ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 09:52

“Ekonomia dhe drejtësia prioritetet kryesore”, Albin Kurti për DW: Kosova i ka kufijtë e vet, nuk mund të ketë ndryshim

“Ekonomia dhe drejtësia prioritetet kryesore”, Albin Kurti për DW: Kosova i ka kufijtë e vet, nuk mund të ketë ndryshim
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 09:37
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.
Top Channel | 12-Dec-2019 09:12
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.

Albin Kurti: Kufiri me Serbinë nuk është njësoj si me Shqipërinë! Bashkimi me mjete paqësore
Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti vazhdon të mbrojë idenë e tij për bashkimin e trojeve shqiptare. Sipas tij, kjo do të ndodhë vetëm kur shteti i Kosovës të ketë sukses. Në një intervistë për DW, Kurti ka ...
GazetaTema | 12-Dec-2019 09:18
Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti vazhdon të mbrojë idenë e tij për bashkimin e trojeve shqiptare. Sipas tij, kjo do të ndodhë vetëm kur shteti i Kosovës të ketë sukses. Në një intervistë për DW, Kurti ka ...

Albin Kurti i Ambasadorit Amerikan
Është shumë mirë të jesh ambasador në Kosovë. Ke pushtet të madh, ndonjëherë edhe vendimmarrës. Shpesh, më tepër se ministrat që dalin nga vota e qytetarëve. Shqiptari në esencën e etikës së tij etnokulturore krenohet ...
EkonomiaOnline | 12-Dec-2019 11:13
Është shumë mirë të jesh ambasador në Kosovë. Ke pushtet të madh, ndonjëherë edhe vendimmarrës. Shpesh, më tepër se ministrat që dalin nga vota e qytetarëve. Shqiptari në esencën e etikës së tij etnokulturore krenohet ...

Albin Kurti deklarohet për postin e presidentit
Në një intervistë me DW, Albin Kurti kryeministri i ardhshëm i Kosovës flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Deutsche ...
TetovaSot | 12-Dec-2019 10:34
Në një intervistë me DW, Albin Kurti kryeministri i ardhshëm i Kosovës flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Deutsche ...

Albin Kurti: S’mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës, fokusi im drejtësia dhe ekonomia
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. ...
VizionPlus | 12-Dec-2019 09:06
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. ...

Albin Kurti: pavarësia është kompromis por jo me kufijtë, ja ngecja e negociatave me LDK
Kryeministri në pritje i Kosovës Albin Kurti, dha një intervistë për Deutsche Wele, duke sqaruar shumë pozicione politike karshi shumë çështjeve të mprehta, me të cilat pritet të ballafaqohet gjatë qeverisjes së tij. ...
Tesheshi | 12-Dec-2019 10:19
Kryeministri në pritje i Kosovës Albin Kurti, dha një intervistë për Deutsche Wele, duke sqaruar shumë pozicione politike karshi shumë çështjeve të mprehta, me të cilat pritet të ballafaqohet gjatë qeverisjes së tij. ...

Kurti: S`mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës. Këto komente ai i ka bërë në një intervistë për Deutsche Welle. “Kosova i ka kufijtë e vet. Kosova ka qenë ...
Aktuale.MK | 12-Dec-2019 10:03
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës. Këto komente ai i ka bërë në një intervistë për Deutsche Welle. “Kosova i ka kufijtë e vet. Kosova ka qenë ...

Albin Kurti për DW: Kosova i ka kufijtë e vet, nuk mund të ketë ndryshim
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...
Gazeta Dita | 12-Dec-2019 09:46
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...

Albin Kurti deklarohet për postin e presidentit
Në një intervistë për DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK-në, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.Deutsche ...
Ina-Online | 12-Dec-2019 09:33
Në një intervistë për DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK-në, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.Deutsche ...

Kurti për marrëveshjen me LDK: Ka vështirësi e sfida, por populli ka vendosur më 6 tetor
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 09:03
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe ...

Kurti jep detaje për bisedimet me Mustafën
Albin Kurti, kandidat për kryeministër të Kosovës ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosje është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Ai në një intervistë për ...
Medial | 12-Dec-2019 09:09
Albin Kurti, kandidat për kryeministër të Kosovës ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosje është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Ai në një intervistë për ...

Albin Kurti i Ambasadorit Amerikan
Shkruan: Baton Haxhiu Është shumë mirë të jesh ambasador në Kosovë. Ke pushtet të madh, ndonjëherë edhe vendimmarrës. Shpesh, më tepër se ministrat që dalin nga vota e qytetarëve. Shqiptari në esencën e etikës së tij ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 09:00
Shkruan: Baton Haxhiu Është shumë mirë të jesh ambasador në Kosovë. Ke pushtet të madh, ndonjëherë edhe vendimmarrës. Shpesh, më tepër se ministrat që dalin nga vota e qytetarëve. Shqiptari në esencën e etikës së tij ...

Kurti jep detaje për bisedimet me Mustafën
Albin Kurti, kandidat për kryeministër të Kosovës ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosje është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Ai në një intervistë për ...
Arbresh | 12-Dec-2019 09:00
Albin Kurti, kandidat për kryeministër të Kosovës ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosje është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Ai në një intervistë për ...

Kurti: Është më mirë të mbyllet çështja e qeverisë para se të hapet ajo e presidentit
Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, në një intervistë për DW ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Deutsche ...
Albportali | 12-Dec-2019 09:00
Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, në një intervistë për DW ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Deutsche ...

Kurti: Më mirë të mbyllet çështja e qeverisë para se të hapet çështja e presidentit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh kryeministri i ardhshëm i Kosovës, ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovë]s, dialogun me Serbinë dhe ...
Koha.net | 12-Dec-2019 09:00
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh kryeministri i ardhshëm i Kosovës, ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovë]s, dialogun me Serbinë dhe ...

Kurti: S`mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës. Këto komente ai i ka bërë në një intervistë për Deutsche Welle, transmeton Klan Kosova. “Kosova i ka ...
Medial | 12-Dec-2019 08:57
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës. Këto komente ai i ka bërë në një intervistë për Deutsche Welle, transmeton Klan Kosova. “Kosova i ka ...

Albin Kurti e zyrtarizon çështjen e ndarjes së ministrive, por presidenti…
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se bisedimet për harmonizimin e programit qeverisës me LDK-në kanë nisur që në mbarim të zgjedhjeve të 6 tetorit dhe se tani janë në finalizimin e bisedimeve për ...
Indeks Online | 12-Dec-2019 08:55
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se bisedimet për harmonizimin e programit qeverisës me LDK-në kanë nisur që në mbarim të zgjedhjeve të 6 tetorit dhe se tani janë në finalizimin e bisedimeve për ...

Kurti: S`mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës. Këto komente ai i ka bërë në një intervistë për Deutsche Welle, transmeton Klan Kosova. “Kosova i ka ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 08:54
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës. Këto komente ai i ka bërë në një intervistë për Deutsche Welle, transmeton Klan Kosova. “Kosova i ka ...

Kurti jep detaje për bisedimet me Mustafën
Albin Kurti, kandidat për kryeministër të Kosovës ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosje është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Ai në një intervistë për ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 08:48
Albin Kurti, kandidat për kryeministër të Kosovës ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosje është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. Ai në një intervistë për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved