ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 22:15

Bruksel, ministrat e jashtëm të BE-së takohen me homologët nga Shqipëria e Maqedonia e Veriut

Bruksel, ministrat e jashtëm të BE-së takohen me homologët nga Shqipëria e Maqedonia e Veriut
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, u takua me homologët e tij nga BE, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në Bruksel.
Top Channel | 09-Dec-2019 16:14
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, u takua me homologët e tij nga BE, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në Bruksel.

Dendias: Ka progres me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...
Top Channel | 09-Dec-2019 15:17
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 14:55
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...

Varhelyi: KE pro hapjes së bisedimeve pranverën e ardhshme
Komisionari i ri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, njoftoi se Komisioni i BE-së qëndron mbrapa rekomandimit të hapjes së bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ...
Flaka | 09-Dec-2019 20:01
Komisionari i ri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, njoftoi se Komisioni i BE-së qëndron mbrapa rekomandimit të hapjes së bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ...

Varhelyi: BE-ja “ta përmirësojë gabimin” rreth zgjerimit në Shqipëri e Maqedoni të Veriut
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 19:46
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...

Komisioneri Evropian për Zgjerim kërkon që BE të shlyejë gabimin me Tiranën dhe Shkupin
Komisioneri Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi se BE-ja duhet që ta shlyejë gabimin që bëri në tetor, duke mos i hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Duhet të jemi në gjendje ...
Politiko | 09-Dec-2019 19:46
Komisioneri Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi se BE-ja duhet që ta shlyejë gabimin që bëri në tetor, duke mos i hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Duhet të jemi në gjendje ...

Dimitrovi takohet me komisarin e ri për zgjerim, Varheji dhe mori pjesë në mëngjesin e punës me MPJ të vendeve-anëtare të BE-së
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 19:38
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...

Varhelyi: BE-ja “ta përmirësojë gabimin” rreth zgjerimit në Shqipëri e Maqedoni të Veriut
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...
Koha.net | 09-Dec-2019 19:34
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...

“Do të jetë në interesat e tyre të ndryshojnë vendimin”, ministri gjerman thirrje të hapur BE-së: Po vendoset në pikëpyetje besueshmëria!
Postuar: 09/12/2019 - 18:15 Ministri i Jashtëm gjerman, Haiko Maas kritikoi vendimin e Komisionit Evropian, Maas për mosçeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ndonëse se sipas tij, ato i plotësojnë ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 18:17
Postuar: 09/12/2019 - 18:15 Ministri i Jashtëm gjerman, Haiko Maas kritikoi vendimin e Komisionit Evropian, Maas për mosçeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ndonëse se sipas tij, ato i plotësojnë ...

Dimitrov: Bashkëpunimi i përforcuar dhe i afërt me Komisionin Evropian
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...
Flaka | 09-Dec-2019 16:36
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...
Flaka | 09-Dec-2019 16:32
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...

KE: Bisedimet me Shkupin e Tiranën të nisin në pranverë
Bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Evropian duhet të fillojnë në pranverë dhe kështu të korrigjohet gabimi i bërë kundrejt këtyre dy vendeve në muajin tetor. Komisioneri për ...
Flaka | 09-Dec-2019 16:26
Bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Evropian duhet të fillojnë në pranverë dhe kështu të korrigjohet gabimi i bërë kundrejt këtyre dy vendeve në muajin tetor. Komisioneri për ...

(VIDEO) Eurokomesari Varheli: Shkupi dhe Tirana duhet t’i nisin bisedimet
Komisari i ri për Zgjerim Oliver Varheli, pas mëngjesit joformal të mbajtur sot në Bruksel me përfaqësuesit e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, deklaroi se këto dy vende, duhet të fillojnë negociatat qasëse në ...
Shenja | 09-Dec-2019 16:17
Komisari i ri për Zgjerim Oliver Varheli, pas mëngjesit joformal të mbajtur sot në Bruksel me përfaqësuesit e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, deklaroi se këto dy vende, duhet të fillojnë negociatat qasëse në ...

Dimitrov: Momenti i fundit për të nisur negociatat
Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrave të punëve të jashtme të vendeve-anëtare të Unionit dhe të ...
Shenja | 09-Dec-2019 16:06
Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrave të punëve të jashtme të vendeve-anëtare të Unionit dhe të ...

Varhelyi: Negociatat me Shkupin dhe Tiranën të fillojnë në pranverë
Komisari për zgjerim Oliver Varhelyi tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 13:15
Komisari për zgjerim Oliver Varhelyi tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ...

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...
Aktuale.MK | 09-Dec-2019 16:02
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...

Cakaj me kryediplomatët e BE: Kemi përmbushur kushtet për negociatat
mapo.al Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të ...
Mapo | 09-Dec-2019 12:27
mapo.al Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të ...

KE: Bisedimet me Shkupin e Tiranën të nisin në pranverë
Bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Evropian duhet të fillojnë në pranverë dhe kështu të korrigjohet gabimi i bërë kundrejt këtyre dy vendeve në muajin tetor. Komisioneri për ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 15:17
Bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Evropian duhet të fillojnë në pranverë dhe kështu të korrigjohet gabimi i bërë kundrejt këtyre dy vendeve në muajin tetor. Komisioneri për ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE-së: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:21
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian.

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...
Arbresh | 09-Dec-2019 15:13
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved