ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:49

Bruksel, ministrat e jashtëm të BE-së takohen me homologët nga Shqipëria e Maqedonia e Veriut

Bruksel, ministrat e jashtëm të BE-së takohen me homologët nga Shqipëria e Maqedonia e Veriut
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, u takua me homologët e tij nga BE, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në Bruksel.
Top Channel | 09-Dec-2019 16:14
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, u takua me homologët e tij nga BE, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në Bruksel.

Dendias: Ka progres me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...
Top Channel | 09-Dec-2019 15:17
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...

Cakaj takon Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...
Flaka | 09-Dec-2019 21:05
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...

Cakaj takon Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 20:50
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar sot në Bruksel, Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit. Gjatë këtij takimi, ata kanë këmbyer pikëpamjet ...

Varhelyi: KE pro hapjes së bisedimeve pranverën e ardhshme
Komisionari i ri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, njoftoi se Komisioni i BE-së qëndron mbrapa rekomandimit të hapjes së bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ...
Flaka | 09-Dec-2019 20:01
Komisionari i ri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, njoftoi se Komisioni i BE-së qëndron mbrapa rekomandimit të hapjes së bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ...

Varhelyi: BE-ja “ta përmirësojë gabimin” rreth zgjerimit në Shqipëri e Maqedoni të Veriut
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 19:46
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 14:55
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në ...

Komisioneri Evropian për Zgjerim kërkon që BE të shlyejë gabimin me Tiranën dhe Shkupin
Komisioneri Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi se BE-ja duhet që ta shlyejë gabimin që bëri në tetor, duke mos i hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Duhet të jemi në gjendje ...
Politiko | 09-Dec-2019 19:46
Komisioneri Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi se BE-ja duhet që ta shlyejë gabimin që bëri në tetor, duke mos i hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Duhet të jemi në gjendje ...

Dimitrovi takohet me komisarin e ri për zgjerim, Varheji dhe mori pjesë në mëngjesin e punës me MPJ të vendeve-anëtare të BE-së
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 19:38
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...

Varhelyi: BE-ja “ta përmirësojë gabimin” rreth zgjerimit në Shqipëri e Maqedoni të Veriut
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...
Koha.net | 09-Dec-2019 19:34
Komisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar të hënën se Evropa “duhet të jetë në gjendje të ecë përpara dhe ta përmirësojë gabimin që u bë në tetor”, kur tri shtete anëtare ...

BE: Regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...
Arbresh | 09-Dec-2019 19:28
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...

BE për regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...
InFokusi | 09-Dec-2019 18:23
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...

BE me regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut
Ky regjim do të zbatohej në rastet e shkeljeve serioze të të drejtave të njeriut në botë dhe do të ishte i barabartë me Aktin Magnitsky të SHBA, sipas Këshillit të BE. “Ky do të jetë një hap konkret për të riafirmuar ...
Lajminet | 09-Dec-2019 18:18
Ky regjim do të zbatohej në rastet e shkeljeve serioze të të drejtave të njeriut në botë dhe do të ishte i barabartë me Aktin Magnitsky të SHBA, sipas Këshillit të BE. “Ky do të jetë një hap konkret për të riafirmuar ...

“Do të jetë në interesat e tyre të ndryshojnë vendimin”, ministri gjerman thirrje të hapur BE-së: Po vendoset në pikëpyetje besueshmëria!
Postuar: 09/12/2019 - 18:15 Ministri i Jashtëm gjerman, Haiko Maas kritikoi vendimin e Komisionit Evropian, Maas për mosçeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ndonëse se sipas tij, ato i plotësojnë ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 18:17
Postuar: 09/12/2019 - 18:15 Ministri i Jashtëm gjerman, Haiko Maas kritikoi vendimin e Komisionit Evropian, Maas për mosçeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ndonëse se sipas tij, ato i plotësojnë ...

BE për regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 18:14
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...

BE për regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 18:14
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale. Ky regjim do të zbatohej në ...

BE për regjim të ri për sanksionimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale.
Kosova Press | 09-Dec-2019 18:05
Ministrat e Jashtëm të BE-së sot në një takim në Bruksel i bënë thirrje Shërbimit Evropian për Çështje të Jashtme që të fillojë përgatitjen e një regjimi të sanksioneve evropiane globale.

Shefat e diplomacive të BE-së, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të takohen në Bruksel
Sot në Bruksel do të mbahet takim joformal pune i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së, në të cilin janë ftuar edhe ministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:51
Sot në Bruksel do të mbahet takim joformal pune i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së, në të cilin janë ftuar edhe ministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Dimitrov: Bashkëpunimi i përforcuar dhe i afërt me Komisionin Evropian
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...
Flaka | 09-Dec-2019 16:36
Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe MPJ-së së Shqipërisë, në ...

Dendias: Ka progres me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...
Flaka | 09-Dec-2019 16:32
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias e ka vlerësuar takimin e ministrave të jashtëm të BE me homologët nga Maqedonia Veriore dhe Shqipëria si të suksesshëm dhe shprehu besimin se është arritur përparim në harmonizimin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved