ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/01/2020 04:45

Të premten mbahet grevë dyorëshe në çerdhet, shkollat dhe universitetet e Kosovës

Të premten mbahet grevë dyorëshe në çerdhet, shkollat dhe universitetet e Kosovës
Këshilli drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës së Kosovës (SBASHK) pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:52
Këshilli drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës së Kosovës (SBASHK) pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në ...

Sindikatat paralajmërojnë greva dhe protesta nëse nuk zbatohet Ligji për Paga
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:30
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...

Ligji për Paga, Dogana e Kosovës i bashkohet bllokadës së sindikatave
Sindikata e Doganës ka paralajmëruar se çdo devijim për të mos zbatuar Ligjin për Paga do të jetë i papranueshëm për ta. 70 për qind e punëtorëve në sektorin publik në Kosovë, ku prej muajsh pritet që të marrin pagat me ...
Monitor | 12-Dec-2019 10:46
Sindikata e Doganës ka paralajmëruar se çdo devijim për të mos zbatuar Ligjin për Paga do të jetë i papranueshëm për ta. 70 për qind e punëtorëve në sektorin publik në Kosovë, ku prej muajsh pritet që të marrin pagat me ...

SBASHK: Greva e së premtes në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
TetovaSot | 12-Dec-2019 12:14
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

SBASHK: Greva e së premtes në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
Alsat-M | 12-Dec-2019 12:01
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

Sindikatat paralajmërojnë greva dhe protesta nëse nuk zbatohet Ligji për Paga
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...
Gazeta Ekonomia | 12-Dec-2019 11:40
Pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën, e për këtë, ...

Jasharaj paralajmëron grevë të përgjithshme nga janari, nëse pezullohet ligji për pagat
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut ka njoftuar se kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 11:37
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut ka njoftuar se kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e ...

Jasharaj paralajmëron grevë e përgjithshme nga janari nëse pezullohet ligji për pagat
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut ka njoftuar se kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe atë të Policisë të nisin bashkërisht me veprime sindikale. ...
Lajminet | 12-Dec-2019 11:32
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut ka njoftuar se kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe atë të Policisë të nisin bashkërisht me veprime sindikale. ...

Edhe Sindikata e Shëndetësisë të premten në grevë
Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. “Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës njofton opinionin e gjerë se me ...
Lajminet | 12-Dec-2019 11:26
Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. “Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës njofton opinionin e gjerë se me ...

Arsimi në fund të pusit, mësuesit hynë në grevë
Rezultatet e PISA’së të vitit 2018 të cilat u publikuan ditë më parë vendosën Kosovën në fund të “pusit”. Mirëpo si duket mësimdhënësve në Kosovë nuk është duke iu bërë vonë për nivelin e arsimit tek nxënësit. Hallin e ...
InFokusi | 12-Dec-2019 11:22
Rezultatet e PISA’së të vitit 2018 të cilat u publikuan ditë më parë vendosën Kosovën në fund të “pusit”. Mirëpo si duket mësimdhënësve në Kosovë nuk është duke iu bërë vonë për nivelin e arsimit tek nxënësit. Hallin e ...

SBASHK: Greva e së premtës në arsim është alarmi i fundit
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...
Kosova Press | 12-Dec-2019 11:16
Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, kanë autorizuar kryetarin e SBASHK-ut dhe kryesinë që në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ...

Sindikata e Doganës: Çdo devijim i Ligjit për Paga do të jetë i pa pranueshëm
Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës me anë të një njoftimi për media ka thënë se çdo devijim i Ligjit për Paga do të jetë i pa pranueshëm. Sipas sindikatës, Ligji duhet të zbatohet ashtu siç është. “Bazuar në ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 09:09
Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës me anë të një njoftimi për media ka thënë se çdo devijim i Ligjit për Paga do të jetë i pa pranueshëm. Sipas sindikatës, Ligji duhet të zbatohet ashtu siç është. “Bazuar në ...

Shëndetësia të premten në grevë: Presim pagat me Ligjin e ri
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 11:16
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...

Nesër grevë dyorëshe në shkollat e Kosovës
Kryetari i SBASHK-ut së bashku me kryesinë, në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe atë të Policisë, nesër i nisin bashkërisht veprimet sindikale Duke u bazuar në këtë dhe në koordinim të plotë me ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 11:16
Kryetari i SBASHK-ut së bashku me kryesinë, në koordinim me Federatën e Sindikatës së Shëndetësisë dhe atë të Policisë, nesër i nisin bashkërisht veprimet sindikale Duke u bazuar në këtë dhe në koordinim të plotë me ...

SBASHK-u paralajmëron grevë nga e premtja
Nga e premtja pritet të ketë grevë dyorëshe në sistemin arsimor. Ky vendim është marrë dje nga Këshilli Drejtues i SBASHK-ut në shenjë pakënaqësie të dërgimit të Ligjit për Paga në Sektorin Publik në Gjykatën ...
Arbresh | 12-Dec-2019 11:10
Nga e premtja pritet të ketë grevë dyorëshe në sistemin arsimor. Ky vendim është marrë dje nga Këshilli Drejtues i SBASHK-ut në shenjë pakënaqësie të dërgimit të Ligjit për Paga në Sektorin Publik në Gjykatën ...

Shëndetësia të premten në grevë: Presim pagat me Ligjin e ri
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 11:10
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...

Shëndetësia të premten në grevë: Presim pagat me Ligjin e ri
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...
Arbresh | 12-Dec-2019 11:10
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...

Vije njoftimi zyrtar, nesër grevë në të gjithë institucionet arsimore në Kosovë
SBASHK ka vendosur zyrtarisht që nesër të futet në grevë dy orëshe në të gjitha institucionet e arsimit në Kosovë. Greva fillon në kohë të ndryshme, varësisht nga institucionet arsimore. Me këtë vendim, SBASHK ka thënë ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 11:04
SBASHK ka vendosur zyrtarisht që nesër të futet në grevë dy orëshe në të gjitha institucionet e arsimit në Kosovë. Greva fillon në kohë të ndryshme, varësisht nga institucionet arsimore. Me këtë vendim, SBASHK ka thënë ...

Shëndetësia të premten në grevë: Presim pagat me ligjin e ri
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 11:01
Shëndetësia në tre nivelet në tërë Kosovën do të futet në grevë ditën e premte, me kërkesën për zbatimin e Ligjit të ri për Pagat Ky është vendimi i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, i cili vjen pas takimit me ...

I gjithë sistemi arsimor në Kosovë të premten në grevë
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...
Medial | 12-Dec-2019 10:58
Të gjitha universitetet, shkollat, e çerdhet në Kosovë të premten janë në grevë dy orëshe. Këshilli Drejtues i SBASHK-ut pas diskutimeve të shumta e duke përcjellë zërin e të punësuarve në arsim, njofton se kanë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved