - 22:30 Rreth 2 muaj pas zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, partitë fituese, Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë përafruar qëndrimet për ndarjen e posteve qeveritare dhe pritet që ...
Sot.Al | 12-Dec-2019 22:33
Postuar: 12/12/2019 - 22:30 Rreth 2 muaj pas zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, partitë fituese, Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë përafruar qëndrimet për ndarjen e posteve qeveritare dhe pritet që ...

Syla: Vonesa për marrëveshjen tregon si do të duket qeverisja VV-LDK (VIDEO)
Analisti politik Valon Syla ka thënë se për shkak të situatës që është krijuar pas zgjedhjeve të 6 tetorit është krejt e natyrshme që LDK-ja të tentojë të përfitojë sa më shumë në marrëveshjen për bashkëqeverisje me ...
Medial | 12-Dec-2019 22:13
Analisti politik Valon Syla ka thënë se për shkak të situatës që është krijuar pas zgjedhjeve të 6 tetorit është krejt e natyrshme që LDK-ja të tentojë të përfitojë sa më shumë në marrëveshjen për bashkëqeverisje me ...

Albin Kurti: Do të takohem me presidentin Hashim Thaçi
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti tha se do të takohet me presidentin Hashim Thaçi, pasi ky i fundit duhet t’ia japë mandatin e kryeministrit. “Po, unë do të takohem me presidentin Thaçi, duhet të takohem sepse ai ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 22:09
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti tha se do të takohet me presidentin Hashim Thaçi, pasi ky i fundit duhet t’ia japë mandatin e kryeministrit. “Po, unë do të takohem me presidentin Thaçi, duhet të takohem sepse ai ...

Kurti tregon si u bllokuan me Isa Mustafën për zgjedhje të ministrive
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër Albin Kurti, ka treguar detaje rreth negociatave për marrëveshjen e koalicionit me Isa Mustafën, kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kurti tregon se si ...
TetovaSot | 12-Dec-2019 22:07
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër Albin Kurti, ka treguar detaje rreth negociatave për marrëveshjen e koalicionit me Isa Mustafën, kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kurti tregon se si ...

Syla: Vonesa për marrëveshjen tregon si do të duket qeverisja VV-LDK (VIDEO)
Analisti politik Valon Syla ka thënë se për shkak të situatës që është krijuar pas zgjedhjeve të 6 tetorit është krejt e natyrshme që LDK-ja të tentojë të përfitojë sa më shumë në marrëveshjen për bashkëqeverisje me ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 22:03
Analisti politik Valon Syla ka thënë se për shkak të situatës që është krijuar pas zgjedhjeve të 6 tetorit është krejt e natyrshme që LDK-ja të tentojë të përfitojë sa më shumë në marrëveshjen për bashkëqeverisje me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved