ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 03:07

LVV dhe LDK, nuk ka marrëveshje/ Kurti dhe Mustafa do takohen sërish

LVV dhe LDK, nuk ka marrëveshje/ Kurti dhe Mustafa do takohen sërish
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, as sot nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje.
Top Channel | 11-Dec-2019 19:52
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, as sot nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje.

Përfundon takimi Kurti-Mustafa
Takimi mes dy liderëve ka përfunduar, kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje si dhe kandidat për kryeministër, Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.
Top Channel | 11-Dec-2019 18:31
Takimi mes dy liderëve ka përfunduar, kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje si dhe kandidat për kryeministër, Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.

Vetëvendosje në zgjedhjet e Shqipërisë, Albin Kurti: Ka liderë që sillen si monarkë
Albin Kurti që fitoi zgjedhjet në Kosovë, u pyet nga DW nëse Vetëvendosje do të marrë pjesë në zgjedhjet elektorale të Shqipërisë. Ai nuk e mohoi këtë, por theksoi se dega e VV në Shqipëri ka autonominë e saj. Sakaq ai ...
ABCNews | 12-Dec-2019 09:42
Albin Kurti që fitoi zgjedhjet në Kosovë, u pyet nga DW nëse Vetëvendosje do të marrë pjesë në zgjedhjet elektorale të Shqipërisë. Ai nuk e mohoi këtë, por theksoi se dega e VV në Shqipëri ka autonominë e saj. Sakaq ai ...

Albin Kurti tregon si do i ndajë ministritë me LDK-në. S’ka dakordësi për Presidentin
Albin Kurti, i cili pritet të jetë Kryeministër i Kosovës, pasi Vetëvendosje doli parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur hapur për negociatat me PDK. Ai thotë se janë dakordësuar që qeveria të jetë 5 me 5. Pra ...
ABCNews | 12-Dec-2019 09:24
Albin Kurti, i cili pritet të jetë Kryeministër i Kosovës, pasi Vetëvendosje doli parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur hapur për negociatat me PDK. Ai thotë se janë dakordësuar që qeveria të jetë 5 me 5. Pra ...

Osmani: Gjasat për koalicion me Vetëvendosjen janë të mira
Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se beson që ditët në vijim do të ketë lëvizje pozitive sa i takon arritjes së koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje. “Gjasat janë jashtëzakonisht të mira, por ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 21:19
Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se beson që ditët në vijim do të ketë lëvizje pozitive sa i takon arritjes së koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje. “Gjasat janë jashtëzakonisht të mira, por ...

Parlamenti i ri në Kosovë mblidhet me 24 dhjetor, Kurti-Mustafa vijojnë diskutimet
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thirrur për në datën 24 dhjetor mbajtjen e seancës së parë të Kuvendit, pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Ndërkohë, udhëheqësit e dy partive, Albin Kurti dhe Isa Mustafa po diskutojnë ...
ABCNews | 11-Dec-2019 23:25
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thirrur për në datën 24 dhjetor mbajtjen e seancës së parë të Kuvendit, pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Ndërkohë, udhëheqësit e dy partive, Albin Kurti dhe Isa Mustafa po diskutojnë ...

Qeveria e re/ Para takimit me Mustafën, Albin Kurti flet me bindje: Nuk ka pengesë që s’do kalohet
KOSOVË Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti para takimit të sotëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa u shpreh i bindur se nuk do të ketë asnjë pengesë, përshirë postin e presidentit që nuk do të tejkalohet me LDK-në për të ...
BalkanWeb | 11-Dec-2019 17:42
KOSOVË Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti para takimit të sotëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa u shpreh i bindur se nuk do të ketë asnjë pengesë, përshirë postin e presidentit që nuk do të tejkalohet me LDK-në për të ...

Kushtet për koalicion, as VV e as LDK nuk ndërrojnë mendje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin. Takimi i djeshëm në mes të Albin Kurtit e Isa Mustafës, nuk ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 11:13
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin. Takimi i djeshëm në mes të Albin Kurtit e Isa Mustafës, nuk ...

Anëtari i VV-së për marrëveshjen me LDK-në: Tik-tak, akrepat e orës po kthehen mbrapa
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidat për deputet në zgjedhjet e gjashtë tetorit, Visar Korenica ka treguar se cila do të ishte lëvizja e vetme e mençur e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, për postin e ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 11:10
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidat për deputet në zgjedhjet e gjashtë tetorit, Visar Korenica ka treguar se cila do të ishte lëvizja e vetme e mençur e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, për postin e ...

Kushtëzimet me sherr të LDK’së
LDK po i kërkon me ngulm presidentin dhe Ministrinë e Brendshme – jo pa shkak dhe jo pa hile. Një parti që ka qenë thuajse vazhdimisht pjesë e pushtetit dhe ka hise goxha të madhe në kapjen e shtetit, nuk e ka të lehtë ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 11:01
LDK po i kërkon me ngulm presidentin dhe Ministrinë e Brendshme – jo pa shkak dhe jo pa hile. Një parti që ka qenë thuajse vazhdimisht pjesë e pushtetit dhe ka hise goxha të madhe në kapjen e shtetit, nuk e ka të lehtë ...

Kandidati i VV-së për deputet: Kjo do të ishte e vetmja zgjidhje me LDK-në
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare, Visar Korenica, ka thënë sot se “e vetmja lëvizje e mençur”, e cila do ta zgjidhte ngërçin e negociatave ndërmjet LVV-së dhe LDK-së do ...
Zeri | 12-Dec-2019 10:58
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare, Visar Korenica, ka thënë sot se “e vetmja lëvizje e mençur”, e cila do ta zgjidhte ngërçin e negociatave ndërmjet LVV-së dhe LDK-së do ...

Kushtet për koalicion, as LV-ja e as LDK-ja nuk ndërrojnë mendje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin. Takimi i djeshëm në mes të Albin Kurtit e Isa Mustafës nuk ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 10:58
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin. Takimi i djeshëm në mes të Albin Kurtit e Isa Mustafës nuk ...

Çka mund të ndodhë në seancën e 24 dhjetorit?
Gjersa marrëveshja e formimit të koalicionit qeverisës Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duket në horizont, presidenti Hashim Thaçi ka thirrur seancë për konstituimin e Kuvendit me 24 dhjetor. Në këtë seancë ...
TetovaSot | 12-Dec-2019 10:43
Gjersa marrëveshja e formimit të koalicionit qeverisës Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duket në horizont, presidenti Hashim Thaçi ka thirrur seancë për konstituimin e Kuvendit me 24 dhjetor. Në këtë seancë ...

Gani Geci jep paralajmërimin e frikshëm për Vetëvendosjen
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike, Gani Geci, ka dhënë një paralajmërim aspak të mirë për Lëvizjen Vetëvendosje, shkruan Gazeta Blic. Përmes një shkrimi në facebook, Geci ka thënë se nëse VV e dërgon vendin në ...
Zeri | 12-Dec-2019 10:36
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike, Gani Geci, ka dhënë një paralajmërim aspak të mirë për Lëvizjen Vetëvendosje, shkruan Gazeta Blic. Përmes një shkrimi në facebook, Geci ka thënë se nëse VV e dërgon vendin në ...

Çka po paralajmëron anëtari i VV-së, “Akrepat e orës janë kthyer prapa… tak, tik, tak…”
Pavarësisht takimeve të liderëve, ujdia nuk po arrihet asesi. Zgjedhjet janë certifikuar, dihet fituesi e votat e secilit, por, dy partitë e para, Vetëvendosje e LDK, nuk gjetën ende gjuhë të përbashkët për koalicion e ...
InFokusi | 12-Dec-2019 10:06
Pavarësisht takimeve të liderëve, ujdia nuk po arrihet asesi. Zgjedhjet janë certifikuar, dihet fituesi e votat e secilit, por, dy partitë e para, Vetëvendosje e LDK, nuk gjetën ende gjuhë të përbashkët për koalicion e ...

Gjermania “Kibla”e Albin Kurtit e Isa Mustafës
Vizitat në Gjermani krerët e Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës së fundi i kanë shpeshtuar gogja. Si duket në Berlin këto dy parti ende pa formuar qeverinë kanë filluar bisedimet politike atje, shkruan ...
InFokusi | 12-Dec-2019 09:42
Vizitat në Gjermani krerët e Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës së fundi i kanë shpeshtuar gogja. Si duket në Berlin këto dy parti ende pa formuar qeverinë kanë filluar bisedimet politike atje, shkruan ...

Qeveria, peng për Presidentin/ Kurti dhe Mustafa nuk po bien dakord se kujt i takon
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu pohoi se brenda kësaj jave, lideri i kësaj force politike Albin Kurti do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa me qëllim finalizimin e marrëveshjes për ...
Top Channel | 11-Dec-2019 16:47
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu pohoi se brenda kësaj jave, lideri i kësaj force politike Albin Kurti do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa me qëllim finalizimin e marrëveshjes për ...

Çka mund të ndodhë në seancën e 24 dhjetorit?
Gjersa marrëveshja e formimit të koalicionit qeverisës Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duket në horizont, presidenti Hashim Thaçi ka thirrur seancë për konstituimin e Kuvendit me 24 dhjetor. Në këtë seancë ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 08:45
Gjersa marrëveshja e formimit të koalicionit qeverisës Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duket në horizont, presidenti Hashim Thaçi ka thirrur seancë për konstituimin e Kuvendit me 24 dhjetor. Në këtë seancë ...

Caktohet seanca e parë e Kuvendit të ri të Kosovës, LVV-LDK ende pa marrëveshje
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një njoftimi për shtyp ka lajmëruar që seanca e parë e Parlamentit të ri, të dalë nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit të mbahet më 24 dhjetor. Në njoftimin e ...
Gazeta Dita | 12-Dec-2019 08:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një njoftimi për shtyp ka lajmëruar që seanca e parë e Parlamentit të ri, të dalë nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit të mbahet më 24 dhjetor. Në njoftimin e ...

Çka mund të ndodhë në seancën e 24 dhjetorit?
Gjersa marrëveshja e formimit të koalicionit qeverisës Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duket në horizont, presidenti Hashim Thaçi ka thirrur seancë për konstituimin e Kuvendit me 24 dhjetor. Në këtë seancë ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 08:39
Gjersa marrëveshja e formimit të koalicionit qeverisës Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duket në horizont, presidenti Hashim Thaçi ka thirrur seancë për konstituimin e Kuvendit me 24 dhjetor. Në këtë seancë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved