ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 07:00

“Fshehu 100 milionë lekë në Vetting”, Berisha publikon videon e Metës për Ardian Dvoranin: Vendi i tij është para ligjit!

“Fshehu 100 milionë lekë në Vetting”, Berisha publikon videon e Metës për Ardian Dvoranin: Vendi i tij është para ligjit!
Ish-kryeministri Sali Berisha publikon në faqen e tij të “Facebook” videon e publikuar sot nga Presidenti Ilir Meta, që sipas tij, tregon shkeljet e kreut të KED, Ardian Dvorani. Në mesazhin e tij, Berisha shkruan se ...
BalkanWeb | 10-Dec-2019 23:01
Ish-kryeministri Sali Berisha publikon në faqen e tij të “Facebook” videon e publikuar sot nga Presidenti Ilir Meta, që sipas tij, tregon shkeljet e kreut të KED, Ardian Dvorani. Në mesazhin e tij, Berisha shkruan se ...

Pas dëshmisë së Presidentit Ilir Meta, Ardian Dvorani thirret në Prokurori
Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani. Burime për TCh konfirmojnë se ...
GazetaTema | 10-Dec-2019 19:00
Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani. Burime për TCh konfirmojnë se ...

Ylli Rakipi debat me Presidentin Meta: Edi Rama ka ndërtuar një regjim dhe ju jeni kryetar regjimi, jo kryetar shteti!
Gazetari Ylli Rakipi ka debatuar me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në emisionin e Çim Pekës, në Syri TV. Rakipi u shpreh se në Shqipëri, tashmë është instaluar një regjim, i cili kontrollon të gjithë pushtetet dhe ...
Telegraf | 10-Dec-2019 22:10
Gazetari Ylli Rakipi ka debatuar me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në emisionin e Çim Pekës, në Syri TV. Rakipi u shpreh se në Shqipëri, tashmë është instaluar një regjim, i cili kontrollon të gjithë pushtetet dhe ...

Si u përdor Ardian Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese ( VIDEO)
Gjykata Kushtetuese përbëhet nga 9 anëtarë: 3 prej tyre zgjidhen nga PRESIDENTI 3 nga KUVENDI 3 nga GJYKATA E LARTË Kushtetuta përcakton: Presidenti, Kuvendi dhe Gjykata e Lartë i zgjedhin anëtarët me radhë, njëri pas ...
Telegraf | 10-Dec-2019 21:25
Gjykata Kushtetuese përbëhet nga 9 anëtarë: 3 prej tyre zgjidhen nga PRESIDENTI 3 nga KUVENDI 3 nga GJYKATA E LARTË Kushtetuta përcakton: Presidenti, Kuvendi dhe Gjykata e Lartë i zgjedhin anëtarët me radhë, njëri pas ...

Meta dëshmon në Prokurori/ Thirret për shpjegime pas padisë kundër Ardian Dvoranit
Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani.
Top Channel | 10-Dec-2019 15:09
Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani.

PS i heq kompetencat Metës, anëtarët e SPAK nuk betohen
Socialistet kane ndryshuar ligjet e reformes ne drejtesi duke nderhyre tek kompetencat e presidentit te republikes dhe momentin e ceremonise se betimit, ne menyre qe rasti i Arta Vorpsit te mos perseritet me. Deputetet ...
VizionPlus | 10-Dec-2019 15:40
Socialistet kane ndryshuar ligjet e reformes ne drejtesi duke nderhyre tek kompetencat e presidentit te republikes dhe momentin e ceremonise se betimit, ne menyre qe rasti i Arta Vorpsit te mos perseritet me. Deputetet ...

Si u përdor Ardian Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese? Meta publikon spotin në Facebook
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar në Facebook një video lidhur me padinë e tij sa i takon kreut të KED-së, Ardian Dvorani.
Top Channel | 10-Dec-2019 14:18
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar në Facebook një video lidhur me padinë e tij sa i takon kreut të KED-së, Ardian Dvorani.

Meta publikon spotin e parë për kreun e KED: Mazhoranca donte të prishte balancat
Presidenti Ilir Meta publikoi videon e parë për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ku tregon se si u përdorë Ardian Dvorani nga maxhoranca për kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Sipas Presidentit, qëllimi i ...
ABCNews | 10-Dec-2019 17:45
Presidenti Ilir Meta publikoi videon e parë për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ku tregon se si u përdorë Ardian Dvorani nga maxhoranca për kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Sipas Presidentit, qëllimi i ...

Akuzat e Metës, Dvorani thirret nesër në Prokurori
Ardian Dvorani është thirrur nesër në Prokurorinë e Tiranës. Pas dëshmisë së Presidentit Ilir Meta, është radha e Ardian Dvoranit për t’u marrë në pyetje. Burime nga Prokuroria bëjnë me dije se prokurori Alket Mersini i ...
Lapsi | 10-Dec-2019 17:45
Ardian Dvorani është thirrur nesër në Prokurorinë e Tiranës. Pas dëshmisë së Presidentit Ilir Meta, është radha e Ardian Dvoranit për t’u marrë në pyetje. Burime nga Prokuroria bëjnë me dije se prokurori Alket Mersini i ...

Ilir Meta publikon video-montazhin: Ju ftoj ta ndiqni me vëmendje dhe durim spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës
Ilir Meta ka publikuar një video në profilin e tij të facebook ku i fton qytetarët që të ndjekin me vëmendje dhe durim këtë video-montazh, që sipas tij është një spoti i parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit ...
GazetaTema | 10-Dec-2019 14:18
Ilir Meta ka publikuar një video në profilin e tij të facebook ku i fton qytetarët që të ndjekin me vëmendje dhe durim këtë video-montazh, që sipas tij është një spoti i parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit ...

PS shmang Metën nga betimet në Gjyqësor: Nëse nuk i thërret për 10 ditë, betohen me shkrim
Partia Socialiste ka firmosur në Kuvend ndryshimet e dy ligjeve, që i vendosin afat Presidentit të Republikës për betimet në gjyqësor. Nëse Meta nuk i thërret brenda 10 ditësh, atëherë në ligj parashikohet betimi me ...
ABCNews | 10-Dec-2019 17:27
Partia Socialiste ka firmosur në Kuvend ndryshimet e dy ligjeve, që i vendosin afat Presidentit të Republikës për betimet në gjyqësor. Nëse Meta nuk i thërret brenda 10 ditësh, atëherë në ligj parashikohet betimi me ...

“Provat të mjaftueshme ndaj Dvoranit”, Meta: Zëdhënësi do të shpërndajë spote
Presidenti Ilir Meta u mor në pyetje në Prokurorinë e Tiranës për rreth 60 minuta, lidhur me padinë e tij ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Gjatë daljes nga organi i akuzës, Meta tha se ekzistojnë provat e mjaftueshme ...
ABCNews | 10-Dec-2019 16:57
Presidenti Ilir Meta u mor në pyetje në Prokurorinë e Tiranës për rreth 60 minuta, lidhur me padinë e tij ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Gjatë daljes nga organi i akuzës, Meta tha se ekzistojnë provat e mjaftueshme ...

Berisha poston videon e Metës për Dvoranin dhe shton akuzat: Fshehu 100 milionë lekë
Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në facebook ka postuar videon e Presidentit Ilir Meta, përgatitur për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Berisha ka shtuar akuzat në drejtim të ...
Dritare | 11-Dec-2019 00:14
Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në facebook ka postuar videon e Presidentit Ilir Meta, përgatitur për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Berisha ka shtuar akuzat në drejtim të ...

Presidenti Meta nxjerr videon e parë
Ashtu sic edhe e paralajmeroi nga Prokurori e Tiranës ku u thërrit për kallëzimin ndaj Ardian Dvoranit, Presidenti Meta ka publikuar një spot me argumentat e tij në lidhje me veprimet që ai ka ndërmarrë për të mbrojtur ...
VizionPlus | 10-Dec-2019 14:22
Ashtu sic edhe e paralajmeroi nga Prokurori e Tiranës ku u thërrit për kallëzimin ndaj Ardian Dvoranit, Presidenti Meta ka publikuar një spot me argumentat e tij në lidhje me veprimet që ai ka ndërmarrë për të mbrojtur ...

“Fshehu 100 milionë lekë në Vetting”, Berisha publikon videon e Metës për Ardian Dvoranin: Vendi i tij është para ligjit!
Ish-kryeministri Sali Berisha publikon në faqen e tij të “Facebook” videon e publikuar sot nga Presidenti Ilir Meta, që sipas tij, tregon shkeljet e kreut të KED, Ardian Dvorani. Në mesazhin e tij, Berisha shkruan se ...
Medial | 10-Dec-2019 23:12
Ish-kryeministri Sali Berisha publikon në faqen e tij të “Facebook” videon e publikuar sot nga Presidenti Ilir Meta, që sipas tij, tregon shkeljet e kreut të KED, Ardian Dvorani. Në mesazhin e tij, Berisha shkruan se ...

“Si u përdor Dvorani në kapjen e Kushtetueses”, Meta publikon videon: Ju ftoj të ndiqni me durim
Ashtu sikundër paralajmëroi në prononcimin për mediat, Presidenti Ilir Meta publikon në rrjetet sociale videon lidhur me padinë e ngritur ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Presidenti i Republikës Ilir Meta dha sot ...
BalkanWeb | 10-Dec-2019 14:09
Ashtu sikundër paralajmëroi në prononcimin për mediat, Presidenti Ilir Meta publikon në rrjetet sociale videon lidhur me padinë e ngritur ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Presidenti i Republikës Ilir Meta dha sot ...

Drafti i PS-së për Kushtetuesen/Presidenti Meta i kthen përgjigje Ruçit: Nuk provokohem nga cicmice të tilla, unë jam në mision
Pas draftit të PS-së lidhur me propozimet ligjore për procedurën e betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta. Meta është shprehur se Presidenti nuk provokohet nga cicmice të ...
Telegraf | 10-Dec-2019 14:21
Pas draftit të PS-së lidhur me propozimet ligjore për procedurën e betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta. Meta është shprehur se Presidenti nuk provokohet nga cicmice të ...

Pas dëshmisë së Metës, kreu i KED thirret në Prokurori
Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani. Burime për Top Channel konfirmojnë ...
Gazeta Dita | 10-Dec-2019 19:30
Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani. Burime për Top Channel konfirmojnë ...

PS shmang Metën për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese
Në Shqipëri, shumica socialiste ka hartuar dy projektligje të fokusuara në çështjen e betimit të drejtuesve dhe anëtarëve të institucioneve të drejtësisë, në përpjekje për të shmangur në disa raste presidentin e ...
Zeri Amerikes | 10-Dec-2019 18:36
Në Shqipëri, shumica socialiste ka hartuar dy projektligje të fokusuara në çështjen e betimit të drejtuesve dhe anëtarëve të institucioneve të drejtësisë, në përpjekje për të shmangur në disa raste presidentin e ...

Meta publikon videon se si Dvorani u përdor për kapjen e Gjykatës Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video ku tregon se si u përdor Ardian Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Sot Meta është pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me kallëzimin që ai ka bërë ndaj kreut të ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 14:39
Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video ku tregon se si u përdor Ardian Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Sot Meta është pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me kallëzimin që ai ka bërë ndaj kreut të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved