ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 09:21

Kosove/ Sindikatat: Greva e së premtës në arsim është alarmi i fundit

Kosove/ Sindikatat: Greva e së premtës në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
Top Channel | 12-Dec-2019 12:46
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

Kolaps në Kosovë: Shëndetësia, arsimi, dogana dhe policia në grevë
Të premten shëndetësia e Kosovës do të jenë në grevë prej orës 07:00 deri në 15:00. Po ashtu dhe Arsimi. Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë janë në grevë dy orëshe. Pjesë e grevës pritet të jenë ...
Monitor | 12-Dec-2019 13:23
Të premten shëndetësia e Kosovës do të jenë në grevë prej orës 07:00 deri në 15:00. Po ashtu dhe Arsimi. Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë janë në grevë dy orëshe. Pjesë e grevës pritet të jenë ...

Kurti flet për gjendjen në shëndetësi, thotë se do ta ketë prioritet
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë. Kurti ka thënë se Presidenti i Kosovës e ka ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 12:34
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë. Kurti ka thënë se Presidenti i Kosovës e ka ...

SBASHK: Greva e së premtes në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
Gazeta Monitor | 12-Dec-2019 14:27
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

SBASHK: Greva e së premtes në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 13:29
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

Deputeti i LDK-së: E votojmë Qeverinë Kurti, duam zotimin për Presidentin
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...
Medial | 12-Dec-2019 13:27
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...

Të premten mbahet grevë dyorëshe në çerdhet, shkollat dhe universitetet e Kosovës
Këshilli drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës së Kosovës (SBASHK) pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:52
Këshilli drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës së Kosovës (SBASHK) pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në ...

SBASHK: Greva e së premtes në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 13:26
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

SBASHK: Greva e së premtes në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 13:22
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

Deputeti i LDK-së: E votojmë Qeverinë Kurti, duam zotimin për Presidentin
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...
Arbresh | 12-Dec-2019 13:16
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...

Ministri i Arsimit flet për grevën e SBASHK-ut
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) përmes një komunikate për medie ka paralajmëruar që gjatë ditës së nesërme do të ketë grevë 2 orëshe në gjithë sistemin arsimor në Kosovë. Kjo grevë po ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 13:01
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) përmes një komunikate për medie ka paralajmëruar që gjatë ditës së nesërme do të ketë grevë 2 orëshe në gjithë sistemin arsimor në Kosovë. Kjo grevë po ...

Deputeti i LDK-së: E votojmë Qeverinë Kurti, duam zotimin për Presidentin
Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi që nëse nuk ka një formulim të tillë atëherë Qeveria e re që Haxhi Avdylit, do të bëhet brenda disa ditëve – nuk do të mund ta ...
Lajminet | 12-Dec-2019 12:46
Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi që nëse nuk ka një formulim të tillë atëherë Qeveria e re që Haxhi Avdylit, do të bëhet brenda disa ditëve – nuk do të mund ta ...

SBASHK: Greva e së premtes në arsim – alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 12:46
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

Kurti: Në Qeverinë time, primare do jetë shëndeti i qytetarëve
Kryeministri në ardhje Albin Kurti, ka thënë se shëndeti i qytetarëve të Kosovës do të jetë çështje primare dhe prioritet i politikës në Qeverinë e re. Këto deklarata lideri i Vetëvendosjes, i dha sot në debatin e ...
Zeri | 12-Dec-2019 12:43
Kryeministri në ardhje Albin Kurti, ka thënë se shëndeti i qytetarëve të Kosovës do të jetë çështje primare dhe prioritet i politikës në Qeverinë e re. Këto deklarata lideri i Vetëvendosjes, i dha sot në debatin e ...

Avdyli: E votojmë Qeverinë Kurti, duam zotimin për Presidentin
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit, njofton ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 12:43
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit, njofton ...

LDK nuk heqë dorë nga posti i presidentit
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 12:43
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...

Sindikatat paralajmërojnë greva dhe protesta nëse nuk zbatohet Ligji për Paga
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:30
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...

LDK nuk heqë dorë nga posti i presidentit
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 12:40
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit. Kjo pasi ...

Të gjitha institucionet e shëndetësisë të premten në grevë
Të premten shëndetësia e Kosovës do të jenë në grevë prej orës 07:00 deri në 15:00, shkruan gazeta inFokus. Spitalet, Pediatria, Gjinekologjia e të gjitha Klinikat e Specializuara së bashku me të gjitha institucionet e ...
InFokusi | 12-Dec-2019 12:40
Të premten shëndetësia e Kosovës do të jenë në grevë prej orës 07:00 deri në 15:00, shkruan gazeta inFokus. Spitalet, Pediatria, Gjinekologjia e të gjitha Klinikat e Specializuara së bashku me të gjitha institucionet e ...

Haxhi Avdyli i LDK-së: E votojmë Qeverinë Kurti, duam zotimin për Presidentin
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit, njofton ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 12:31
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëvendosje duhet t’i jap LDK-së zotimin për postin e presidentit, njofton ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved