ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 02:07

VIDEO/ Atalanta shkruan historinë në Champions, “digjet” Bergamo

VIDEO/ Atalanta shkruan historinë në Champions, “digjet” Bergamo
Atalanta e Berat Gjimshitit e kishte shkruar prej kohësh historinë në Champions League, duke u kualifikuar për herë të parë në këtë turne por mbrëmjen e së mërkurës hapën një faqe të re duke kaluar në fazën me eliminim ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 10:56
Atalanta e Berat Gjimshitit e kishte shkruar prej kohësh historinë në Champions League, duke u kualifikuar për herë të parë në këtë turne por mbrëmjen e së mërkurës hapën një faqe të re duke kaluar në fazën me eliminim ...

Zinedin Zidane sfidon publikisht Klopp: Real Madrid do ta eliminojë Liverpool-in!
Zinedine Zidane bëri një premtim të fortë, se skuadra e tij, Real Madridi, nuk do të kishte asnjë problem për t’i mposhtur kampionët e Europës në fuqi, nëse shorti i përball në turin tjetër të Champions-it. Pra, Jurgen ...
GazetaTema | 12-Dec-2019 10:49
Zinedine Zidane bëri një premtim të fortë, se skuadra e tij, Real Madridi, nuk do të kishte asnjë problem për t’i mposhtur kampionët e Europës në fuqi, nëse shorti i përball në turin tjetër të Champions-it. Pra, Jurgen ...

Atletico nuk zhgënjen, PSG fiton me goleadë, Bayerni ndëshkon sërish Tottenhamin
Atletico e Madridit, ashtu siç pritej, siguroi biletën e dytë kualifikuese në Grupin D të Championsit, pas Juventusit. “Los Colchoneros” fituan 2-0 me Lokomotivën e Moskës (me gola të Joao Felix me 11-metërsh dhe të ...
Top Channel | 12-Dec-2019 00:13
Atletico e Madridit, ashtu siç pritej, siguroi biletën e dytë kualifikuese në Grupin D të Championsit, pas Juventusit. “Los Colchoneros” fituan 2-0 me Lokomotivën e Moskës (me gola të Joao Felix me 11-metërsh dhe të ...

Super kompjuteri parashikon shanset e çdo klubi për ta fituar Ligën e Kampionëve për sezonin 2019/20
Tashmë dihen 16 klubet që do të garojnë në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve të sezonit 2019/20. Për herë të parë ndonjëherë, 1/16-ta do të ketë vetëm ekipe nga pesë ligat e mëdha të Evropës – Liga ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 15:06
Tashmë dihen 16 klubet që do të garojnë në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve të sezonit 2019/20. Për herë të parë ndonjëherë, 1/16-ta do të ketë vetëm ekipe nga pesë ligat e mëdha të Evropës – Liga ...

Zidane para shortit në Ligën e Kampionëve: Do ta eliminojmë Liverpoolin
Zinedine Zidane bëri shaka duke thënë se Real Madridi i tij nuk do të kishte asnjë problem të mposhtte fituesit e sezonit të kaluar Liverpoolin në 1/16- tën e Ligës së Kampionëve. Gjigantët spanjoll kishin siguruar ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 13:13
Zinedine Zidane bëri shaka duke thënë se Real Madridi i tij nuk do të kishte asnjë problem të mposhtte fituesit e sezonit të kaluar Liverpoolin në 1/16- tën e Ligës së Kampionëve. Gjigantët spanjoll kishin siguruar ...

Champions/ Atletiko mposht Lokomotivën dhe kualfikohet, PSG “manita” Gallatasarajit, Bajerni e mbyll me pikë të plota
Me ndeshjet e sotme ka përfunduar dhe faza në grupe e Champions League, që ka prerë biletën e fundit të mbetur në diskutim, të cilën e ka marrë Atletiko Madrid. Spanjollët kanë thyer në shtëpi 2-0 rusët e Lokomotiv ...
BalkanWeb | 11-Dec-2019 23:04
Me ndeshjet e sotme ka përfunduar dhe faza në grupe e Champions League, që ka prerë biletën e fundit të mbetur në diskutim, të cilën e ka marrë Atletiko Madrid. Spanjollët kanë thyer në shtëpi 2-0 rusët e Lokomotiv ...

Champions League: Juventus e mbyll me fitore fazën e grupeve, fitojnë dhe Reali me Bajernin
Juventusi e ka mbyllur me fitore fazën e grupeve të Champions League duke mundur në transfertë ekipin e Bayer Leverkusen me rezultatin 0-2. Për të kaluar në avantazh bardhezinjtë mendoi Cristiano Ronaldo, i cili në këtë ...
GazetaTema | 11-Dec-2019 23:04
Juventusi e ka mbyllur me fitore fazën e grupeve të Champions League duke mundur në transfertë ekipin e Bayer Leverkusen me rezultatin 0-2. Për të kaluar në avantazh bardhezinjtë mendoi Cristiano Ronaldo, i cili në këtë ...

Sot zhvillohen ndeshjet e fundit të grupeve në Ligën e Evropës, Arsenali dhe Roma kërkojnë kualifikimin
Sot (e enjte) do të zhvillohet ndeshjet e fundit të grupeve në Ligën e Evropës, ku pritet të ketë shumë takime interesante. Edhe Liga e Evropës ka ardhur në fazën finale të grupeve, ku shumë klube të njohura evropiane ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:06
Sot (e enjte) do të zhvillohet ndeshjet e fundit të grupeve në Ligën e Evropës, ku pritet të ketë shumë takime interesante. Edhe Liga e Evropës ka ardhur në fazën finale të grupeve, ku shumë klube të njohura evropiane ...

“Phil, mund të jesh krenar tani”, Sterling bën postimin e epik në Twitter
Manchester City arriti të kalojë pa problem në transfertë Dinamon e Zagrebit, duke e mbyllur grupin në vendin e parë me 14 pikë. Gabriel Jesus shkëlqeu dje pasi shënoi një hat-trick, ndërsa Phil Foden vulosi fitoren 1-4 ...
ABCNews | 12-Dec-2019 11:49
Manchester City arriti të kalojë pa problem në transfertë Dinamon e Zagrebit, duke e mbyllur grupin në vendin e parë me 14 pikë. Gabriel Jesus shkëlqeu dje pasi shënoi një hat-trick, ndërsa Phil Foden vulosi fitoren 1-4 ...

Champions League “flakë”, kjo nuk kishte ndodhur kurrë më parë
Ndodh për herë të parë dhe kjo falë skuadrës italiane të Atalanta, që ia doli të kalonte fazën e grupeve në Champions. Skuadra e Berat Djimsitit vendosi një rekord, pasi e arriti një sukses të tillë pasi kishte pësuar ...
ABCNews | 12-Dec-2019 10:21
Ndodh për herë të parë dhe kjo falë skuadrës italiane të Atalanta, që ia doli të kalonte fazën e grupeve në Champions. Skuadra e Berat Djimsitit vendosi një rekord, pasi e arriti një sukses të tillë pasi kishte pësuar ...

Jesus arrin shifrën e 100 golave në karrierë, thyen edhe një rekord të Neymarit në Ligën e Kampionëve
Gabriel Jesus theu një rekord të mbajtur nga ylli i PSG-së, Neymar, pasi arriti 100 gola në karrierë me një hat-trik në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit. City ishte në disavantazh 1-0 pas golit të minutës së ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 08:51
Gabriel Jesus theu një rekord të mbajtur nga ylli i PSG-së, Neymar, pasi arriti 100 gola në karrierë me një hat-trik në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit. City ishte në disavantazh 1-0 pas golit të minutës së ...

Atalanta fiton 40 milionë euro pas kalimit të grupeve në Ligën e Kampionëve
Atalanta do të marrë të paktën 40 milionë euro nga sezoni i tyre i parë e parë në Ligën e Kampionëve pasi rezervoi një vend në raundin e 1/16-tës. Ekipi nga Bergamo kanë një nga faturat më të ulëta të pagave në Serie A, ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 08:27
Atalanta do të marrë të paktën 40 milionë euro nga sezoni i tyre i parë e parë në Ligën e Kampionëve pasi rezervoi një vend në raundin e 1/16-tës. Ekipi nga Bergamo kanë një nga faturat më të ulëta të pagave në Serie A, ...

Jesus: Kur s’shënoja, doja ta qëlloja veten në kokë
Gabriel Jesus e ka pranuar se ndiente shumë presion mbi vete për të shënuar gola, duke rrëfyer se ishte ndierë aq keq sa ta qëllonte veten me armë në kokë kur s’e arrinte këtë qëllim të tij. Sulmuesi i Manchester Cityt ...
Kosova Sot | 12-Dec-2019 15:07
Gabriel Jesus e ka pranuar se ndiente shumë presion mbi vete për të shënuar gola, duke rrëfyer se ishte ndierë aq keq sa ta qëllonte veten me armë në kokë kur s’e arrinte këtë qëllim të tij. Sulmuesi i Manchester Cityt ...

Jesus: Kur s’shënoja, doja ta qëlloja veten në kokë
Gabriel Jesus e ka pranuar se ndiente shumë presion mbi vete për të shënuar gola, duke rrëfyer se ishte ndierë aq keq sa ta qëllonte veten me armë në kokë kur s’e arrinte këtë qëllim të tij. Sulmuesi i Manchester Cityt ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 15:00
Gabriel Jesus e ka pranuar se ndiente shumë presion mbi vete për të shënuar gola, duke rrëfyer se ishte ndierë aq keq sa ta qëllonte veten me armë në kokë kur s’e arrinte këtë qëllim të tij. Sulmuesi i Manchester Cityt ...

Zidane para shortit në Ligën e Kampionëve: Do ta eliminojmë Liverpoolin
Zinedine Zidane bëri shaka duke thënë se Real Madridi i tij nuk do të kishte asnjë problem të mposhtte fituesit e sezonit të kaluar Liverpoolin në 1/16- tën e Ligës së Kampionëve. Gjigantët spanjoll kishin siguruar ...
E Dua Sportin | 12-Dec-2019 15:00
Zinedine Zidane bëri shaka duke thënë se Real Madridi i tij nuk do të kishte asnjë problem të mposhtte fituesit e sezonit të kaluar Liverpoolin në 1/16- tën e Ligës së Kampionëve. Gjigantët spanjoll kishin siguruar ...

Stadiumi dhe derbi i kryeqytetit “çmendin” tifozët, shiten 7 mijë bileta për 4 orë
Maurizio Sarri beson se Manchester City janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve dhe është i mendimit që ata po përqendrohen më shumë në LK sesa në Premier League. Manchester City është 14 pikë pas liderëve të ...
GazetaBlic | 12-Dec-2019 14:57
Maurizio Sarri beson se Manchester City janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve dhe është i mendimit që ata po përqendrohen më shumë në LK sesa në Premier League. Manchester City është 14 pikë pas liderëve të ...

Sarri: Manchester City favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve
Manchester City është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, për shkak se do ta bëjë prioritet suksesin në Evropë këtë sezon, sipas trajnerit të Juventusit, Maurizio Sarri. Man City e mposhti 4:1 Dinamo Zagrebin, të ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 14:48
Manchester City është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, për shkak se do ta bëjë prioritet suksesin në Evropë këtë sezon, sipas trajnerit të Juventusit, Maurizio Sarri. Man City e mposhti 4:1 Dinamo Zagrebin, të ...

Sarri: City do ta fitojë Ligën e Kampionëve
Maurizio Sarri beson se Manchester City janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve dhe është i mendimit që ata po përqendrohen më shumë në LK sesa në Premier League. Manchester City është 14 pikë pas liderëve të ...
Kosova Sot | 12-Dec-2019 14:39
Maurizio Sarri beson se Manchester City janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve dhe është i mendimit që ata po përqendrohen më shumë në LK sesa në Premier League. Manchester City është 14 pikë pas liderëve të ...

Mourinho optimist: Të gjithë do të na e kenë frikën në Champions
Jose Mourinho këmbëngul se të gjitha ekipet do të dëshirojnë ta shmangin Tottenhamin në shortin e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve të hënën, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi 3:1 ndaj Bayern Munich në ...
TetovaSot | 12-Dec-2019 14:31
Jose Mourinho këmbëngul se të gjitha ekipet do të dëshirojnë ta shmangin Tottenhamin në shortin e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve të hënën, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi 3:1 ndaj Bayern Munich në ...

Zidane pyetet për përballjen e mundshme me Liverpoolin? Përgjigjja e tij është epike
Zinedine Zidane me tallje e ka komentuar një përballje të mundshme me kampionin aktual të Evropës Liverpoolin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Gjiganti i La Ligës e ka siguruar pjesëmarrjen në fazën ...
Zeri | 12-Dec-2019 14:11
Zinedine Zidane me tallje e ka komentuar një përballje të mundshme me kampionin aktual të Evropës Liverpoolin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Gjiganti i La Ligës e ka siguruar pjesëmarrjen në fazën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved