ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:39

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria.
Top Channel | 09-Dec-2019 14:34
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria.

Shqipëria bojkoton NOBEL-in, protestë kundër Handkes që mbështeti Millosheviçin
Pas Kosovës, edhe Shqipëria nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsi, të fituar nga austriaku Peter Handke. Vendimi i Shqipërisë, i komunikuar nga ministri në detyrë për evropën dhe ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 15:11
Pas Kosovës, edhe Shqipëria nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsi, të fituar nga austriaku Peter Handke. Vendimi i Shqipërisë, i komunikuar nga ministri në detyrë për evropën dhe ...

“Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet”, pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 13:22
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...

Edhe Maqedonia e Veriut e bojkoton Nobelin për shkak të mikut të Millosheviqit
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka falëndëruar homologun e tij maqedonas, Nikola Dimitrov, për mospjesëmarrje të Maqedonisë së Veriut në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për shkak të dhënies së ...
Gazeta Monitor | 09-Dec-2019 21:05
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka falëndëruar homologun e tij maqedonas, Nikola Dimitrov, për mospjesëmarrje të Maqedonisë së Veriut në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për shkak të dhënies së ...

Edhe Maqedonia e Veriut e bojkoton Nobelin për shkak të mikut të Millosheviqit
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka falëndëruar homologun e tij maqedonas, Nikola Dimitrov, për mospjesëmarrje të Maqedonisë së Veriut në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për shkak të dhënies së ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 21:02
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka falëndëruar homologun e tij maqedonas, Nikola Dimitrov, për mospjesëmarrje të Maqedonisë së Veriut në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për shkak të dhënies së ...

Ndarja e Nobelit për Handken e papranueshme, Kosova dhe Shqipëria bojkotojnë ceremoninë
Peter Handke ishte kundërshtar i bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë për shkak të Kosovës dhe mbajti fjalim në vitin 2006 në funeralin e ish udhëheqësit serb, Sllobodan Milosheviç, i cili vdiq në Hagë atë vit derisa ...
Lajminet | 09-Dec-2019 20:30
Peter Handke ishte kundërshtar i bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë për shkak të Kosovës dhe mbajti fjalim në vitin 2006 në funeralin e ish udhëheqësit serb, Sllobodan Milosheviç, i cili vdiq në Hagë atë vit derisa ...

Pas Kosovës, Shqipërisë dhe Turqisë, edhe Kroacia e bojkoton Nobelin
Ministria për Punë të Jashtme dhe të Evropës në Kroaci ka vendosur që të bojkotojë ceremoninë e organizuar nga Akademia Suedeze e Shkencave për dhënien e çmimeve Nobel, ku do të nderohet edhe fituesi i sivjetmë i çmimit ...
Zeri | 09-Dec-2019 20:29
Ministria për Punë të Jashtme dhe të Evropës në Kroaci ka vendosur që të bojkotojë ceremoninë e organizuar nga Akademia Suedeze e Shkencave për dhënien e çmimeve Nobel, ku do të nderohet edhe fituesi i sivjetmë i çmimit ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për letërsi për shkrimtarin Peter Handken, që mbahet në Suedi. Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, thotë se justifikimi i mizorive ...
Flaka | 09-Dec-2019 20:23
Pas Kosovës, edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për letërsi për shkrimtarin Peter Handken, që mbahet në Suedi. Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, thotë se justifikimi i mizorive ...

Pas Kosovës, Shqipërisë dhe Turqisë, edhe Kroacia e bojkoton Nobelin
Ministria për Punë të Jashtme dhe të Evropës në Kroaci ka vendosur që të bojkotojë ceremoninë e organizuar nga Akademia Suedeze e Shkencave për dhënien e çmimeve Nobel, ku do të nderohet edhe fituesi i sivjetmë i çmimit ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 20:23
Ministria për Punë të Jashtme dhe të Evropës në Kroaci ka vendosur që të bojkotojë ceremoninë e organizuar nga Akademia Suedeze e Shkencave për dhënien e çmimeve Nobel, ku do të nderohet edhe fituesi i sivjetmë i çmimit ...

Kroacia i bashkohet Kosovës, Shqipërisë dhe Turqisë, bojkoton pjesëmarrjen në Nobel
Kroacia i bashkohet Kosovës, Shqipërisë dhe Turqisë, bojkoton pjesëmarrjen në Nobel Ambasadori i Kroacisë në Stockholm, Sinisa Grgic , ka njoftuar se ka anuluar pjesëmarrjen në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit ...
InFokusi | 09-Dec-2019 20:23
Kroacia i bashkohet Kosovës, Shqipërisë dhe Turqisë, bojkoton pjesëmarrjen në Nobel Ambasadori i Kroacisë në Stockholm, Sinisa Grgic , ka njoftuar se ka anuluar pjesëmarrjen në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit ...

Kroacia i bashkohet Kosovës, Shqipërisë dhe Turqisë, bojkoton pjesëmarrjen në Nobel
Ambasadori i Kroacisë në Stockholm, Sinisa Grgic , ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Ministria e ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 20:17
Ambasadori i Kroacisë në Stockholm, Sinisa Grgic , ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Ministria e ...

Turqia bojkoton ceremoninë e ndarjes së nobelit për Peter Handke
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan ...
Portalb | 09-Dec-2019 20:02
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në Letërsi
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 14:06
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit, Cakaj: Handken ka justifikuar mizoritë e luftës
Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet nga ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë nuk ...
ABCNews | 09-Dec-2019 14:40
Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet nga ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë nuk ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 19:09
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Në një prononcim për Anadolu Agency (AA), Yunt tha se në ceremoni është i ftuar, por nuk do të marrë pjesë. Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut janë shtetet që kanë njoftuar gjithashtu bojkotin e ceremonisë. ...
Lajminet | 09-Dec-2019 19:04
Në një prononcim për Anadolu Agency (AA), Yunt tha se në ceremoni është i ftuar, por nuk do të marrë pjesë. Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut janë shtetet që kanë njoftuar gjithashtu bojkotin e ceremonisë. ...

Turqia bojkoton ceremoninë e ndarjes së nobelit për Peter Handke
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 19:00
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 18:57
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...
Koha.net | 09-Dec-2019 18:54
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...

Turqia anulon pjesëmarrjen në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Kosovës
Gjatë ditës së sotshme, Ambasadori turk në Stockholm, Hakki Emre Yunt ka treguar sot se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi. Kjo për shkak të fituesit, Peter Handke. Ky i fundit ishte ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 18:49
Gjatë ditës së sotshme, Ambasadori turk në Stockholm, Hakki Emre Yunt ka treguar sot se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi. Kjo për shkak të fituesit, Peter Handke. Ky i fundit ishte ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved