ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 08:21

Kushtet për koalicion, VV dhe LDK nuk ndërrojnë mendje

Kushtet për koalicion, VV dhe LDK nuk ndërrojnë mendje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin.
Top Channel | 12-Dec-2019 11:34
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin.

“Ekonomia dhe drejtësia prioritetet kryesore”, Albin Kurti për DW: Kosova i ka kufijtë e vet, nuk mund të ketë ndryshim
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 09:37
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.
Top Channel | 12-Dec-2019 09:12
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.

Albin Kurti: Kufiri me Serbinë nuk është njësoj si me Shqipërinë! Bashkimi me mjete paqësore
Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti vazhdon të mbrojë idenë e tij për bashkimin e trojeve shqiptare. Sipas tij, kjo do të ndodhë vetëm kur shteti i Kosovës të ketë sukses. Në një intervistë për DW, Kurti ka ...
GazetaTema | 12-Dec-2019 09:18
Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti vazhdon të mbrojë idenë e tij për bashkimin e trojeve shqiptare. Sipas tij, kjo do të ndodhë vetëm kur shteti i Kosovës të ketë sukses. Në një intervistë për DW, Kurti ka ...

Albin Kurti: S’mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës, fokusi im drejtësia dhe ekonomia
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. ...
VizionPlus | 12-Dec-2019 09:06
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. ...

Kurti për marrëveshjen me LDK: Ka vështirësi e sfida, por populli ka vendosur më 6 tetor
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 09:03
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe ...

LVV dhe LDK, nuk ka marrëveshje/ Kurti dhe Mustafa do takohen sërish
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, as sot nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje.
Top Channel | 11-Dec-2019 19:52
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, as sot nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje.

Vetëvendosje në zgjedhjet e Shqipërisë, Albin Kurti: Ka liderë që sillen si monarkë
Albin Kurti që fitoi zgjedhjet në Kosovë, u pyet nga DW nëse Vetëvendosje do të marrë pjesë në zgjedhjet elektorale të Shqipërisë. Ai nuk e mohoi këtë, por theksoi se dega e VV në Shqipëri ka autonominë e saj. Sakaq ai ...
ABCNews | 12-Dec-2019 09:42
Albin Kurti që fitoi zgjedhjet në Kosovë, u pyet nga DW nëse Vetëvendosje do të marrë pjesë në zgjedhjet elektorale të Shqipërisë. Ai nuk e mohoi këtë, por theksoi se dega e VV në Shqipëri ka autonominë e saj. Sakaq ai ...

Albin Kurti tregon si do i ndajë ministritë me LDK-në. S’ka dakordësi për Presidentin
Albin Kurti, i cili pritet të jetë Kryeministër i Kosovës, pasi Vetëvendosje doli parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur hapur për negociatat me PDK. Ai thotë se janë dakordësuar që qeveria të jetë 5 me 5. Pra ...
ABCNews | 12-Dec-2019 09:24
Albin Kurti, i cili pritet të jetë Kryeministër i Kosovës, pasi Vetëvendosje doli parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur hapur për negociatat me PDK. Ai thotë se janë dakordësuar që qeveria të jetë 5 me 5. Pra ...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa
Takimi mes dy liderëve ka përfunduar, kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje si dhe kandidat për kryeministër, Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.
Top Channel | 11-Dec-2019 18:31
Takimi mes dy liderëve ka përfunduar, kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje si dhe kandidat për kryeministër, Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.

Kurti: S’ka ende marrëveshje me LDK-në, sot nuk takohemi me Mustafën
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot nuk do të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti nuk ka bërë të ditur se çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm. Ai është shprehur i ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 12:16
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot nuk do të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti nuk ka bërë të ditur se çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm. Ai është shprehur i ...

Kurti: S’ka ende marrëveshje me LDK-në, tregon a do të takohen me Mustafën
Kreu i LVV-së, Albin Kurtin, ka thënë se sot s’do të ketë takim në mes të tij dhe liderit të LDK-së, Isa Mustafës. Sa i përket një marrëveshje potenciale, Kurti ka thënë se ende nuk ka ndonjë rezultat konkret sa i ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 12:13
Kreu i LVV-së, Albin Kurtin, ka thënë se sot s’do të ketë takim në mes të tij dhe liderit të LDK-së, Isa Mustafës. Sa i përket një marrëveshje potenciale, Kurti ka thënë se ende nuk ka ndonjë rezultat konkret sa i ...

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë.
Kosova Press | 12-Dec-2019 12:13
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë.

Kurti: Sot nuk takohemi me Mustafën
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje , Albin Kurtin, ka thënë se sot s’do të ketë takim në mes të tij dhe liderit të LDK’së, Isa Mustafës. Sa i përket një marrëveshje potenciale, Kurti ka thënë se ende nuk ka ndonjë rezultat ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 12:10
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje , Albin Kurtin, ka thënë se sot s’do të ketë takim në mes të tij dhe liderit të LDK’së, Isa Mustafës. Sa i përket një marrëveshje potenciale, Kurti ka thënë se ende nuk ka ndonjë rezultat ...

Marrëveshja për koalicion, Kurti e Mustafa nuk takohen sot
Kurti ka thënë se do të ketë takime dhe komunikime të vazhdueshme dhe më të dendura derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë. Kreu i VV-së nuk ka treguar se çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm, por që është ...
Lajminet | 12-Dec-2019 12:10
Kurti ka thënë se do të ketë takime dhe komunikime të vazhdueshme dhe më të dendura derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë. Kreu i VV-së nuk ka treguar se çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm, por që është ...

Kurti: S’ka ende marrëveshje me LDK’në, sot nuk takohemi me Mustafën
Kreu i LVV’së, Albin Kurtin, ka thënë se sot s’do të ketë takim në mes të tij dhe liderit të LDK’së, Isa Mustafës , raporton Gazeta Express. Sa i përket një marrëveshje potenciale, Kurti ka thënë se ende nuk ka ndonjë ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 12:07
Kreu i LVV’së, Albin Kurtin, ka thënë se sot s’do të ketë takim në mes të tij dhe liderit të LDK’së, Isa Mustafës , raporton Gazeta Express. Sa i përket një marrëveshje potenciale, Kurti ka thënë se ende nuk ka ndonjë ...

Tahiri: Pozita e presidentit s’duhet të jetë pjesë e pazareve politike, VV-LDK ta shfrytëzojnë rastin historik
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk po arrijnë të gjejnë formulën për të formuar qeverinë e ardhshme. Kjo për shkak të pozitës së presidentit, raporton Ekonomia Online. Një takim ndërmjet dy ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 12:04
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk po arrijnë të gjejnë formulën për të formuar qeverinë e ardhshme. Kjo për shkak të pozitës së presidentit, raporton Ekonomia Online. Një takim ndërmjet dy ...

Kushtet për koalicion, VV dhe LDK nuk ndërrojnë mendje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin. Takimi i djeshëm mes Albin Kurtit e Isa Mustafës, nuk solli ...
Lexo | 12-Dec-2019 11:56
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin. Takimi i djeshëm mes Albin Kurtit e Isa Mustafës, nuk solli ...

Sot s’do të ketë takim mes Kurtit e Mustafës
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot nuk do të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti nuk ka bërë të ditur se çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm. Ai është shprehur i ...
Koha.net | 12-Dec-2019 11:49
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot nuk do të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti nuk ka bërë të ditur se çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm. Ai është shprehur i ...

Gani Geci ka një paralajmërim për Vetëvendosjen
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike, Gani Geci, ka dhënë një paralajmërim aspak të mirë për Lëvizjen Vetëvendosje. Përmes një shkrimi në Facebook, Geci ka thënë se nëse VV e dërgon vendin në zgjedhje, ai do ta bind ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 11:22
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike, Gani Geci, ka dhënë një paralajmërim aspak të mirë për Lëvizjen Vetëvendosje. Përmes një shkrimi në Facebook, Geci ka thënë se nëse VV e dërgon vendin në zgjedhje, ai do ta bind ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved