ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 17:46

Vetëm 34 vjeçe, njihuni me kryeministren e re të Finlandës (FOTO)

Vetëm 34 vjeçe, njihuni me kryeministren e re të Finlandës (FOTO)
mapo.al Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...
Mapo | 09-Dec-2019 12:22
mapo.al Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...

Njihuni ne kryeministren më të re në botë
Një politikane finlandeze është tashmë kryeministrja më e re në botë. Sanna Marin, ministrja 34-vjeçare e transportit në Finlandë, do të bëhet kryeministrja më e re e vendit menjëherë pasi të betohet të martën. Të ...
ABCNews | 09-Dec-2019 18:54
Një politikane finlandeze është tashmë kryeministrja më e re në botë. Sanna Marin, ministrja 34-vjeçare e transportit në Finlandë, do të bëhet kryeministrja më e re e vendit menjëherë pasi të betohet të martën. Të ...

Njihuni ne kryeministren më të re në botë
Një politikane finlandeze është tashmë kryeministrja më e re në botë. Sanna Marin, ministrja 34-vjeçare e transportit në Finlandë, do të bëhet kryeministrja më e re e vendit menjëherë pasi të betohet të martën. Të ...
Medial | 09-Dec-2019 19:00
Një politikane finlandeze është tashmë kryeministrja më e re në botë. Sanna Marin, ministrja 34-vjeçare e transportit në Finlandë, do të bëhet kryeministrja më e re e vendit menjëherë pasi të betohet të martën. Të ...

Artur Zheji i quan shqiptarët arnautë: Mjerë ata që kanë për kryeministër Ramën dhe mediat pasbythore
Në një shkrim të tijin, kur sulmon kryeministrin Edi Rama, Artur Zheji i quan shqiptarët arnautë. Ai ndër të tjera sulmon edhe televizionet, duke i quajtur pasbythore. “Gjithollogu, gabimisht edhe Kryeministër i fshatit ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 10:25
Në një shkrim të tijin, kur sulmon kryeministrin Edi Rama, Artur Zheji i quan shqiptarët arnautë. Ai ndër të tjera sulmon edhe televizionet, duke i quajtur pasbythore. “Gjithollogu, gabimisht edhe Kryeministër i fshatit ...

Jeta e thjeshtë e kryeministres më të re në botë
Sanna Marin është zgjedhur të udhëheqë qeverinë e koalicionit të pesë partive në vend pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ndërkohë, po komentohet shumë jeta e thjeshtë që ajo ka bërë më herët. Marin dikur jetonte në ...
Lajminet | 09-Dec-2019 18:39
Sanna Marin është zgjedhur të udhëheqë qeverinë e koalicionit të pesë partive në vend pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ndërkohë, po komentohet shumë jeta e thjeshtë që ajo ka bërë më herët. Marin dikur jetonte në ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 18:35
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 18:26
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Finlanda zgjedh bukuroshen 34-vjeçare kryeministren më të re në botë
Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ta ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:55
Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ta ...

Sanna Marin e Finlandës, kryeministrja më e re në botë
Ministrja e Transportit, e cila u propozua për kryeministre nga Partia Social Demokatike (SDP), pritet që nesër të marrë një miratim nga parlamenti. Sanna Marrin, politikanja 34-vjeçare finlandeze, do të bëhet ...
Arbresh | 09-Dec-2019 18:11
Ministrja e Transportit, e cila u propozua për kryeministre nga Partia Social Demokatike (SDP), pritet që nesër të marrë një miratim nga parlamenti. Sanna Marrin, politikanja 34-vjeçare finlandeze, do të bëhet ...

Jeton me të ëmën në një apartament me qira, njihuni me kryeministren më të re në botë (FOTO)
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Lexo | 09-Dec-2019 17:42
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Albportali | 09-Dec-2019 17:38
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 17:11
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

PROFILI: Njihuni me kryeministren më të re dhe më simpatike në botë
Sanna Marin, do të bëhet kryeministrja më e re në botë pasi të marrë drejtimin e qeverisë së Finlandës. Ministrja e Transportit u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate për të marrë përsipër detyrën e kryeministres, ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 09:32
Sanna Marin, do të bëhet kryeministrja më e re në botë pasi të marrë drejtimin e qeverisë së Finlandës. Ministrja e Transportit u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate për të marrë përsipër detyrën e kryeministres, ...

‘Pesë fantastiket’ që duan ta shpallin Finlandën, ‘Republikë e Grave’
Sanna Marin, Li Andersson, Katri Kulmuni, Maria Ohisalo, Anna-Maja Henriksson duan më shumë politika sociale, ekologji, shpenzime për punësim, arsim, rininë, mirëqenie dhe kundër pabarazive në të ardhura. Me “Qyteti i ...
Lexo | 09-Dec-2019 16:06
Sanna Marin, Li Andersson, Katri Kulmuni, Maria Ohisalo, Anna-Maja Henriksson duan më shumë politika sociale, ekologji, shpenzime për punësim, arsim, rininë, mirëqenie dhe kundër pabarazive në të ardhura. Me “Qyteti i ...

Kryeministrja më e re në botë/ Finlanda zgjedh 34-vjeçaren Sanna Marin për të drejtuar vendin!
Socialdemokratët në Finlandë, që drejtojnë koalicionin qeverisës të 5 partive, zgjodhën ministren e transportit 34-vjeçare, Sanna Marin, për t’u bërë kryeministrja më e re e vendit, pas dorëheqjes së Antti Rinne. Kjo ...
ScanTv | 09-Dec-2019 15:53
Socialdemokratët në Finlandë, që drejtojnë koalicionin qeverisës të 5 partive, zgjodhën ministren e transportit 34-vjeçare, Sanna Marin, për t’u bërë kryeministrja më e re e vendit, pas dorëheqjes së Antti Rinne. Kjo ...

Njihuni me kryeministren më të re në moshë, është vetëm 34 vjeç
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeministre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...
Bordo | 09-Dec-2019 15:47
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeministre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...

Finlanda emëron kryeministren më të re në botë, për nga mosha
Një 34 vjeçare do të bëhet kryeministrja më e re në Finlandë, pasi ajo do të betohet këtë javë në parlament. Mbrëmjen e së dielës, këshilli i Partisë Social Demokratike votoi në emërimin e ministres së transportit Sanna ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 15:04
Një 34 vjeçare do të bëhet kryeministrja më e re në Finlandë, pasi ajo do të betohet këtë javë në parlament. Mbrëmjen e së dielës, këshilli i Partisë Social Demokratike votoi në emërimin e ministres së transportit Sanna ...

Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për KM…
Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë e të ndukë faqet e popullit, të përlotet, të flasë e përsëri të flasë… Të konsumojë ekzistencën e tij të përditëshme, në sy të ...
Standard | 09-Dec-2019 12:18
Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë e të ndukë faqet e popullit, të përlotet, të flasë e përsëri të flasë… Të konsumojë ekzistencën e tij të përditëshme, në sy të ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 11:54
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...

Kush është Marin, kryeministrja më e re në botë? Fëmija i dy prindërve me gjini të njëjtë, e vetmja e arsimuar në familje!
Politikanja finlandeze, Sanna Marin, së shpejti do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ministria e Transportit e Finlandës është zgjedhur të drejtojë partinë socialdemokrate, e në ditët në vijim do të “zhvendoset” në ...
ScanTv | 09-Dec-2019 11:54
Politikanja finlandeze, Sanna Marin, së shpejti do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ministria e Transportit e Finlandës është zgjedhur të drejtojë partinë socialdemokrate, e në ditët në vijim do të “zhvendoset” në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved