ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2020 17:48

Driton Kuka pas triumfit të Distria Krasniqit: Kosova gjithandej në Kinë, shqiptarët krenar me ty

Driton Kuka pas triumfit të Distria Krasniqit: Kosova gjithandej në Kinë, shqiptarët krenar me ty
Driton Kuka ia ka uruar në mënyrë të veçantë fitimin e medaljes së artë xhudistes, Distria Krasniqi. Distria Krasniqi ka mposhtur me ippon mongolezen Narantsetseg Ganbaatar për të fituar medaljen e artë në Mastersin e ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 11:34
Driton Kuka ia ka uruar në mënyrë të veçantë fitimin e medaljes së artë xhudistes, Distria Krasniqi. Distria Krasniqi ka mposhtur me ippon mongolezen Narantsetseg Ganbaatar për të fituar medaljen e artë në Mastersin e ...

Distria Krasniqi fitoi medalje të artë në Kinë
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. Rrugëtimin në këtë turne, ...
Portalb | 12-Dec-2019 15:01
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës. Rrugëtimin në këtë turne, ...

Kuka lavdëron Distria Krasniqin: Shqiptarët në mbarë botën janë krenarë me ty
Trajneri Driton Kuka e ka lavdëruar garuesen e tij, Distria Krasniqi, e cila e fitoi sot medaljen e artë në “World Judo Masters”, i cili po mbahet në Kinë. Distria Krasniqi shkëlqeu sot në “World Judo Masters”, i cili ...
Koha.mk | 12-Dec-2019 13:44
Trajneri Driton Kuka e ka lavdëruar garuesen e tij, Distria Krasniqi, e cila e fitoi sot medaljen e artë në “World Judo Masters”, i cili po mbahet në Kinë. Distria Krasniqi shkëlqeu sot në “World Judo Masters”, i cili ...

Distria Krasniqi fiton të artën në Kinë
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në mastersin e xhudos që është duke u mbajtur në Qindgago të Kinës, pasi mundi me një ippon maestrael mongolezen Narantseteg Ganbatar, njofton Shenja. Krasniqi triumfoi në ...
Shenja | 12-Dec-2019 13:07
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në mastersin e xhudos që është duke u mbajtur në Qindgago të Kinës, pasi mundi me një ippon maestrael mongolezen Narantseteg Ganbatar, njofton Shenja. Krasniqi triumfoi në ...

13:00 Driton Kuka lavdëron Distria Krasniqin: Shqiptarët në mbarë botën janë krenarë me ty Trajneri Driton Kuka e ka lavdëruar garuesen...
Trajneri Driton Kuka e ka lavdëruar garuesen e tij, Distria Krasniqi, e cila e fitoi sot medaljen e artë në “World Judo Masters”, i cili po mbahet në Kinë Distria Krasniqi shkëlqeu sot në “World Judo Masters”, i cili po ...
Kosova Sot | 12-Dec-2019 13:02
Trajneri Driton Kuka e ka lavdëruar garuesen e tij, Distria Krasniqi, e cila e fitoi sot medaljen e artë në “World Judo Masters”, i cili po mbahet në Kinë Distria Krasniqi shkëlqeu sot në “World Judo Masters”, i cili po ...

Driton Kuka lavdëron Distria Krasniqin: Shqiptarët në mbarë botën janë krenarë me ty
Trajneri Driton Kuka e ka lavdëruar garuesen e tij, Distria Krasniqi, e cila e fitoi sot medaljen e artë në “World Judo Masters”, i cili po mbahet në Kinë Distria Krasniqi shkëlqeu sot në “World Judo Masters”, i cili po ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 12:55
Trajneri Driton Kuka e ka lavdëruar garuesen e tij, Distria Krasniqi, e cila e fitoi sot medaljen e artë në “World Judo Masters”, i cili po mbahet në Kinë Distria Krasniqi shkëlqeu sot në “World Judo Masters”, i cili po ...

Momenti, kur Distria e hedh përtokë kundërshtaren
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitoj medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Në finalen e madhe, kosovarja e dëshmoi forcën e vet ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 12:53
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur ta fitoj medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Në finalen e madhe, kosovarja e dëshmoi forcën e vet ...

12:00 Kina s’e njeh Kosovën, por Distria Krasniqi bën që flamuri kosovar të ngrihet më së larti atje Trajneri i xhudos Driton Kuka i është...
Trajneri i xhudos Driton Kuka i është gëzuar triumfit të Distria Krasniqit në World Masters Tour sot, pasi që ka theksuar se xhudistja kosovare ka bërë që Kosova të jetë gjithandej në Kinë, vend ky që s’ia njeh ...
Kosova Sot | 12-Dec-2019 12:08
Trajneri i xhudos Driton Kuka i është gëzuar triumfit të Distria Krasniqit në World Masters Tour sot, pasi që ka theksuar se xhudistja kosovare ka bërë që Kosova të jetë gjithandej në Kinë, vend ky që s’ia njeh ...

Haradinaj: E shkëlqyeshme e mrekullueshme dhe e artë është xhudistja jonë
Ramush Haradinaj, Kryeministri në detyrë i Kosovës ka uruar xhudisten Distria Krasniqi për medaljen e artë që e fitoi në Qingdao të Kinës. Ai tha se e shkëlqyeshme e mrekullueshme dhe e artë është xhudistja jonë që na ...
InFokusi | 12-Dec-2019 12:07
Ramush Haradinaj, Kryeministri në detyrë i Kosovës ka uruar xhudisten Distria Krasniqi për medaljen e artë që e fitoi në Qingdao të Kinës. Ai tha se e shkëlqyeshme e mrekullueshme dhe e artë është xhudistja jonë që na ...

Himni i Kosovës dëgjohet edhe në Kinë, flamuri i Kosovës mbi atë të Rusisë (VIDEO)
Kosova ka fituar edhe një medalje të artë në turnet e mëdha botëror të xhudos. Është tani Distria Krasniqi që ka triumfuar në kategorinë deri në 48 kilogramë në Mastersin e mbajtur në Kinë. Xhudisjta jonë në finale ka ...
Koha.mk | 12-Dec-2019 12:01
Kosova ka fituar edhe një medalje të artë në turnet e mëdha botëror të xhudos. Është tani Distria Krasniqi që ka triumfuar në kategorinë deri në 48 kilogramë në Mastersin e mbajtur në Kinë. Xhudisjta jonë në finale ka ...

Kina s’e njeh Kosovën, por Distria Krasniqi bën që flamuri kosovar të ngrihet më së larti atje
Trajneri i xhudos Driton Kuka i është gëzuar triumfit të Distria Krasniqit në World Masters Tour sot, pasi që ka theksuar se xhudistja kosovare ka bërë që Kosova të jetë gjithandej në Kinë, vend ky që s’ia njeh ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 11:58
Trajneri i xhudos Driton Kuka i është gëzuar triumfit të Distria Krasniqit në World Masters Tour sot, pasi që ka theksuar se xhudistja kosovare ka bërë që Kosova të jetë gjithandej në Kinë, vend ky që s’ia njeh ...

Ipponi fenomenal i Distria Krasniqit, himni dhe lartësimi i flamurit të Kosovës në Kinë
Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në ‘World Jurdo Masters’, në garën që po zhvillohet në Qingdao të Kinës. Xhudistja nga Kosova është përballur në finale me mongolezen Ganbaatar, raporton......
Zeri | 12-Dec-2019 11:49
Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në ‘World Jurdo Masters’, në garën që po zhvillohet në Qingdao të Kinës. Xhudistja nga Kosova është përballur në finale me mongolezen Ganbaatar, raporton......

Distria Krasniqi e artë në Qingdao të Kinës
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Qingdao të Kinës, duke e mposhtur në finae me Ippon, mongolezen Narantsetseg Ganbaatar. Krasniqi fitoi të artën në kategorinë -48 ...
InfoSport.mk | 12-Dec-2019 11:44
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Qingdao të Kinës, duke e mposhtur në finae me Ippon, mongolezen Narantsetseg Ganbaatar. Krasniqi fitoi të artën në kategorinë -48 ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Kinë
Distria Krasniqi e ka përmbyllur me sukses maksimal garën e saj në World Judo Masters, Guangzhou 2018. Xhudistja nga Kosova arriti të mposhtë në finale xhudisten japoneze, Kondo Ami. Ami ishte medaliste olimpike dhe nuk ...
Telegrafi | 15-Dec-2018 10:45
Distria Krasniqi e ka përmbyllur me sukses maksimal garën e saj në World Judo Masters, Guangzhou 2018. Xhudistja nga Kosova arriti të mposhtë në finale xhudisten japoneze, Kondo Ami. Ami ishte medaliste olimpike dhe nuk ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Mastersin e Kinës
Distria Krasniqi e ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar me ippon për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Pejania arriti të fitojë të artën në kategorinë deri në 48 ...
InFokusi | 12-Dec-2019 11:40
Distria Krasniqi e ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar me ippon për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Pejania arriti të fitojë të artën në kategorinë deri në 48 ...

Driton Kuka pas triumfit të Distria Krasniqit: Kosova gjithandej në Kinë, shqiptarët krenar me ty Driton Kuka ia ka uruar në mënyrë të veçantë fitimin e medaljes së artë xhudistes, Distria Krasniqi. Distria Krasniqi ka mposhtur me ippon mongolezen
Driton Kuka ia ka uruar në mënyrë të veçantë fitimin e medaljes së artë xhudistes, Distria Krasniqi. Distria Krasniqi ka mposhtur me ippon mongolezen Narantsetseg Ganbaatar për të fituar medaljen e artë në Mastersin e ...
Kosova Sot | 12-Dec-2019 11:38
Driton Kuka ia ka uruar në mënyrë të veçantë fitimin e medaljes së artë xhudistes, Distria Krasniqi. Distria Krasniqi ka mposhtur me ippon mongolezen Narantsetseg Ganbaatar për të fituar medaljen e artë në Mastersin e ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Mastersin e Kinës
Distria Krasniqi e ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar me ippon për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Pejania arriti të fitojë të artën në kategorinë deri në 48 ...
Shenja | 12-Dec-2019 11:35
Distria Krasniqi e ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar me ippon për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës. Pejania arriti të fitojë të artën në kategorinë deri në 48 ...

Flamuri i Kosovës mbi atë të Rusisë në Kinë (VIDEO)
Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në Mastesin e zhvilluar në Kinë. Në shtetin që nuk e ka njohur Pavarësinë, është dëgjuar himni i Kosovës dhe është ngritur flamuri. Madje flamuri i Kosovës ishte mbi atë të ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 11:31
Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në Mastesin e zhvilluar në Kinë. Në shtetin që nuk e ka njohur Pavarësinë, është dëgjuar himni i Kosovës dhe është ngritur flamuri. Madje flamuri i Kosovës ishte mbi atë të ...

Haradinaj: Fitoret e sportistëve po e lartësojnë imazhin e Kosovës në botë
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, i është gëzuar fitores së xhudistes Distria Krasniqi në Mastersin e Kinës. Haradinaj u shpreh se Distria është e shkëlqyeshme, e mrekullueshme dhe e artë. “E shkëlqyeshme, e ...
Medial | 12-Dec-2019 11:28
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, i është gëzuar fitores së xhudistes Distria Krasniqi në Mastersin e Kinës. Haradinaj u shpreh se Distria është e shkëlqyeshme, e mrekullueshme dhe e artë. “E shkëlqyeshme, e ...

Momenti kur flamuri i Kosovës ngritët lart në shtetin që nuk na ka njohur
Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në ‘World Jurdo Masters’. Xhudistja nga Kosova është përballur në finale me mongolezen Ganbaatar, raporton Zëri.info. Krasniqi ka arritur që të triumfojë përballë Ganbaatar ...
Zeri | 12-Dec-2019 11:28
Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në ‘World Jurdo Masters’. Xhudistja nga Kosova është përballur në finale me mongolezen Ganbaatar, raporton Zëri.info. Krasniqi ka arritur që të triumfojë përballë Ganbaatar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved