ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 13:49

U shkatërrua nga tërmeti, Besa Shahini: Mësimi te “shkolla Emin Duraku” do bëhet me dy turne, pjesa e dëmtuar do përdoret…

U shkatërrua nga tërmeti, Besa Shahini: Mësimi te “shkolla Emin Duraku” do bëhet me dy turne, pjesa e dëmtuar do përdoret…
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, njofton se shkolla “Emin Duraku”, në Tiranë, qëndron e hapur, ndonëse është dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, ministrja thekson se mësimi ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 18:39
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, njofton se shkolla “Emin Duraku”, në Tiranë, qëndron e hapur, ndonëse është dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, ministrja thekson se mësimi ...

Dëmtimi i “Emin Durakut”, ministrja Shahini: Mësim me dy turne
Një pjesë e godinës së shkollës 9-vjeçare “Emin Duraku” në Tiranë është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, megjithatë, mësimi aty nuk do të ndërpritet. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, deklaron se mësimi do të ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Një pjesë e godinës së shkollës 9-vjeçare “Emin Duraku” në Tiranë është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, megjithatë, mësimi aty nuk do të ndërpritet. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, deklaron se mësimi do të ...

Nis shkolla në Durrës! Mësim edhe në hotelet me të pastrehët e tërmetit
Në ditën e parë të mësimit pas tërmetit të 26 nëntorit nuk u hapën këtë të hënë 38 shkolla dhe mbi 15 mijë fëmijë u transferuan për të zhvilluar procesin mësimor në shkollat më të afërta.
Top Channel | 09-Dec-2019 17:08
Në ditën e parë të mësimit pas tërmetit të 26 nëntorit nuk u hapën këtë të hënë 38 shkolla dhe mbi 15 mijë fëmijë u transferuan për të zhvilluar procesin mësimor në shkollat më të afërta.

Durrës, sot nisi mësimi edhe pranë “shkollave të përkohshme”
Ditën e sotme, procesi mësimor ka nisur edhe në “shkollat e përkohshme” pranë strukturave hoteliere në Durrës.
Top Channel | 09-Dec-2019 15:47
Ditën e sotme, procesi mësimor ka nisur edhe në “shkollat e përkohshme” pranë strukturave hoteliere në Durrës.

Si të mbrohemi nga tërmeti? Shkollat e Tiranës nisin me leksionin e veçantë për nxënësit
Pas lëkundjeve të fuqishme të tërmetit, sot u hapën dyert e shkollave. Por si nisi ora e mësimit?
Top Channel | 09-Dec-2019 15:47
Pas lëkundjeve të fuqishme të tërmetit, sot u hapën dyert e shkollave. Por si nisi ora e mësimit?

Tërmeti/ Mësimi nisi sot edhe pranë “shkollave të përkohshme”në Durrës
Ditën e sotme, procesi mësimor ka nisur edhe në “shkollat e përkohshme” pranë strukturave hoteliere në Durrës. Janë 4 shkolla të tilla tashmë, 2 prej të cilave shërbejnë si kopshte dhe 2 të tjerat shërbejnë për nxënësit ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 15:17
Ditën e sotme, procesi mësimor ka nisur edhe në “shkollat e përkohshme” pranë strukturave hoteliere në Durrës. Janë 4 shkolla të tilla tashmë, 2 prej të cilave shërbejnë si kopshte dhe 2 të tjerat shërbejnë për nxënësit ...

9 shkolla të dëmtuara në Tiranë! Disa hapën dyert, të tjerat të rrethuara me shiritin e sigurisë
Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi përpos të tjerave, edhe dëmtime në disa shkolla të vendit.
Top Channel | 09-Dec-2019 13:27
Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi përpos të tjerave, edhe dëmtime në disa shkolla të vendit.

Tërmeti i 26 nëntorit/ Nis sërish mësimi, angazhohet shërbimi psiko-social
Sot ka rinisur procesi mësimor me një angazhim të plotë të psikologëve, mësuesve, oficerëve të sigurisë, stafeve pedagogjike dhe prindërve, duke organizuar biseda, aktivitete dhe veprimtari në funksion të të gjithë ...
Top Channel | 09-Dec-2019 13:12
Sot ka rinisur procesi mësimor me një angazhim të plotë të psikologëve, mësuesve, oficerëve të sigurisë, stafeve pedagogjike dhe prindërve, duke organizuar biseda, aktivitete dhe veprimtari në funksion të të gjithë ...

Tërmeti/ 38 shkolla të dëmtuara në Shqipëri; nxënësit transferohen në shkollat pritëse
Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi përpos të tjerave, edhe dëmtime në disa shkolla të vendit, saktësisht në 38 të tilla.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:00
Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi përpos të tjerave, edhe dëmtime në disa shkolla të vendit, saktësisht në 38 të tilla.

Durrës / Sot nisi mësimi edhe pranë”shkollave të përkohshme”
Ditën e sotme, procesi mësimor ka nisur edhe në “shkollat e përkohshme” pranë strukturave hoteliere në Durrës. Janë 4 shkolla të tilla tashmë, 2 prej të cilave shërbejnë si kopshte dhe 2 të tjerat shërbejnë për nxënësit ...
Telegraf | 09-Dec-2019 15:26
Ditën e sotme, procesi mësimor ka nisur edhe në “shkollat e përkohshme” pranë strukturave hoteliere në Durrës. Janë 4 shkolla të tilla tashmë, 2 prej të cilave shërbejnë si kopshte dhe 2 të tjerat shërbejnë për nxënësit ...

Nxënësit në Krujë mësohen sesi të veprojnë në rast tërmeti
Deri dje askush nuk e mendonte që instruksionet si të sillemi në raste tërmetesh do të ishin pjesë e orëve mësimore. Kështu ka nisur ora parë e mësimit shkollën 9 vjecare Bakushe Visha në qytetin e Krujës. Fëmijët kanë ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 15:24
Deri dje askush nuk e mendonte që instruksionet si të sillemi në raste tërmetesh do të ishin pjesë e orëve mësimore. Kështu ka nisur ora parë e mësimit shkollën 9 vjecare Bakushe Visha në qytetin e Krujës. Fëmijët kanë ...

U dëmtua nga tërmeti, Besa Shahini: Mësimi në shkollën “Emin Duraku” me dy turne
Në një postim në rrjetin e saj social “Facebook”, Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reagaur në lidhje me çështjen e shkollës 9-vjeçare “Emin Duraku” në Tiranë”, e cila është dëmtuar nga tërmeti. Shahini është ...
ABCNews | 09-Dec-2019 18:11
Në një postim në rrjetin e saj social “Facebook”, Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reagaur në lidhje me çështjen e shkollës 9-vjeçare “Emin Duraku” në Tiranë”, e cila është dëmtuar nga tërmeti. Shahini është ...

Udhëzuesi/ Rifillimi i mësimit pas tërmetit, MASR porosi drejtorive arsimore: Pajisni nxënësit me tekstet nëse i kanë humbur
Në një kohë kur sot rinisi procesi mësimor në shkollat e qarqeve që u prekën rëndë nga tërmeti, Ministria e Arsimit dhe Sportit vjen me një udhëzim. Në udhëzimin e saj MASR bën me dije se plani mësimor për shkollat në ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 10:31
Në një kohë kur sot rinisi procesi mësimor në shkollat e qarqeve që u prekën rëndë nga tërmeti, Ministria e Arsimit dhe Sportit vjen me një udhëzim. Në udhëzimin e saj MASR bën me dije se plani mësimor për shkollat në ...

Sot rinisi mësimi, porosia e Ministrisë: Pajisni nxënësit me tekstet, nëse i kanë humbur
Këtë të hënë ka rinisur mësimi në të gjitha qarqet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, teksa Ministria e Arsimit ka përcjellë një udhëzim për të gjithë shkollat dhe mësuesit. Në udhëzimin e saj MASR bën me dije se ...
Telegraf | 09-Dec-2019 11:36
Këtë të hënë ka rinisur mësimi në të gjitha qarqet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, teksa Ministria e Arsimit ka përcjellë një udhëzim për të gjithë shkollat dhe mësuesit. Në udhëzimin e saj MASR bën me dije se ...

Nënshkruan peticion për mbylljen e shkollës, pas Ramës, edhe Besa Shahini u përgjigjet prindërve
Postuar: 09/12/2019 - 18:24 Kryeministri Rama nga mbledhja e Komitetit të Rindërtimit teksa iu referuar të dhënave nga zyra e Menaxhimit të Fatkeqësive natyrore, të përditësuara, u ndal tek shkolla Emin Duraku. ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 18:26
Postuar: 09/12/2019 - 18:24 Kryeministri Rama nga mbledhja e Komitetit të Rindërtimit teksa iu referuar të dhënave nga zyra e Menaxhimit të Fatkeqësive natyrore, të përditësuara, u ndal tek shkolla Emin Duraku. ...

Prindërit nuk lejojnë fillimin e mësimit tek “Emin Duraku”: S’ka akt ekspertize
Të gjitha shkollat në zonat e prekura nga tërmeti kanë rifilluar këtë të hënë procesin mësimor. Por pavarësisht vendimit të Ministrisë së Arsimit ja të gjitha shkollat e kanë filluar mësimin. Në shkollën 9-vjeçare “Emin ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:40
Të gjitha shkollat në zonat e prekura nga tërmeti kanë rifilluar këtë të hënë procesin mësimor. Por pavarësisht vendimit të Ministrisë së Arsimit ja të gjitha shkollat e kanë filluar mësimin. Në shkollën 9-vjeçare “Emin ...

Shkolla u dëmtua nga tërmeti, prindërit e nxënësve te ‘Emin Duraku’ peticion ministrisë së Arsimit
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 09:55
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...

“Na mësuan si të mbrohemi nga tërmeti”/ Ora e mësimit në shkollat e Tiranës nisi me një leksion të veçantë për nxënësit
Pas lëkundjeve të fuqishme të tërmetit, sot u hapën dyert e shkollave. Por si nisi ora e mësimit? “Na mësuan si të mbrohemi nga tërmeti; pati dhe psikologë. Na thanë që shkolla jonë është e sigurt dhe se nuk duhet të ...
Lexo | 09-Dec-2019 16:21
Pas lëkundjeve të fuqishme të tërmetit, sot u hapën dyert e shkollave. Por si nisi ora e mësimit? “Na mësuan si të mbrohemi nga tërmeti; pati dhe psikologë. Na thanë që shkolla jonë është e sigurt dhe se nuk duhet të ...

Si të mbrohemi nga tërmeti? Shkollat e Tiranës nisin me leksionin e veçantë për nxënësit
“Na mësuan si të mbrohemi nga tërmeti; pati dhe psikologë. Na thanë që shkolla jonë është e sigurt dhe se nuk duhet të kemi frikë”, shprehen nxënësit. Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar 38 shkolla në të gjithë Republikën ...
Lajminet | 09-Dec-2019 16:06
“Na mësuan si të mbrohemi nga tërmeti; pati dhe psikologë. Na thanë që shkolla jonë është e sigurt dhe se nuk duhet të kemi frikë”, shprehen nxënësit. Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar 38 shkolla në të gjithë Republikën ...

Nxënësit në Krujë mësohen sesi të veprojnë në rast tërmeti
Deri dje askush nuk e mendonte që instruksionet si të sillemi në raste tërmetesh do të ishin pjesë e orëve mësimore. Kështu ka nisur ora parë e mësimit shkollën 9 vjecare Bakushe Visha në qytetin e Krujës. Fëmijët kanë ...
Medial | 09-Dec-2019 15:32
Deri dje askush nuk e mendonte që instruksionet si të sillemi në raste tërmetesh do të ishin pjesë e orëve mësimore. Kështu ka nisur ora parë e mësimit shkollën 9 vjecare Bakushe Visha në qytetin e Krujës. Fëmijët kanë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved