ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 16:14

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 00:14
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...

Notat e lojtarëve: Chelsea 2-1 Lille, shkëlqen Willian
Chelsea ka arritur fitore ndaj Lille në ndeshjen e rëndësishme të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stamford Bridge. Falë lojës më të mirë, vendasit kanë marr notë mesatare më të lartë (7.0), në ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:38
Chelsea ka arritur fitore ndaj Lille në ndeshjen e rëndësishme të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stamford Bridge. Falë lojës më të mirë, vendasit kanë marr notë mesatare më të lartë (7.0), në ...

Të gjitha ekipet e kualifikuara nga grupet E, F, G dhe H
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:18
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...

Valencia dhe Chelsea kualifikohen tutje, eliminohet Ajaxi
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 22:57
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...

Napoli shkatërron Genk, Liverpool bën detyrën
Napoli dhe Liverpool janë dy ekipet e kualifikuara në raundin e 1/16 të Uefa Champions League. Italianët kanë shkatërruar në shtëpi me shifrat 4 me 0 blegët e Genk. Milik ishte njeriu I ndeshjes me tre golat e tij të ...
VizionPlus | 10-Dec-2019 21:44
Napoli dhe Liverpool janë dy ekipet e kualifikuara në raundin e 1/16 të Uefa Champions League. Italianët kanë shkatërruar në shtëpi me shifrat 4 me 0 blegët e Genk. Milik ishte njeriu I ndeshjes me tre golat e tij të ...

VIDEO | Kepa kualifikon Chelsea, Valencia shtang Ajax-in dhe e eliminon
U duk se dy golat e shënuar në pjesën e parë i dhuruar një kualifikim të lehtë ekipit të Chelsea, por anglezët vuajtën deri në fund. Remy shënoi për Lille 12 minuta përpara fundit, teksa “ish”-i i kësaj sfide ishte ...
ABCNews | 10-Dec-2019 23:06
U duk se dy golat e shënuar në pjesën e parë i dhuruar një kualifikim të lehtë ekipit të Chelsea, por anglezët vuajtën deri në fund. Remy shënoi për Lille 12 minuta përpara fundit, teksa “ish”-i i kësaj sfide ishte ...

Liverpool i bashkohet klubeve të tjera të mëdha që mund të takohen në raundin tjetër me Real Madridin
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 22:33
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short pë
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Lexoni edhe: Edhe Chelsea, ...
Kosova Sot | 11-Dec-2019 08:35
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Lexoni edhe: Edhe Chelsea, ...

Këta janë kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...
Shenja | 11-Dec-2019 08:25
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...

Liga e Kampionëve, sonte luhen takimet e fundit në grupe
Liga e Kampioneve luan sonte ndeshjet e 6-ta dhe të fundit të fazës së grupeve, në mbyllje të të cilave do të njihen edhe skuadrat që sigurojnë vendin në turin e 16-shes.
Kosova Press | 11-Dec-2019 08:24
Liga e Kampioneve luan sonte ndeshjet e 6-ta dhe të fundit të fazës së grupeve, në mbyllje të të cilave do të njihen edhe skuadrat që sigurojnë vendin në turin e 16-shes.

Liverpool dhe Napoli kualifikohen në 1/8 e finales në Champions League
Janë mbyllur dy sfidat e orës 18:30 në Champions League, të vlefshme për Grupin E. Liverpool udhëtoi në transfertë përballë Salzburg dhe kjo ndeshje ishte shumë delikate për ta. Salzburg luftoi shumë dhe besoi deri në ...
GazetaTema | 10-Dec-2019 20:59
Janë mbyllur dy sfidat e orës 18:30 në Champions League, të vlefshme për Grupin E. Liverpool udhëtoi në transfertë përballë Salzburg dhe kjo ndeshje ishte shumë delikate për ta. Salzburg luftoi shumë dhe besoi deri në ...

Ja kush pritet ta zëvendësojë Ancelottin
Barcelona ka mposhtur Interin si mysafir me rezultat 1-2, për ta eliminuar kështu nga Liga e Kampionëve, kryesuesin momental të Serisë A. Djelmoshave të Antonio Contes u mjaftonte fitorja ndaj katalunasve dhe mos të ...
GazetaBlic | 11-Dec-2019 08:05
Barcelona ka mposhtur Interin si mysafir me rezultat 1-2, për ta eliminuar kështu nga Liga e Kampionëve, kryesuesin momental të Serisë A. Djelmoshave të Antonio Contes u mjaftonte fitorja ndaj katalunasve dhe mos të ...

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...
E Dua Sportin | 11-Dec-2019 01:59
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...

Emrat e skuadrave të kualifikuara për fazën e dytë
Pas përfundimit të fazës së garave në grupet E, F, G, dhe H në Ligën e Kampionëve, befasitë nuk kana munguar, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpuli dhe Napoli siguruan kalimin ...
Alsat-M | 11-Dec-2019 01:14
Pas përfundimit të fazës së garave në grupet E, F, G, dhe H në Ligën e Kampionëve, befasitë nuk kana munguar, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpuli dhe Napoli siguruan kalimin ...

Befasia e Kampionëve ndodhi në Holandë
Një sezon më parë mahnitën Europën me paraqitjen në Ligën e Kampioneve. Këtë herë, “nipërit e Krujf” të Ajaksit do ta shohin si spektatorë fazën me eliminim direkt në turneun më të rëndësishëm për klube, nga i cili u ...
Alsat-M | 11-Dec-2019 00:56
Një sezon më parë mahnitën Europën me paraqitjen në Ligën e Kampioneve. Këtë herë, “nipërit e Krujf” të Ajaksit do ta shohin si spektatorë fazën me eliminim direkt në turneun më të rëndësishëm për klube, nga i cili u ...

Liverpool i bashkohet klubeve të tjera të mëdha që mund të takohen në raundin tjetër me Real Madridin
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...

Të gjitha ekipet e kualifikuara nga grupet E, F, G dhe H
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...

Valencia dhe Chelsea kualifikohen tutje, eliminohet Ajaxi
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...

Liverpul kalon grupin mes drithërimash, e ndjek Napoli me goleadë
Pak drithërima, por në fund Liverpul është larguar me buzëqeshje nga Austria, ku ka marrë një fitore 2-0 të zgjidhur brenda 2 minutash në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Salcburg, duke u konfirmuar e kualifikuar si kokë ...
Telegraf | 10-Dec-2019 21:16
Pak drithërima, por në fund Liverpul është larguar me buzëqeshje nga Austria, ku ka marrë një fitore 2-0 të zgjidhur brenda 2 minutash në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Salcburg, duke u konfirmuar e kualifikuar si kokë ...

Lumturia e Klopp: Qëndrimi i ekipit super, s’i kuptoj rastet e humbura të Salah
Liverpool dhe Salzburg dhuruan një ndeshje emocionuese, por në fund vendosi kualiteti i kampionëve në fuqi të Champions League. Keita dhe Salah shënuan dy gola të shpejtë dhe i dhuruar vendin e parë në grupin E e ...
ABCNews | 10-Dec-2019 22:33
Liverpool dhe Salzburg dhuruan një ndeshje emocionuese, por në fund vendosi kualiteti i kampionëve në fuqi të Champions League. Keita dhe Salah shënuan dy gola të shpejtë dhe i dhuruar vendin e parë në grupin E e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved