ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 09:42

Shkolla u dëmtua nga tërmeti, prindërit e nxënësve te ‘Emin Duraku’ peticion ministrisë së Arsimit

Shkolla u dëmtua nga tërmeti, prindërit e nxënësve te ‘Emin Duraku’ peticion ministrisë së Arsimit
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 09:55
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...

Prindërit nuk lejojnë fillimin e mësimit tek “Emin Duraku”: S’ka akt ekspertize
Të gjitha shkollat në zonat e prekura nga tërmeti kanë rifilluar këtë të hënë procesin mësimor. Por pavarësisht vendimit të Ministrisë së Arsimit ja të gjitha shkollat e kanë filluar mësimin. Në shkollën 9-vjeçare “Emin ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:40
Të gjitha shkollat në zonat e prekura nga tërmeti kanë rifilluar këtë të hënë procesin mësimor. Por pavarësisht vendimit të Ministrisë së Arsimit ja të gjitha shkollat e kanë filluar mësimin. Në shkollën 9-vjeçare “Emin ...

“26 nëntori”/ Rinis sot procesi mësimor edhe në zonat më të prekura
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4.
Top Channel | 09-Dec-2019 08:46
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4.

Sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. Kyçen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...
Telegraf | 09-Dec-2019 09:16
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...

Vëzhgim/ Nxënësit mësim me turne, 30 shkolla të dëmtuara në Durrës
Gati dy javë pas tërmetit te 26 nëntorit, sot iu rikthyen mësimit edhe nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin. Procesi mësimor në këto qytete nisi në të gjitha shkollat nëntë vjeçare dhe të mesme. Sipas të dhënave ...
ABCNews | 09-Dec-2019 10:13
Gati dy javë pas tërmetit te 26 nëntorit, sot iu rikthyen mësimit edhe nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin. Procesi mësimor në këto qytete nisi në të gjitha shkollat nëntë vjeçare dhe të mesme. Sipas të dhënave ...

U dëmtua nga tërmeti/ Prindërit e nxënësve te ‘Emin Duraku’ peticion Ministrisë së Arsimit
Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në shkollën ...
Lapsi | 09-Dec-2019 10:07
Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në shkollën ...

Nis sot mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. Kyçen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 08:11
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...

Prindërit nuk lejojnë fillimin e mësimit tek “Emin Duraku”: S’ka akt ekspertize
Të gjitha shkollat në zonat e prekura nga tërmeti kanë rifilluar këtë të hënë procesin mësimor. Por pavarësisht vendimit të Ministrisë së Arsimit ja të gjitha shkollat e kanë filluar mësimin. Në shkollën 9-vjeçare “Emin ...
Medial | 09-Dec-2019 10:46
Të gjitha shkollat në zonat e prekura nga tërmeti kanë rifilluar këtë të hënë procesin mësimor. Por pavarësisht vendimit të Ministrisë së Arsimit ja të gjitha shkollat e kanë filluar mësimin. Në shkollën 9-vjeçare “Emin ...

Fillon shkolla në zonat e prekura nga tërmeti
Ka nisur sot në qarkun e Durrësit dhe të Tiranës mësimi në shkolla pas një ndërprerjeje dy javore nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga tërmeti u dolën jashtë funksionit 30 shkolla ndërkohë që pjesa tjetër pësoi dëmtime të ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 08:34
Ka nisur sot në qarkun e Durrësit dhe të Tiranës mësimi në shkolla pas një ndërprerjeje dy javore nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga tërmeti u dolën jashtë funksionit 30 shkolla ndërkohë që pjesa tjetër pësoi dëmtime të ...

Nis sot mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. 15 mijë nxënës transferohen
Sot ka nisur procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...
Lapsi | 09-Dec-2019 09:10
Sot ka nisur procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...

Shkolla u dëmtua nga tërmeti, prindërit e nxënësve të ‘Emin Duraku’ të pasigurt kundërshtojnë ashpër, peticion ministrisë së Arsimit, çfarë kërkohet?
Postuar: 09/12/2019 - 10:10 Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 10:13
Postuar: 09/12/2019 - 10:10 Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. ...

Shkolla u demtua nga termeti, prinderit e nxenesve peticion ministrise se Arsimit
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 10:07
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...

Shkolla u dëmtua nga tërmeti, prindërit e nxënësve te ‘Emin Duraku’ peticion ministrisë së Arsimit
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...
Medial | 09-Dec-2019 09:59
TIRANE Dita ka nisur me protestë në shkollën ‘Emin Duraku’ godina e së cilës pësoi dëme pas tërmetit të 26 nëntorit. Prindërit kanë kundërshtuar vendimin për të vijuar mësimin në godinën e shkollës. Aktualisht në ...

Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 09:55
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...

Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...
Aktuale.MK | 09-Dec-2019 09:22
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...

Sot rinis mësimi dy javë pas tërmetit, transferohen nxënësit e 30 shkollave të dëmtuara
Sot ka rinisur procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit dy javë pas ndërprerjes për arsye sigurie nga ministria e arsimit. Mësimi ka nisur në qarkun e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës. Ndërkohë,30 godina ...
Politiko | 09-Dec-2019 08:55
Sot ka rinisur procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit dy javë pas ndërprerjes për arsye sigurie nga ministria e arsimit. Mësimi ka nisur në qarkun e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës. Ndërkohë,30 godina ...

Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...
Albportali | 09-Dec-2019 08:55
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...

Nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. MByllen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 08:55
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...

30 shkolla të mbyllura nga dëmtimet e tërmetit, transferohen 15 mijë nxënës
Sot ka nisur procesi mësimor në të gjithë vendin, përfshirë dhe zonat e prekura nga tërmeti. Pas një ndërprerje dy javore të mësimit, nxënësit janë kthyer në banka, por aktualisht 30 shkolla janë të mbyllura, pasi kanë ...
Dritare | 09-Dec-2019 08:49
Sot ka nisur procesi mësimor në të gjithë vendin, përfshirë dhe zonat e prekura nga tërmeti. Pas një ndërprerje dy javore të mësimit, nxënësit janë kthyer në banka, por aktualisht 30 shkolla janë të mbyllura, pasi kanë ...

Rinis sot procesi mësimor edhe në zonat më të prekura
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njoftoi më herët se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura ...
Zeri | 09-Dec-2019 08:49
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njoftoi më herët se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved