ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:49

Do të nisë rindërtimi i shtëpive, Rama: Pritshmëritë për donacione janë të mëdha

Do të nisë rindërtimi i shtëpive, Rama: Pritshmëritë për donacione janë të mëdha
Në mbledhjen e dytë të Komitetit të Rindërtimit kryeministri Edi Rama, njoftoi se po përgatitet një ligj i posaçëm për rindërtimin, një aplikacion për transparencën e çdo qindarka dhënë si donacion, përfshi kontratat ...
Top Channel | 09-Dec-2019 19:49
Në mbledhjen e dytë të Komitetit të Rindërtimit kryeministri Edi Rama, njoftoi se po përgatitet një ligj i posaçëm për rindërtimin, një aplikacion për transparencën e çdo qindarka dhënë si donacion, përfshi kontratat ...

Rama, kujtesë dhe për Elvis Naçin: Po shfaqen abuzues që u bien shtëpive me vare
Dy ditë pas mbledhjesë fundit të jashtëzakonshme të qeverisë me fokus tërmeti, kryeministri Rama mblodhi për herë të dytë Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, ku veç shifrave të ofruara mbi dëmet, ende jo të plota, ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 19:34
Dy ditë pas mbledhjesë fundit të jashtëzakonshme të qeverisë me fokus tërmeti, kryeministri Rama mblodhi për herë të dytë Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, ku veç shifrave të ofruara mbi dëmet, ende jo të plota, ...

Edhe tërmeti nuk e shkund dot administratën tonë lokale!
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 19:04
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...

Bozo: Ka pallate të dëmtuara nga ndërhyrjet, autorët të përgjigjen
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...

Rindërtimi i banesave, Luljeta Bozo: Banorët që s’kanë zbatuar kodet të financojnë, jo faji i shtetit që s’kishin themele
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...

Edi Rama pas tërmetit: Sigurimi i banesave, duhet bërë me detyrim
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 18:29
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...

Elvis Naçi: Kemi mbledhur mbi 6 milionë euro, morëm dritën jeshile për ndërtimin e shtëpive private
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...
Telegraf | 09-Dec-2019 19:21
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...

Rama: Gati të nisim rindërtimin, aplikacion edhe për transparencën
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 18:57
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...

“Aplikacioni po çmend shqiptarët, nuk ndihen lëkundjet 2.9 rihter”
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...
Lapsi | 09-Dec-2019 21:02
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...

Tërmeti/Inxhinierja Bozo: Ligji duhet të përmirësohet, sepse janë bërë shumë shkelje
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...
Telegraf | 09-Dec-2019 17:59
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...

“Kujdes me inventarin”, Rama: Po i bien shtëpive me vare sepse mendojnë se do na i bëjë Elvisi
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kujdes me inventarin për po realizohet mbi shtëpitë e shembura apo të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas kreut të Qeverisë, janë identifikuar raste ku persona të caktuar po ...
Top Channel | 09-Dec-2019 17:38
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kujdes me inventarin për po realizohet mbi shtëpitë e shembura apo të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas kreut të Qeverisë, janë identifikuar raste ku persona të caktuar po ...

Pas paralajmërimit se do ketë burg për të gjithë ndërtuesit që kanë abuzuar, Rama merr vendimin që nuk pritej
Postuar: 09/12/2019 - 21:05 Kryeministri Edi Rama u shpreh se 3 % të sipërfaqes së ndërtimit do ta japin për strehimin social. “Të gjithë ata që ndërtojnë kanë detyrim ligjor 3% ta kalojnë për nevoja sociale. Në ligjin ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 21:08
Postuar: 09/12/2019 - 21:05 Kryeministri Edi Rama u shpreh se 3 % të sipërfaqes së ndërtimit do ta japin për strehimin social. “Të gjithë ata që ndërtojnë kanë detyrim ligjor 3% ta kalojnë për nevoja sociale. Në ligjin ...

“Aplikacioni i tërmetit po i çmend shqiptarët, nuk ndihen goditjet 2.9 Ballë”
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 20:44
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...

Rama: Ligj i posaçëm për Rindërtimin, 666 familjeve u janë aprovuar qiratë
Në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi se po përgatitet Ligji i posaçëm për Rindërtimin, i cili ka për qëllim të krijojë një kuadër ekskluziv për të gjitha aspektet ...
Flaka | 09-Dec-2019 20:26
Në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi se po përgatitet Ligji i posaçëm për Rindërtimin, i cili ka për qëllim të krijojë një kuadër ekskluziv për të gjitha aspektet ...

E pranishme në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit me kryeministrin Rama, inxhinierja Luljeta Bozo ka një këshillë për qytetarët
Postuar: 09/12/2019 - 20:09 E pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit ishte edhe inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh se duhet të ketë një evidentim total të ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 20:14
Postuar: 09/12/2019 - 20:09 E pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit ishte edhe inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh se duhet të ketë një evidentim total të ...

Rama: Sigurimi i banesave të bëhet i detyrueshëm
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 19:55
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...

Rama jep urdhër të prerë: Të bëhet i detyrueshëm sigurimi i banesave
Qeveria e shqiperise do te kerkoje qe sigurimi i pronave te behet i detyrueshem per shkak te problemeve qe dolen nga termeti i 26 nentorit. Në mbledhjen e dytë te Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 19:52
Qeveria e shqiperise do te kerkoje qe sigurimi i pronave te behet i detyrueshem per shkak te problemeve qe dolen nga termeti i 26 nentorit. Në mbledhjen e dytë te Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta ...

Elvis Naçi: Kemi mbledhur mbi 6 milionë euro, morëm dritën jeshile
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...
Portalb | 09-Dec-2019 19:47
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...

“Ka shenja spekulantësh dhe mashtruesish”/ Rama: Program i qartë për ata që kanë humbur strehën
TIRANË, 9 dhjetor /MEDIAL-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e Dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se, duhet bërë një kujdes shumë i veçantë për inventarin e njerëzve të cilëve u është ...
Medial | 09-Dec-2019 19:26
TIRANË, 9 dhjetor /MEDIAL-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e Dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se, duhet bërë një kujdes shumë i veçantë për inventarin e njerëzve të cilëve u është ...

Rama: Më 16 dhjetor raporti paraprak për dëmet nga tërmeti
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se më 16 dhjetor do të mund të publikohet raporti paraprak për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 17:53
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se më 16 dhjetor do të mund të publikohet raporti paraprak për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved