ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:39

Thaçi në Reçak: Nuk mund të mohohet historia

Thaçi në Reçak: Nuk mund të mohohet historia
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...
Top Channel | 10-Dec-2019 21:07
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...

Thaçi: Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, të kërkojë falje për krimet e luftës
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka qenë në varrezat e viktimave të masakrës të Reçakut, një nga monstruozet që ka kryer Serbia në Kosovë. Thaçi shprehet se Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, kurse shton se shteti ...
BalkanWeb | 10-Dec-2019 19:37
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka qenë në varrezat e viktimave të masakrës të Reçakut, një nga monstruozet që ka kryer Serbia në Kosovë. Thaçi shprehet se Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, kurse shton se shteti ...

Thaçi: Serbia të kërkojë falje për krimet e luftës në Kosovë
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se e ardhmja nuk mund të ndërtohet duke mohuar krimet e së kaluarës, ndërsa i bëri thirrje Serbisë të pranojë përgjegjësinë dhe të kërkojë falje për krimet e ...
Mapo | 10-Dec-2019 18:48
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se e ardhmja nuk mund të ndërtohet duke mohuar krimet e së kaluarës, ndërsa i bëri thirrje Serbisë të pranojë përgjegjësinë dhe të kërkojë falje për krimet e ...

Avokati tregon me sa vite burg mund të dënohet Vuçiqi, pas mohimit të masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:09
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...

Shpëtoi nga masakra e Reçakut, Beqiri: Nuk ka dialog pa u njohur viktimat e Kosovës
?Rreth 21 vite më parë, më 15 janar 1999, u vranë e u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. Në fshatin që pak kush ia dinte emrin, u vranë mizorisht fëmijë, të rritur e pleq, në mesin e tyre edhe një grua, ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 15:39
?Rreth 21 vite më parë, më 15 janar 1999, u vranë e u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. Në fshatin që pak kush ia dinte emrin, u vranë mizorisht fëmijë, të rritur e pleq, në mesin e tyre edhe një grua, ...

Gashi tregon se me sa vite burg mund të dënohet Vuçiq pas mohimit të Masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, në emisionin debatues......
Zeri | 11-Dec-2019 00:23
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, në emisionin debatues......

Makolli për masakrat: Kemi mbetë mbrapa se kemi besu në drejtësinë ndërkombëtare
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...
Medial | 11-Dec-2019 00:11
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...

Makolli për masakrat: Kemi mbetë mbrapa se kemi besu në drejtësinë ndërkombëtare
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...
Arbresh | 11-Dec-2019 00:08
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...

Thaçi: Reçaku, krim kundër njerëzimit, jo event
Presidenti iKosovës Hashim Thaçi akuzoi bashkësinë ndërkombëtare se ka aministuar lidershipin aktual të Serbisë me heshtjen e vet duke i lënë kështu madje edhe mundësinë për të pretenduar të mohojë masakrat e kryera në ...
ABCNews | 10-Dec-2019 16:30
Presidenti iKosovës Hashim Thaçi akuzoi bashkësinë ndërkombëtare se ka aministuar lidershipin aktual të Serbisë me heshtjen e vet duke i lënë kështu madje edhe mundësinë për të pretenduar të mohojë masakrat e kryera në ...

Avokati tregon me sa vite burg mund të dënohet Vuçiqi, pas mohimit të masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...
InFokusi | 10-Dec-2019 23:38
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...

Tomë Gashi tregon me sa vite burg mund të dënohet Vuçiqi, pas mohimit të masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...
Arbresh | 10-Dec-2019 23:18
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...

Thaçi: Reçaku ishte masakër e jo ngjarje, me Bosnjën kemi përjetuar gjenocid
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vizitoi Reçakun me rastin e Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, ku përkujtoi Masakrën e 1999-ës të shkaktuar nga ushtria serbe. Në Twitter ai reagoi edhe ndaj Ambasadës së ...
Politiko | 10-Dec-2019 20:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vizitoi Reçakun me rastin e Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, ku përkujtoi Masakrën e 1999-ës të shkaktuar nga ushtria serbe. Në Twitter ai reagoi edhe ndaj Ambasadës së ...

Kërcënojnë serbët: Do të largohemi nga institucionet nëse burgoset Todosijeviq
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...
Gazeta Observer | 10-Dec-2019 20:37
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...

Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës, nëse burgoset Todosijeviq
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...
TetovaSot | 10-Dec-2019 20:35
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...

Thaçi në Reçak: Nuk mund të mohohet historia
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...
Aktuale.MK | 10-Dec-2019 20:34
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...

Presidenti viziton Reçakun, i përgjigjet Serbisë (VIDEO)
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sot ka bërë homazhe në varrezat e Reçakut. Këtë krim të kryer këtu nga serbët gjatë luftës, Thaçi e vlerësoi si kulmin e gjenocidit ndaj shqiptarëve. Kronikë nga gazetari Enis Reçica.
Klan Kosova | 10-Dec-2019 20:31
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sot ka bërë homazhe në varrezat e Reçakut. Këtë krim të kryer këtu nga serbët gjatë luftës, Thaçi e vlerësoi si kulmin e gjenocidit ndaj shqiptarëve. Kronikë nga gazetari Enis Reçica.

Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës, nëse burgoset Todosijeviq
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...
InFokusi | 10-Dec-2019 20:28
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...

Vijon debati për masakrën e Reçakut, Thaçi: Serbia ka kryer gjenocid, të kërkojë falje
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pak ditë më parë ka thënë se masakra e Reçakut është një trillim. Kjo deklaratë e Vuçiç, ka nxitur retorika të ashpra nga pala shqiptare por edhe nga faktori ndërkombëtar, që i bën ...
Dritare | 10-Dec-2019 20:10
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pak ditë më parë ka thënë se masakra e Reçakut është një trillim. Kjo deklaratë e Vuçiç, ka nxitur retorika të ashpra nga pala shqiptare por edhe nga faktori ndërkombëtar, që i bën ...

Vuçiqin e përgënjeshtrojnë ata që e kryen masakrën e Reçakut!
Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq që e mohoi këto ditë masakrën e Recakut e përgënjeshtrojnë vetë ata që e kryen masakrën e Reçakut! Më herët drejtuesit e policisë së Serbisë gjatë luftës në......
Zeri | 10-Dec-2019 19:46
Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq që e mohoi këto ditë masakrën e Recakut e përgënjeshtrojnë vetë ata që e kryen masakrën e Reçakut! Më herët drejtuesit e policisë së Serbisë gjatë luftës në......

Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës, nëse burgoset Todosijeviq
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...
Gazeta Express | 10-Dec-2019 19:39
Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Zveçanit. Në një mbledhje të mbajtur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved