ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 08:51

FOTO/ Çahen shtëpi e objekte fetare në Mugello të Firences nga tërmeti

FOTO/ Çahen shtëpi e objekte fetare në Mugello të Firences nga tërmeti
Ndonëse për fat të mirë nuk raportohen persona të lënduar, tërmeti që goditi disa zona të Italisë së veriut mengjesin e kësaj të hëne ka shkaktuar probleme në mjaft godina. Zonat më të prekura janë ato rreth Firences, ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:16
Ndonëse për fat të mirë nuk raportohen persona të lënduar, tërmeti që goditi disa zona të Italisë së veriut mengjesin e kësaj të hëne ka shkaktuar probleme në mjaft godina. Zonat më të prekura janë ato rreth Firences, ...

Tjera tërmete gjatë natës në Shqipëri
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 10:04
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...

Panik në Itali: Lëkundje të forta tërmeti gjatë natës
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 03:37 minuta të mëngjesit të sotëm në Italinë Veriore. Tërmeti ishte me magnitudë 4.8 ballë i shkallës Rihter. Një sërë tërmetesh janë regjistruar në Scarperia dhe San Piero ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 09:13
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 03:37 minuta të mëngjesit të sotëm në Italinë Veriore. Tërmeti ishte me magnitudë 4.8 ballë i shkallës Rihter. Një sërë tërmetesh janë regjistruar në Scarperia dhe San Piero ...

IGJEUM nxjerr të dhënat: Lëkundjet që janë regjistruar natën dhe si ka lëvizur magnituda
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë janë regjistruar disa lëkundje.
Top Channel | 09-Dec-2019 08:46
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë janë regjistruar disa lëkundje.

Tjera tërmete gjatë natës në Shqipëri
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...
Shenja | 09-Dec-2019 11:37
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...

Tërmeti paralizon Firencen, pezullohen shkollat dhe transporti publik për verifikime
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...
Lexo | 09-Dec-2019 11:30
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...

Tërmet i fortë në Itali
Një tërmet me magnitudë 4.5 gradë të shkallës Rihter ka rënë në provincën e Firences. Pas këtij tërmeti, të tjera lëkundje janë regjistruar në këtë zonë, por me magnitudë më të vogël. Dëme janë raportuar në disa ...
Republika | 09-Dec-2019 11:30
Një tërmet me magnitudë 4.5 gradë të shkallës Rihter ka rënë në provincën e Firences. Pas këtij tërmeti, të tjera lëkundje janë regjistruar në këtë zonë, por me magnitudë më të vogël. Dëme janë raportuar në disa ...

36 lëkundje sizmike brenda 12 orëve në Firence, Itali
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firences në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...
RTSH | 09-Dec-2019 10:43
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firences në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...

Tërmet në Itali, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...
Flaka | 09-Dec-2019 10:28
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...

Tërmeti 4.5 ballë godet Italinë, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat
Tërmeti 4.5 ballë godet Italinë, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat ? Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Italinë mëngjesin e sotëm. Lëkundjet më të fuqishme janë ndjerë në Scarperia San Piero, në provincën ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 10:25
Tërmeti 4.5 ballë godet Italinë, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat ? Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Italinë mëngjesin e sotëm. Lëkundjet më të fuqishme janë ndjerë në Scarperia San Piero, në provincën ...

Italia goditet nga një tërmet me magnitudë 4.8 ballë
Ndihen lëkundje të forta tërmeti në orën 03:37 minuta të mëngjesit të sotëm në Italinë Veriore. Tërmeti ishte me magnitudë 4.8 ballë i shkallës Rihter. Një sërë tërmetesh janë regjistruar në Scarperia dhe San Piero në ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 05:28
Ndihen lëkundje të forta tërmeti në orën 03:37 minuta të mëngjesit të sotëm në Italinë Veriore. Tërmeti ishte me magnitudë 4.8 ballë i shkallës Rihter. Një sërë tërmetesh janë regjistruar në Scarperia dhe San Piero në ...

Tërmeti/ IGJEUM publikon të dhënat: Ja sa lëkundje janë regjistruar natën dhe si ka lëvizur magnituda
Të tjera lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend janë regjistruar pesë lëkundje ...
Telegraf | 09-Dec-2019 09:10
Të tjera lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend janë regjistruar pesë lëkundje ...

Publikohen pamjet që po qarkullojnë me shpejtësi në rrjet, banorët dalin nga shtëpitë të alarmuar, shikoni pasojat e tërmetit të sotëm në Firence
Postuar: 09/12/2019 - 10:20 Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 10:22
Postuar: 09/12/2019 - 10:20 Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora ...

FOTO/ Termeti godet Firencen, njerëzit dalin në rrugë: Dëme në banesa e biznese
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjte, ...
ABCNews | 09-Dec-2019 09:46
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjte, ...

Sërish tërmet në Shqipëri, 5 lëkundje vetëm sot
Së fundi janë regjistruar të tjera lëkundje tërmeti gjatë natës deri në orët e para të mengjesit të sotëm në vendin tonë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit thuhet se në Shqipëri vetëm në ...
AlbInfo | 09-Dec-2019 10:22
Së fundi janë regjistruar të tjera lëkundje tërmeti gjatë natës deri në orët e para të mengjesit të sotëm në vendin tonë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit thuhet se në Shqipëri vetëm në ...

Tërmet edhe në Itali, dëme në disa godina, njerëzit dalin në rrugë në 4 të mëngjesit
Tërmeti godet edhe Italinë. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në orën 4,37 një tërmet me magnitudë 4.5 ka zgjuar nga gjumi banorët në Firence. Për pasojë, siç raportojnë mediat italiane, nga kjo goditje janë ...
Politiko | 09-Dec-2019 10:19
Tërmeti godet edhe Italinë. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në orën 4,37 një tërmet me magnitudë 4.5 ka zgjuar nga gjumi banorët në Firence. Për pasojë, siç raportojnë mediat italiane, nga kjo goditje janë ...

Tërmet në Itali, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat
Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë shumë në Firence e Pistoja por edhe ne Bologna, Livorno, Pratto, Arezzo etj. Mijëra njerëz dolën në rrugë dhe ...
Lajminet | 09-Dec-2019 10:11
Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë shumë në Firence e Pistoja por edhe ne Bologna, Livorno, Pratto, Arezzo etj. Mijëra njerëz dolën në rrugë dhe ...

IGJEUM publikon të dhënat: Sa lëkundje janë regjistruar natën dhe si ka lëvizur magnituda
Të tjera lekundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës deri në oret e para të mëngejsit të sotëm në vendin tonë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend janë regjistruar pesë lëkundje ...
Lapsi | 09-Dec-2019 09:40
Të tjera lekundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës deri në oret e para të mëngejsit të sotëm në vendin tonë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend janë regjistruar pesë lëkundje ...

Pas tërmetit të fuqishëm, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne . Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 10:07
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne . Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...

Mbrëmë pesë lëkundje të reja tërmeti në Shqipëri
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar 5 lëkundje me magnitudë të vogël. ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 10:05
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar 5 lëkundje me magnitudë të vogël. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved