ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 22:25

Shkon në 5 numri i të vdekurve nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re

Shkon në 5 numri i të vdekurve nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re
Ka shkuar në pesë numri i të vdekurve si pasojë e një shpërthimi të një vullkani i cili ndodhi në Zelandën e Re. Sipas Policisë, disa prej të prekurve rezultojnë të zhdukur, shkruan BBC. Disa turistë u panë duke ecur ...
Shenja | 09-Dec-2019 10:44
Ka shkuar në pesë numri i të vdekurve si pasojë e një shpërthimi të një vullkani i cili ndodhi në Zelandën e Re. Sipas Policisë, disa prej të prekurve rezultojnë të zhdukur, shkruan BBC. Disa turistë u panë duke ecur ...

Shpërthen vullkani në Zelandën e Re, të paktën 5 të vdekur, dhjetëra të zhdukur
Pesë të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një vullkan shpërtheu pranë një grupi turistësh në brigjet e Zelandës së Re. Shpërthimi ndodhi rreth orës 14:11 sipas orës lokale, kur nga sipërfaqja e tokës u ...
RTSH | 09-Dec-2019 10:40
Pesë të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një vullkan shpërtheu pranë një grupi turistësh në brigjet e Zelandës së Re. Shpërthimi ndodhi rreth orës 14:11 sipas orës lokale, kur nga sipërfaqja e tokës u ...

Së paku pesë të vdekur nga vullkani në Zelandën e Re
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 10:28
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...

Shpërthimi i fuqishëm i vullkanit, rritet numri i viktimave, shkon në 5 persona
Postuar: 09/12/2019 - 10:23 Ka shkuar në 5 numri i viktimave si pasojë e shpërthimit të vullkanit në Zelandën e Re, ndërsa dhjetëra të tjerë janë të plagosur dhe ende të zhdukur pasi autoritetet thonë se është shumë e ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 10:25
Postuar: 09/12/2019 - 10:23 Ka shkuar në 5 numri i viktimave si pasojë e shpërthimit të vullkanit në Zelandën e Re, ndërsa dhjetëra të tjerë janë të plagosur dhe ende të zhdukur pasi autoritetet thonë se është shumë e ...

Së paku pesë të vdekur nga vullkani në Zelandën e Re
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...
Koha.mk | 09-Dec-2019 10:25
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...

Së paku pesë të vdekur nga vullkani në Zelandën e Re
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...
Portalb | 09-Dec-2019 10:13
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...

Së paku pesë të vdekur nga vullkani në Zelandën e Re
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 10:05
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...

Shkon në 5 numri i të vdekurve nga vullkani në Zelandën e Re
Policia e Zelandës së Re njoftoi se ka shkuar në pesë numri i viktimave të konfirmuara nga shpërthimi i papritur i një vullkani në Ishullin e Bardhë. Ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet. Policia tha se ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 10:01
Policia e Zelandës së Re njoftoi se ka shkuar në pesë numri i viktimave të konfirmuara nga shpërthimi i papritur i një vullkani në Ishullin e Bardhë. Ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet. Policia tha se ...

Zelandë e Re, shpërthen vullkani, një i vdekur dhe disa të plagosur
Një vullkan ka shpërthyer në brigjet lindore të ishullit të Zelandës së Re, duke shkaktuar një re hiri mijëra metra në ajër. Për shkak të shpërthimit të vullkanit policia raporton se një person ka mbetur i vdekur dhe ...
Telegraf | 09-Dec-2019 09:34
Një vullkan ka shpërthyer në brigjet lindore të ishullit të Zelandës së Re, duke shkaktuar një re hiri mijëra metra në ajër. Për shkak të shpërthimit të vullkanit policia raporton se një person ka mbetur i vdekur dhe ...

Shkon në pesë numri i të vdekurve nga vullkani në Zelandën e Re
Kështu ka bërë të ditur policia, ndërsa turistët janë parë duke shfrytëzuar Ishullin e Bardhë pak çaste para shpërthimit, njofton Klan Kosova. Policia tha se 23 persona ishin shpëtuar, por paralajmëroi se kushtet po ...
Lajminet | 09-Dec-2019 09:59
Kështu ka bërë të ditur policia, ndërsa turistët janë parë duke shfrytëzuar Ishullin e Bardhë pak çaste para shpërthimit, njofton Klan Kosova. Policia tha se 23 persona ishin shpëtuar, por paralajmëroi se kushtet po ...

Ferri mbi tokë: Pesë të vdekur dhe dhjetra të zhdukur, çfarë la pas shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re
Një vullkan ka shpërthyer në brigjet lindore të ishullit të Zelandës së Re, duke shkaktuar një plumb hiri mijëra metra në ajër. Për shkak të shpërthimit të vullkanit policia raporton se pesë persona kanë mbetur të ...
ABCNews | 09-Dec-2019 09:40
Një vullkan ka shpërthyer në brigjet lindore të ishullit të Zelandës së Re, duke shkaktuar një plumb hiri mijëra metra në ajër. Për shkak të shpërthimit të vullkanit policia raporton se pesë persona kanë mbetur të ...

Shkon në pesë numri i të vdekurve nga vullkani në Zelandën e Re
Ka shkuar në pesë numri i të vdekurve si pasojë e shpërthimit të vullkanit në Zelandën e Re. Kështu ka bërë të ditur policia, ndërsa turistët janë parë duke shfrytëzuar Ishullin e Bardhë pak çaste para shpërthimit, ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 09:49
Ka shkuar në pesë numri i të vdekurve si pasojë e shpërthimit të vullkanit në Zelandën e Re. Kështu ka bërë të ditur policia, ndërsa turistët janë parë duke shfrytëzuar Ishullin e Bardhë pak çaste para shpërthimit, ...

Shkon në 5 numri i të vdekurve nga vullkani në Zelandën e Re
Policia e Zelandës së Re njoftoi se ka shkuar në pesë numri i viktimave të konfirmuara nga shpërthimi i papritur i një vullkani në Ishullin e Bardhë. Ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet. Policia tha se ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 09:43
Policia e Zelandës së Re njoftoi se ka shkuar në pesë numri i viktimave të konfirmuara nga shpërthimi i papritur i një vullkani në Ishullin e Bardhë. Ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet. Policia tha se ...

Së paku pesë të vdekur nga vullkani në Zelandën e Re
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...
Koha.net | 09-Dec-2019 09:40
Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona dhe plagosur disa të tjerë. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona ...

Shpërthen vullkani, frikë për numër të madh viktimash mes turistëve (FOTO+VIDEO)
Një vullkan ka shpërthyer në Zelandën e Re, duke lënë një të vdekur dhe disa të plagosur. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, I njohur ndryshe se Whakaari. Policia tha se 23 persona ishin shpëtuar, por paralajmëroi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 09:19
Një vullkan ka shpërthyer në Zelandën e Re, duke lënë një të vdekur dhe disa të plagosur. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, I njohur ndryshe se Whakaari. Policia tha se 23 persona ishin shpëtuar, por paralajmëroi ...

Shpërthen vullkani në Zelandën e Re, 5 të vdekur dhe disa të plagosur
Një vullkan ka shpërthyer në brigjet lindore të ishullit të Zelandës së Re, duke shkaktuar një plumb hiri mijëra metra në ajër. Për shkak të shpërthimit të vullkanit policia raporton se pesë persona kanë mbetur të ...
ABCNews | 09-Dec-2019 09:28
Një vullkan ka shpërthyer në brigjet lindore të ishullit të Zelandës së Re, duke shkaktuar një plumb hiri mijëra metra në ajër. Për shkak të shpërthimit të vullkanit policia raporton se pesë persona kanë mbetur të ...

Shkon në 5 numri i të vdekurve nga vullkani në Zelandën e Re
Policia e Zelandës së Re njoftoi se ka shkuar në pesë numri i viktimave të konfirmuara nga shpërthimi i papritur i një vullkani në Ishullin e Bardhë. Ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet. Policia tha se ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 09:37
Policia e Zelandës së Re njoftoi se ka shkuar në pesë numri i viktimave të konfirmuara nga shpërthimi i papritur i një vullkani në Ishullin e Bardhë. Ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet. Policia tha se ...

Shpërthen vullkani, frikë për numër të madh viktimash mes turistëve
Një vullkan ka shpërthyer në Zelandën e Re, duke lënë një të vdekur dhe disa të plagosur. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, I njohur ndryshe se Whakaari. Policia tha se 23 persona ishin shpëtuar, por paralajmëroi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 09:19
Një vullkan ka shpërthyer në Zelandën e Re, duke lënë një të vdekur dhe disa të plagosur. Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, I njohur ndryshe se Whakaari. Policia tha se 23 persona ishin shpëtuar, por paralajmëroi ...

Tragjedi në Zelandën e Re: Shpërthen vullkani me turistët në prag të kraterit (video)
Një shpërthim i vullkanit në Zelandën e Re ka lënë të vdekur të paktën një person, ndërsa shumë të tjerë janë ende në kërkim. Konkretisht, është fjala për turistë të cilët ishin në kraterin e vullkanit të Ishullit të ...
Tesheshi | 09-Dec-2019 09:19
Një shpërthim i vullkanit në Zelandën e Re ka lënë të vdekur të paktën një person, ndërsa shumë të tjerë janë ende në kërkim. Konkretisht, është fjala për turistë të cilët ishin në kraterin e vullkanit të Ishullit të ...

Së paku një i vdekur nga vullkani në Zelandën e Re
Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona besohet të kenë qenë pranë. “E dimë se ka pasur një numër turistësh në dhe përreth ishullit në atë kohë, si ...
Lajminet | 09-Dec-2019 08:53
Vullkani shpërtheu në Ishullin e Bardhë, nga ku u shpëtuan 23 vetë. Autoritetet thanë se rreth 100 persona besohet të kenë qenë pranë. “E dimë se ka pasur një numër turistësh në dhe përreth ishullit në atë kohë, si ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved