ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 16:14

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Kinë

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Kinë
Distria Krasniqi e ka përmbyllur me sukses maksimal garën e saj në World Judo Masters, Guangzhou 2018. Xhudistja nga Kosova arriti të mposhtë në finale xhudisten japoneze, Kondo Ami. Ami ishte medaliste olimpike dhe nuk ...
Telegrafi | 15-Dec-2018 10:45
Distria Krasniqi e ka përmbyllur me sukses maksimal garën e saj në World Judo Masters, Guangzhou 2018. Xhudistja nga Kosova arriti të mposhtë në finale xhudisten japoneze, Kondo Ami. Ami ishte medaliste olimpike dhe nuk ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Mastersin e Kinës
Distria Krasniqi e ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar me ippon për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Pejania arriti të fitojë të artën në kategorinë deri në 48 ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:42
Distria Krasniqi e ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar me ippon për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Pejania arriti të fitojë të artën në kategorinë deri në 48 ...

Ky është reagimi i Ramush Haradinajt pas medaljes së artë të Distria Krasniqit në Kinë
Sot xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Masterin e Xhudos që u mbajt në Kinë duke bërë kështu që flamuri ynë të ngritet në njërin nga vendet më të fuqishme në botë e që ende......
Zeri | 12-Dec-2019 11:14
Sot xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Masterin e Xhudos që u mbajt në Kinë duke bërë kështu që flamuri ynë të ngritet në njërin nga vendet më të fuqishme në botë e që ende......

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Kinë
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Qingdao të Kinës, duke e mposhtur në finae me Ippon, mongolezen Narantsetseg Ganbaatar. Krasniqi fitoi të artën në kategorinë -48 ...
PortaliOnline | 12-Dec-2019 11:13
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Qingdao të Kinës, duke e mposhtur në finae me Ippon, mongolezen Narantsetseg Ganbaatar. Krasniqi fitoi të artën në kategorinë -48 ...

E bujshme, xhudistja shqiptare më e mira në Europë dhe Botë fiton medaljen e artë, një rezultat historik
Postuar: 12/12/2019 - 11:04 Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, në Qingdao të Kinës. Në finalen e madhe, ...
Sot.Al | 12-Dec-2019 11:07
Postuar: 12/12/2019 - 11:04 Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, në Qingdao të Kinës. Në finalen e madhe, ...

Distria bën që himni i Kosovës të dëgjohet në Kinë, flamuri i Kosovës mbi atë rus
Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në Mastesin e zhvilluar në Kinë. Në shtetin që nuk e ka njohur Pavarësinë, është dëgjuar himni i Kosovës dhe është ngritur flamuri. Madje flamuri i Kosovës ishte mbi atë të ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 11:07
Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në Mastesin e zhvilluar në Kinë. Në shtetin që nuk e ka njohur Pavarësinë, është dëgjuar himni i Kosovës dhe është ngritur flamuri. Madje flamuri i Kosovës ishte mbi atë të ...

Kuka: Urime Distria, gjithë shqiptarët krenarë me ty
Në Mastersin në Kinë, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë, duke e mposhtur në finale Narantsetseg Ganbaatar. Ky sukses për Distria Krasniqin vjen dy ditë pas ajo festoi ...
Lajminet | 12-Dec-2019 11:05
Në Mastersin në Kinë, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë, duke e mposhtur në finale Narantsetseg Ganbaatar. Ky sukses për Distria Krasniqin vjen dy ditë pas ajo festoi ...

Distria Krasniqi e artë në Kinë
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. Rrugëtimin në këtë turne, ...
AlbInfo | 12-Dec-2019 10:58
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. Rrugëtimin në këtë turne, ...

Lajmi i fundit: Distria e artë në Kinë
Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Krasniqi fitoi të artën në ...
Medial | 12-Dec-2019 10:58
Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Krasniqi fitoi të artën në ...

Lajmi i fundit: Distria e artë në Kinë
Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Krasniqi fitoi të artën në ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 10:55
Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Krasniqi fitoi të artën në ...

Vëmendja kah Akil Gjakova, ja kur do të garojë xhudisti kosovar në Kinë
Në Qingdao të Kinës, po vazhdon të zhvillohet gara e fundit për këtë vit në xhudo ‘World Judo Masters’. Kosova në këtë garë po përfaqësohet nga Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Akil Gjakova, raporton......
Zeri | 12-Dec-2019 10:46
Në Qingdao të Kinës, po vazhdon të zhvillohet gara e fundit për këtë vit në xhudo ‘World Judo Masters’. Kosova në këtë garë po përfaqësohet nga Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Akil Gjakova, raporton......

Distria Krasniqi, e artë në Kinë
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. World Judo Masters është gara ...
Kosova Sot | 12-Dec-2019 10:40
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. World Judo Masters është gara ...

Distria Krasniqi e artë në Kinë, fiton finalen e madhe
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. Rrugëtimin në këtë turne, ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 10:36
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. Rrugëtimin në këtë turne, ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë
Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, i ka sjell Kosovës medaljen e artë nga Kampionati Evropian U-23, që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi. Distria mposhti në finale rumunen, Alexandra-Larisa Florian, në kategorinë ...
EkonomiaOnline | 10-Nov-2017 17:03
Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, i ka sjell Kosovës medaljen e artë nga Kampionati Evropian U-23, që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi. Distria mposhti në finale rumunen, Alexandra-Larisa Florian, në kategorinë ...

Distria Krasniqi e fiton të Artën në ‘Qingdao Masters’ në Kinë
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. World Judo Masters është gara ...
Koha.mk | 12-Dec-2019 10:33
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. World Judo Masters është gara ...

Distria Krasniqi në finale të Mastersit të Kinës
Medalistja e bronztë botërore në xhudo, Distria Krasniqi, ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo u kualifikua në finale në kategorinë deri në 48 kilogram të njërës prej garave më të forta në xhudo, ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 09:48
Medalistja e bronztë botërore në xhudo, Distria Krasniqi, ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo u kualifikua në finale në kategorinë deri në 48 kilogram të njërës prej garave më të forta në xhudo, ...

Distria Krasniqi e fiton medaljen e artë në ‘Qingdao Masters’ në Kinë
Medalistja e bronztë botërore në xhudo, Distria Krasniqi, ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo fitojë medaljen e artë (-48 kg) të njërës prej garave më të forta në xhudo, Mastersit të Qingdaos së Kinës. ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 10:33
Medalistja e bronztë botërore në xhudo, Distria Krasniqi, ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo fitojë medaljen e artë (-48 kg) të njërës prej garave më të forta në xhudo, Mastersit të Qingdaos së Kinës. ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës.
Kosova Press | 12-Dec-2019 10:33
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës.

Distria Krasniqi e fiton të Artën në ‘Qingdao Masters’ në Kinë
Xhudistja jonë ka arritur që në sfidën finale në kategorinë deri në 48 kilogramë, të mposht me Golden Score Ganbaatar, shkruan . Kjo ishte fitorja e katërt për Krasniqin në ‘Qingdao Masters’. Rrugëtimin drejt medaljes ...
Lajminet | 12-Dec-2019 10:28
Xhudistja jonë ka arritur që në sfidën finale në kategorinë deri në 48 kilogramë, të mposht me Golden Score Ganbaatar, shkruan . Kjo ishte fitorja e katërt për Krasniqin në ‘Qingdao Masters’. Rrugëtimin drejt medaljes ...

Distria Krasniqi, e artë në Kinë
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. World Judo Masters është gara ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 10:27
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. World Judo Masters është gara ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved