ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 10:02

Jeta e thjeshtë e kryeministres më të re në botë

Jeta e thjeshtë e kryeministres më të re në botë
Sanna Marin është zgjedhur të udhëheqë qeverinë e koalicionit të pesë partive në vend pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ndërkohë, po komentohet shumë jeta e thjeshtë që ajo ka bërë më herët. Marin dikur jetonte në ...
Lajminet | 09-Dec-2019 18:39
Sanna Marin është zgjedhur të udhëheqë qeverinë e koalicionit të pesë partive në vend pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ndërkohë, po komentohet shumë jeta e thjeshtë që ajo ka bërë më herët. Marin dikur jetonte në ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 18:35
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 18:26
Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Sanna Marin e Finlandës, kryeministrja më e re në botë
Ministrja e Transportit, e cila u propozua për kryeministre nga Partia Social Demokatike (SDP), pritet që nesër të marrë një miratim nga parlamenti. Sanna Marrin, politikanja 34-vjeçare finlandeze, do të bëhet ...
Arbresh | 09-Dec-2019 18:11
Ministrja e Transportit, e cila u propozua për kryeministre nga Partia Social Demokatike (SDP), pritet që nesër të marrë një miratim nga parlamenti. Sanna Marrin, politikanja 34-vjeçare finlandeze, do të bëhet ...

Finlanda zgjedh bukuroshen 34-vjeçare kryeministren më të re në botë
Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ta ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:55
Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ta ...

Jeton me të ëmën në një apartament me qira, njihuni me kryeministren më të re në botë (FOTO)
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Lexo | 09-Dec-2019 17:42
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Albportali | 09-Dec-2019 17:38
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

Kryeministrja më e re në botë, jeton në një apartament me qira me të ëmën
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 17:11
Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur edhe një relord, si më e reja në botë. Ish-Ministre e Transportit social-demokrate, Sanna ...

PROFILI: Njihuni me kryeministren më të re dhe më simpatike në botë
Sanna Marin, do të bëhet kryeministrja më e re në botë pasi të marrë drejtimin e qeverisë së Finlandës. Ministrja e Transportit u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate për të marrë përsipër detyrën e kryeministres, ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 09:32
Sanna Marin, do të bëhet kryeministrja më e re në botë pasi të marrë drejtimin e qeverisë së Finlandës. Ministrja e Transportit u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate për të marrë përsipër detyrën e kryeministres, ...

‘Pesë fantastiket’ që duan ta shpallin Finlandën, ‘Republikë e Grave’
Sanna Marin, Li Andersson, Katri Kulmuni, Maria Ohisalo, Anna-Maja Henriksson duan më shumë politika sociale, ekologji, shpenzime për punësim, arsim, rininë, mirëqenie dhe kundër pabarazive në të ardhura. Me “Qyteti i ...
Lexo | 09-Dec-2019 16:06
Sanna Marin, Li Andersson, Katri Kulmuni, Maria Ohisalo, Anna-Maja Henriksson duan më shumë politika sociale, ekologji, shpenzime për punësim, arsim, rininë, mirëqenie dhe kundër pabarazive në të ardhura. Me “Qyteti i ...

Kryeministrja më e re në botë/ Finlanda zgjedh 34-vjeçaren Sanna Marin për të drejtuar vendin!
Socialdemokratët në Finlandë, që drejtojnë koalicionin qeverisës të 5 partive, zgjodhën ministren e transportit 34-vjeçare, Sanna Marin, për t’u bërë kryeministrja më e re e vendit, pas dorëheqjes së Antti Rinne. Kjo ...
ScanTv | 09-Dec-2019 15:53
Socialdemokratët në Finlandë, që drejtojnë koalicionin qeverisës të 5 partive, zgjodhën ministren e transportit 34-vjeçare, Sanna Marin, për t’u bërë kryeministrja më e re e vendit, pas dorëheqjes së Antti Rinne. Kjo ...

Njihuni me kryeministren më të re në moshë, është vetëm 34 vjeç
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeministre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...
Bordo | 09-Dec-2019 15:47
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeministre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...

Finlanda emëron kryeministren më të re në botë, për nga mosha
Një 34 vjeçare do të bëhet kryeministrja më e re në Finlandë, pasi ajo do të betohet këtë javë në parlament. Mbrëmjen e së dielës, këshilli i Partisë Social Demokratike votoi në emërimin e ministres së transportit Sanna ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 15:04
Një 34 vjeçare do të bëhet kryeministrja më e re në Finlandë, pasi ajo do të betohet këtë javë në parlament. Mbrëmjen e së dielës, këshilli i Partisë Social Demokratike votoi në emërimin e ministres së transportit Sanna ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 11:54
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...

Kush është Marin, kryeministrja më e re në botë? Fëmija i dy prindërve me gjini të njëjtë, e vetmja e arsimuar në familje!
Politikanja finlandeze, Sanna Marin, së shpejti do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ministria e Transportit e Finlandës është zgjedhur të drejtojë partinë socialdemokrate, e në ditët në vijim do të “zhvendoset” në ...
ScanTv | 09-Dec-2019 11:54
Politikanja finlandeze, Sanna Marin, së shpejti do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ministria e Transportit e Finlandës është zgjedhur të drejtojë partinë socialdemokrate, e në ditët në vijim do të “zhvendoset” në ...

Finlanda zyrtarisht me kryeministre, më e reja në botë
Ministrja e transportit në Finlandë Sanna Marin u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të Dielën për t’u bërë Kryeministrja më e re e vendit ndonjëherë dhe jo vetëm. Marin 34-vjeçare, partia e së cilës është më e ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 11:49
Ministrja e transportit në Finlandë Sanna Marin u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të Dielën për t’u bërë Kryeministrja më e re e vendit ndonjëherë dhe jo vetëm. Marin 34-vjeçare, partia e së cilës është më e ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 11:39
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...

34 vjeçarja Sanna Marin zgjidhet kryeministre e Finlandës
Finlanda ka vendosur së fundmi një lloj rekordi statistikor. Ministrja e Transporteve, Sanna Marin është zgjedhur kryeministre e vendit dhe është vetëm 34 vjeç. Paraardhësi i saj, Antti Rinne dha dorëheqjen në datën 3 ...
Respublica | 09-Dec-2019 11:30
Finlanda ka vendosur së fundmi një lloj rekordi statistikor. Ministrja e Transporteve, Sanna Marin është zgjedhur kryeministre e vendit dhe është vetëm 34 vjeç. Paraardhësi i saj, Antti Rinne dha dorëheqjen në datën 3 ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes, transmeton ...
Portalb | 09-Dec-2019 10:25
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes, transmeton ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 10:19
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved