ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 02:47

Abazi: Qeveria Kurti, domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale

Abazi: Qeveria Kurti, domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes një postimi në ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:53
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes një postimi në ...

Mospajtimet LVV-LDK për postin e presidentit, analistët tregojnë formulën e marrëveshjes
Që nga takimi i datës 2 dhjetor, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk janë takuar më. Nga takimi i fundit u bë e ditur se kanë disa dallime dhe se takimet ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 17:57
Që nga takimi i datës 2 dhjetor, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk janë takuar më. Nga takimi i fundit u bë e ditur se kanë disa dallime dhe se takimet ...

10 ditë asnjë takim LVV – LDK, s’ndalen zotimet për koalicion
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) janë duke deklaruar vazhdimisht se në këtë javë do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK për formimin e qeverisë së ardhshme, shkruan ...
Indeks Online | 11-Dec-2019 08:27
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) janë duke deklaruar vazhdimisht se në këtë javë do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK për formimin e qeverisë së ardhshme, shkruan ...

10 ditë asnjë takim LVV – LDK, s’reshtin zotimet për koalicion
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK për formimin e qeverisë së ardhshme. Mirëpo krerët e këtyre ...
Lajminet | 11-Dec-2019 08:25
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK për formimin e qeverisë së ardhshme. Mirëpo krerët e këtyre ...

10 ditë asnjë takim LVV – LDK, s’reshtin zotimet për koalicion
LVV dhe LDK nuk kanë zhvilluar asnjë takim në 10 ditët e fundit. Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV ...
Gazeta Observer | 11-Dec-2019 08:24
LVV dhe LDK nuk kanë zhvilluar asnjë takim në 10 ditët e fundit. Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV ...

10 ditë asnjë takim LVV – LDK, s’reshtin zotimet për koalicion
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK për formimin e qeverisë së ardhshme. Mirëpo krerët e këtyre ...
InFokusi | 11-Dec-2019 08:17
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK për formimin e qeverisë së ardhshme. Mirëpo krerët e këtyre ...

Presioni dhe arsyet e ndërkombëtarëve për arritjen e marrëveshjes LDK-LVV
Ndërkombëtarët nuk i duan zgjedhjet e reja. Njohësit e rrethanave politike në vend vlerësojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Berlini zyrtar duan që të arrihet marrëveshja qeverisëse ndërmjet Lëvizjes ...
Medial | 11-Dec-2019 08:11
Ndërkombëtarët nuk i duan zgjedhjet e reja. Njohësit e rrethanave politike në vend vlerësojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Berlini zyrtar duan që të arrihet marrëveshja qeverisëse ndërmjet Lëvizjes ...

10 ditë asnjë takim LVV - LDK, s’reshtin zotimet për koalicion
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV - LDK për formimin e qeverisë së......
Zeri | 11-Dec-2019 08:11
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë thënë të martën se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV - LDK për formimin e qeverisë së......

Presioni dhe arsyet e ndërkombëtarëve për arritjen e marrëveshjes LDK-LVV
Ndërkombëtarët nuk i duan zgjedhjet e reja. Njohësit e rrethanave politike në vend vlerësojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Berlini zyrtar duan që të arrihet marrëveshja qeverisëse ndërmjet Lëvizjes ...
Arbresh | 11-Dec-2019 08:05
Ndërkombëtarët nuk i duan zgjedhjet e reja. Njohësit e rrethanave politike në vend vlerësojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Berlini zyrtar duan që të arrihet marrëveshja qeverisëse ndërmjet Lëvizjes ...

Abazi: Qeveria Kurti, domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes ...
Medial | 11-Dec-2019 00:41
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes ...

Abazi: Qeveria Kurti, domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes ...
Arbresh | 11-Dec-2019 00:38
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes ...

Abazi: Qeveria Kurti, domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes ...
Gazeta Express | 10-Dec-2019 23:56
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se “koalicioni LVV-LDK dhe qeveria Kurti është urgjencë e domosdoshmëri për të përfunduar epokën e hipokrizisë institucionale”. Abazi, përmes ...

Analisti nga diaspora: Është shuar shpresa për koalicionin VV-LDK
Bleron Baraliu, analisti kosovar i cili jeton në New York ka thënë se ka vdek shpresa për koalicionin VV-LDK. Ai tha se është më mirë të tregohet e vërteta se sa të ushqehet populli me shpresa të kota, shkruan gazeta ...
InFokusi | 10-Dec-2019 23:00
Bleron Baraliu, analisti kosovar i cili jeton në New York ka thënë se ka vdek shpresa për koalicionin VV-LDK. Ai tha se është më mirë të tregohet e vërteta se sa të ushqehet populli me shpresa të kota, shkruan gazeta ...

Analisti nga diaspora: Vdiq shpresa për koalicion konstruktiv VV-LDK, zgjedhje më 2021
Baraliu ka aluduar në atë që nga këto parti është pritur që të arrihet koalicion këto ditëve të fundit. ‘’Dje ka skadu afati i LDK me lidh koalicion me VV. Shpresa e rrejshme eshte vrasesja ma brutale e optmizmit. E ...
Lajminet | 10-Dec-2019 22:20
Baraliu ka aluduar në atë që nga këto parti është pritur që të arrihet koalicion këto ditëve të fundit. ‘’Dje ka skadu afati i LDK me lidh koalicion me VV. Shpresa e rrejshme eshte vrasesja ma brutale e optmizmit. E ...

Haradinaj: Nuk formohen institucionet duke kërcënuar njëri tjetrin publikisht, VV-ja duhet të marrë përgjegjësi
Ramush Haradinaj, Kryeministri në detyrë i Kosovës ka komentuar ngjarjet e fundit për mos finalizimin e marrëveshjes së koalicionit në mes të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai tha se Vetëvendosje ...
InFokusi | 10-Dec-2019 21:33
Ramush Haradinaj, Kryeministri në detyrë i Kosovës ka komentuar ngjarjet e fundit për mos finalizimin e marrëveshjes së koalicionit në mes të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai tha se Vetëvendosje ...

Haradinaj: Kurti e Vetëvendosje nuk dinë se si bëhen institucionet
Vonesat për krijimin e qeverisë së re pas zgjedhjeve të 6 tetorit ku fituese doli Vetëvendosja, sipas Ramush Haradinajt, po tregojnë që kjo parti nuk di se si të bëhen institucionet. Pas mosmarrëveshjeve të ...
EkonomiaOnline | 10-Dec-2019 20:58
Vonesat për krijimin e qeverisë së re pas zgjedhjeve të 6 tetorit ku fituese doli Vetëvendosja, sipas Ramush Haradinajt, po tregojnë që kjo parti nuk di se si të bëhen institucionet. Pas mosmarrëveshjeve të ...

Vetëvendosja dhe LDK-ja e premtojnë ujdinë së shpejti (VIDEO)
Derisa kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti po qëndron në Gjermani e ai i LDK-së Isa Mustafa në Kosovë mbetën në gjysmë takimet e tyre për koalicion të mundshëm. Por zyrtarë të këtyre dy partive po thonë se koalicioni ...
Klan Kosova | 10-Dec-2019 20:31
Derisa kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti po qëndron në Gjermani e ai i LDK-së Isa Mustafa në Kosovë mbetën në gjysmë takimet e tyre për koalicion të mundshëm. Por zyrtarë të këtyre dy partive po thonë se koalicioni ...

Paralajmërohet që marrëveshja ndërmjet VV-së e LDK-së arrihet këtë javë
Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se marrëveshja ndërmjet dy partive do të arrihet së shpejti. Pas regjistrimit në Kuvend, Haki Abazi i Vetëvendosjes, ka thënë ...
Koha.net | 10-Dec-2019 19:12
Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se marrëveshja ndërmjet dy partive do të arrihet së shpejti. Pas regjistrimit në Kuvend, Haki Abazi i Vetëvendosjes, ka thënë ...

Hoti nga LDK tregoi se kur do të arrihet marrëveshja me VV-në
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti thotë për Ekonomia Online se marrëveshja finale me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje do të ndodhë në ditën në vijim dhe se nuk ka asnjë arsye për të ...
Portalb | 10-Dec-2019 18:33
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti thotë për Ekonomia Online se marrëveshja finale me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje do të ndodhë në ditën në vijim dhe se nuk ka asnjë arsye për të ...

A është ky kompromisi VV – LDK për koalicionin
Lëvizjes Vetëvendosje me gjasë do t’i duhet që të bëjë një kompromis Lidhjen Demokratike për Ministrinë e Punëve të Brendshme e me postin e presidentit, nëse shkojnë me LDK-në në qeverisje. As njëra e as tjetra nuk po ...
Gazeta Monitor | 10-Dec-2019 17:48
Lëvizjes Vetëvendosje me gjasë do t’i duhet që të bëjë një kompromis Lidhjen Demokratike për Ministrinë e Punëve të Brendshme e me postin e presidentit, nëse shkojnë me LDK-në në qeverisje. As njëra e as tjetra nuk po ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved