ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 07:00

Veseli pyetet në Hagë/ “Lufta e UÇK, përballje me spastrimin etnik që synonte Serbia”

Veseli pyetet në Hagë/ “Lufta e UÇK, përballje me spastrimin etnik që synonte Serbia”
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të martën se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë përballje me spastrimin etnik.
Top Channel | 10-Dec-2019 19:52
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të martën se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë përballje me spastrimin etnik.

Dëshmoi para Speciales, Kadri Veseli nuk “dorëzohet”: Serbia ka kryer spastrim etnik në Kosovë
KOSOVË Kryetari i Partisë Demokratike në Kosovë, Kadri Veseli ka qëndruar mbi tri orë te Zyra e Prokurorit të Specializuar, ndërsa është pyetur duke dhënë përgjigje mbi luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Pas ...
BalkanWeb | 10-Dec-2019 17:40
KOSOVË Kryetari i Partisë Demokratike në Kosovë, Kadri Veseli ka qëndruar mbi tri orë te Zyra e Prokurorit të Specializuar, ndërsa është pyetur duke dhënë përgjigje mbi luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Pas ...

Veseli: Ata që vonuan formimin e institucioneve kur ishin opozitë po e bëjnë të njëjtën edhe tash
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli pas intervistimit në Dhomat e Specializuara,nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se është në pritje të përfundimit të marrëveshjes ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 22:48
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli pas intervistimit në Dhomat e Specializuara,nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se është në pritje të përfundimit të marrëveshjes ...

Veseli: E dhimbshme të ulesh në tavolinë me Gjuriqin pa prezencën e amerikanëve
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli pas intervistimit në Dhomat e Specializuara nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se nëse klasa politike e Kosovës ka përçarje të ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 21:46
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli pas intervistimit në Dhomat e Specializuara nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se nëse klasa politike e Kosovës ka përçarje të ...

Veseli nga Haga kritikon VV-në: Pesë vite janë munduar të shkulin edhe shtetin për të ardhur në pushtet
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas intervistimit në Dhomat e Specializuara, nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se ka qenë korrekt ndaj Hagës duke iu ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 21:01
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas intervistimit në Dhomat e Specializuara, nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se ka qenë korrekt ndaj Hagës duke iu ...

Veseli: Lufta e UÇK-së ka qenë përballje me spastrimin etnik
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të martën se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë përballje me spastrimin etnik. Veseli i bëri këto komente për gazetarët në Hagë, ku të martën ...
GazetaTema | 10-Dec-2019 16:03
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të martën se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë përballje me spastrimin etnik. Veseli i bëri këto komente për gazetarët në Hagë, ku të martën ...

I pari i OVL të UÇK: Asnjë befasi nëse Hashim Thaçi ftohet nga Gjykata Speciale
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimitare të Kosovës, Hysni Gucati, ka folur për ftesat që i ka bëra Gjykata Speciale. Gucati në “Dossier D” në RTV Dukagjini duke komentuar intervistimin e ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 20:13
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimitare të Kosovës, Hysni Gucati, ka folur për ftesat që i ka bëra Gjykata Speciale. Gucati në “Dossier D” në RTV Dukagjini duke komentuar intervistimin e ...

Veseli përfundon intervistën në Hagë: Lufta çlirimtare ka qenë luftë mbrojtëse kundër gjenocidit serb
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka përfunduar intervistimin në Dhomat e Specializuara në Hagë.
Top Channel | 10-Dec-2019 15:09
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka përfunduar intervistimin në Dhomat e Specializuara në Hagë.

Veseli: E dhimbshme të ulesh në tavolinë me Gjuriqin pa prezencën e amerikanëve
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli pas intervistimit në Dhomat e Specializuara nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se nëse klasa politike e Kosovës ka përçarje të ...
InFokusi | 10-Dec-2019 22:01
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli pas intervistimit në Dhomat e Specializuara nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se nëse klasa politike e Kosovës ka përçarje të ...

Veseli nga Haga komenton takimin Sveçla-Gjuriq: E pakuptueshme dhe nënshtruese!
Sot ish-drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njërit kryetari i PDK-se dhe kryekuvendari, Kadri Veseli është intervistuar nga dhomat e specializuara në Hagë. Veseli i cili ishte në cilësinë e dëshmitarit, për tri ...
Gazeta Observer | 10-Dec-2019 22:01
Sot ish-drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njërit kryetari i PDK-se dhe kryekuvendari, Kadri Veseli është intervistuar nga dhomat e specializuara në Hagë. Veseli i cili ishte në cilësinë e dëshmitarit, për tri ...

Veseli flet nga Haga: Besoj në kombin tim dhe vlerat e tij
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli qëndroi sot në Hagë, për t’u intervistuar nga prokurorët e Dhomave të Specializuara për disa orë radhazi. Pas përfundimit të intervistimit të sotëm, Veseli deklaroi ...
Gazeta Monitor | 10-Dec-2019 21:58
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli qëndroi sot në Hagë, për t’u intervistuar nga prokurorët e Dhomave të Specializuara për disa orë radhazi. Pas përfundimit të intervistimit të sotëm, Veseli deklaroi ...

Veseli për VV-në: Pesë vite janë munduar të shkulin edhe shtetin për të ardhur në pushtet
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas intervistimit në Dhomat e Specializuara, nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se ka qenë korrekt ndaj Hagës duke iu ...
InFokusi | 10-Dec-2019 21:49
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas intervistimit në Dhomat e Specializuara, nga Haga ka dhënë një intervistë për emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Veseli ka thënë se ka qenë korrekt ndaj Hagës duke iu ...

Veseli nga Haga komenton takimin Sveçla-Gjuriq: E pakuptueshme dhe nënshtruese!
Sot ish-drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njërit kryetari i PDK-se dhe kryekuvendari, Kadri Veseli është intervistuar nga dhomat e specializuara në Hagë. Veseli i cili ishte në cilësinë e dëshmitarit, për tri ...
Indeks Online | 10-Dec-2019 21:44
Sot ish-drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njërit kryetari i PDK-se dhe kryekuvendari, Kadri Veseli është intervistuar nga dhomat e specializuara në Hagë. Veseli i cili ishte në cilësinë e dëshmitarit, për tri ...

Nuk është befasi nëse Haga fton dhe Thaçin
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimitare të Kosovës, Hysni Gucati, ka folur për ftesat që i ka bëra Gjykata Speciale. Gucati në “Dossier D” në RTV Dukagjini duke komentuar intervistimin e ...
EkonomiaOnline | 10-Dec-2019 21:16
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimitare të Kosovës, Hysni Gucati, ka folur për ftesat që i ka bëra Gjykata Speciale. Gucati në “Dossier D” në RTV Dukagjini duke komentuar intervistimin e ...

“Nuk është befasi nëse Thaçi ftohet nga Gjykata Speciale”
Gucati ka deklaruar se nuk do të jetë befasi edhe nëse ftohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Nuk është befasi nëse ftohet Thaçi, unë nuk e di a do të ftohet”, ka thënë ai. Gucati për TV Duagjini ka thënë se të ...
Lajminet | 10-Dec-2019 21:08
Gucati ka deklaruar se nuk do të jetë befasi edhe nëse ftohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Nuk është befasi nëse ftohet Thaçi, unë nuk e di a do të ftohet”, ka thënë ai. Gucati për TV Duagjini ka thënë se të ...

Sonte në “Debat Plus”, Kadri Veseli flet nga Haga: Nuk kam më punë me Gjykatën Speciale
Njëri nga ish-drejtuesit e UÇK-së, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli do të flasë sonte ekskluzivisht nga Haga për intervistimin e tij nga Dhomat e Specializuara. Veseli në këtë intervistë ka bërë të ditur se ai ka ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 17:09
Njëri nga ish-drejtuesit e UÇK-së, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli do të flasë sonte ekskluzivisht nga Haga për intervistimin e tij nga Dhomat e Specializuara. Veseli në këtë intervistë ka bërë të ditur se ai ka ...

Kryetari i veteranëve: Nuk është befasi nëse Thaçi ftohet nga Gjykata Speciale
Zyrtari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, ka thënë se deri më tash janë ftuar 250 ish-luftëtarë nga Gjykata Speciale. Gucati ka deklaruar se nuk do të jetë befasi edhe nëse ftohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. ...
Zeri | 10-Dec-2019 20:40
Zyrtari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, ka thënë se deri më tash janë ftuar 250 ish-luftëtarë nga Gjykata Speciale. Gucati ka deklaruar se nuk do të jetë befasi edhe nëse ftohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. ...

Kryetari i veteranëve: Nuk është befasi nëse Thaçi ftohet nga Gjykata Speciale
Zyrtari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, ka thënë se deri më tash janë ftuar 250 ish-luftëtarë nga Gjykata Speciale. Gucati ka deklaruar se nuk do të jetë befasi edhe nëse ftohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Nuk ...
TetovaSot | 10-Dec-2019 20:37
Zyrtari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, ka thënë se deri më tash janë ftuar 250 ish-luftëtarë nga Gjykata Speciale. Gucati ka deklaruar se nuk do të jetë befasi edhe nëse ftohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Nuk ...

Veseli intervistohet nga Specialja, nuk jep detaje (VIDEO)
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është intervistuar sot në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Ai nuk ka dhënë detaje se në çfarë cilësie është intervistuar. Kronikë nga gazetari Vullnet ...
Medial | 10-Dec-2019 20:28
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është intervistuar sot në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Ai nuk ka dhënë detaje se në çfarë cilësie është intervistuar. Kronikë nga gazetari Vullnet ...

Veseli intervistohet nga Specialja, nuk jep detaje (VIDEO)
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është intervistuar sot në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Ai nuk ka dhënë detaje se në çfarë cilësie është intervistuar. Kronikë nga gazetari Vullnet ...
Klan Kosova | 10-Dec-2019 20:25
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është intervistuar sot në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Ai nuk ka dhënë detaje se në çfarë cilësie është intervistuar. Kronikë nga gazetari Vullnet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved