ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 14:20

Arsenali ndalet në barazim, Lazio mundet nga Rennes dhe eliminohet

Arsenali ndalet në barazim, Lazio mundet nga Rennes dhe eliminohet
Lazio krejt ndryshe nga ndeshjet Seria A është një ekip me një tjetër fytyrë në Europë. Skuadra e Inzaghit u mposht me rezultatin 2-0 nga Rennes në Francë dhe nuk ia doli të avancojë më tej në fazën me eliminim të ...
Telegraf | 12-Dec-2019 22:09
Lazio krejt ndryshe nga ndeshjet Seria A është një ekip me një tjetër fytyrë në Europë. Skuadra e Inzaghit u mposht me rezultatin 2-0 nga Rennes në Francë dhe nuk ia doli të avancojë më tej në fazën me eliminim të ...

Liga e Evropës: Raundi i eliminimit direkt, shorti hidhet të hënën – gjithçka që duhet të dini
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Plot 24 skuadra kanë kaluar grupet, ndërsa tetë të tjera nga vendet e treta të Ligës së Kampionëve i bashkohen atyre në fazën ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 23:57
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Plot 24 skuadra kanë kaluar grupet, ndërsa tetë të tjera nga vendet e treta të Ligës së Kampionëve i bashkohen atyre në fazën ...

Këto janë 24 skuadrat që kalojnë grupet në Ligën e Evropës ku i presin tetë të tjera të rëna nga Liga e Kampionëve
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Skuadrat favorite si Roma, Manchester United, Arsenal, Sevilla, Basel apo Celtic pa shumë mund kanë kaluar tutje. Ndërkohë kanë ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 23:27
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Skuadrat favorite si Roma, Manchester United, Arsenal, Sevilla, Basel apo Celtic pa shumë mund kanë kaluar tutje. Ndërkohë kanë ...

Notat e lojtarëve, Manchester United 4-0 AZ Alkmaar: Greenwood pothuajse perfekt
Manchester United ka triumfuar përballë AZ Alkmaarin me rezultat 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës. Me këtë fitore Djajtë e Kuq e mbajnë vendin e parë në grup me 13 pikë, ndërsa holandezët ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 23:06
Manchester United ka triumfuar përballë AZ Alkmaarin me rezultat 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës. Me këtë fitore Djajtë e Kuq e mbajnë vendin e parë në grup me 13 pikë, ndërsa holandezët ...

Manchester United me lehtësi mposht AZ Alkmaarin, kalon grupin si lider
Manchester United ka triumfuar përballë AZ Alkmaarin me rezultat 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës. Me këtë fitore Djajtë e Kuq e mbajnë vendin e parë në grup me 13 pikë, ndërsa holandezët ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 22:54
Manchester United ka triumfuar përballë AZ Alkmaarin me rezultat 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës. Me këtë fitore Djajtë e Kuq e mbajnë vendin e parë në grup me 13 pikë, ndërsa holandezët ...

Europa League/ United e mbyll me spektakël, ja 32 skuadrat e kualifikuara
Sot është mbyllur dhe faza e grupeve të UEFA Europa League, ku rezultatet surprizë dhe eliminimet e turpshme nuk kanë munguar. 24 skuadra vazhduan rrugëtimin e tyre në UEFA Europa League nga faza e grupeve, ndërsa 8 ...
ABCNews | 12-Dec-2019 23:27
Sot është mbyllur dhe faza e grupeve të UEFA Europa League, ku rezultatet surprizë dhe eliminimet e turpshme nuk kanë munguar. 24 skuadra vazhduan rrugëtimin e tyre në UEFA Europa League nga faza e grupeve, ndërsa 8 ...

Standard 2-2 Arsenal, notat e lojtarëve: Saka me notë shumë të lartë
Arsenali ka arritur që të marrë një barazim të vlefshëm në udhëtim te Standard Liege. Topçinjtë ishin duke pësuar humbje 2-0, por për dy minuta realizuan dy gola për të barazuar ndeshjen dhe për të siguruar kalimin ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 21:24
Arsenali ka arritur që të marrë një barazim të vlefshëm në udhëtim te Standard Liege. Topçinjtë ishin duke pësuar humbje 2-0, por për dy minuta realizuan dy gola për të barazuar ndeshjen dhe për të siguruar kalimin ...

Spektakël dhe katër gola të shënuar, Standard dhe Arsenali ndajnë pikët – Topçinjtë kualifikohen si lider nga Grupi F
Arsenali ka barazuar 2-2 në udhëtim te Standard Liege për të siguruar kualifikimin nga Grupi F. Ndeshja nisi qetë me dy skuadrat që luanin kujdesshëm në mesfushë. Edhe përkundër rasteve që kishin për shënim si vendasit ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 20:54
Arsenali ka barazuar 2-2 në udhëtim te Standard Liege për të siguruar kualifikimin nga Grupi F. Ndeshja nisi qetë me dy skuadrat që luanin kujdesshëm në mesfushë. Edhe përkundër rasteve që kishin për shënim si vendasit ...

Shorti i Championsit/ Ja tabela me përballjet e mundshme në fazën tjetër të llogaritura në përqindje
16 skuadrat më të mira të këtij edicioni në Champions League, të hënën do të mësojnë në Nyon kundërshtarin në fazën e 1/8-ve. Për herë të parë në histori do të kemi ekipe vetëm nga 5 kampionatet kryesore në Europë. Në ...
Telegraf | 12-Dec-2019 16:42
16 skuadrat më të mira të këtij edicioni në Champions League, të hënën do të mësojnë në Nyon kundërshtarin në fazën e 1/8-ve. Për herë të parë në histori do të kemi ekipe vetëm nga 5 kampionatet kryesore në Europë. Në ...

VIDEO | Arsenal i falet talentit 18-vjeçar, Saka kualifikon edhe… Eintracht Frankfurt
Cluj, Getafe, Copenhagen, Eintracht Frankfurt dhe Arsenal, janë skuadrat që arritën të kualifikohen më tej në Europa League mbrëmjen e sotme. Lazio shpresonte te një fitore e Celtic përballë Cluj, por humbi ndeshjen e ...
ABCNews | 12-Dec-2019 21:03
Cluj, Getafe, Copenhagen, Eintracht Frankfurt dhe Arsenal, janë skuadrat që arritën të kualifikohen më tej në Europa League mbrëmjen e sotme. Lazio shpresonte te një fitore e Celtic përballë Cluj, por humbi ndeshjen e ...

Përplasjet më të mundshme sipas llogarisë matematikore që mund ta dalin nga shorti i së hënës në Ligën e Kampionëve
Të hënën 16 skuadrat e mbetura në Ligën e Kampionëve zbresin në Nyon për shortin e raundit të parë me eliminim direkt, dhe tashmë ka një indikacion se kush me kë mund të përplaset në short. Katër klube janë nga Spanja, ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 18:51
Të hënën 16 skuadrat e mbetura në Ligën e Kampionëve zbresin në Nyon për shortin e raundit të parë me eliminim direkt, dhe tashmë ka një indikacion se kush me kë mund të përplaset në short. Katër klube janë nga Spanja, ...

Më i miri i fazës së grupeve në Champions, UEFA shpall fituesin
Mbrëmë u zhvilluan ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Champions League dhe tani 16 skuadra do të luftojnë për trofeun e madh. UEFA ka shpallur edhe lojtarin më të mirë të ndeshjeve në grupe. Ai është Robert ...
ABCNews | 12-Dec-2019 20:39
Mbrëmë u zhvilluan ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Champions League dhe tani 16 skuadra do të luftojnë për trofeun e madh. UEFA ka shpallur edhe lojtarin më të mirë të ndeshjeve në grupe. Ai është Robert ...

Formacioni më i mirë i fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve në bazë të statistikave
Fazat e grupeve e Ligës së Kampionëve këtë sezon theu një rekord. U shënuan 308 gola, duke e kaluar rekordin me 306 gola në edicionin 2017/18. Në bazë të këtyre 308 gola, dolën edhe 16 ekipet më të mira në Evropë. Në ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 18:09
Fazat e grupeve e Ligës së Kampionëve këtë sezon theu një rekord. U shënuan 308 gola, duke e kaluar rekordin me 306 gola në edicionin 2017/18. Në bazë të këtyre 308 gola, dolën edhe 16 ekipet më të mira në Evropë. Në ...

Këto janë 24 skuadrat që kalojnë grupet në Ligën e Evropës ku i presin tetë të tjera të rëna nga Liga e Kampionëve
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Skuadrat favorite si Roma, Manchester United, Arsenal, Sevilla, Basel apo Celtic pa shumë mund kanë kaluar tutje. Ndërkohë kanë ...
E Dua Sportin | 13-Dec-2019 01:00
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Skuadrat favorite si Roma, Manchester United, Arsenal, Sevilla, Basel apo Celtic pa shumë mund kanë kaluar tutje. Ndërkohë kanë ...

Notat e lojtarëve, Manchester United 4-0 AZ Alkmaar: Greenwood pothuajse perfekt
Manchester United ka triumfuar përballë AZ Alkmaarin me rezultat 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës. Me këtë fitore Djajtë e Kuq e mbajnë vendin e parë në grup me 13 pikë, ndërsa holandezët ...
E Dua Sportin | 13-Dec-2019 01:00
Manchester United ka triumfuar përballë AZ Alkmaarin me rezultat 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës. Me këtë fitore Djajtë e Kuq e mbajnë vendin e parë në grup me 13 pikë, ndërsa holandezët ...

Liga e Evropës: Raundi i eliminimit direkt, shorti hidhet të hënën – gjithçka që duhet të dini
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Plot 24 skuadra kanë kaluar grupet, ndërsa tetë të tjera nga vendet e treta të Ligës së Kampionëve i bashkohen atyre në fazën ...
E Dua Sportin | 13-Dec-2019 01:00
Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Evropës me disa befasi të mëdha në xhiron e fundit. Plot 24 skuadra kanë kaluar grupet, ndërsa tetë të tjera nga vendet e treta të Ligës së Kampionëve i bashkohen atyre në fazën ...

Mbyllet faza në grupe, ja 32 skuadrat që do të vazhdojnë më tej
Faza në grupe e Europa Leagues uli siparin mbrëmjen e sotme, ku surpriza më e madhe erdhi nga Gjermania me Basaksehir që triumfoi 1-2 ndaj Borussias së Mynchengladbach dhe la jashtë kompeticionit kryesuesit e ...
Shenja | 13-Dec-2019 00:04
Faza në grupe e Europa Leagues uli siparin mbrëmjen e sotme, ku surpriza më e madhe erdhi nga Gjermania me Basaksehir që triumfoi 1-2 ndaj Borussias së Mynchengladbach dhe la jashtë kompeticionit kryesuesit e ...

Juventus, Atalanta dhe Napoli: Kundërshtarët e tyre të mundshëm në Ligën e Kampionëve
Mbrëmë është përmbyll faza grupore në Ligën e Kampionëve, ku tri nga katër skuadrat italiane arritën të futen në fazën e eliminimit, përkatësisht Atalanta, Juventusi dhe Napoli. Interi në anën tjetër, shkaku i humbjes ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 16:51
Mbrëmë është përmbyll faza grupore në Ligën e Kampionëve, ku tri nga katër skuadrat italiane arritën të futen në fazën e eliminimit, përkatësisht Atalanta, Juventusi dhe Napoli. Interi në anën tjetër, shkaku i humbjes ...

Griezmann: Ja pse u largova nga Atletico
Ai ka treguar se nuk e ka bërë një gjë të tillë për të fituar Ligën e Kampionëve, ose më shumë trofe. “Nuk jam larguar nga Atletico për të fituar Ligën e Kampionëve ose ndonjë trofe tjetër më shumë. Unë u largova nga ...
Lajminet | 12-Dec-2019 23:51
Ai ka treguar se nuk e ka bërë një gjë të tillë për të fituar Ligën e Kampionëve, ose më shumë trofe. “Nuk jam larguar nga Atletico për të fituar Ligën e Kampionëve ose ndonjë trofe tjetër më shumë. Unë u largova nga ...

Gerrard dhe skuadra e tij mund të përballen me Arsenalin e Manchester Unitedin në fazën e eliminimit direkt në Europa League
Janë mbyllur para pak çastesh edhe ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në kompeticionin e dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër, Europa Ligë. Nga ndeshjet e orës 18:55 ishin mësuar gjysma e skuadrave të ...
GazetaBlic | 12-Dec-2019 23:36
Janë mbyllur para pak çastesh edhe ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në kompeticionin e dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër, Europa Ligë. Nga ndeshjet e orës 18:55 ishin mësuar gjysma e skuadrave të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved