ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 09:52

Të premten mbahet grevë dyorëshe në çerdhet, shkollat dhe universitetet e Kosovës

Të premten mbahet grevë dyorëshe në çerdhet, shkollat dhe universitetet e Kosovës
Këshilli drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës së Kosovës (SBASHK) pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:52
Këshilli drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës së Kosovës (SBASHK) pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në ...

Sindikatat paralajmërojnë greva dhe protesta nëse nuk zbatohet Ligji për Paga
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:30
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...

Ligji për Paga, Dogana e Kosovës i bashkohet bllokadës së sindikatave
Sindikata e Doganës ka paralajmëruar se çdo devijim për të mos zbatuar Ligjin për Paga do të jetë i papranueshëm për ta. 70 për qind e punëtorëve në sektorin publik në Kosovë, ku prej muajsh pritet që të marrin pagat me ...
Monitor | 12-Dec-2019 10:46
Sindikata e Doganës ka paralajmëruar se çdo devijim për të mos zbatuar Ligjin për Paga do të jetë i papranueshëm për ta. 70 për qind e punëtorëve në sektorin publik në Kosovë, ku prej muajsh pritet që të marrin pagat me ...

SBASHK-u paralajmëron grevë nga e premtja
Nga e premtja pritet të ketë grevë dyorëshe në sistemin arsimor. Ky vendim është marrë dje nga Këshilli Drejtues i SBASHK-ut në shenjë pakënaqësie të dërgimit të Ligjit për Paga në Sektorin Publik në Gjykatën ...
Arbresh | 12-Dec-2019 11:10
Nga e premtja pritet të ketë grevë dyorëshe në sistemin arsimor. Ky vendim është marrë dje nga Këshilli Drejtues i SBASHK-ut në shenjë pakënaqësie të dërgimit të Ligjit për Paga në Sektorin Publik në Gjykatën ...

Shëndetësia të premten në grevë: Presim pagat me Ligjin e ri
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 11:10
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...

Sindikata e Doganës: Çdo devijim i Ligjit për Paga do të jetë i pa pranueshëm
Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës me anë të një njoftimi për media ka thënë se çdo devijim i Ligjit për Paga do të jetë i pa pranueshëm. Sipas sindikatës, Ligji duhet të zbatohet ashtu siç është. “Bazuar në ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 09:09
Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës me anë të një njoftimi për media ka thënë se çdo devijim i Ligjit për Paga do të jetë i pa pranueshëm. Sipas sindikatës, Ligji duhet të zbatohet ashtu siç është. “Bazuar në ...

Shëndetësia të premten në grevë: Presim pagat me Ligjin e ri
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...
Arbresh | 12-Dec-2019 11:10
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...

Vije njoftimi zyrtar, nesër grevë në të gjithë institucionet arsimore në Kosovë
SBASHK ka vendosur zyrtarisht që nesër të futet në grevë dy orëshe në të gjitha institucionet e arsimit në Kosovë. Greva fillon në kohë të ndryshme, varësisht nga institucionet arsimore. Me këtë vendim, SBASHK ka thënë ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 11:04
SBASHK ka vendosur zyrtarisht që nesër të futet në grevë dy orëshe në të gjitha institucionet e arsimit në Kosovë. Greva fillon në kohë të ndryshme, varësisht nga institucionet arsimore. Me këtë vendim, SBASHK ka thënë ...

Shëndetësia të premten në grevë: Presim pagat me ligjin e ri
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 11:01
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...

I gjithë sistemi arsimor në Kosovë të premten në grevë
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...
Medial | 12-Dec-2019 10:58
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...

SBASHK-u paralajmëron grevë nga e premtja
Nga e premtja pritet të ketë grevë dyorëshe në sistemin arsimor. Ky vendim është marrë dje nga Këshilli Drejtues i SBASHK-ut në shenjë pakënaqësie të dërgimit të Ligjit për Paga në Sektorin Publik në......
Zeri | 12-Dec-2019 10:58
Nga e premtja pritet të ketë grevë dyorëshe në sistemin arsimor. Ky vendim është marrë dje nga Këshilli Drejtues i SBASHK-ut në shenjë pakënaqësie të dërgimit të Ligjit për Paga në Sektorin Publik në......

Të premten grevë dyorëshe në sistemin arsimor të Kosovës
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 10:52
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

Mosha mesatare e punëtorëve shëndetësorë në Kosovë ka shkuar në 57 vjeç
Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës (FSShK), Blerim Syla, ka thënë se futja në grevë e punëtorëve shëndetësorë të premten, është paralajmërim nëse pagat nuk dalin me rritje sipas Ligjit të miratuar ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 20:46
Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës (FSShK), Blerim Syla, ka thënë se futja në grevë e punëtorëve shëndetësorë të premten, është paralajmërim nëse pagat nuk dalin me rritje sipas Ligjit të miratuar ...

SBASHK: Të premtën grevë dyorëshe në arsim
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me anë të një njoftimi për media ka njoftuar se të premten do të mbahet një grevë dyorëshe në arsim. SBASHK njofton se me anë të kësaj punëtorët e arsimit në ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 10:49
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me anë të një njoftimi për media ka njoftuar se të premten do të mbahet një grevë dyorëshe në arsim. SBASHK njofton se me anë të kësaj punëtorët e arsimit në ...

Spitalet, Shkollat dhe Policia të premten në grevë
Sistemi Arsimor i Kosovës ai Shëndetësor dhe Policia që nga nesër do të hyjnë në grevë dy orëshe, shkruan gazeta inFokus. Kjo u bë e ditur nga një komunikatë për media e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe ...
InFokusi | 12-Dec-2019 10:49
Sistemi Arsimor i Kosovës ai Shëndetësor dhe Policia që nga nesër do të hyjnë në grevë dy orëshe, shkruan gazeta inFokus. Kjo u bë e ditur nga një komunikatë për media e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe ...

I gjithë sistemi arsimor në Kosovë të premten në grevë
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...
Arbresh | 12-Dec-2019 10:46
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...

I gjithë sistemi arsimor në Kosovë të premten në grevë
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 10:46
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...

Kosove/ Mjeket, të premten në grevë të përgjithshme
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, gjatë një takimi të Këshillit të saj Drejtues, me shumicë votash mori vendim që më 13 dhjetor të mbahet grevë e përgjithshme të tri niveleve të sistemit shëndetësor ...
Top Channel | 11-Dec-2019 17:17
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, gjatë një takimi të Këshillit të saj Drejtues, me shumicë votash mori vendim që më 13 dhjetor të mbahet grevë e përgjithshme të tri niveleve të sistemit shëndetësor ...

I gjithë sistemi arsimor në Kosovë të premten në grevë
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së ...
Lajminet | 12-Dec-2019 10:40
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së ...

Të premten grevë në gjithë sistemin arsimor të Kosovës
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...
Koha.net | 12-Dec-2019 10:33
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved