ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/01/2020 03:34

Mushkolaj: SBASHK-u shkeli Ligjin për greva

Mushkolaj: SBASHK-u shkeli Ligjin për greva
Analisti Imer Mushkolaj është shprehur kundër grevave të SBASHK-t dhe sipas tij ata po bëjnë shkelje ligjore. Mushkolaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se Avokati i Popullit ka kompetenca ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 22:36
Analisti Imer Mushkolaj është shprehur kundër grevave të SBASHK-t dhe sipas tij ata po bëjnë shkelje ligjore. Mushkolaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se Avokati i Popullit ka kompetenca ...

Muja: Pezullimi i Ligjit të Pagave i qëllimshëm, duan të nxisin probleme sociale
Analisti Armend Muja e konsideron si të motivuar politikisht vendimin e Avokatit të Popullit për të dërguar në Kushtetuese Ligjin e Pagave. Muja, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se vendimin ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 22:12
Analisti Armend Muja e konsideron si të motivuar politikisht vendimin e Avokatit të Popullit për të dërguar në Kushtetuese Ligjin e Pagave. Muja, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se vendimin ...

Profesori i UP-së del kundër vendimit të SBASHK-ut për grevë
SBASHK-u ka marrë vendim që nesër në të gjitha institucionet arsimore duke filluar nga çerdhet e deri tek universitetet të mbahet grevë dy orëshe, si rezultat i moszbatimit të Ligjit për Paga. E këtë vendim të ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 21:42
SBASHK-u ka marrë vendim që nesër në të gjitha institucionet arsimore duke filluar nga çerdhet e deri tek universitetet të mbahet grevë dy orëshe, si rezultat i moszbatimit të Ligjit për Paga. E këtë vendim të ...

“Pro et contra” pezullimit të Ligjit për Paga: Përplasen Sindikata e Arsimit dhe Shëndetësisë me atë të Shërbyesve Civilë
Debate të ashpra janë zhvilluar mes drejtuesve të sindikatave të ndryshme pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit për Paga. Mursel Zymberi nga Sindikata e Shërbyesve Civilë të Kosovës, në “Debat ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 21:27
Debate të ashpra janë zhvilluar mes drejtuesve të sindikatave të ndryshme pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit për Paga. Mursel Zymberi nga Sindikata e Shërbyesve Civilë të Kosovës, në “Debat ...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pezulluar ligjin për paga deri më 30 mars
Gjykata Kushtetuese e Kosovës me anë të një njoftimi ka treguar se ka pezulluar deri më 30 mars të vitit 2020 zbatimin e ligjit për paga. Pas hyrjes në fuqi të këtij ligji, institucioni i Avokatit të Popullit e ka ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 15:36
Gjykata Kushtetuese e Kosovës me anë të një njoftimi ka treguar se ka pezulluar deri më 30 mars të vitit 2020 zbatimin e ligjit për paga. Pas hyrjes në fuqi të këtij ligji, institucioni i Avokatit të Popullit e ka ...

Greva në arsim e papranueshme, viktimë nxënësit
Dërgimi në Gjykatën Kushtetuese i ligjit të Pagave, e më pas pezullimi i këtij ligji nga ana e Gjykatës Kushtetuese ka bërë që SBAShK-u, të marrë vendim që nesër të mbajë grevë dy orëshe në të gjithë sistemin arsimor të ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 19:36
Dërgimi në Gjykatën Kushtetuese i ligjit të Pagave, e më pas pezullimi i këtij ligji nga ana e Gjykatës Kushtetuese ka bërë që SBAShK-u, të marrë vendim që nesër të mbajë grevë dy orëshe në të gjithë sistemin arsimor të ...

Mësuesit në grevë/ Kosovë, nesër dy orë protestë
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten do të hyjnë në një grevë 2-orëshe.
Top Channel | 12-Dec-2019 15:18
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten do të hyjnë në një grevë 2-orëshe.

Kosove/Kushtetuesja pezullon Ligjin e ri për Pagat
Gjykata Kushtetuese ka pezulluar Ligjin e ri për Pagat e sektorit publik deri më 30 mars të vitit 2020.
Top Channel | 12-Dec-2019 14:45
Gjykata Kushtetuese ka pezulluar Ligjin e ri për Pagat e sektorit publik deri më 30 mars të vitit 2020.

Arsimi, shëndetësia dhe policia sot në grevë
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, Federata e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ajo Policisë së Kosovës, sot do të mbajnë grevë. Greva mbahet për të kundërshtuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për suspendimin e Ligjit për ...
InFokusi | 13-Dec-2019 06:59
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, Federata e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ajo Policisë së Kosovës, sot do të mbajnë grevë. Greva mbahet për të kundërshtuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për suspendimin e Ligjit për ...

Arsimi, shëndetësia dhe policia sot në grevë
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, Federata e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ajo Policisë së Kosovës, sot do të mbajnë grevë.
Kosova Press | 13-Dec-2019 06:32
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, Federata e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ajo Policisë së Kosovës, sot do të mbajnë grevë.

Kushtetuesja pezullon Ligjin për paga, arsimi e shëndetësia kërcënojnë me grevë të përgjithshme
Ende pa u marrë vendimi i Gjykatës Kushtetuese që Ligji për paga të jetë i pezulluar për 3 muaj, sindikalistët e arsimit kanë vendosur të hyjnë në grevë. Masa e marrë e Kushtetueses, madje, është thënë se mund të ...
Koha.net | 13-Dec-2019 06:23
Ende pa u marrë vendimi i Gjykatës Kushtetuese që Ligji për paga të jetë i pezulluar për 3 muaj, sindikalistët e arsimit kanë vendosur të hyjnë në grevë. Masa e marrë e Kushtetueses, madje, është thënë se mund të ...

Deputetja e LDK’së: Kaosi me Ligjin për paga i qëllimshëm, s’është faji i Gjykatës Kushtetuese
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami e ka quajtur të qëllimshëm kaosin e shkaktuar pas implementimit të ligjit të pagave. Ajo ka thënë se nuk është faji ...
InFokusi | 12-Dec-2019 23:51
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami e ka quajtur të qëllimshëm kaosin e shkaktuar pas implementimit të ligjit të pagave. Ajo ka thënë se nuk është faji ...

Deputetja e LDK-së: Kaosi me Ligjin për paga, i qëllimshëm
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kaosi me Ligjin për paga është i qëllimshëm dhe se për këtë është faji i Qeverisë në largim. Gjykata ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 23:48
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kaosi me Ligjin për paga është i qëllimshëm dhe se për këtë është faji i Qeverisë në largim. Gjykata ...

Bajrami: Kaosi me Ligjin për paga, i qëllimshëm
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kaosi me Ligjin për paga është i qëllimshëm dhe se për këtë është faji i Qeverisë në largim. Gjykata ...
Arbresh | 12-Dec-2019 23:45
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kaosi me Ligjin për paga është i qëllimshëm dhe se për këtë është faji i Qeverisë në largim. Gjykata ...

Deputetja e LDK’së: Kaosi me Ligjin për paga, i qëllimshëm
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kaosi me Ligjin për paga është i qëllimshëm dhe se për këtë është faji i Qeverisë në largim. Gjykata ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 23:39
Deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kaosi me Ligjin për paga është i qëllimshëm dhe se për këtë është faji i Qeverisë në largim. Gjykata ...

Zeka: LDK e VV le të shkojnë tek Ramiz Lladrovci, o me hatër o me zor, ua kryen këtë punë
Milaim Zeka, kryetar i PEK-ut sonte në T7 ka thënë se meqenëse LDK e VV s’po arrijnë marrëveshje, mund të drejtohen tek Ramiz Lladrovci, kryetar i Drenasit, transmeton Periskopi. Tutje Zeka me ironi thotë se nëse as ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 23:36
Milaim Zeka, kryetar i PEK-ut sonte në T7 ka thënë se meqenëse LDK e VV s’po arrijnë marrëveshje, mund të drejtohen tek Ramiz Lladrovci, kryetar i Drenasit, transmeton Periskopi. Tutje Zeka me ironi thotë se nëse as ...

?Bajrami: Tetë vjet s’do të mjaftojnë për të kthyer normalitetin nga Qeveria e PAN-it
Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Kosovës nga LDK, Hykmete Bajrami ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Ligjin e pagave, duke pohuar se në këtë situatë protestat dhe grevat vetëm s’mund të zgjidhin një ...
Kosova Press | 12-Dec-2019 23:33
Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Kosovës nga LDK, Hykmete Bajrami ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Ligjin e pagave, duke pohuar se në këtë situatë protestat dhe grevat vetëm s’mund të zgjidhin një ...

Zeka e quan politik vendimin e Kushtetueses për Ligjin e Pagave
Kryetari i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT në T7 se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit të Pagave është vendim politik. Ligji i Pagave u pezullua deri në mars të vitit të ardhshëm pas ...
Zeri | 12-Dec-2019 23:33
Kryetari i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT në T7 se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit të Pagave është vendim politik. Ligji i Pagave u pezullua deri në mars të vitit të ardhshëm pas ...

Milaim Zeka: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin e Pagave është vendim politik
Kryetari i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit të Pagave është vendim politik. Ligji i Pagave u pezullua deri në mars të vitit të ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 23:27
Kryetari i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit të Pagave është vendim politik. Ligji i Pagave u pezullua deri në mars të vitit të ...

Ismaili: Pezullimi i Ligjit për Paga, rrezikon ikjen e profesionistëve shëndetësorë nga Kosova
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se vendimi i Kushtetueses për pezullimin e Ligjit për Paga, është sa zhgënjyes aq edhe frustrues. Ismaili përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky vendim ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 17:30
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se vendimi i Kushtetueses për pezullimin e Ligjit për Paga, është sa zhgënjyes aq edhe frustrues. Ismaili përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky vendim ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved