ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 06:09

Parashikimi i motit për sot, 09 Dhjetor 2019

Parashikimi i motit për sot, 09 Dhjetor 2019
Sipas sinoptikaneve, pjesa e pare e dites se sotme do te karakterizohet me kohe me diell mbi te gjithe territorin e vendit, ndersa gjate oreve te pasdites dhe nates, pritet shtim i vranesires, e cila do te shoqerohet me ...
ikub.al | 09-Dec-2019 09:55
Sipas sinoptikaneve, pjesa e pare e dites se sotme do te karakterizohet me kohe me diell mbi te gjithe territorin e vendit, ndersa gjate oreve te pasdites dhe nates, pritet shtim i vranesires, e cila do te shoqerohet me ...

Rikthehen reshjet e shiut në Shqipëri
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen në pjesën e dytë të ditës duke rikthyer reshjet e shiut, të cilat do prekin disa qytete gjatë mbrëmjes. Sipas ...
Telegrafi | 02-Oct-2019 08:22
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen në pjesën e dytë të ditës duke rikthyer reshjet e shiut, të cilat do prekin disa qytete gjatë mbrëmjes. Sipas ...

Moti për ditën e hënë, 9 dhjetor 2019!
Moti do të jetë me vranësira mesatare të cilat do të vijnë në shtim gjatë pasdites duke rikthyer reshjet e shiut në zonën e Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim kryesor nga kuadrati i Jugut (S) me shpejtësi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 06:13
Moti do të jetë me vranësira mesatare të cilat do të vijnë në shtim gjatë pasdites duke rikthyer reshjet e shiut në zonën e Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim kryesor nga kuadrati i Jugut (S) me shpejtësi ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira lokale dhe kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 08:58
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira lokale dhe kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval ...

Parashikimi i motit për sot, 08 Dhjetor 2019
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te shtrihet fusha me presion atmosferik te larte qe çka do te sjelle mot te qendrueshem dhe kryesisht me Diell ne te gjithe territorin e vendit. Temperaturat do te pesojne nje ...
ikub.al | 08-Dec-2019 10:50
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te shtrihet fusha me presion atmosferik te larte qe çka do te sjelle mot te qendrueshem dhe kryesisht me Diell ne te gjithe territorin e vendit. Temperaturat do te pesojne nje ...

Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 16 gradë ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 11:14
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 16 gradë ...

Në mëngjes më ftohtë në Berovë, janë matur -6 gradë Celsius
Në mëngjes më ftohtë është në Berovë, ku janë matur minus gjashtë gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale 6 gradë është matur në Dojran, informon DPHM. Sipas të dhënave deri në orën tetë, minus dy gradë Celsius janë ...
Aktuale.MK | 09-Dec-2019 10:22
Në mëngjes më ftohtë është në Berovë, ku janë matur minus gjashtë gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale 6 gradë është matur në Dojran, informon DPHM. Sipas të dhënave deri në orën tetë, minus dy gradë Celsius janë ...

Në mëngjes më ftohtë në Berovë, janë matur -6 gradë Celsius
Në mëngjes më ftohtë është në Berovë, ku janë matur minus gjashtë gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale 6 gradë është matur në Dojran, informon DPHM. Sipas të dhënave deri në orën tetë, minus dy gradë Celsius janë ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 10:19
Në mëngjes më ftohtë është në Berovë, ku janë matur minus gjashtë gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale 6 gradë është matur në Dojran, informon DPHM. Sipas të dhënave deri në orën tetë, minus dy gradë Celsius janë ...

Në mëngjes më ftohtë në Berovë, janë matur -6 gradë Celsius
Shkup, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Në mëngjes më ftohtë është në Berovë, ku janë matur minus gjashtë gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale 6 gradë është matur në Dojran, informon DPHM. Sipas të dhënave deri në orën ...
Medial | 09-Dec-2019 09:55
Shkup, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Në mëngjes më ftohtë është në Berovë, ku janë matur minus gjashtë gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale 6 gradë është matur në Dojran, informon DPHM. Sipas të dhënave deri në orën ...

Moti me vranësira mesatare dhe mjegull nëpër fushëgropa
Shkup, 9 dhjetor – Moti do të jetë kryesisht me diell me vranësira lokale dhe me kushte për paraqitje të mjegullës nëpër fushëgropa. Pastaj do të mbisundojë mot i ndryshueshëm dhe me reshje, informojnë nga Drejtoria ...
Koha.mk | 09-Dec-2019 09:31
Shkup, 9 dhjetor – Moti do të jetë kryesisht me diell me vranësira lokale dhe me kushte për paraqitje të mjegullës nëpër fushëgropa. Pastaj do të mbisundojë mot i ndryshueshëm dhe me reshje, informojnë nga Drejtoria ...

Mot me diell me vranësira mesatare dhe me kushte për mjegull nëpër fushëgropa
Shkup, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Moti do të jetë kryesisht me diell me vranësira lokale dhe me kushte për paraqitje të mjegullës nëpër fushëgropa. Pastaj do të mbisundojë mot i ndryshueshëm dhe me reshje, informojnë ...
Medial | 09-Dec-2019 09:29
Shkup, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Moti do të jetë kryesisht me diell me vranësira lokale dhe me kushte për paraqitje të mjegullës nëpër fushëgropa. Pastaj do të mbisundojë mot i ndryshueshëm dhe me reshje, informojnë ...

Rikthehen reshjet e shiut në Shqipëri
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 09:25
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të shiut, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 5 ...
Arbresh | 09-Dec-2019 09:25
Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të shiut, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 5 ...

Java e ardhshme me reshje shiu dhe bore
Gjatë javës së ardhshme vijim mbi rajonin tonë pritet të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, ku ditën e martë dhe mërkurë sjellin mot më të ftohtë me reshje shiu dhe bore. ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 15:29
Gjatë javës së ardhshme vijim mbi rajonin tonë pritet të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, ku ditën e martë dhe mërkurë sjellin mot më të ftohtë me reshje shiu dhe bore. ...

Parashikimi i motit
Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të shiut, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 5 ...
Shenja | 09-Dec-2019 09:14
Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të shiut, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 5 ...

Reshje shiu dhe renie temperaturash ja parashikimi i motit sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 09:10
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...

Ja si do të jetë moti sot, 9 dhjetor!
Vendi ynë paraqitet me mbizotërim të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare gjatë orëve të para të ditës. Por pasditja dhe orët vijuese i bëjnë vranësirat më të dukshme në zonat veriore dhe jugore, duke rrezikuar reshje ...
Dritare | 09-Dec-2019 08:49
Vendi ynë paraqitet me mbizotërim të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare gjatë orëve të para të ditës. Por pasditja dhe orët vijuese i bëjnë vranësirat më të dukshme në zonat veriore dhe jugore, duke rrezikuar reshje ...

Moti sot me vranësira dhe diell
Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të shiut, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 5 ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 08:43
Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të shiut, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 5 ...

Parashikimi i motit për këtë javë
Mot kryesisht i ndryshueshëm do të mbretërojë mbi vendin tonë gjatë këtyre pesë ditëve. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se kjo situatë meteorologjike është si pasojë e prezencës së masave të ajrit me ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 08:25
Mot kryesisht i ndryshueshëm do të mbretërojë mbi vendin tonë gjatë këtyre pesë ditëve. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se kjo situatë meteorologjike është si pasojë e prezencës së masave të ajrit me ...

Parashikimi/ Java vjen me temperatura të ulta, priten reshje bore në disa zona të vendit
E hëna vijon e kthjellët, por mbrëmja dhe në vijim e marta, rikthejnë reshjet në vend, dëborë në 800 metra lartësi nga niveli i detit. Mesjava sjell kryesisht mot të kthjellët, por sërish e premtja dhe pjesërisht ...
Lexo | 09-Dec-2019 08:17
E hëna vijon e kthjellët, por mbrëmja dhe në vijim e marta, rikthejnë reshjet në vend, dëborë në 800 metra lartësi nga niveli i detit. Mesjava sjell kryesisht mot të kthjellët, por sërish e premtja dhe pjesërisht ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved