ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 06:39

Boris Johnson shkon për të votuar, merr me vete edhe qenin

Boris Johnson shkon për të votuar, merr me vete edhe qenin
Qendra e vendvotimeve në Britani të Madhe janë hapur në ora 7 të mëngjesit, kurse në to kanë votuar edhe kryeministri britanik Boris Johnson dhe rivali i tij, laburisti Jeremy Corbyn. Megjithatë Johnson nuk kishte ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 14:54
Qendra e vendvotimeve në Britani të Madhe janë hapur në ora 7 të mëngjesit, kurse në to kanë votuar edhe kryeministri britanik Boris Johnson dhe rivali i tij, laburisti Jeremy Corbyn. Megjithatë Johnson nuk kishte ...

Britania voton sot për qeverinë e re. A do ta rrëzojë Brexit-i edhe Boris Johnson?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë që kur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 09:37
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë që kur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Mashtrimi i Brexitit për britanikët
Boris Johnsoni ndoshta do ta fitojë garën për zgjedhjet në Mbretërinë e Bashkuar. Por kjo është e trishtueshme Nga Birgit Maaß “Si mund të ndodhë që Boris Johnsoni ka të ngjarë të fitojë zgjedhjet?” më pyesin ...
GazetaTema | 12-Dec-2019 09:33
Boris Johnsoni ndoshta do ta fitojë garën për zgjedhjet në Mbretërinë e Bashkuar. Por kjo është e trishtueshme Nga Birgit Maaß “Si mund të ndodhë që Boris Johnsoni ka të ngjarë të fitojë zgjedhjet?” më pyesin ...

Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
TetovaSot | 12-Dec-2019 12:26
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Britania e Madhe sot mban zgjedhjet
Në Britani të Madhe sot janë duke u mbajtur zgjedhjet për qeverinë e re, këto zgjedhje janë të jashtëzakonshme dhe janë mbajtur me kërkesë të Boris Johnson, kryeministrit të tanishëm. Të gjitha vendvotimet janë hapur në ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 12:07
Në Britani të Madhe sot janë duke u mbajtur zgjedhjet për qeverinë e re, këto zgjedhje janë të jashtëzakonshme dhe janë mbajtur me kërkesë të Boris Johnson, kryeministrit të tanishëm. Të gjitha vendvotimet janë hapur në ...

Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
Alsat-M | 12-Dec-2019 11:52
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Britania voton në zgjedhjet e përgjithshme
Rreth 49 milionë qytetarë me të drejtë vote të Mbretërisë së Bashkuar sot do të votojnë për atë që mund të përshkruhet si zgjedhje më të rëndësishme në një gjeneratë, raporton Anadolu. Zgjedhjet e thirrura nga qeveria ...
Alsat-M | 12-Dec-2019 11:38
Rreth 49 milionë qytetarë me të drejtë vote të Mbretërisë së Bashkuar sot do të votojnë për atë që mund të përshkruhet si zgjedhje më të rëndësishme në një gjeneratë, raporton Anadolu. Zgjedhjet e thirrura nga qeveria ...

Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
Republika | 12-Dec-2019 11:22
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
Albportali | 12-Dec-2019 11:22
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 10:58
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Britanikët votojnë sot
Në Britani po mbahen zgjedhjet e përgjithshme, në të cilat kandidojnë dy partitë kryesore. Britanikët po votojnë për herë të tretë në këto katër vitet e fundit.Sipas sondazheve të fundit, gara është shumë e ngushtë dhe ...
Shenja | 12-Dec-2019 10:01
Në Britani po mbahen zgjedhjet e përgjithshme, në të cilat kandidojnë dy partitë kryesore. Britanikët po votojnë për herë të tretë në këto katër vitet e fundit.Sipas sondazheve të fundit, gara është shumë e ngushtë dhe ...

Zgjedhjet në Mbretërinë e Bashkuar dhe e ardhmja e Brexit-it
Zgjedhësit në Mbretërinë e Bashkuar po hedhin votën e tyre në zgjedhjet e parakohshme që mund të jenë vendimtare për largimin nga Bashkimi Evropian, të cilin shumica e miratoi në referendumin e qershorit të vitit 2016. ...
Zeri Amerikes | 12-Dec-2019 10:01
Zgjedhësit në Mbretërinë e Bashkuar po hedhin votën e tyre në zgjedhjet e parakohshme që mund të jenë vendimtare për largimin nga Bashkimi Evropian, të cilin shumica e miratoi në referendumin e qershorit të vitit 2016. ...

Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
Lexo | 12-Dec-2019 09:46
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Britania e Madhe voton, konservatorët kryesojnë në sondazhe
Britanikët votojnë sot në zgjedhjet e parakohshme. Në total, 650 ligjvënës, një nga secili qark, do të zgjidhen anëtarë të Parlamentit, i cili vendos për ligjet dhe politikat e vendit. Zgjedhjet mbahen zakonisht çdo 4 ...
RTSH | 12-Dec-2019 09:46
Britanikët votojnë sot në zgjedhjet e parakohshme. Në total, 650 ligjvënës, një nga secili qark, do të zgjidhen anëtarë të Parlamentit, i cili vendos për ligjet dhe politikat e vendit. Zgjedhjet mbahen zakonisht çdo 4 ...

Britanikët votojnë sot
Qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 të mëngjesit dhe do të mbyllen në 22:00 të mbrëmjes.
Lajminet | 05-May-2016 09:29
Qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 të mëngjesit dhe do të mbyllen në 22:00 të mbrëmjes.

Britania bëhet gati për zgjedhjet më të rëndësishme të një gjeneratë
Britania ka filluar votimet për zgjedhjet më të rëndësishme për një gjeneratë dh qëndrat e votimit janë hapur në Mbretërinë e Bashkuar këtë mëngjes. Miliona votues janë përballur me mot të paqëndrueshëm me reshje shiu ...
ABCNews | 12-Dec-2019 09:30
Britania ka filluar votimet për zgjedhjet më të rëndësishme për një gjeneratë dh qëndrat e votimit janë hapur në Mbretërinë e Bashkuar këtë mëngjes. Miliona votues janë përballur me mot të paqëndrueshëm me reshje shiu ...

Britania bëhet gati për zgjedhjet më të rëndësishme të një gjeneratë
Britania ka filluar votimet për zgjedhjet më të rëndësishme për një gjeneratë dh qëndrat e votimit janë hapur në Mbretërinë e Bashkuar këtë mëngjes. Miliona votues janë përballur me mot të paqëndrueshëm me reshje shiu ...
Medial | 12-Dec-2019 09:31
Britania ka filluar votimet për zgjedhjet më të rëndësishme për një gjeneratë dh qëndrat e votimit janë hapur në Mbretërinë e Bashkuar këtë mëngjes. Miliona votues janë përballur me mot të paqëndrueshëm me reshje shiu ...

Britanikët sot sërish në zgjedhje të përgjithshme
Britanikët u janë drejtuar kutive te votimit për zgjedhjet e përgjithshme. Qytetarët me të drejtë vote, votojnë për herë të tretë brenda katër vjetësh dhe kanë dy opsione të vështira, përkatësisht liderë kundërthënës ...
Koha.net | 12-Dec-2019 09:15
Britanikët u janë drejtuar kutive te votimit për zgjedhjet e përgjithshme. Qytetarët me të drejtë vote, votojnë për herë të tretë brenda katër vjetësh dhe kanë dy opsione të vështira, përkatësisht liderë kundërthënës ...

Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...
Portalb | 12-Dec-2019 09:12
Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, apo daljen nga Bashkimi Evropian. Gjatë fushatës, Brexit-i pashmangshëm ka qenë lart në agjendë dhe ...

Britanikët zgjedhin sot kryeministrin e ri
Votuesit britanikë zgjedhin këtë të enjten qeverinë e re, qeveria e dytë e zgjedhur që pas vendimit të Mbretërisë së Bashkuar për daljen ose jo nga Bashkimi Evropian. Brexit-i ka qenë i pashmangshëm edhe gjatë ...
VizionPlus | 12-Dec-2019 08:54
Votuesit britanikë zgjedhin këtë të enjten qeverinë e re, qeveria e dytë e zgjedhur që pas vendimit të Mbretërisë së Bashkuar për daljen ose jo nga Bashkimi Evropian. Brexit-i ka qenë i pashmangshëm edhe gjatë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved