ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2020 18:29

Foto/ Cakaj jep garanci para komisionerit të PE: Shqipëria do të vazhdojë punën e pakursyer për reforma modernizues!

Foto/ Cakaj jep garanci para komisionerit të PE: Shqipëria do të vazhdojë punën e pakursyer për reforma modernizues!
Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi. Në takim u diskutua ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 21:12
Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi. Në takim u diskutua ...

Bruksel, ministrat e jashtëm të BE-së takohen me homologët nga Shqipëria e Maqedonia e Veriut
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, u takua me homologët e tij nga BE, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në Bruksel.
Top Channel | 09-Dec-2019 16:14
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, u takua me homologët e tij nga BE, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në Bruksel.

Dendias: Ka progres me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...
Top Channel | 09-Dec-2019 15:17
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...

Negociatat, Maqedonia e Veriut kërkon të ndahet nga Shqipëria
Tetorin e kaluar, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria pësuan disfatë në ambiciet e tyre evropiane. Drejtuesit e Unionit kundërshtuan hapjen e procesit të pranimit të këtyre vendeve të Ballkanit. Të gjithë pranuan se ...
Lapsi | 09-Dec-2019 22:48
Tetorin e kaluar, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria pësuan disfatë në ambiciet e tyre evropiane. Drejtuesit e Unionit kundërshtuan hapjen e procesit të pranimit të këtyre vendeve të Ballkanit. Të gjithë pranuan se ...

Maqedonia e Veriut: Të ndahemi nga Shqipëria për negociatat
Maqedonia e Veriut propozon që të ndahet nga Shqipëria në procesin e hapjes së negociatave. Nikola Dimitrov, Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, tha gjatë një interviste për Euronews, një zgjidhje të mundshme: Të dyja ...
Dritare | 09-Dec-2019 23:09
Maqedonia e Veriut propozon që të ndahet nga Shqipëria në procesin e hapjes së negociatave. Nikola Dimitrov, Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, tha gjatë një interviste për Euronews, një zgjidhje të mundshme: Të dyja ...

Zaev: Jemi një rajon i vogël dhe na duhet të bashkëpunojmë me të gjithë
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në një intervistë ekskluzive për programin më të ri në Euronews Albania. foli për arritjet dhe sfidat që e presin Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt Bashkimit Europian. I ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 22:57
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në një intervistë ekskluzive për programin më të ri në Euronews Albania. foli për arritjet dhe sfidat që e presin Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt Bashkimit Europian. I ...

Cakaj takon Komisionerin e BE për Zgjerim: Shqipëria do të vazhdojë reformat modernizuese
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Genti Cakaj u takua me Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi, ku diskutuan për rëndësinë e procesit të zgjerimit të BE-së në ...
Politiko | 09-Dec-2019 21:47
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Genti Cakaj u takua me Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi, ku diskutuan për rëndësinë e procesit të zgjerimit të BE-së në ...

A do të hapen negociatat në muajin mars? Ministri Cakaj takon Komisionerin për Zgjerimin të PE
Postuar: 09/12/2019 - 21:31 Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 21:35
Postuar: 09/12/2019 - 21:31 Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér ...

Cakaj jep garanci para komisionerit të PE: Shqipëria do të vazhdojë punën e pakursyer për reforma modernizues!
Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi. Në takim u diskutua ...
Lexo | 09-Dec-2019 21:24
Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi. Në takim u diskutua ...

Maqedonia e Veriut: Na ndani nga Shqiperia, me mire nje se asnje
Shqipëria është në mesin e një halli të madh të prodhuar nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Megjithatë, perspektivat për një nisje të shpejtë të negociatave me BE-në nuk duket se janë afruar. Për këtë arsye, Maqedonia e ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 21:23
Shqipëria është në mesin e një halli të madh të prodhuar nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Megjithatë, perspektivat për një nisje të shpejtë të negociatave me BE-në nuk duket se janë afruar. Për këtë arsye, Maqedonia e ...

Cakaj-Várhelyi: Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për të filluar bisedimet për anëtarësim
TIRANË, 9 dhjetor /MEDIAL/ Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet e nevojshme teknike për të filluar procesin e bisedimeve për anëtarësim Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi sot ...
Medial | 09-Dec-2019 21:20
TIRANË, 9 dhjetor /MEDIAL/ Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet e nevojshme teknike për të filluar procesin e bisedimeve për anëtarësim Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi sot ...

Cakaj takon Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...
Flaka | 09-Dec-2019 21:05
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 14:55
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...

Cakaj takon Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 20:50
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...

Varhelyi: KE pro hapjes së bisedimeve pranverën e ardhshme
Komisionari i ri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, njoftoi se Komisioni i BE-së qëndron mbrapa rekomandimit të hapjes së bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ...
Flaka | 09-Dec-2019 20:01
Komisionari i ri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, njoftoi se Komisioni i BE-së qëndron mbrapa rekomandimit të hapjes së bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ...

Varhelyi: BE-ja “ta përmirësojë gabimin” rreth zgjerimit në Shqipëri e Maqedoni të Veriut
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 19:46
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...

Komisioneri Evropian për Zgjerim kërkon që BE të shlyejë gabimin me Tiranën dhe Shkupin
Komisioneri Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi se BE-ja duhet që ta shlyejë gabimin që bëri në tetor, duke mos i hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Duhet të jemi në gjendje ...
Politiko | 09-Dec-2019 19:46
Komisioneri Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi se BE-ja duhet që ta shlyejë gabimin që bëri në tetor, duke mos i hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Duhet të jemi në gjendje ...

Dimitrovi takohet me komisarin e ri për zgjerim, Varheji dhe mori pjesë në mëngjesin e punës me MPJ të vendeve-anëtare të BE-së
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 19:38
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...

Varhelyi: BE-ja “ta përmirësojë gabimin” rreth zgjerimit në Shqipëri e Maqedoni të Veriut
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...
Koha.net | 09-Dec-2019 19:34
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...

BE: Regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...
Arbresh | 09-Dec-2019 19:28
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved