ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 08:21

Edhe tërmeti nuk e shkund dot administratën tonë lokale!

Edhe tërmeti nuk e shkund dot administratën tonë lokale!
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 19:04
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...

Bozo: Ka pallate të dëmtuara nga ndërhyrjet, autorët të përgjigjen
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...

Rindërtimi i banesave, Luljeta Bozo: Banorët që s’kanë zbatuar kodet të financojnë, jo faji i shtetit që s’kishin themele
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...

Edi Rama pas tërmetit: Sigurimi i banesave, duhet bërë me detyrim
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 18:29
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...

Elvis Naçi: Kemi mbledhur mbi 6 milionë euro, morëm dritën jeshile për ndërtimin e shtëpive private
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...
Telegraf | 09-Dec-2019 19:21
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...

Rama: Gati të nisim rindërtimin, aplikacion edhe për transparencën
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 18:57
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...

Tërmeti/Inxhinierja Bozo: Ligji duhet të përmirësohet, sepse janë bërë shumë shkelje
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...
Telegraf | 09-Dec-2019 17:59
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...

Inxhinierja Bozo: Ndërtesat nuk i ndjejnë tërmetet nën 4.5
Në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit të udhëhequr nga kryeministri Edi Rama, ka marrë pjesë edhe inxhinierja Luljeta Bozo. Bozo, ka thënë se të gjitha ndërtesat nuk i ndjejnë tërmetet nën 4.5 ballë. Megjithëse ...
Dritare | 09-Dec-2019 19:09
Në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit të udhëhequr nga kryeministri Edi Rama, ka marrë pjesë edhe inxhinierja Luljeta Bozo. Bozo, ka thënë se të gjitha ndërtesat nuk i ndjejnë tërmetet nën 4.5 ballë. Megjithëse ...

Rama: Gati të nisim rindërtimin, aplikacion edhe për transparencën
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...
Medial | 09-Dec-2019 19:00
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...

Ngritja e një qyteze në Thumanë, inxhinieria Luljeta Bozo ka një propozim ndaj kryeministrit Rama
Postuar: 09/12/2019 - 18:46 Gjatë bisedimeve në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo, sugjeroi që puna të nis më ata banorë që janë në qiell të hapur.Sipas saj duhet të organizohen në mënyrë të ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 18:48
Postuar: 09/12/2019 - 18:46 Gjatë bisedimeve në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo, sugjeroi që puna të nis më ata banorë që janë në qiell të hapur.Sipas saj duhet të organizohen në mënyrë të ...

‘Hera e fundit që paguan qeveria’/ paralajmëron kryeministri: Sigurimi i banesave do bëhet i detyrueshëm
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo tha se u takon edhe pronavëve të paguajnë për rindërtimin e banesave, duke pasur parasysh ata që janë përgjegjës për shkeljen e ...
Politiko | 09-Dec-2019 18:35
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo tha se u takon edhe pronavëve të paguajnë për rindërtimin e banesave, duke pasur parasysh ata që janë përgjegjës për shkeljen e ...

Luljeta Bozo: U bënë të gjithë ndërtues dhe vepruan siç deshën, duhet të përmirësohet ligji
Specialistja e ndërtimit dhe inxhinierja, Luljeta Bozo i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për të dhënë edhe ajo ndihmën për gjendjen e krijuar, pas tërmeti të 26 nëntorit. E pranishme në mbledhjen e ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 17:26
Specialistja e ndërtimit dhe inxhinierja, Luljeta Bozo i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për të dhënë edhe ajo ndihmën për gjendjen e krijuar, pas tërmeti të 26 nëntorit. E pranishme në mbledhjen e ...

Kryeministri Rama: Sigurimi i banesave do të bëhet i detyrueshëm
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës, Luljeta Bozo, sa i përket ...
RTSH | 09-Dec-2019 18:20
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës, Luljeta Bozo, sa i përket ...

‘Po terrorizon shqiptarrt’/ Çfaren eshte aplikacioni i termeteve?
Inxhinierja Luljeta Bozo ishte e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Pasi foli për ndërtesat e prekura nga tërmeti, ajo u ndal edhe tek një aplikacion në celular, që sipas saj po ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 18:11
Inxhinierja Luljeta Bozo ishte e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Pasi foli për ndërtesat e prekura nga tërmeti, ajo u ndal edhe tek një aplikacion në celular, që sipas saj po ...

Elvis Naci kerkese Rames: Kam mbledhur 7 milione dollare ndihma, duhet transparence
Në ambientet e Kryeministrisë është zhvilluar Mbledhja e Dytë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Pas fjalës së Kryeministrit, foli imami Elvis Naçi i cili tha se fodacioni i tij ka mundur të mbledhë, rreth 7 milion ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 18:05
Në ambientet e Kryeministrisë është zhvilluar Mbledhja e Dytë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Pas fjalës së Kryeministrit, foli imami Elvis Naçi i cili tha se fodacioni i tij ka mundur të mbledhë, rreth 7 milion ...

“Ka pallate të dëmtuara nga ndërhyrjet”, profesoresha e inxhinierisë Luljeta Bozo jep porosinë e qartë në mbledhjen e qveverisë: Të nisin hetimet menjëherë
Postuar: 09/12/2019 - 18:02 Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 18:05
Postuar: 09/12/2019 - 18:02 Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e ...

Inxhinierja Bozo këshillon në mbledhje: “Mos ndërtoni pa projekte, të përmirësohet ligji dhe të ndëshkohen abuzuesit”
Specialistja dhe Inxhinierja Luljeta Bozo ka qenë e ftuar në mbledhjen e dytë të Komiteti Kombëtar të Rindërtimit nga kryeministri Rama për të shprehur idetë e saj rreth procesit të rimëkëmbjes pas fatkeqësisë së ...
ScanTv | 09-Dec-2019 17:59
Specialistja dhe Inxhinierja Luljeta Bozo ka qenë e ftuar në mbledhjen e dytë të Komiteti Kombëtar të Rindërtimit nga kryeministri Rama për të shprehur idetë e saj rreth procesit të rimëkëmbjes pas fatkeqësisë së ...

"Do të bëhet i detyrueshëm", Rama i përgjigjet propozimit të inxhinieres Luljeta Bozo
Postuar: 09/12/2019 - 17:52 “Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 17:53
Postuar: 09/12/2019 - 17:52 “Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës ...

Inxhinierja e ndërtimit: Edhe qytetarët duhet të paguajnë në ndërtimin e banesave
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo tha se në situatën ku ndodhet vendi pas tërmetit është emergjencë hartimi i një pasqyre të qartë mbi shkallën e dëmeve në ndërtesa. ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 17:50
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo tha se në situatën ku ndodhet vendi pas tërmetit është emergjencë hartimi i një pasqyre të qartë mbi shkallën e dëmeve në ndërtesa. ...

Elvis Naçi: Kemi mbledhur 6 milionë e 370 mijë euro, do të rindërtojmë Thumanën
Themeluesi i fondacionit Firdeus, Elvis Naçi, sot i pranishëm në mbledhjen e dytë të Komitetit të Rindërtimit, u shpreh se paratë e mbledhura që arrijnë deri në 6 milionë e 370 mijë euro, do të shkojnë për të rindërtuar ...
Dritare | 09-Dec-2019 17:44
Themeluesi i fondacionit Firdeus, Elvis Naçi, sot i pranishëm në mbledhjen e dytë të Komitetit të Rindërtimit, u shpreh se paratë e mbledhura që arrijnë deri në 6 milionë e 370 mijë euro, do të shkojnë për të rindërtuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved