ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 13:59

Vuçiç uron nobelistin Handke: Serbia ju konsideron mik të vërtetë

Vuçiç uron nobelistin Handke: Serbia ju konsideron mik të vërtetë
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e uroi shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili të martën mori në një ceremoni zyrtare Çmimin Nobel për Letërsi.
Top Channel | 11-Dec-2019 17:29
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e uroi shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili të martën mori në një ceremoni zyrtare Çmimin Nobel për Letërsi.

Nobelisti Peter Handke shpallet non-grata në Kosovë
Nobelisti Peter Handke është shpallur person i padëshirueshëm në Republikën e Kosovës. Vendimi është marrë sot dhe është bërë publik nga ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli.
Top Channel | 11-Dec-2019 16:25
Nobelisti Peter Handke është shpallur person i padëshirueshëm në Republikën e Kosovës. Vendimi është marrë sot dhe është bërë publik nga ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli.

Njihet si përkrahës i Millosheviçit, Kosova dhe Bosnja shpallin “non-grata” nobelistin Peter Hendke
KOSOVË Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova ka vendosur të shpallë si person “non-grata” austriakun Peter Hendke, i cili fitoi çmimin “Nobel” në letërsi. Me një shënim në “Facebook”, ...
BalkanWeb | 11-Dec-2019 15:43
KOSOVË Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova ka vendosur të shpallë si person “non-grata” austriakun Peter Hendke, i cili fitoi çmimin “Nobel” në letërsi. Me një shënim në “Facebook”, ...

Nobelisti Peter Handke shpallet non-grata në Kosovë
Nobelisti Peter Handke është shpallur person i padëshirueshëm në Republikën e Kosovës. Vendimi është marrë sot dhe është bërë publik nga ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli. “Sot kam vendosur ta shpall Peter ...
GazetaTema | 11-Dec-2019 16:35
Nobelisti Peter Handke është shpallur person i padëshirueshëm në Republikën e Kosovës. Vendimi është marrë sot dhe është bërë publik nga ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli. “Sot kam vendosur ta shpall Peter ...

Foto e rrallë e Handkes në Prishtinë: Ky ishte mesazhi skandaloz që e përçoi
Shkrimtari austriak, Peter Handke, i cili dje mori Çmimin Nobel për Letërsi është një nga personat me të përfolur, për arsye të mbështetjes ndaj politikave gjenocidale të Sllobodan Milloshevicit. Mbështetja e tij ndaj ...
BalkanWeb | 11-Dec-2019 15:26
Shkrimtari austriak, Peter Handke, i cili dje mori Çmimin Nobel për Letërsi është një nga personat me të përfolur, për arsye të mbështetjes ndaj politikave gjenocidale të Sllobodan Milloshevicit. Mbështetja e tij ndaj ...

Nobelisti Peter Handke shpallet “non grata” në Kosovë e Bosnjë Hercegovinë
Fituesi i çmimit NOBEL ne letërsi për vitin 2019, Peter Handke është shpallur person i padëshiruar ne Kosovë dhe Bosnjë e Hercegovinë. Ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli deklaroi ne rrjetet sociale se shkrimtari Handke ...
VizionPlus | 11-Dec-2019 21:52
Fituesi i çmimit NOBEL ne letërsi për vitin 2019, Peter Handke është shpallur person i padëshiruar ne Kosovë dhe Bosnjë e Hercegovinë. Ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli deklaroi ne rrjetet sociale se shkrimtari Handke ...

Mbështetësi i kriminelit Millosheviq, Peter Handke shpallet person non-grata në Sarajevë
Fituesi i Çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke, është shpallur sot person non-grata në Kantonin e Sarajevës.
Top Channel | 11-Dec-2019 14:16
Fituesi i Çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke, është shpallur sot person non-grata në Kantonin e Sarajevës.

Kosova shpall non grata, shkrimtarin mik të Millosheviç
Kosova shpall nën grata, Peter Handken. Fituesi i cmimit Nobel në letërsi për vitin 2019 njihet si një mbështetes i politikes së Sllobodan Milloshevicit, njeriu i cili nëpërmjet urdhërave të tij kreu shumë masakra ndaj ...
VizionPlus | 11-Dec-2019 15:02
Kosova shpall nën grata, Peter Handken. Fituesi i cmimit Nobel në letërsi për vitin 2019 njihet si një mbështetes i politikes së Sllobodan Milloshevicit, njeriu i cili nëpërmjet urdhërave të tij kreu shumë masakra ndaj ...

Doktoresha suedeze kthen çmimin Nobel për shkak të Handke: Ndihem e turpëruar
Mjekja suedeze, Christina Doctare, ka kthyer prapa çmimin Nobel të fituar në vitin 1988 për shkak të Handke. Shkrimtari austriak, Peter Handke i cili fitoi Nobelin në Letërsi ka ngjallur shumë debat për shkak të ...
Telegraf | 11-Dec-2019 15:01
Mjekja suedeze, Christina Doctare, ka kthyer prapa çmimin Nobel të fituar në vitin 1988 për shkak të Handke. Shkrimtari austriak, Peter Handke i cili fitoi Nobelin në Letërsi ka ngjallur shumë debat për shkak të ...

Shaban Sinani: Çmimit “Nobel” i është cënuar morali me Peter Handke
Akademiku Shaban Sinani në një intervistë për ABC News thotë se Shqipëria refuzoi pjesëmarrjen në ceremoninë e çmimit “Nobel”, pasi çmimit më të rëndësishëm të letërsisë i është cenuar morali, duke vlerësuar një ithtar ...
ABCNews | 11-Dec-2019 22:49
Akademiku Shaban Sinani në një intervistë për ABC News thotë se Shqipëria refuzoi pjesëmarrjen në ceremoninë e çmimit “Nobel”, pasi çmimit më të rëndësishëm të letërsisë i është cenuar morali, duke vlerësuar një ithtar ...

Kosova shpall ‘non-grata’ fituesin e Çmimit Nobel për Letërsi
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka deklaruar se e ka shpallur “Persona non-grata” në Kosovë, shkrimtarin austriak, Peter Handke. Pacolli ka shkruar se këtë vendim e ka marrë pasi fituesi i Çmimit Nobel ...
Lapsi | 11-Dec-2019 19:28
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka deklaruar se e ka shpallur “Persona non-grata” në Kosovë, shkrimtarin austriak, Peter Handke. Pacolli ka shkruar se këtë vendim e ka marrë pasi fituesi i Çmimit Nobel ...

Manifestim në Suedi kundër Nobelit për Handke/ Fjalët prekëse të poetit nga Gjakova: Rrugët e qytetit tim ishin si ato të Bosnjës, burra, gra e fëmijë të vrarë
Shqiptar Oseku, poet dhe anëtar i rrjetit suedezo-shqiptar ka mbajtur një fjalim të jashtëzakonshëm në manifestimin kundër vendimit të akademisë suedeze për të nderuar me çmimin Nobel shkrimtarin Peter Handke, i cili ...
BalkanWeb | 11-Dec-2019 10:25
Shqiptar Oseku, poet dhe anëtar i rrjetit suedezo-shqiptar ka mbajtur një fjalim të jashtëzakonshëm në manifestimin kundër vendimit të akademisë suedeze për të nderuar me çmimin Nobel shkrimtarin Peter Handke, i cili ...

Fitoi Nobelin, admiruesi i Millosheviçit, Peter Hanke shpallet “Non Grata” në Kosovë
Shkrimtari austriak Peter Handke është shpallur Non Grata në Kosovë. Lajmin e ka bërë me dije Behgjet Pacolli. “Sot kam vendosur të shpalli Peter Handke si jo të mirëpritur në Kosovë. Ai është një person non-grata nga ...
ABCNews | 11-Dec-2019 16:44
Shkrimtari austriak Peter Handke është shpallur Non Grata në Kosovë. Lajmin e ka bërë me dije Behgjet Pacolli. “Sot kam vendosur të shpalli Peter Handke si jo të mirëpritur në Kosovë. Ai është një person non-grata nga ...

Peter Handke shpallet person non-grata në Kosovë
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka shpallur person non-grata fituesin e çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke. Pacolli ka thënë se mohimi i krimeve dhe mbështetja e kriminelëve është ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 15:09
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka shpallur person non-grata fituesin e çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke. Pacolli ka thënë se mohimi i krimeve dhe mbështetja e kriminelëve është ...

Handke merre Çmimin Nobel. Nobelistja suedeze e kthen në shenjë proteste
Ne fjalen e saj perpara protestuesve te mbledhur ne Stockholm, gazetarja 76 vjeçare deklaroi se ka qene gjithmone krenare per akademine suedeze, por tani ndjehet ne faj dhe e turperuar. E kam prekur me dore gjenocidin ...
ikub.al | 11-Dec-2019 08:37
Ne fjalen e saj perpara protestuesve te mbledhur ne Stockholm, gazetarja 76 vjeçare deklaroi se ka qene gjithmone krenare per akademine suedeze, por tani ndjehet ne faj dhe e turperuar. E kam prekur me dore gjenocidin ...

Fituesja e Nobelit për Paqe heq dorë nga çmimi për shkak të Handke
Disa dhjetra protestues shprehën zemërimin dhe kundërshtimin e tyre për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsinë shkrimtarit Peter Handke, i anatemuar për shkak të mbështetjes së tij për Slobodan Milosheviç. E ndërsa ...
GazetaTema | 11-Dec-2019 09:08
Disa dhjetra protestues shprehën zemërimin dhe kundërshtimin e tyre për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsinë shkrimtarit Peter Handke, i anatemuar për shkak të mbështetjes së tij për Slobodan Milosheviç. E ndërsa ...

Kosova dhe Bosnjë e Hercegovina shpallin person “Non-grata” Peter Handken
Kosova ka shpallur person “Non-grata” nobelistin e ri të letërsisë, shkrimtarin austriak Peter Handke, që njihet për qëndrimet e tij proserbe. Vendimi u mor të mërkurën, një ditë pasi Akademia suedeze e “Nobel”-it ...
Zeri | 12-Dec-2019 10:33
Kosova ka shpallur person “Non-grata” nobelistin e ri të letërsisë, shkrimtarin austriak Peter Handke, që njihet për qëndrimet e tij proserbe. Vendimi u mor të mërkurën, një ditë pasi Akademia suedeze e “Nobel”-it ...

Vulin mbështet Handke, quan Sarajevën një “xhami ballkanike”
Pas Vuçiçit, një mbrojtje për nobelistin Peter Handke ka ardhur dhe nga ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vulin, i njohur për qëndrimet e tij kontraverse e provokuese. Pas Bosnja e shpalli shkrimtarin austriak, ...
Tesheshi | 12-Dec-2019 10:19
Pas Vuçiçit, një mbrojtje për nobelistin Peter Handke ka ardhur dhe nga ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vulin, i njohur për qëndrimet e tij kontraverse e provokuese. Pas Bosnja e shpalli shkrimtarin austriak, ...

Handke – non grata në Kosovë, hero për serbët
Prishtinë, 12 dhjetor – Nobelisti nga Austria, Peter Handke, do ta ketë të pamundur rikthimin e paralajmëruar në fshatin Hoçë të Madhe. Ka mjaftuar një vendim i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës ...
Koha.net | 12-Dec-2019 09:30
Prishtinë, 12 dhjetor – Nobelisti nga Austria, Peter Handke, do ta ketë të pamundur rikthimin e paralajmëruar në fshatin Hoçë të Madhe. Ka mjaftuar një vendim i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës ...

Ceremonia e çmimit Nobel u shoqërua me protesta
Ishte hera e parë që aq fuqishëm protestohej gjatë ndarjes së çmimit prestigjioz, Nobel në Stokholm të Suedisë. Protestohej ndaj një personi, Peter Handke që gjatë luftërave Ballkanike arsyetonte veprimet kriminale të ...
Medial | 12-Dec-2019 00:10
Ishte hera e parë që aq fuqishëm protestohej gjatë ndarjes së çmimit prestigjioz, Nobel në Stokholm të Suedisë. Protestohej ndaj një personi, Peter Handke që gjatë luftërave Ballkanike arsyetonte veprimet kriminale të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved